Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

augustovka
29. okt 2007

no som zvedava co mi povedia na vysetreni potom dam isto hned vediet!moc dakujem pomohli ste mi 🙂

len
29. okt 2007

Anika, 135 😀

anika
29. okt 2007

ma na padlo, tvoja "stavkovala" a moja robila nadcasy 😀

len
29. okt 2007

Jo a ani jedno není dobrý 😝 Ještěže tu máme zázraky moderní medicíny, před sto lety by to s náma bylo dost bledý...

anika
29. okt 2007

len, mna v podstate este nadstavuje, zatial som v pohode na tejto davke, dalsi odber mam az v januari, tak uvidim 😉

anika
29. okt 2007

ved to, mozme byt rady 😉 😀

len
29. okt 2007

Mně to tak jedno za rok-dva zvyšují - začínala jsem kdysi na 50... Ale teď už jsem přes dva roky na týhle dávce a je to OK, akorát mi změnili Euthyrox za Letrox, je to sice to samý, ale ten druhý mi nějak sednul líp... Akorát to těhotenství se zatím nekoná, i když tomu defakto nic nebrání, ovuluju jak hodinky...

anika
29. okt 2007

len, ked ten organiznus si pracuje casto inac, akojavascript:addEmoticon('😉','vBody')
javascript:addEmoticon('😉','vBody') by sme si predstavovali, ja som sice otehotnela velmi rychlo aj s hypertyreozou, co tiez u niektorych byva castokrat dovod k neuspesnym tehotenstam
pevne verim, ze ked sa teraz bez st. ZL. rozhodneme mat babo, tak to pojde 😔

len
29. okt 2007

Určitě jo 🙂 Já se schválně ptala dr., jak je to s otěhotněním při hypotyreóze a ona říkala, že problém může být, že jsou při tom hooodně dlouhé a anovulační cykly... No a víš co? Já mám pravidelné jednadvacetidenní ovulační 😀

augustovka
29. okt 2007

este mam na vas jednu otazocku tie anovulacne cykly sa upravia hned ako vyfasujem tie lieky?

maahuliena
29. okt 2007

Katka nejde všetko hneď.. po čase..možno tenďalší cyklus Ti príde už normálne.. ešte nevieš ako tvoje telo zareaguje na lieky...

len
29. okt 2007

Augustovka, to ti asi nikdo nepoví, záleží na tom, jak rychle na to tělo zareaguje... Zkus měřit BT a uvidíš 😉

leniik1
30. okt 2007

Zdravím všechny.Na začátku léta mi zjistili špatnou štítnou žlázu a nasadili léky.Navíc na štítné žláze na utz našli nějaký útvar, který taktéž budou pravidelně sledovat, říkali, že kdyby se zvětšil tak to napíchnou..No super.Nemáte některá něco podobného?Tak mě napadá, jaký to může mít vliv na budoucí těhotenství, jak to bývá pak v těhotenství s léky atd.Při minulém těhu zřejmě vše bylo v pořádku, nebo si to neumím vysvětlit, jak se to mohlo tak zhoršit, nebo projevit až po potratu v 7 měsíci.. 😠

leniik1
30. okt 2007

Taky mě napadá, jestli jsem ten nízký hormonální profil neměla už dřív a něco prostě nezanedbali..Jenže to už nevrátím.Snažit se chceme +- na jaře a tak se toho obávám jak a co bude. ☹ Jo a nasadili mi Letrox.

macik
30. okt 2007

ahoj leniik-dlouho jsem tě tady neviděla-z pochopitelných důvodů-vítej zpět...jsem ráda, že už zase zvažujete mimi a přeju ti to snad víc než sobě-a že to sobě přeju hodně 🙂

co konkrétně se štítkou máš-hypo nebo hyper funkci nebo ještě něco jinýho?

leniik1
30. okt 2007

Ahoj maciku 🙂 Mám hypofunkci.Nízký hormonální profil a nasadili mi ten Letrox - no mám podezření že před mým těhotenstvím a v těhu něco zanedbali a já měla špatnou funkci šž už dřív, je mi to záhadou, že až najednou teď.A přitom se před tím stalo co se stalo 😠 😠 Nerada bych teď měla problémy s otěhotněním a opět s těhotenstvím..Ale vypadá to bledě.Taky jsem četla co psala Len s tím hubnutím..Asi na tom něco bude mě se dřív těžko hubnulo- šlo to ztuha, teď co beru ten Letrox tak najednou mám dole 15 kilo a jde to.To je zajímavý fakt.

