Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

jerrymona
11. okt 2010

@diapozitiv01 super... 😉

diapozitiv01
11. okt 2010

Joj babusky, aka som rada, za ma dokyna podporila, na buducu stredu idem gyndosovi, tak som zvedava

jerrymona
11. okt 2010

@diapozitiv01 drzim palceky. 🙂

katie_25
11. okt 2010

@diapozitiv01 také držím pěstičky 😉 😉

@jerrymona estrellita tady nějak dlouho nebyla, že by to už přišlo? 🙂 🙂

blandik
11. okt 2010

@natulaaa - děkuji za odpově'd. Já se v tom moc nevyznám, to FSH mám jako hraniční uvedené ve zprávě z endokrinologie...

jerrymona
11. okt 2010

@katie_25 zeby? 😕 😕 😕 😕

katie_25
11. okt 2010

@jerrymona třeba už jo 😉

já si dnes všimla, že mám větší bříško 😀 (ale jinak mám 40kg i s postelí 😀 😀 )

estrellita
11. okt 2010

ahoj holky 🙂
nn, stale jsem tu 🙂 dneska jsem byla na monitrou a byly tam dva hezek poradne kopce a cely den mi tvrdne bricho,a le jinak nic 🙂 ve stredu me pripadne rano ceka zatoezovy oxytocinovy test, tak snad se ho uz nedockam, ale jestli ztra uvidim, jak mi taky naskoci 42 tt, tak uz se zblaznim 😀 😀

estrellita
11. okt 2010

jinak mi vsichni zacinaji tvrdit, ze je maly uz dole (teda ne Dr., poradnu jsem naposled mela minulou stredu, a mam az spolu s tim zatezovym testem tuhle stredu). tak nevim, mne prijde, ze bricho eni ne, ale je fakt ze maly uz se mi nerve tak nahore a je tak o 1/3 asi niz, to je fakt, tak uvidime 🙂

katie_25
11. okt 2010

@estrellita jéééé, o kom se mluvívá, nedaleko bývá .. 😀 😀 malému se na svět nechce, už ti řekli, kolik bude vážit?

estrellita
11. okt 2010

a dneska jsem si poprve zapomnela vzit euthyrox, takze pred spanim na to nemsim zapomenout 😅

estrellita
11. okt 2010

@katie_25 😀
nn, vubec nerekli a ani uz nereknou 😅 ten dr nechce odhad delat, ze pry uz se to ted stejne moc neda poradne zmerit 🙄

estrellita
11. okt 2010

ale s epinem mam nacvicenych pres 32 cm, tak doufam, ze to k necemu bude 😀

katie_25
11. okt 2010

@estrellita 😀 😀 😀 😀 😀 .. no teda, doktor je divnej 🙄

jerrymona
11. okt 2010

@estrellita tak ty si este tu? 😕 😅 ty chces pockat na mna vsak? zeby sme odrodili v jeden den? 😀
si dobra, ze nacvicujes. ja si iba masirujem hradzu, tiez dufam, ze to k niecomu bude. a aj ta akupunktura by sa mala osvedcit...uvidime. 🙂
ja uz mam brusko tiez nizsie...ale hlavicka este nie je fixovana. a brusko mi tvrdne dost casto.

katie_25
11. okt 2010

@jerrymona tak jsi na to kápla .. holky, vezmete to jedním vrzem 🙂

estrellita
11. okt 2010

@jerrymona neeeeeeeee 😀
oni me nechaji nejpozdeji do patka, pak vyvolani 😅

shandy
11. okt 2010

ahojte dievcence,
nakukam nakukam a tu stale nikto neporodil? 😅 😅 . drzim palceky dievcence, nech vam to prebehne bez problemov a nech uz mate svoje deticky pri sebe 😵 😵 😵
inak co ste dnes preberali - TSH a vysku ostatnych hormonov stitky. ja som tiez po IVF a v CAR-e mi jednoznacne povedali, ze TSH musi byt pod 2,0, ze inak do toho nejdeme...pri autoimunitnej poruche (ked mate pozitivne protilatky proti stitke aTPO alebo aTG) sa pred otehu dokonca odporuca okolo 1,0 a fT3 a FT4 v hornej tretine normy...
drzim vsetkym snazilkam aj tehulkam palce... 🙂

petula22
11. okt 2010

@estrellita Koukám, že si s tím dáváš načas 😉
@shandy Ahoj, mě řekli skoro to samé, jen tu hranici říkali TSH 2, max. 2,5. Mají asi jiné normy a jinou laborku, protože u nich jsem měla TSH 9,75 a za týden u svého endok. něco přes 7.

