Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

zuzumajko
3. jún 2010

@jerrymona ja umrem! to si musim najst na nete toto, lebo som myslela, ze to fakt neni vidno take vyprazdnovacie ceremonie 🙂
no vidis, mala som ist za gynekologicku 😀 mala by som ultrazvuky kazdy den 😅 ale tak, aspon cumim na tu poslednu foto z ultrazvuku co som dostala, a hladkam si brusko a aj ked je babo len 2 centi velke, urcite ma pocuje 😵

jerrymona
3. jún 2010

@zuzumajko aj ja som si stale hladkala brusko. aj ked babo este necitis, ono tam je a pohybuje sa. ked to uvidis na ultrazvuku ake je v 12tt velke a ako sa hybe, budes zasnut. 😵

shandy
3. jún 2010

@jerrymona no ja som bola na IVF, ale nevyslo 😒 , takze teraz idem na dalsie...a veriiiime 😀 😀
jerry to je super, ze vas ocikala 😀 , pozrela som fotecky, no uz sa tesim aka fesanda to bude, ked bude von z bruska 🙂 , ale kvoli mne nech sa von neponahla, este ma cas 😀
bellka dakujem, budem na teba mysliet pri pichackach 🙂

bellka
3. jún 2010

@jerrymona jj, pochopila jsi to dobře, moje TSH kleslo na 1, 75, ani jsem tomu nemohla uvěřit 😵 tak brouček je v pořádku, to Ti moooc gratulujuuu 🙂

bellka
3. jún 2010

Moc krásně se čtou ty vaše zážitky z UTZ, vždycky mi z toho běhá mráz po celém těle a mám husí kůži 😵 Hrozně vám závidím, ale v dobrééém a doufám, že to taky někdy zažiju 😉

zuzumajko
3. jún 2010

@bellka ja strasne dufam, ze aj vam sa podari otehotniet 🙂 ja este nemam vyhrate, stale sme v prvom trimestri, ale velmi dufam a modlim sa, ze babo bude zdrave a nic mu nebude 🙂 neboj, treba verit a hlavne mat pozitivne myslenie 🙂 starsne na teba myslim odkedy som si precitala ten tvoj pribeh. Drz sa!

jerrymona
3. jún 2010

@shandy to mi je luto. ☹ dufam, ze vam to uz nabuduce vyjde. 😵
a moje male nech este ostane, kde ma. este ma par mesiacov.

@bellka to je super. tesim sa s tebou. 🙂

shandy
3. jún 2010

@jerrymona dufaj aj ja 😵 , ved raz to musi vyjst 😵 😵 😵

zibi
3. jún 2010

ahojte baby..ako ste sa rozbehli nestiham citat, pozdravujem vsetky, ako sa mate?ja som bola dnes na odbere na stitku.mam vysoky tlak tak oddychujem doma..dosiel aj mm tak som rada ze nie som sama tak sa drzte idem si lahnut...
vysledky budu na tyzden zatial bereim tu 100ku
🙂

camelco
3. jún 2010

ahojte babulky 🙂 ........ @bellka ........ to uz je celkom dobra hodnota, tak drzim palceky, nech sa vsetko upravi a aby vam to vyslo 🙂 ............. @shandy ..... ☹ .......... dufam, ze dalsie bude uspesne 🙂 😉

zuzumajko
4. jún 2010

@zibi drz sa hlavne a vela oddychuj. Ja sice vysoky krvny tlak nemavam, ale otec ano a odporucili mu vela pit tekutiny.

zibi
4. jún 2010

ahojte baby....dens osm bola u gyndasa po kartu poistenca co som tam zabudla v stredu a predstavte si ze uz su vysledky.a vyzera to ze to mam v norme.
si predstavte ze aj hormon TSH mam 0,86 😕 😅 tak som rada..sup na snazenie a uvidime..sice hovorila ze mozno vysledky mozu byt trochu nepresne lebo ze to nerobilo laboratorium v KE ale u nas.. 😖 ale ze vacsinou tam davaju normu a ta norma je taka aku maju aj v KE. tak som rada... uvidime ci sa zadari teraz.este sa mi zda z eosm take TSH nemala..
endo mo povedala ze mam stitnu uplne malicku co zodpoveda tomu Hasumito ci ako sa to vola syndromu a ze treba davat pozor na to aby sa to neprehuplo do zvysenej..ked to mam teraz take nizske hi hi ale na tehu je to akurat
tak sa drzte

camelco
4. jún 2010

ahojte 🙂 .................. @zibi tak to je skvela spravicka ...... drz sa a pracujte na babetku 🙂

zibi
4. jún 2010

@camelco:takze myslis ze s tym TSH sa to podari?

camelco
4. jún 2010

@zibi myslim ze ano, vraj hodnota je do 2 ............ 🙂 🙂 🙂 ............. mne vlastne az teraz zistili, ze stitna zlaza pracuje normalne ale je zvacsena ......... ja som mala TSH 1,225

zibi
4. jún 2010

hej viem len dufam ze to teraz vyjde..