leniik1
30. okt 2007

Teda spíš jsem dřív nakynula 😀 než hubla- 8 kilo dole byl úspěch pak při těhu vše a víc zpátky, po porodu ještě víc a teď jsem maximálně spokojená že se daří to vše sundat- ale myslím že na tom hodně má zásluhu to, že mi léčí tu šž.Taky jsem četla příběh kajule s tím uzlíkem- no super to mi na utz taky našli..Psycho fakt.K tomu tlak v červnu 190/120 - teď po renpressu a lekoptinu 120/80 - asi se brzo celá rozpadnu.. 😀 😀 A je vidět, že váha na to až tak vliv nemá, teď jsem 3 dny léky neměla, došly mi a najednou opět 190/100.Takže jestli mi budou na interně tvrdit že to je váhou i při 60 kg tak ať jdou už fakt někam. ☹ Teda do 60 kg mi ještě dost kil zbývá, ale 15 kilo dole se na tlaku nijak neprojevilo 😠 Doufám, že do jara už budu trochu v pořádku a budem se moct na to vrhnout bez obav a šž nebude takovou překážkou.. ☹

macik
30. okt 2007

taky mám hypofunkci, ale mně nasazení prášků s hubnutím bohužel nepohnulo, ale taky pokaždé když přijdu na kontrolu (bohužel jen jednou za půl roku), tak mi zvyšují dávku-takže zatím ještě neberu takovou, jakou mé tělo potřebuje.....vzhledem k tomu, že už teď beru koňskou dávku (euthyrox 150) a že mi doktor řekl, že lepší už to nebude, tak jsem začla hledat alternativní řešení a narazila jsem na několik příběhů o lidech, kteří se vyléčili díky pravidelným půstům. Ráda bych to vyzkoušela, protože prostě nechci brát celej život léky a navíc i když lékaři tvrdí, že jsou bezpečné, tak zvyšují riziko osteoporózy a ve špatné dávce namáhají srdce (což pociťuju už teď a to jsem nikdy problémy se srdcem neměla), ale na půst je třeba mít klid a hlavně člověku docela zapáchá dech, což já si při své práci nemůžu dovolit, takže čekám, až se mi to v práci zvolní a pak hop na to 🙂
Zatím jsem zkoušela max. třídenní půst a pak jedno 14-ti denní pití zeleninových a ovocných šťáv, tak jsem zvědavá, jestli se to nějak pozitivně projeví na kontrole....kdyby se něco dělo, dám vědět 🙂

majka07
30. okt 2007

jééé leniku, vítej zpátky 😵 a moc držím na jaro palečky a moc moc ti to přeju aby všechno dopadlo dobře 😉

leniik1
30. okt 2007

To já su úplně v rozkladu koukám 😀 Já navštěvuji kvůli tlaku šž a hubnutí internu měsíčně takže v podstatě hubnu pod lékařským dohledem a zabírá to, že prostě vím, že musím jinak mě seřve 😀 😀 Pí. dokt. je důsledná, výsledky jsou ale už teď beru troje léky a připadám si fakt šíleně.Jenže co bych neudělala pro to, abych byla zdravá a mohli jsme na to vletět.Psychicky už si to dokážu docela představit, začít pracovat na dalším mimi.Práce mě už docela ubíjí, i když jsem za ni byla ráda, jsem dost na nohách a mám opravdu pohyb.
Maciku a jak dlouho se snažíte?

leniik1
30. okt 2007

Maji ip

macik
30. okt 2007

no snažíme se tak cca rok, ale byla tam pauza, když jsem jedla prášky na hubnutí /stejně nezabraly)...nesnažíme se ale nijak intenzivně-oba máme děsnej pracovní záhul a opravdu pracujem sedm dní v týdnu, takže se málokdy povede, že jsme v posteli oba najednou a máme i chuť...do toho ještě stavíme, takže občas mám pocit, že mě bude muset oplodnit duch svatý 😀

leniik1
30. okt 2007

JJ to s tím setkáváním znám, dělám na směny a tak to je mazec.. 😝 ☹ Taky se setkáme sem tam natož v posteli - to asi jen o víkendu 😀

delfi07
30. okt 2007

Ahoj, posílám pozdrav všem, hlavně Nikiy a Kristě 😉 😎 Kristi, jak roste miminko? U nás zatím nic nového, jenom jsem konečně začala zatím aspoň s paní Mojžišovou - uvidíme, co dál...

