Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

felicia1
22. jún 2009

strouzek,aj ja cchem byt na tom tak ako ty

shaarka
22. jún 2009

ked to tak po sebe citam, tak to nic hrozne nebolo, ale neprajem vam sediet s nou v jednej ordinacii a nechat do seba j...t. naposledy som to zazila na VS na skuskach, ale to som nemala pravo na vyber profesora...

felicia1
22. jún 2009

shaarka tak to je brutal,hned by som to povedala tej tvojej gynekologicke ci gynekologovi,este by som staznost na nu dala,ja som tiez papula ale toto by som nedovolila,kurnik,to co je za dokotorku primitivnu?

felicia1
22. jún 2009

shaarka podla toho,co som si precitala tak to bolo hnusne 😠

strouzek
22. jún 2009

feli no nevím teda to bys musela asi nejdřív na operaci a tu ti teda nepřeju 😀

shaarka
22. jún 2009

strou, nevies nejaky link, kde je pisane o rozmeroch ŠŽ?

strouzek
22. jún 2009

sharko no tak jsem to přelouskala (sorry to víš slovenština je už pro mě cizí jazyk 😀 ) a masakr teda. co to je doktorku?? 😠 kdo to tu psal že lepší jsou chlapy?? přidávám se k názoru, já s doktorkama nemámdobré zkušeosti,jsou náladové, se vším hned hotové a prostě nechutné jak vřed na zadku 🙄 zato s chlapama doktorama většinou nemám problém a tak vlastně na skoro všechno mám doktora chlapa, jen na gyndě teď poprvé ženskou protože můj gyndař odjel pracovat do zahraničí.

felicia1
22. jún 2009

strouzek ja ani nechcem ist na operaciu len chcem klesnut aspon na tu 5 hodnotu a budem rada
ja mam chlapa na endo a ked sa ma pytal ze kolko chcem schudnut ja som mu zapotila take cislo,ze som myslela ,ze ma vysmeje a posobi inak arogantne ten doki,ale je mili,naopak je vazny,ale na moje cudovanie sa,povedal,ze mi bude drzat palce a ked som vysla potom von tak som bola happy ze som natrafila na tekeho doktora a nakoniec som nesla k tomu na ktoreho boli len same zle ohlasy

shaarka
22. jún 2009

😔 asi by som to mala riesit. nikdy som sa s takym pristupom nestretla. ale priznam sa, ze najprv som prehodnotila moje spravanie, ci som nieco nevhodne nepovedala... mam tendenciu sa pozriet najprv na seba, kedze mam dost ostru papulu... a vidim, ze v tomto pripade som sa mohla teatralne zbalit a este aj budhnut dverami. skoda.
no ved mozno budem mat sancu nabuduce. 😀 😀 😀
este jej mozem urobit reklamu...

amanti
22. jún 2009

A mám si jít raději udělat testy štítné žlázy?
Děkuji za odpověď
A.

ellysa
22. jún 2009

ahojte! Idem po radu, som po druhom MA, tesne po ňom mi vyšli zvýšené protilátky, ževraj som prekonala zápal. Po 5 týždňoch mi urobili krvné testy znova a momentálne mám výsledky v poriadku, takže tie protilátky mi pravdepodobne spúšťa tehotenstvo. Mátes tým niekto skúsenosti? Doki to zatiaľ uzavrela tak, žeo pol roka kontrola a ak otehotniem hneď a budú to sledovať.

gabika82
23. jún 2009

Ahojte,
shaarka - a to si bola u ktorej endokrinologicky ??? Muselo to byt hrozne 😠 Inak ja mam v sprave napisane presne to co ty ... teda okrem rozmerov tej stitnej zlazy ... pravu mam o dost mensiu ako ty...

shaarka
23. jún 2009

gabi, a co to znamena? dokopy nic, ze? ci? prezrad 😉
ja nic neviem... a ta velkost este tiez nic nemusi byt. ale aspon mam potvrdene, ze nie som paranoidna, ked citim, ze ma tam nieco tlaci 😀

gabika82
23. jún 2009

no nejak tak ... vobec nerozumiem tym ich lekarskym vyrazom 😝 ... ale to co si pisala, tak to iste mam aj ja ...

