Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

len
27. nov 2008

Ne, na odběr krve kvůli hormonům určitě nemusíš být nalačno 🙂

strouzek
27. nov 2008

daso určo to začni řešit co nejdřív mě taky našli špatnou štítnici v těhu a možná jsem kvůli toho i potratila kdoví

strouzek
27. nov 2008

hlavně ať tě hodně sledují a nasadí léky, mě žádné nedali a pak když jsem se bavila s jinýma odborníkama tak je to překvapilo prý mi měli nasadit léky hnedka, takže tak no. nenech se odbít a choď na kontroly poctivě

krista
27. nov 2008

Ahojky 🙂

Len moc díky za odpověď, sice jsme se dlouho nepotkaly, ale vím co tě potkalo a věř že mě to strašně mrzí, specielně tobě už hodně dlouho přeju, aby si brzy měla ten malý uzlíček 😔

Urbi myslím že jak napsaly holky tak to bude v pořádku, neboj, miminko určitě dementní nebude. Mě ze začátku ta štítka v těhu dost kolísala a taky se na to přišlo až dýl a Kristýnka je v pořádku 😉

Strozek to jsou teda šmejdy ty testy který ti ukázaly // no je dobře že to dopadlo podle tvých představ a až budeš po operaci a připravená tak budeš těhulka hned 🙂 A kdy tě ta operace čeká vlastně? Jestli jsi to někde psala tak se omlouvám, nedočítala jsem 😉

Dasa mě většinou výsledky trvají týden, teda Dr. říká abych si za týden zavolala, ale věřím že laboratoř to má při nejmenším do druhého dne, to bývá rychlovka 😉 Na lačno určitě nemusíš. Moc gratuluju k těhu a přeju hodně štěstí, aby se miminku u tebe líbilo a všechno dobře dopadlo!

strouzek
27. nov 2008

kristi čeká mě přesně za týden tedy ve čtvrtek 😉

krista
27. nov 2008

A jak se cítíš? Nějaké nervíky? Já jsem takovej posera, sama jsem se k tomu odhodlávala tak strašně dlouho, že jsem nakonec nešla 😅 ale chybu jsem neudělala když mám teď hypofunkci najednou.

len
27. nov 2008

Kristo, díky 😔
Možná bych teda měla poreferovat, že jsem od své endokrinoložky měla instrukce objednat se okamžitě, jak zjistím, že jsem těhu. Takže jsem tam volala v 6tt, hned, jak jsem viděla dutinku na ultrazvuku. A ona mi koukla do karty a řekla, že už jsem dlouhodobě stabilizovaná a objedná si mě až na 10tt. Prostě klídek... Jeden z nejhorších telefonátů pak byl jí zavolat a říct, že bohužel tu návštěvu v 10tt musím zrušit, protože už žádný 10tt nebude 😔

dasa24
27. nov 2008

len, stroužek 🙂 za rychlé odpovědi.

Strouzek to je mi líto, já jsem minule právě taky byla léky odbita a žádné kontroly, takže možná mi to taky způsobilo ☹ ☹
Našla jsem si nového Dr. soukromého, sice si vše platím ale už mě upozornoval že běhěm těh. půjdu k němu tak minim. 4 x na kontrolu.

Krista moc děkuju 🙂

krista
27. nov 2008

Len to chápu, muselo to být hrozné... určitě nemůžu sama vědět jak se cítíš když jsem nic podobného nikdy nezažila, ale fakt mě to strašně mrzí, nedokážu ani říct jak ☹ a jak to s tebou teď bude dál jestli se můžu zeptat? Máte nějakou pauzu ve snažení? A co bude následovat? Další IVF? Nebo sama ještě nevíš?

len
27. nov 2008

Kristo, popravdě teď fakt nevím... V prosinci se jdu domluvit do CARu na dalším postupu. Teď máme nucenou minimálně tříměsíční pauzu a pak nevím - dr. mi hned nabízela další IVF, ale možná se sama rozhodnu pro pár cyklů volného průběhu (v našem případě se to asi nedá moc nazvat snažením 😀 )...

