Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

nika251
28. feb 2007

Ahojte. Chcem vas len poprosit, aby ste mi napisali ci ste mali nejake priznaky poruchy štítnej žľazy. Tiez sa hrozne bojim že ju mam a este sa len chystam na vysetrenie. Dakujem.

cucuska
28. feb 2007

ahojte, ja idem na vyšetrenie v utorok. 2x som potratila a teraz sa snažime a nič. a vzhľadom na moju výšku a hmotnosť ma lekár posiela tam. 😖

adetka
28. feb 2007

ahojte... ja som mala hypertenziu... tiez som priblizne rok a pol brala lieky... aj som mala dva spontanne potraty... ale pravdepodobne nesuviseli so stitnou zlazou... nakolko v tom obdobi som nemala ziaden z priznakov jej poruchy... a nakoniec dokazom... ze sa mi upravila je aj moja dcerka...

priznaky v mojom pripade: neustaly pocit tepla... aj v zime... nadmerne potenie sa... trasenie ruk... sucha pokozka na nohach (to mi ostalo)... a nizke priberanie...

moja mama mala zvysenu cinnost, co znamenalo: ze jej bolo casto zima aj bez dovodu... velmi vela pribrala... a tiez sa jej tusim triasli ruky... obidve sme mali velmi jemne vlasy... posobili ako by sme ich mali malo...

nika251
28. feb 2007

Adetka - tak to sedi- s tou zimou a trasenim ruk. Ale na druhej strane to moze byt aj stres. Priberam dost pomaly a aj chudnem pomaly tak neviem.Ale dakujem

cucuska
28. feb 2007

ja mám suchú kožu na nohách, potím sa ale nie až tak veľa, a je mi stále zima. mám 181 cm a 58/57 kg. uvidím čo mi povie

alena22
28. feb 2007

anika ja chodim do Bratislavy na kliniku pracovneho lekarstva k pani doktorke Grafovej tuto v Senici co som bola ma podivne liecili a v BA to islo vsetko ako po masle v januari som potratila zistili ze zo stitnej v marci som si nasla tuto doktorku v BA a v maji presne 10.5.06 som uz aj lezala na Kramaroch a vybrali mi ju celu jasne ze som prve tri mesiace pribrala po tom co je prec lebo hormony su svina sa na mna nalepilo 21 kg a to ani neviem ako som jedla uplne bezne dokonca este menej ale uz sa to zastavilo na 71kg 😉 a teraz priberam uz len z tehu ale aj to sa mi zda privela ze tam asi este nieco z hormonov bude lebo uz mam 82-3 kg a som v 29tt.Som ako mala gula lebo moja vyska je len 162 cm ale pevne verim ze po porode a kojeni sa vaha nejako upravi aspon na 60 kg a budem sa ju snazit udrzat uvidime.Ak nie tak co uz ale hormony uz budem papat stale 😒 esteze mam chapaveho muzika a lubi ma aj o 32 kg tazsiu.Ale je to pekna zataz na organizmus kolena klby same kopky sadla fuj neprijemne 😠 ale zvykam si na novu podobu esteze mi malicky pomaha drzat sa mimo depresii svojim nepretrzitym kopkanim 😉 🙂

l7067
autor
28. feb 2007

Ahoj sikulka,výsledky zo štítnej mám všetky v poriadku,aj hormony mam v norme...len tych protilatok mam akosi moc.Konkrétne vyšetrenie sa robí iba v Prahe a tam som zatial nebola...Teraz v marci idem ešte na HSG vyšetrenie do BA,takže uvidím aké budú výsledky.Ak to bude ok,tak mi dr.chce nasadiť nejaké horm.tabletky.Potom uvidíme...

sikulka
28. feb 2007

7067 ake vysetrenia v Prahe mas na mysli? 😨 ved ohladom stitnej zlazy Ti zisti kazdy endokrinolog na SR 😉

l7067
autor
28. feb 2007

Vyšetrenia na protilátky.Na Slovensku sa bohužial nerobia nikde. ☹

sikulka
28. feb 2007

jaj tak ja tie vysetrenia mam uz davno za sebou.
Bola som v Podoli v Prahe... 😀 😀 😀

l7067
autor
28. feb 2007

A zistili ti niečo?Ja si tú Prahu nechávam ako poslednú šancu.Počula som,že to poisťovńa neprepláca.Kolko si platila ?

sikulka
28. feb 2007

platili sme cca 5 tisic ceskych ....ale vraj nasa poistovna to preplaca,len my sme to zatim nedali na preplatenie....
ale chod na to,oplati sa.. 😔 😎

cucuska
1. mar 2007

No to somzvedava čo zisti moja lekárka

len
1. mar 2007

Tohle téma je tu již poněkolikáté a svoje zkušenosti jsem popisovala už mnohokrát, každopádně můžu přidat tu nejčerstvější - ze včerejška 🙂 Byli jsme na první návštěvě CARu a při vstupním pohovoru jsem lékaři předala vyšetření ŠŽ z listopadu - taky mám autoimunní hypothyreózu, po osmi letech léčení se moje dávky tyroxinu vyšplhaly téměř ke 150 mikrogramům denně 😒 Lékař zkonstatoval, že je to opravdu hodně, každopádně pokud při braní léků jsou moje výsledky protilátek z krve OK, není nejmenší důvod se domnívat, že by příčina nezdaru byla tady, dokonce mě v tomto ohledu v CARu ani nebudou sledovat, věří výsledkům z endokrinologie. Od endokrinoložky mám naprostý souhlas se snažením a jedinou instrukci - jakmile otěhotním, mám si přijít pro vyšší dávku léků. Každopádně závěr všech lékařů - pokud je substituce dostatečná a vyvážená, neměla by mít hypothyreóza na otěhotnění žádný vliv 🙂