a mne aj brali krv tyzden pred tym ako som sla k nej ... a mam zistenu hypotyreozu .. to by ma az tak netrapilo,ved vela ludi s tym zije, len sa bojim, lebo som v 14tt ... tak aby babatko bolo OK. Beriem aj lieky a o 6 tyzdnov idem znova na krv a potom k lekarke na kontrolu...

zvedava17p
23. jún 2009

ahoj shaarka

vidim, ze si mala hroznu skusenost.

ja som takeho drzeho dokiho nemala, ale tiez som bola s nim nespokojna a tiez bol po znamosti

Stale som mala z neho pocit, ze je nasraty a ze ho otravuje, ze tam ma pacienta....
vobec nic nechcel vediet, iba, ze preco mi robili taky podrobny krvny obraz a ze keby mal byt chory, tak chce mat moju chorobu

bola som z pristupu uplne hotova....ale vidim, ze sa da aj horsie

strouzek
23. jún 2009

felicio tak to já mám doktora fajn, já tam pokaždý příjdu vynervovaná že je to určitě špatný, že jsem přibrala a on mě nikdy nešeřve, když jsem po operaci přibrala 10 kilo a myslela jsem si že mě zabije tak se ještě smál že je to dobrý, že jsou lidi co přiberou 20 kilo se štítkou. Na vše mi odpoví, uklidní a dodá optimismus. jediné v čem mě štval že mě furt uklidňoval že do 5 let budu těhule což mi moc naději nedávalo když chci mimi teď ale teď naposledy mě potěšil řekl ať jdu domů a skočím do postele a těhulím až se ze mě bude kouřit 😀

ellys no těhotenství určitě spouští štítnou žlázu, to je obecně známá věc a proto se těhulky kontrolují. Většinou ten kdo jí má normálně dobrou tomu se štítná žláza v těhu zhorší jen nepatrně ale kdo jí má špatnou nebo na hranici tomu se v těhu může zhoršit hodně. Navíc výsledky hodně zhorší i stres, já jí měla špatnou i v těhu ale 10 dnů po MA jsem výsledky měla katastrofální kvůli stresu a vůbec hormonálním změnám po revizi

strouzek
23. jún 2009

Gabiko no já bych se nebála, většinou se říká že nejrizikovější je první trimestr pro nemocné se štítnou žlázou, prý všechno nebo nic, takže jestli si už ve 14 tt a sledují tě doktoři tak by to mělo být dobré.jediné co se může stát je že se ti to může zhoršit po porodu díky horm. změnám ale jestli tě sledují doktoři tak bych byla v klidu. Navíc hypofunkce je častější než hyper a je i lépe léčitelná.

gabika82
23. jún 2009

no to dufam ze to bude dobre 😉 a to mi endokrinologicka vravela, ze po porode sa mi to moze zhorsit a ze dokonca sa mi to moze zmenit na hyperfunkciu stitnej zlazy, ze ma budu sledovat aj po porode ... tak uvidime 🙂

strouzek
23. jún 2009

no je to pravda,stává se to že se to po porodu zhorší, no ale to už by mimču vadit nemělo spíš tobě protože se může stát že ti zakáží kojit.ale já myslím že zase tak špatnou štítku nemáš když si normálně otěhotněla, většinou když je fakt špatná hypofunkce tak nejde otěhulit a když tobě to šlo tak zase tak špatná nebude. hlavně poslouchej doktora a zobej vitamínky podle jeho rady.

gabika82
23. jún 2009

no nie ... ja som nikdy nemala problemy so stitnou zlazou, zistili mi to az v tehotenstve pri odberoch hormonov.

strouzek
23. jún 2009

no vidíš, podle mě je to jenom výkyv v těhu který je běžný 😉

delfi07
23. jún 2009

Ahoj holky,
zdravím všechny po hooodně dlouhé pauze. Teda Kristi, Niki, tady je najednou miminek
😉 😵 paráda, moc vám blahopřeju k tomu, koho máte a co ještě na podzim bude 🙂