dasa24
27. nov 2008

len drze jsem Vám padla do diskuze je mi to moc líto, co se to stalo ☹ ☹ ☹
Já jsem si něco prožila v 6 měsíci a musela jsem porodit kluka přirozenou cestou.
Vím jak se cítíš a přeju at to brzo přebolí.
Co vím od ostatních tak když je potrat do 3 měsíců. tak stačí 1 měsíc pauza, já jsem ji musela mít 5-6 měsíců. mimi už bylo velké.
Pak jsme zkoušeli 2 x KET který nevyšel a ted jsme byli do 2 IVF

len
27. nov 2008

Daso, prosím tě, neomlouvej se! 😉 Vidíš, já si říkala, že jsem na tom vlastně ještě dobře, když to skončilo už v 8tt... Mrazáčky bohužel nemáme, každopádně zatím všichni doktoři se shodli, že před tak závažným krokem jako je další IVF je tělo potřeba nechat minimálně 3-6 cyklů zregenerovat - revize hodně poškodí sliznici a daky roztáhne krček, který by další těhu nemusel tak brzo zvládnout. Možná, kdyby to šlo přirozeně, vykašlu se na ochranu dřív, ale přeci jen IVF je ohromná investice nejen peněz, ale i životní energie, vždyť to znáš 😔

Ale zpátky k té štítnici - když jsi v péči CARu, ještě ti ji nekontrolovali? U mě to byla první věc, na kterou se ptali (léčím se s ní už 10 let). Jediné, co mě uklidňuje, že se zatím všichni shodli, že když je ŠŽ stabilizovaná, s tím potratem to pravděpodobně nemělo nic společného.

dasa24
27. nov 2008

Len,

v nemocnici mi taky říkali 6 měsíců pauza, ale v CAR jsem mohla už za 4-5 měsíců, já jsem byla taky na revizi po porodu jsem musela ještě jít na vyčíštění kvůli placentě.

Len stačí tak u tebe 1-3 měsíce, znám i takových který hned v druhém cyklu otěhotněli. 😵 😵
IVF je finančně nákladné, ale na mě mrazáčky nešly, tak ted jsem i ráda že po tomto 2 IVF nemáme žádný.
Takže se určitě ti povede při 2 IVF.

Já ještě musím počkat, zatím jsem 5tt a něco, ale nebije zatím srdíčko, tak snad bude vše dobrý ☹

len už 15 let, ale změnila jsem ted nového Dr. a ten má jiný přístup, po vyšetřeních mám zjištěno že štítnici nemocnou nemám, jen mám zvýšené protilátky 60.
Nynější Dr. se tomu vysmál co jsem měla za Dr. 😠
Ted jsem opravdu maximálně spokojená s Dr, vše vysvětlí......

alenk
27. nov 2008

ahojte, mam hypotyreozu, prva lekarka ma liecila euthyroxom par rokov, zmenila som lekara a ten usudil, ze mam hranicne hodnoty a liecit ma netreba ani nikdy nebolo treba...
pritom ked som brala euthyrox, zhodila som niekolko kil a citila som sa vyborne... chvilu po ukonceni liecby mi bolo dobre, ale momentalne mam vsetky priznaky (unava, silne vypadavanie vlasov, pribrala som, v noci sa obcas zobudim na krce v nohach a pod.) moj lekar to stale nevidi, stale sa tvari ze je vsetko ok, pretoze je na mna urazeny, ze ako som si ja, s mojimi hranicnymi hodnotami mohla dovolit zacat brat antikoncepciu :(
tak teraz neviem, chcem zmenit lekara, uz som si aj jedneho vyhliadla, ale chcem sa vas spytat, planujeme tehotenstvo niekedy buduci rok, ak mi lekarka predpise liecbu, ako dlho to trva ? kedy sa potom odporuca otehotniet? viete mi poradit?

len
27. nov 2008

Daso, já tam mám nějakej zánět i viditelnej na ultrazvuku 😒
Jinak to vidím tak, že nechám proběhnout šestinedělí, pak další MS a přestaneme se chránit, u nás je to téměř nulová šance na početí, no a pak dalších pár cyklů a IVF. Jinak jsem v 5+4 taky ještě neměla srdíčko a tvářili se, že je všecko, jak má být, takže moc držím palce 🙂

Alenk, jestli budeš brát nějaké minimální dávky, klidně je můžeš brát trvale a dovolí ti otěhotnět při tom. Každopádně to dr. nezapomeň říct, že chceš otěhotnět, bude si to hlídat o to víc 🙂

alenk
27. nov 2008

len dakujem, uz som spokojnejsia 🙂

dasa24
27. nov 2008

Len děkuju 🙂 Jsem dneska mluvila s jiným Dr. a řekl že to je taky zatím vše v porádku, že se objeví později, no ale v CAR mi řekli šance 50% tak mě samozřejmě pěkně vystrašili. 😠

Len je mi opravdu líto co se stalo a doufám že ten čas rychle uteče a třeba se stane zázrak a bude přirozeně 😵 😵 , u nás je šance jen na IVF+ICSI. Mě tenkrát pomohla práce, i ted chodím do práce abych na to nemyslela, doma bych se tím užírala a zkoumala všechno co se dá.

