Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

janacha
1. jún 2012

@tinasc dakujem ti .
Máme dve krásne deti a všetko bolo OK 😀 .
Momentálne som asi nahnevaná, spracovávam to všetko. Zatiaľ som v úplnom začiatku , Zatiaľ mi to povedal len liečiteľ, ale min mesiac (meram si BT) som pekne stúpala , naliali sa mi prsia, tehu. test - duch, a potom to ustalo, BT pozvoľna klesala a prišla mrška. Takže niečo asi na tom bude. Ovu aj MM mám v poriadku.
Neviem prakticky odkial začať. Dr. na štítnu sa ma v prvom rade opýtal, či už mám deti ... a gynekolog sa diví, že chceme ďalšie dieťa (veď už mám svoj vek 37r).
Takže každá rada je drahá a preto ti ďakujem , mám šancu porozmýšlal - čo s tým urobím.
🙂

minewka
4. jún 2012

Chcem sa opýtať - je tu nejaká baba po operácii štítky - totálna strumektómia (hypotyreóza) a aj s hypoparatyreózou (znížená funkcia príštitných teliesok)?

Momentálne to u mňa okrem hypotyr. vyzerá aj na hypoparatyreózu - mám nízky vápnik, tŕpnu mi ruky, nohy, občas ústa... (už som 3,5 mesiaca po operácii)

Koľko vápnika denne ste brali, ak to niektorá má? Vyvinula sa u niektorej aj tetánia?

naomi6
7. jún 2012

@minewka Ahoj, jsem po operaci štítné žlázy. Vzali mi ji celou, ale s těmi příštítnými tělísky ti neporadím....

zusanna
10. jún 2012

Ahojte,
je tu niekto kto absolvoval liečbu sioforom?
ja ho beriem, najprv 500 a teraz 850ku, chcem sa vás opýtať či pri liečbe týmto liekom ste mali mrchu-menzes v poriadku....mne to akosi štrajkuje-mám to 14 deň ☹ , bežne mám 6-7 dní, trvalo 28 a viac dní kým došla ďalšia a teraz som dostala na 26 deň....je tu niekto kto má nejakú skúsenosť? siofor beriem na tvorbu vajíčok , nedochádza k ovulácii tak to moja endokrinologička skúša takto

labanka
11. jún 2012

@zusanna ono sa ti to pekne upravi.....Siofor (metformin) by mal skratit cyklus, ked ho zeny maju dlhy.... 😉

zusanna
13. jún 2012

@labanka ďakujem ti 😉

tromboska
17. jún 2012

Ahoj Minewvka, mne vybrali stitnu zlazu pred niekolkymi rokmi, beriem euthyrox, odporucam kazdemu, kto musi, nech si ju da vybrat. pa

domi1988
25. jún 2012

baby prosim vas je pravda, ze s TSH okolo 3 sa neda otehu a je lepsie mat hodnotu okolo 1.8? diky

ninul
25. jún 2012

Ahojte baby, som tehotna a pred tyzdnom mi zistili autoimunnu tyeoiditidu v stadiu subklinickej hypotyreozy.
Hodnoty mam: TSH-3,959, a_TG - 98,2 , a_TPO - 133,4 a FT4 - 13,98
Lekárka mi predpisala Euthyrox 50 jednu tabletku denne. Co si o tom myslite? Nemozu sa mi potom vplyvom toho Euthyroxu zvysit hladiny hormonov?

hencidlo
26. jún 2012

@ninul to by nemalo, pretoze ten Euthyrox ta ma nastavit tak, aby si mala hladinu hormonov v norme, a mozno to mas aj koli tomu, ze ked si tehula tak, aby sa neposkodil plod ti musia nastavit hodnoty pre teba aj babo 😉 ale to je len moj nazor 😎

ninul
1. júl 2012

Dakujem, hencidlo, si zlata 🙂

hhanca
1. júl 2012

@domi1988 Já otěhotněla s hodnotou kolem 6...

