Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

simasla
15. jún 2010

ještě vám sem narvu pár fotek ze svatby 🙂 jak jsem slíbila, konečně máme všechny fotečky od fotografa

janula.k
16. jún 2010

ahojte baby, mozno mi poradite...som 5 a pol mesiaca po porode (mala som termin presne ako zuzumajko 😉 ) a na zaklade toho, ze mi velmi padaju vlasy, mi moja gyn iba tak, pre istotu zobrala krv na vysetrenie hormonov stitnej zlazy..no a vysli mi vraj dost blbe vysledky TSH mam iba 0,011, pricom spodna hranica je 0,35. a FT4 mam zas uplne na vrchnej hranici. Nieco mi tu napisala o Tyreopatii...samozrejme, som poslana za odbornikom, no prosim vas, neviete mi niektora k tomu nieco blizsie povedat? Je tu niektora taka, u ktorej sa problemy so stitnou zlazou zacali po porode?

estrellita
16. jún 2010

@janula.k myslim, ze problemy se stitkou po porodu ma hodne holke, protoze je telo hormonalne rozhazene a je to pro nej zatez. ty mas hyperfunci stitne zlazy, to znamena, ze ti funguje zrychlene, ma to vliv na tlak, srdce atd. to si vygoogli.
oni ti daji leky, ktere budes brat kazdy den a daji te do tech spravnych hodnot 🙂

estrellita
16. jún 2010

@simasla slusi vam to 🙂

janula.k
16. jún 2010

estrellita, dakujem ti. Ja som si myslela, ze sa to da same do poriadku..a myslis, ze tie lieky sa beru dlho? a ma to vplyv na otehotnenie? beru sa tie lieky potom aj v tehotenstve?

carrie84
16. jún 2010

Hello babule,

diky za info o tom prolaktine 🙂

@janula.k - ja som otehotnela s hodnotou TSH 0,001. Pocas tehu ma viac sledovali a brala som az do 7.mesiaca Propycil + pyridoxin. Najskor 3x1 a postupne sa mi znizovalo davkovanie. Ja som reagovala na lieky dobre, takze sa mi to upravilo pocas par mesiacov. Nemusis sa bat, ale urcite je ovela, ovela lepsie, ak mas stitku pred tehu stabilizovanu. Usetris si kopu stresov a zdrav. komplikacii ..... Velmi zalezi aj na tom, ci budes mat nejaky nalez zo sona. Tak drzim paste 😉

carrie84
16. jún 2010

@simasla - esteraz gratulujem!

adena13
16. jún 2010

janulka,to že ti začala haprovať štítna žľaza po pôrode iste nie je nič príjemné ale nie je to určite nejaká katastrofa.iste,tie nízke hodnoty nie sú vporiadku,ale po vyšetrení ti nasadia správne lieky.ja beriem eutirox 50.tiež mi moju zníženú funkciu štítnej žľazy zistili náhodou.tým,že budeš brať lieky,tvoja hladina sa ustáli a to pomôže iste k ďalšiemu otehotneniu.a to že ti začali padať vlasy?to si mala vidieť výlevky po mojich umytiach..môj priateľ sa normálne bál,že prídem o vlasy.ešte mi aj kúpil špeciálny šampón..🙂 ale akonáhle som prestala kojiť,postupne to prestalo.takže neboj.oba problémy sa vyriešia..budeš mať kopec detí a kopec vlasov.. 😀

strouzek
17. jún 2010

ahoj holky

janulo sakra teprve si porodila a už se ptáš na další těhu? ty jseš rychlík 😀 fakt se to děje často že se porodem ty hodnoty rozhodí ale myslím že problémy se štítkou většího či menšího rázu ti už nejspíš zůstanou, máš hyperfunkci tu jsem měla taky akorát mě to našli na začátku těhu a potratila jsem. každopádně myslím že teď se nic neděje, možná by trošku mohlo kvůli koja ale pokud budeš chtít mít další mimi tak do té doby budeš zaléčená a hormony nastavené už dobře, hlavně aby tě pohlídali 😉 s těma vlasama že ti padají je to normální zvlášť jestli kojíš to má hodně holek a přitom mají štítku v pořádku takže je to běžná věc při koju 😉

veronikav86
17. jún 2010

@simasla ahojky marketko 😉 tak jsem se taky prihlasila 🙂

janula.k
18. jún 2010

ahojte dievcata, dakujem za povzbudenie 😉 aby som to upresnila, to, ze mi padaju vlasy ma az tak netrapi a viem, ze je to aj tym, ze kojim. Skor som mala obavy, ako posobi ochorenie stitnej zlazy na otehotnenie. Mam za sebou uz tri potraty "vdaka" inej diagnoze ktoru mam, preto nechcem s dalsim dietatkom cakat prilis dlho.. 😔 Dakujem vam, ste zlate 🙂