Odpoledne jsem mluvila ještě s mým Dr. na štítnici a nevadí že si přinesu výsledky sama z laborky 🙂 tak mám příští čt termín.

Alen souhlasím co ti napsala len 😵 😵

len
27. nov 2008

Já jsem na neschopence od pondělka a už mě to taky přestává bavit... Ale v pondělí jsem tam jenom zaběhla odevzdat papíry a všecko se to tam na mě začalo řítit, tak jsem si sama určila diagnózu, že prostě potřebuju čas, protože mi to momentálně nedělá vůbec dobře 😝 Podala jsem doma návrh na zrušení letošních Vánoc, ale neprošlo mi to 😒 Na druhou stranu, dnes je to přesně 10 let, co zemřela babička, a taky jsme to tehdy nějak přežili, to bylo tisíckrát horší 😔

Držím palce, ať je ta štítnice OK a taky, kdyby na to náhodou přišli takhle brzy, tak bude všecko OK, teď si ještě embryjko z tvýho těla vycucne, co bude potřebovat - možná by to takhle v začátku odneslo tvoje tělo, ale embryo si teď ještě samo poradí, neboj! 🙂

dasa24
27. nov 2008

len bude to dlouho bolet, ale Vánoce neruš, to se trošku zlepší, budeš už mít i po MS a hurá do snaženíčka 😵 😵
Len a co se vlastně stalo? pokud nevadí že se na to ptám ☹
S babičkou to mě mrzí.

Len moc děkuju, Dr. říkal že prý se chodí normálně do 11tt, jen já už to všechno hrozně řeším a nechci aby se něco tak ošklivého stalo podruhý.

Takže Len, ted se to obrátí jen k lepšímu a budeme chovat vysněné miminko 😵 😵 😵

len
27. nov 2008

Daso, vlastně nic... Šla jsem na výstupní kontrolu z CARu (7+4), kde mi měli říct, že je všecko OK a už mě propustí k mému obvodnímu gyndr., no a místo toho diagnostikovali zamlklé těhotenství, půl dne mě honili po všech čertech, aby mi to potvrdili ještě další doktoři a hned den nato jsem šla na revizi 😒 V tý době už jsem teda začala potrácet sama, ale stejně jsem se tý revizi nevyhnula, i když to bylo takhle v začátku... Ale už je to lepší 🙂

Já myslím, že do toho 11tt by to bylo normální pro mě, kde už věděli, jaký přesně problém se štítnicí mám a že je správně substituovaná. Jinak si myslím, že děláš moc dobře, když už to chceš mít ověřený takhle brzo, aspoň budeš mít klid, moc ti to přeju 🙂

krista
27. nov 2008

Len tak to musela být fakt rána pro tebe 😔

Daso s vaším chlapečkem je to taky strašné 😔

Moc vám držím palečky, abyste byly silné!!!!

Ještě jsem chtěla říct, že jsi mi Len dobře poradila s tím testíkem, dneska jsem ho zkoušela znova a jsou tam tlustice, takže ovu je tu 🙂

len
27. nov 2008

Paráda, Kristo 🙂 Tak vy se už pokoušíte o druhé? 😉 Přijde mi to jako taková chvilka, když jsi tu byla sutná, jestli se ti s tou tvou štítnicí vůbec podaří otěhotnět 😉
Dr. mi vždycky říkala, že největší bordel umí štítnice udělat v cyklu, že když je špatně vyrovnaná, má ženská veliký problémy s ovulací a tady pramení většina důvodů neplodnosti...