terunka88
2. júl 2012

Holky, prodávám posledních 20 ks ovulačních testů, kdo by měl zájem, tak je možné přes aukro: http://aukro.cz/ovulacni-testy-sada-20-ks-1-teh...

verlinka
3. júl 2012

@minewka

Ahojky, to je naprosto normální, ale měla by jsi to říct své doktorce Já dostala na to vitamín D ptá se mě každou návštěvu zda mi brní ruce, pusa apod. Prý to je normální když ti vemou štítnou žlázu a tvoje tělo se stím potřebuje vypořádát v nemocnici mi dávali kapačky vapníku, protože jsem měla kritický hodnoty teď po roce se mi to hodně zlepšilo, ale vápník mám pořád špatnej, ale brnění už přestalo konečně. Kapičky se jmenují vigantol je to sice vit D nevím proč mi dala zrovna to, ale kdyžtak koukni na jiný diskuze o vigantolu...Hodně štěstí 🙂

ebsian
3. júl 2012

Holky určitě si myslím, že je lepší, než špatnou šž, nemít žádnou a nahradit hormony kompletně. Dělá to paseku, otěhotnění na bodu nula a navíc uzlíky na šž jako bonus!! 😠 😠 Léčím se s tím asi 6 let..Brala jsem letrox 50 - 1.5 denně a teď už stovku a v těhotenství co měsíc chodím na testy a stále moje potřeba stoupá a tak se dávka co měsíc snad navyšuje ☹
Ale hlavně, že to hlídá.

ebsian
3. júl 2012

Jo a musela mi přidat jodid každé ráno 1 tableta. I přesto, že stravu mám vyváženou a jodid je i v těhu vitamínech, ale teď mám pokrytí jako kůň 😀 😀 😀

janica81
4. júl 2012

Ahojte.... poprosim o radu, pripadne skusenosti....

som tehu a bola som na beznej kontrole, z krvi mi lekar zistil ze mam zvysene hodnoty stitnej zlazy, a mam vyhladat endokrynologa, riadne ma to vyplasilo, pretoze v prvom tehu klud, ale vraj vtedy sa tento test standardne nerobil.... ma to vplyv na tehu? Doki povedal ze sa nemm plasit, ale poradit sa s odbornikom, aby zistil pricinu, ale ja mam aj tak trosks trach...moze to ovplyvnit mimi?? dakujem

milagros
6. júl 2012

@janica81 ahooj uz si bola u endok.ako si dopadla?zistil ti to gyn.alebo obvodak?

adelkav
9. júl 2012

@janica81 Ahoj, neboj, na miminko to vliv nemá. Taky mi to zjistili až v těhotenství a nasadili prášky, které beru pořád, ale výhoda je, že s nima nejsem tak unavená jako jsem bývala. Když mi to doktor řekl, tak jsem byla vyplašená, snažila se něco dohledat na netu...a samozřejmě se uvádí, že to může mít vliv na nervovou soustavu prcka, ale jen ve vyjímečných případech. Uvidíš, co ti řekne endokrinolog, jestli ti nasadí prášky, tak je potřeba je brát a vše bude ok. Držím palce.

baru7
14. júl 2012

Devcatka, mela nektera z vas z duvodu hypotyreozy zakazano, resp. nedoporuceno otehotnet? u jake hodnoty TSH vam lekar dal zelenou? 😉 dekuji...

janica81
16. júl 2012

@adelkav dakujem....hned mi je lepsie...dnes som bola na krvi tak uvidim...