estrellita
18. jún 2010

ahoj holky 🙂
tak mam vysledky kontorlni krve a vse je OK 🙂 TSH 1,01, fT4 16 😵

felicita2
21. jún 2010

Ahojte, chcem sa opytat ja mam ochorenie stitnej zlazy - autoimunitnu tyreoiditidu, beriem Eutyrox 75 a vzdy mi doktorka prizvukovala, ze ak otehotniem tak mam hned prist, lebo spravna hladina hormonov v tehu je velmi dolezita . Tak som volala a sestricka ma objednala az na 12.7. , nakoniec som si vydupala termin 28.6. , ale aj tak to
uz budem v 6 tt. Aj to mi povedala, ze ona mi sice krv zoberie, ale doktorka ma vela teraz , ze kontrola nevie kedy bude - tak teraz som v strese, uz tych 6 tyzdnov sa mi zda neskoro, co ak potrebujem zvysit davku? Ved prve mesiace su pre vyvin babatka najdolezitejsie.

Nema s tym niektora skusenosti, do ktoreho tt je potrebny prvy odber a prip. zvysenie davky hormonu?

estrellita
21. jún 2010

@felicita2 neni dulezite, zda te dr. vezme do ordinace, ale aby te poslali na krev. tam zjisti, jaka je hodnota a i po telefonu ti rekne, jakou davku uzivat 🙂
kazdy dr. si to dela po svem, moje dr mi brala krev hned po pozitivnim tetsu, nekterym ale i pozdeji nez tobe. hlavne se nestresuj.

zibi
21. jún 2010

riana12
test negativny..ja nechapem..ale nerobila som z ranneho mocu..ale pritom vcera som mala na dvoch slabe ciarky..je to mozne?asi som nejaka vadna.ja neviem..
spinim take slabe pruzky..a teplota 36,7 fakt neviem
tento mesiac za to moze ta ovulka podla mna mala som ju skoro a teraz nie a nie nastartovat cyklus....asi ma porazi..ja uz fakt neviem
inak na mesiac pijem femi kvapky, a kupim si femibion ze vraj niektorym babam pomohol k tehu..tak neviem ci to je mozne..ale ze vraj je dobry..

felicita2
21. jún 2010

@estrellita ano mne nejde o tu kontorlu , staci mi ak mi povie ze vysledky su O.K. ze mam nadalej brat 75, alebo prip. ze si mam prist pre recept. Ja som citala aj clanky v tehu uz v 4 tt nemusi byt optimalna hladina hormonov, preto treba cim skor odber .

zibi
21. jún 2010

halo nik tu nie je?

estrellita
21. jún 2010

@zibi jestli jsi nedelala z ranni moci a hladina HCG je jeste nizka, tedy jsi teprve kratce po zjisteni, nebo ocekavani MS, tak je to mozne 😉 nejlepsi jsou mamatesty - takove ruzova a hned po ranu.

@felicita2 tak tam zkus pro svuj klid jeste jednou zavolat, jestli by ti ty krevni testy neudelala driv, ze jsi z toho ve stresu 😉

bedovci1
21. jún 2010

ahojte.....
viete mi prosím poradiť?
mala z Vás niektorá problém s meškajúcou (popríp. stratou) menštruácie?
konkrétne ja som mala naposledy 4.4. a odvtedy nič.....
môj gynekológ mi zobral krv na hormonálny profil a vraj mi "vyskočil" testosterón 3 nás. vyšší ako je norma....
nadopoval ma injekciami na vyvolanie menštruácie, potom po sone zistil, že nieje "vytvorená" sliznica na spustenie menštruácie........tak znova injekcie na zhrubnutie sliznice.....a vyvolávačka.......a nič........
myslíte, že to robí problém štítnej žľazy? objednala som sa na endokrinológiu..zobrali mi krv, tak čakám na
bud. mesiac mám termín návštevy........chceli sme bábätko, ale keď nemám menš., ovuláciu, tak to nieje možné...☹

zibi
22. jún 2010

kocky..mali ste problem pri znizenom TSH s menstruaciou..ja mam teraz TSH 0,64 a len spinim a mrcha nie a nie dojst..a aj ovulku mi to posunulo..nie je to priznak toho ze mam vela toho hormonu teraz?ci som radsej nemala brat nejaku davku na napr. 100 a 75 obden a tak..
co myslite?