Jinak u nás zatím nic zvláštního, jako obvykle 😠 😉
Mám jenom prosím takový dotázek - nemáte náhodou některá z vás zkušenost se štítkou a s léky na umělko? To, co mi zbylo, mám celkem srovnané, ale když jsme zkoušeli nějaké hormony, tak mi to zrovna nesedlo (hned to se mnou zahýbalo směrem k hyper) a trvalo to pak skoro dva měsíce, než se to zas uklidnilo.
Díky za každou odpověď a mějte se krásně

len
23. jún 2009

Delfi, mě žádné stimulační hormony štítku nerozhodily, absolvuju druhý IVF. Na druhou stranu dr. v CARu mě "potěšil," že co jako chci, že mám takový hodnoty, že to mám brát, jako bych štítku téměř neměla, tudíž nemůžu očekávat, že mi to s jejím fungováním jakkoli hne, když nefunguje vůbec 😉

delfi07
24. jún 2009

Děkuju, Len, chceme to v létě taky zkusit, tak sháním info. Přeju hodně štěstí 🙂

martinka0908
24. jún 2009

Ahoj,je tu niekto kto ma problemi zo stitmou zlazou?

len
24. jún 2009

V téhle diskuzi každá 😀

sisipetka
25. jún 2009

ahoj Shaarka,
reagujem iba na tvoje posledne vysledky zo sona stitnej zlazy. Pozrela som si svoje papiere a tam mam hodnoty PL 7,3 ml a LL 6,4 mm - zaver: nezvacsena s loziskovou znizenou echogenitou. v konecnom zavere mi vysvetlila, ze nemam nic zvacsene a hodnoty su v norme. Akurat to autoimunitne ochorenie - nastastie teraz v norme.Tym padom, ked porovname Tvoje vysledky, tak asi ta prava strana moze byt zvacsena a to moze byt zaciatok zistovania tvojich anovulacnych problemov. Chapem, ze cakanie 3 tyzdne na krv je na nervy - ja som cely tento kolobeh riesila od februara a po piatkovych vysledkoch mi padol kamen zo srdca. Vysledky su ok, babatko by malo byt v poriadku...akurat mierne zvysene protilatky, pricom vsak lieky nasadzovat netreba a kontrola opat v septembri.
Drzim vam vsetkym kocky palceky, velmi mi pomohlo vas citat, ked som sa v myslienkach trapila cely prvy trimester, ze ako dopadneme. Prajem len to najlepsie a najkrajsie coskoro pod srdieckami. 😵

shaarka
25. jún 2009

sisik dakujem za reakciu a som strasne rada, ze vam vysetrenie vyslo OK! viem si predstavit, ako ti odlahlo. super 😵 😵 😵 a hej, to cakanie na krv je desne... ale co uz. 😒 ked som mohla cakat tolko rokov, 2 - 3 tyzdne ma nezabiju, nie? 😀

sisipetka
25. jún 2009

jasne shari, len treba ist za svojim cielom a co nas nezabije, to nas posilni 😉 A k tym dr. - proste niektori su divni, mne po odchode synceka do nebicka lekarka prisla povedat na pooperacne, ze to sa stava a ze ona uz ma 32 a ja iba 30 a deti stale nema 😠 vraj ich este budem mat dost - utecha ako vysita - co by si jej spravila? Nebyt zasita, tak ju asi zbijem 😠
Ale, ak s tou novou nebudes spokojna i na buduce, tak skus hladat ineho....

shaarka
25. jún 2009

hm, doktori to asi tak maju naprogramovane. nesmu sa velmi vcitit do pacienta, lebo by im to naburalo profesionalyn odstup a mozno by sa v niektorych pripadoch aj horsie rozhodovali. najlepsia je samozrejme ta stredna cesta. 😵
uz sa neviem dockat, kedy budes vidiet, ci ma fazulka dierocku alebo klacek. ci sa nechat prekvapit? 😀