camelco
4. jún 2010

drzim palceky ........ musis si povedat ze to tentokrat vyjde 😀 😀 😀

bellka
4. jún 2010

Ahoj holkýýý 😵
přeju vám všem krásný páťulíííneeek a ještě krásnější víkendík, má být konečně letné počasí 😉
@zibi držím palušky a přeju hodně štěstííí 😵

camelco
4. jún 2010

ahoj @bellka 🙂 .......... no hlasia nam 26 stupnov, tak sa nechajme prekvapit 🙂

bellka
4. jún 2010

@camelco jj, přesně tak, nechme se překvapit 😀 😀 😀 Nám hlásí 25, ale hlavně ať neprší, hned je lepší náladička 😉

camelco
4. jún 2010

🙂 🙂 🙂 ............. ano je to pozitivne ked svieti slniecko ....... keby to chcelo vydrzat

bambi9
4. jún 2010

ahojte,
baby ako ste zistili ze mate problem so stitnou? poslali Vas na krv a tak? alebo nejake problemy sa prejavovali?
ja totiz uz hladam kde vsade moze byt chyba a a ked som si citala znaky zvysenej funkcie, tak mozno by to aj sedelo na mna, neviem 😒

zatial riesim len gynekologa, clostil a pco 🙄

shandy
4. jún 2010

ahojte dievcence,
@camelco, tiez verim, ze sa podari 😉 , snad buduci tyzden pride MS a ideme to toho znova 🙂
ja idem zajtra na svadbu kolegynke, co je tehulka, tak sa tesim, ze bude konecne pekne - asi si to hore vybavila 😀
@bambi - co viem, tak pri zvysenej f-cii nie je problem otehotniet ale skor donosit, aspon tak sa mi zda...ja som si to zistila tak, ze som mala vela priznakov znizenej f-cie a vraj to na mne bolo vidiet - na mozny problem ma upozornila zubarka, aj kadernik. 🙂 . Potom som uz len surfovala na nete a hladala co to ta stitna vlastne je a ci by som s nou fakt mohla mat problemy. A ked som zistila, ze mam 7 priznakov z 10 (priblizne 🙂 ), tak som sa vydala k lekarke...ktora mi to vyvratila, tak som sla k inemu lekarovi a ten potvrdil 🙂
ale ak mas PCOS, tak je vacsia pravdpodobnost, ze mozes mat problem aj so stitkou, tak si ju radsej nechaj vysetrit...
pekny vikend babule 😅

jerrymona
4. jún 2010

ahojte babule. konecne svieti slniecko. 😵 a cez vikend ma byt pekne, juchu. moj synovec noah ma byt pokrsteny, tak sa aspon mozem vyparadit do siat alebo pekneho tricka. 🙂
inak ma este stale trapi to prechladnutie a zacinam pokasliavat, co sa mi vobec nepaci. dufam, ze to nebude trvat tak dlho ako minule este v zime. 😒 ale hadam slniecko pomoze. 🙂

@bambi9 gynekolog ti urobi hormonalny profil a tam sa dozvies ci tvoja hodnota tsh stitky spada do normy. u mna tomu predosly gynekolog nepripisoval vyznam, lebo som este spadala do normy, ale terajsia gynekologicka bola obozretnejsia a povedala, ze asi mam zacinajucu sa znizujucu sa funkciu stitnej zlazy. a mala pravdu, ked ma poslala za endokrinologom na dalsie vysetrenie. sice som nemala az take zle hodnoty ako niektore tu z vas, ale mozno aj to bola pricina, preco som nemohla dlhsie otehotniet.

@shandy mna prekvapuje, ze ti to o stitke povedal kadernik a zubarka a gynekolog na to neprisiel. 🙄 no aspon ze si sa do toho obula a zacalo sa to riesit.

camelco
4. jún 2010

@jerrymona ......... tak si to slniecko uzi a podla predpovede sa urcite mozes vyobliekat 🙂 ........... @shandy ....... ta tvoja kamoska to fakt super vystihla 🙂 tak prijemnu zabavu na tej svadbe 😀 😀 😀 😀

jerrymona
4. jún 2010

@camelco to si pis, ze si dam zalezat. 😀

jerrymona
4. jún 2010

@shandy aj ja chcem ist na svadbu. aj ked moje bobo by malo z hudby asi sok. v kine som si rukami nestacila zakryvat brucho, tak sa tam mechrilo od toho hluku. 😅

camelco
4. jún 2010

@jerrymona .......... noooooooooo ma byt 24, neviem ci nebude aj viac ......... podla shmu.sk je to ok 😀 😀

jerrymona
4. jún 2010

aj u nas v rakusku ma byt nieco okolo 24. ved uz bolo nacase.

camelco
4. jún 2010

hej, ja sa tak tesim z toho ze konecne tu budeme mat slniecko 🙂 ja proste milujem teplo .......... a podla mna aj manzelika je teplo na Slovensku ked je 25 a viac stupnov 😀