adelkav
16. júl 2012

@janica81 kdy budeš mít výsledky krve? Mě to tenkrát doktorka volala asi do tří dnů. Držím palce🙂

janica81
16. júl 2012

@adelkav za 9 dni....a ked som sa sestricky pytala,ze ci tie prve od dokiho z poradne su velmi zle..povedala,ze nie len hranicne, ze nasadia pol tabletky a mozno po tehu nic nebde...cize dufam ze to bude tak ... 🙂

adelkav
16. júl 2012

@janica81 tak to bude určitě fajn, jen mi přijde, že když to doktor jednou napíše, tak už to pak nechce sundat🙂 Já začínala s euthyroxem 50, ten mi napsala obvodní než jsem šla k endokrinologovi, ten mi to zvýšil na 75 a 100 obden, po šestinedělí mi nechal tu 75 a když jsem byla naposledy asi před třemi měsíci, tak mi nechal stejné léky a když jsem se ho ptala, jestli to někdy sundá, tak řekl, že pravděpodobně ne....budu to řešit výměnou doktora🙂 Ale opravdu mě to nijak neobtěžuje až na to, že musím myslet na to brát ty prášky...ale u tebe to bude dobrý, když jsou ty hodnoty "jen" hraniční, tak je to určitě jen ovlivněno těhotenstvím a po šestinedělí to brát nebudeš🙂 A u prvního těhotenství jsi s tím problém neměla?

zusanna
16. júl 2012

Zdravím Vás, chcem sa opýtať, ak je niekto kto bral siofor, ako dlho ste mali cyklus?ja mam 2 mesiac po 14 dní, endokrinologička tvrdila že zo sioforu to nie je, tak som šla za gynekologom a ten my dal tablety na zastavenie, mam počkať na ďalší cyklus a ku všetkemu povedal len to že sa mi vraj upravuju hormony...tak som zvedava ako to dopadne 😉

alyssa.anna
19. júl 2012

Ahoj. Nenajde se tu nějaká spolubojovnice, která právě teď začíná také bojovat se štítnou žlázou jako já, aby mohlo být mimi?

milagrosss20
20. júl 2012

Ahojte ako vidim nie som sama co ma problemi so stitnou zlazou....Mne boli nasadene lieky najprv eut ale hned som mala vedlajsie ucinky a teraz beriem ten L-thyroxin...po mesiaci mi dr. nasadila stadamet (povodny metfornim)...tieto lieky mi dala endokri. aby sme otehotnely ze vraj pomahju mat lepsiu ovulaciu a silnejsie vajicko....je to pravda?alebo je to zbytocne brat?Ja mam zvysne muzske hormony testosteron a progesteron ci ako sa to vola ale je to len mierne zvysenie...a preto mi dala tie lieky,...snazime sa o mimco 3 mesiac...myslite ze toto nam pomoze byt tehu?

kisasonka83
20. júl 2012

ahojte chcem sa opytat ked chodite na odber krvi na TSH a FT4 chodite nalacno a bez toho aby ste si v den odberu rano vzali prasok co beriete,alebo vam odoberu krv aj ked ste si prasok na stitnu zlazu vzali
ide mi o to ze mne opakovane vzali krv na vysledky FT4 a THS ked som si rano vzala svoju davku 100mg euthyroxu a vraj ze to vobec nevadi jak je to spravne

baru7
21. júl 2012

@kisasonka83 já chodím po ranním euthyroxu a snídani...podle mě TSH narůstá dlouhodobě, tedy účinek léků není okamžitý, hladina musí postupně nastoupat...dr. ani nezmiňoval, že bych ´měla na krev chodit na lačno a bez ranního prášku...

kisasonka83
22. júl 2012

@baru7 ahoj ja ked som sa liecila dlhe roky v Prahe tak som musela len nalacno a bez ranneho lieku,ak som si ho vzala omylom pred odberom tak som musela ist na novy odber,teraz som 2roky liecena na Slovensku a stale ma odbera s rannym liekom.Hladinu TSH mam 0,14mlU/l a spodna hranica je 0,17mlU/l a doktorka mi stale znizuje davku lieku.Ja som stale unavena a citim ze to nie je tak ako ked som bola liecena v Prahe.Pritom som 2roky po sebe bola tehotna a tam su zvysene naroky na organizmus a pani doktorka mi stale davku len a len znizovala,pritom v Prahe mi lekarka davku naopak zvysila a citila som sa dobre,tak ja neviem ☹