monicacek
9. nov 2007

ahojky, jsem tady už po několikáté, ale teprve dnes jsem se zaregistrovala. Trpím sníženu funkcí štítné žlázy, už 2 roky beru euthyrox 50, prý jde jen o malou hypofunkci, ale i tak nejsem z toho moc nadšena. Jsem z toho trochu vedle, celý život jsem nijak nemarodila, neměla jsem vážnou nemoc a ani žádnou z dětských nemocí. proto teď tohle onemocnění mi dává docela pychicky zabrat, ale už si zvykám. Po různých kontrolách zněl verdikt, že si mé tělo vytváří proti ŠŽ protilátky. Doktorka se mě pořád ptá, jestli někdo v rodině tím u nás netrpěl, ale nikdo, což se jí nelíbí, že je to prý vždy dědičné, ale ptala jsem se všude kde jsem mohla, ale nikdo nic☹ ach jo, ale jak se v této diskuzi řeší - mám také strach, že budu mít problémy z otěhotnění. V nejbližší době to sice nemám v plánu, studuju ještě VŠ, pak najít nějakou práci, bydlení... ale taky nechci mít první dítě až ve 30. Hlavně beru ještě antikoncepci, je sice nízkohormonální (mercilon), ale i tak, další hormony do těla. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo něvíte, zda se smí při snížené fci ŠŽ jízt jód - jako doplněk stravy. Někde jsem četla, že se to nedoporučuje, když je člověk na substituční léčbě, ale přesto několik lidí ho bere a zaznamenali zlepšení onemocnění a pár z nich i následné vysazení prášků, hormonů. tak nevím... Já jsem měla v době, kdy mi na onemocnění uplnou náhodou z krevních testů přišli, 65 kg, ale zhubnout mi šlo, akorát ne tak dobře, když jsem začala brát euthyrox, šlo mi to lépe a mám nyní 58 kilo, ale bojím se, že až jednou otěhotním, tak díky hormonům naberu a už to neshodím.. nemáte s tím někdo zkušenost?

krista
10. nov 2007

Ahojky holky 🙂

Všem snažilkám přeju ať maji brzo svoje vytoužená štěstíčka 😵

Delfi ahojky, dlouho jsem tě neviděla 😵 Miminko roste krásně a bude to nejspíš holčička, taky už pěkně vyvádí, dost kope, jsme moc rádi že jí máme 😵 A jak se cítíš po operaci, co jizva? Já jsem si teď husa uvědomila, že jsem na ní měla fakt jít před těhu, protože kdo mi potom bude hlídat dítě po porodu až na ní budu muset jít to nevim 😖

macadi
21. nov 2007

Ahojte kočky, včera som bola u doky a povedala mi, že mám zvýšené TSH=5,460, chcela by som sa opýtať, či sa môžeme snažiť o mimi, aj keď budem brať tabletky? My sa snažíme o mimi už rok a nič a doky práve včera zistila, že je to najpravdepodobnejšie spôsobené tým, že moja štítna žľaza je hypofunkčná. Má niektorá z Vás s tým skúsenosti a ako dlho trvá otehotnieť, pri týchto problémoch? Ďakujem. 🙂

len
21. nov 2007

No bez léků se určitě nesnažte 😉 A 5,46 je fakt jen mírně zhoršené, to bude srovnané rychle 🙂 A jak rychle to jde? U léčené ŠŽ stejně jako zdravé ženské - někomu hned a jinému to trvá měsíce či roky...

manicka77
21. nov 2007

Tak já měla zvětšenou štítnou žlázu a asi ve 14letech jsem na to dostala klasicky Jodid, ten jsem brala skoro 2 roky a pak se mi v štítné žláze udělal nějaký útvar, tak mě dr. pro jistotu poslala na punkci a nasidala celý euthyrox 50. Vše bylo o.k. a prášky jsem brala nadále, jen už třičtvrtě, pak jsem zhubla asi 10kg a zmizel mi i ten útvar, co jsem tam měla, takže ono něco na tom pravdy bude, že zhubnutím se to trochu spraví, teď už beru jen půlku euthyroxu 50 denně a všechny testy mám úpně v pořádku. 😉

len
21. nov 2007

No, když on je problém, že při hodně snížený funkci se hubne fakt hodně špatně 😀 Jinak já na jaře shodila asi 10 % svojí váhy a výsledky mám stále mizerný, takže bych se na to nespoléhala, ale aspoň se mi zlepšila figura, takže marný to určitě nebylo 😉