katie_25
11. okt 2010

@shandy jéé a budou další dvojčata .. jsem zvědavá co mě ukáže UTZ 🙂
a teď už jdu do hajan .. tak pááá ..a @estrellita ty se opatruj a snad to do pátku už vyjde 😉 😅

shandy
11. okt 2010

@petula22 ako tych 2 - 2,5 je ok, len pri tej autoimunite sa asi nechava vacsia rezerva. inak ono to moze skakat aj zo dna na den to TSH. inak rozdiel je aj ci si zoberies tabletku pred odberom alebo az po...

shandy
11. okt 2010

@katie_25 katie drzim palceky na ultazvuku je to nadherny zazitok 😵 😵 😵 , uzi si to potom 🙂
ja uz idem tiez do hajan, len som chcela pozdravit este tehulky pred porodom 🙂 . dobru nocku

petula22
11. okt 2010

😖 @shandy Prášky zobu normálně i před odběrem a autoimunitní zánět mám taky\

coccinellka
11. okt 2010

ahoj holky, tak naštěstí jsem dopadla dobře, sice mám zvýšené TSH ale jen maličko a jinak T3 a T4 v normě, takže za tři měsíce se to zkontroluje a uvidí se, zatím to prý není na léčení, tak snad to bude v pořádku a nebude se to zhoršovat...máme v rodině autoimunitní zánět štítky ( mamka a ségra) takže sklony tam asi budou no...každopádně děkuju za veškeré info a všem přeju zdraví a zdravá miminka!

jerrymona
11. okt 2010

@katie_25 to by bola sranda, keby sme tak s estrellitou mali babätka v jeden den. 😵

@estrellita no a keby sa carolinka rozhodla, ze pride do piatku, tak by sme aj tak rodili spolu. 😀

@shandy to je krasa. za to, ze si sa tak dlho snazila, budes mat hned dve. alebo dvoch. velmi ti to prajem a tesim sa z uprimneho srdca, ze ti to konecne vyslo. a mas krasny datum. moj dedko mal vtedy narodeniny. 🙂 ja sa snad tesim este viac ako ty. 😵 😵 😵

@petula22 mne endokrinolog povedal, ze v den odberu krvi by som nemala uzivat euthyrox. lebo to trosku moze skreslit vysledky. ale ze ho potom pocas dna mozem zobrat. 🙂

@coccinellka a kolko mas teda to tsh? 😕

coccinellka
11. okt 2010

@jerrymona mám ho 5,17 a horní hranice je 5, tak říkala doktorka že na léky to není, ale že to budeme hlídat. Tak snad to bude dobrý a vydrží to v pohodě a ne že to pak budem řešit před snažením, to bych nerada...

jerrymona
11. okt 2010

@coccinellka no podla mna to uz na lieky je. 😒 pozri si par prispevkov, ktore sme pisali predtym. hranica na otehotnenie by mala byt nizsia. nechcem ta strasit, no len aby sa ti darilo otehotniet. a ak uz mas 5,17 a ona povedala ze horna hranica je 5, tak uz je to viac. nechapem, preco ti nedala lieky. 😒

coccinellka
11. okt 2010

@jerrymona no měla by to být dobrá doktorka na endokrinologii...já mám jinak ty ostatní hormony v pořádku a tohle říkala že nevypadá nijak vážně, že se ta štítná žláza musí snažit trochu víc, ale na prášky to dle ní není. tak snad ví co dělá...

natulaaa
11. okt 2010

holky to je hruza,já taky nechápu ty doktory 🙄
@coccinellka já mám 4,99 a beru euthyrox 50 a mi sice taky řekli,že je to horní hranice,ale kvuli ivf musim léky,ale v CAR mi zase řekli,že je to hodnota celkem ok a tady holky říkají,že musí být pod 2,tak co dr. to jiný názor 😠 😠 😠 ,mě to normálně vytočilo,já ted nevím,co dělat 😠 😝

natulaaa
11. okt 2010

@coccinellka jinak já mám taky ty ostatní hodnoty v normě,ale jak píše
@shandy ,tak musí být to T3,a 4 v řetí horní hranici a to mi zase nikdo neřekl,když jse se dívala do papíru,tak to mám spíš níž,přitom v papírech napsáno,že norma 🙄 ,tak já nevím