katrin21
22. jún 2010

ahojte
daaavno som tu nebola,lebo sa nezaoberam SZ 🙂 chodim na tu Biorezonanciu do biohamonie a citim sa skvele.. TRimepranol mi tam vysadili a vobec mi nechyba Thyrozol znizili na 1/2tbl 2xdenne... ale je mi faaaaajn 🙂
a to som ho obcas ani nebralla, zabudla som.... 😖
no. a bola som na krv.. doktorka ma skoro prizabila, ze som si nechala od nejakeho ineho lekara, a aeste k tomu alternativneho( aj ked je MUDr) lekara znizit davky a zasahovat do jej liecby.. ze ona neznesie ani ked niekto ide do Lubochne, ze nemozu jedneho liecit dvaja doktori a takych pacientov uz pootm neberie, ze nech teda chodia tam, ked chcu.. bud alebo....
no,ale krv mam relativne OK 🙂 mala som FT4 asi 21,3 a norma je do 22, takze po mesiaci a pol celkom slusny vysledok( pred liecbou 37 vyse....) takze pokracujem v znizenej davke

ale zarazilo ma , ze mi robila test na antigliady, to sa zistuje celiakia a ze mam na nu nabeh, ze tam mam protilatky. no ziadne take!! ja sa citim dobre, ziadne problemy nemam, takze ... neriesim!!! uz ine mi ku stastiu nechyba... som sa docitala na nete, ze casto byva pri tyreotitíde celiakia a pod..ale ked mi nekazala dietu, tak asi to je este OK... a keby aj, ziadnu dietu drzat nemienim...... som zdrava a basta 🙂 🙂
tak uz len to babatko mi ku statsiu chyba🙂

hencidlo
23. jún 2010

caute baby, ak smiem rada by som sa k vam pripojila, mam tiez problem so stitnou, bola som aj na iui a nepodarilo sa, mam take obavy, ze to koli tej mrche stitnej, viem mi niektora poradit aka by mala byt hranica TSH a T4? zasa sa chystame na iui, tak si dam zobrat preventivne krv, aby somvedela co ma caka............... a ako to pripadne zasa dopadne. dakujem vam za info 😉

zibi
23. jún 2010

@hencidlo vitej medzi nami 🙂

zibi
23. jún 2010

@hencidlo a ake si mala hodnoty?
tsh je najlepsie mat od 1 do 2 ale niekto hovori ze aj pod 1..ze je najoptimalnejsie k otehu..

hencidlo
23. jún 2010

@zibi no ja som mala tsh 5 a to mi tvrdia, ze by to otehotneniu nemalo vadit, ale vela bab tu pisalo, ze maximum by malo byt 2,5 tak ja neviem

zibi
23. jún 2010

🙂 no ano malo by byt od 1 do 2 a niekto otehotnie aj pri vyssom tsh ale viac bab skor neotehotnie neboj da sa to do poriadku

hencidlo
23. jún 2010

no tak to mam obavy lebo moj doki na stitnu mi povedal, ze mi davku uz nezvisi lebo by mi zas vyskocila T4, tak neviem ci nie je zbytocne ne to iui chodit, som z toho na nervy ☹ a ty ako, aky mas problem. mas uz babo??????????????

zibi
23. jún 2010

@hencidlo neviem problem..iba stitka..snazime sa tri mesiace cize nei tak dlho..tak uvidime..no neviem...mne zvysili davku ked som mala tsh 4,5 a to mi zvysili zo 75 na 100.tak dufam ze sa zasa mne nezvysi zo znizenej na zvysenu
inak baby mam pocit ze od kedy som zacaal bat tu vyssiu davku som aj schudla..
a cyklus nemate problem...ja som mala spinenie styri dni a az po styroch dnoch sa mi stustitl menzes.a mala som ovulku na 9 dc co predtym n a13den tak uvidime co dalsi cyklus.

hencidlo
23. jún 2010

no to je super ja mam 5 a zvysit davku mi nechce a to berem 75 kazdy den, @zibi a odkial si a ku komu chodis na stitnu?
ked sme pri tom cykle mne sa zmenil, ked som zacala jest clostylbegyt to mi zacal blnut od 35-40 dni a raz som musela ist aj na vyvolavaciu inekciu.
t

strouzek
25. jún 2010

krásný pátek holky jak se máte? my jsme tento týden na chalupě ale už se těším dneska domů, potřebuju civilizaci 😀

vítám k nám hencidlo 😉
holky mě je tento týden tak nějak podivně, mám takový divný pocity napětí, přišla mi mrcha dřív tak už zase nervuju jestli my nespadla štítka do hyper, no uvidím jestli to není jen nárazový jinak bych musela na endo přitomjsem tam byla před 3 týdnama a hodnoty super