zanetik
1. mar 2007

Já jen chtěla říct, že moje kamarádka má velké problémy se ŠŽ a otěhotněla hned první cyklus nevědomky po opraci střev 😉 Ale brala právě dost vysokou dávku v těhu a hodně přibrala a prý to bude těžko dávat dolu, ale to je individuální. Hodně štěstí 😉

pipika
2. mar 2007

Ahojte baby!
Som tu nová.Ja mám tiež problém so štitnou žľazou,vraj mám zvýšenu funkciu.Uživam Euthyrox50 (tretí mesiac)každé ráno.Snažíme sa otehotnieť už skoro 2 roky.Endokrynolog tvrdil,že 100% mi tento liek pomôže,lenže môj gynekolog hovorí,že je to hluposť a určite mi nepomôže,že tieto veci spolu nesuvisia. Inak už mi robili prechodnosť vaj.,cystu mi vyoperovali,hormoválni prifil robili,ale všetko je v poriadku.Aj s manželom.Vlani som chodila do gyn-fivu,teraz mi endokrynolog poradil,aby som počkala do leta a ak dovtedy sa nestane zázrak,tak sa mám vrátiť do BA.

cucuska
2. mar 2007

pipka: držim ti moc palce nech si skoro tehuľka

pipika
2. mar 2007

Ďakujem,cucuska!

romana27
2. mar 2007

pipiko Euthyrox beru taky, ale je na sníženou funkci...
Pokud ho bereš a hladinu hormonů máš v pořádku, tak by neměl být problém otěhotnět - viz já jako zdárný případ 🙂
Uvidíš, že do léta budeš čekat taky krásný miminečko. Moc ti to přeju.

cucuska
2. mar 2007

ja idem v utorok na štítnu tak som zvedavá čo mi povedia na sone a čo ukážu výsledky

romana27
2. mar 2007

cucaska jo, je dobře, že tě tam poslali, aspoň tě v případě, že ji máš fakt špatnou, budou léčit a pak v pořádku miminko donosíš.

pipika
2. mar 2007

Romana,ďakujem.Aj lekár mi to hovoril.Hormony mám v poriadku,takže už len čakať.Po akej dobe užívania sa ti podarilo otehotnieť?

romana27
2. mar 2007

pipika já se se štítnou žlázou léčím už pár let. Otěhotněla jsem třetí cyklus volného sexu, teda kdy jsem nebrala antikoncepci.
Doktorka mi říkala, že když beru prášky, udržuje se hladina hormonů štítné žlázy v pořádku a jsme jako zdraví lidé. Což je prima. Navíc prý ani v těhotenství s tím nejsou pak problémy, jen ti zvýší dávku. Mě ji zvýšili na začátku a příští týden jdu na krev, protože v půlce těhotenství to zvyšují ještě jednou, když už žena pár kil přibere a miminko je větší.

pipika
2. mar 2007

Super,gratulujem k tehu.Teraz musím letieť na autobus.Dufam,že si ešte môžeme o mojom probléme pokecať.Krasny večer,majte sa všetci.

romana27
2. mar 2007

Pipiko tak se měj hezky a klidně někdy napiš i zprávičku, kdybych tady nereagovala. Romana

pipika
5. mar 2007

Ahojte! Je tu dnes niekto s problémom štitnej žlazy?

kaza
5. mar 2007

ahoj pipika, aj ja liečim na stitnu zlazu, uzivam euthyrox - minuly tyzden som bolo na kontrole, hormon stitnej zlazy je ok, ale ked som povedala doktorke, ze sa nam nedari otehotniet, skontrolovala mi horomon prokatin a zistila mi vysoku davku /1700/, dnes som bola opat na kontrole a hladinu som mala /1200/ - nasadila mi lieky a ak sa nam nepodari otehotniet z mesiac, dva mam prist na kotrolu. neboj, urcite sa dockame vytuzeneho balicka.
😉

kajule
5. mar 2007

Mně před třemi lety štínou žlázu vyoperovali, taky jsem si s ní ale užila. Otěhotnět se mi ale podařilo napoprvé. Teď je všechno v pořádku, tak doufám, že bude i dál ten porod zvládneme v pohodě. Věřím, že vám se to taky podaří a budu držet pěsti. 😉

pipika
5. mar 2007

Ahojte baby!
Kaza,ty máš zvýšenu či zniženu funkciu š.ž.?Pokiaľ dobre viem Euthyrox je na zníženu,lenže ja ho beriem na zvýšenu funkciu.Kajule tebe gratulujem k tehotenstvu.Dufam,že sa aj my dočkáme toho vytuženého babatka.

kajule
5. mar 2007

Pipiko, určitě se dočkáte. Já mám teď akorát tak trochu strach z toho porodu, i když se na druhou stranu moc těším. Já beru Letrox a brala jsem ho i předtím, i když menší dávku, já jsem měla na šž uzlík.