Já si říkám, že jsem na to zle, ale když pak čtu takový věci, jako se staly Dase, tak jeno s pokorou smekám, že tohle přežila a s takovým optimismem dokáže jít dál... Tak ať ti to hooodně dlouho vydrží a tentokrát nemáš ani ty nejmenší problémy! 🙂

krista
27. nov 2008

Len máš pravdu je to chvilka kdy jsme se snažili o první 😅 je to takový neoficiální, ale snažíme se o druhý už od května, chtěli jsme vždycky děti vždycky brzo po sobě, no zatím se nedaří, ale před tebou si vážně stěžovat nemůžu, to bych se styděla 😉 A cyklus mám ze svýho krásnýho 28dňovýho cca 45 dní 🙄 no vzhledem k tomu, že dnes jsem 23DC a můžu počítat luteální fázi tak 14 dní, tak tenhle bude nejspíš kratší, ale taky žádná sláva 🤐
Nejhorší je že vám nikdo nemůže říct kde je vlastně chyba co? 😖

Je pravda že přijít o miminko dýl je určitě horší a já sama nevím jak bych se s tím vyrovnala, takže také smekám!!! 😉

len
27. nov 2008

Tak to vidíš, ty máš zvýšenou funkci a hooodně dlouhý cykly, já sníženou a superkrátký, takže evidentně nějaký všeobecný doktorský měřítka se na to aplikovat nedaj 😉 Ať to brzy vyjde! 🙂

dasa24
27. nov 2008

Holky jste zlatíčka, moc Vám děkuju 😵 😵
tohle nikomu nepřeju, člověk se snaží 3 roky, IVF.....a pak taková rána,jen doufám že to bylo naposled, vid Leni, ted se nám to obrátí 🙂 🙂

Len to je mi moc líto, ach jo ☹ ☹ ☹ To je také rána ošklivá, jsem ráda že ji je malinko líp 🙂
To jsi si taky musela vytrpět ☹
Pustili tě alespon domu ten den po revizi?
Leny ted opravdu dělám proto maximum, teda spíš to přeháním, ale přece jenom člověk to má před sebou.

Krista tak hurá do snažilkování at má dceruška sourozence 🙂
Já vždycky tak potichounku maminám zavidím 🙂 😀

holky utíkám z práce domů, ale doma mám také pc tak kouknu 😉 🙂 a Vám hezký večer 🙂

len
27. nov 2008

Pustili mě druhý den ráno, neptej se, jaká to byla noc 😒 Ale já si fakt nemám oproti tobě na co stěžovat 😔

Dělej maximum, dramatizuj to a přeháněj, máš na to nárok! Já taky jela se slaboulinkým zašpiněním na pohotovost, dr. tam měl dvě medičky, tak jim nejdřív vysvětlil, jak je potřeba takhle vyplašenou těhuli v prvním trimestru uklidnit... No a pak jim, chudinkám, dal kurz toho, jak jí šetrně sdělit, že to asi fakt problém bude, ale že nemá plašit a druhý den v CARu mají mnohem víc zkušeností... Jsem si naprosto jistá, že v dalším těhu mě tam budou mít pečenou vařenou, i když zamlklýmu těhotenství bohužel nikdo zabránit nedokáže...

Ale jak píšeš, teď se nám to obrátí! Tobě už začíná 😉

blanka.k
27. nov 2008

Ahoj holky, nevíte o nějaké stránce, kde je dobře popsána autoimunní thyreoiditis, vyhledávač mi toho moc rozumného nenašel. Díky moc.
Leni - zdravím známou a držím palce, ať se to příště zadaří!

len
28. nov 2008

Ahoj Blanko 🙂
Popravdě, ač dlouholetá pacientka s touhle chorobou, asi moc neporadím... Většinu informací jsem posbírala od doktorů nebo zkušenostma. Můžeš zkusit vygooglit štítnou žlázu, její poruchy, choroby, ale povětšinou tam omílají dokola pořád to samý 😒

strouzek
28. nov 2008

ahoj no já koukám dost často tady

http://www.stitnazlaza.estranky.cz/

dasa24
28. nov 2008

ahoj holky,

len to si umím představit jáká byla noc ☹ , mě museli dát po porodu prášky na uklidnění, jinak bych to nepřežila ☹
Len určitě je lepší tam být pečená vařená, i když máš pravdu zamlk. těhotenství se nezabrání, moc se bojím abych ho ještě neměla ☹
Koukám že si z Prahy? 😕 😀

Blanko taky ti moc neporadím, stroužek už to našel 😉