Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

strouzek
21. nov 2009

ahoj jerry super máš ovulku, jen škoda že jste to nezkusili včera, protože já když měla dopoledne silnou čárku na ovutestu tak jsem měla ovulku ten večer nebo druhý den, pak už ne. navíc se spíš doporučuje sexit dopředu, jakože spermoníci počkají na vajíčko protože ten proces samotné ovulace trvá jen pár hodin takže chytnou to je skoro zázrak. my když se snažili tak vždycky nejvíc před ovulkou, v den poz. testu a druhý den, to jsem poznala i podle bolestí ale zase každý to má jinak, hlavně na to vlítněte dneska 😉

jestli jsem se cítila před manžou blbě? no kolikrát, některé věci jsem ani nevysvětlovala protože prostě nešli vysvětlit. ty kecy o tom nemysli na to neposlouchej, já jsem otěhu 2x a vždycky jsem na to myslela, teď dokonce tak strašně že víc už to ani nešlo, jak už jsem psala v den co jsemotěhu jsem brečela v koupelně s flaškou vodky že kašlu na všechno,že jsem neplodná a mimi se nikdy nepodaří prostě depka neskutečná a koukej 😉 nemysli na to může říct jen holka která nezažila čekání a tu megatouhu pro miminku a nebo holka která na to zapoměla jaký to je když každý měsíc s nadějí čekáš a nic.

já bych dokonce řekla že můj život organizoval můj menstruační cyklus. přišla mrcha depka a slzy že se nepovedlo a beznaděj, za pár dnů jsem se ale začla těšit na ovulku a nakupovat ovutesty, počítat, měřit, manžovi psát rozpisy dnů kdy musí být doma atd. pak byla ovulka to jsem byla šťastná jak blecha když jsem viděla čárky na ovutestu , dokonce jsem ten poz. test občas opakovala jak mě bavilo vidět ty čárky silné co hned naběhnou. těsně po ovulce jsem byla veselá, plná nadějí že to určitě vyšlo, ale jak dny utíkali, žádný příznaky a test nega tak na mě přicházela depka, ale pořád jsem věřila že je brzo na ukázání čárky. ovšem když přišla mrcha bylo po nadějích a já nenáviděla celý svět a nejvíc sebe a brečela jsem, řvala po manžovi no prostě mazec a tak furt dokola. 😔

strouzek
21. nov 2009

jerry s těma hodnotama to je těžký, já hodnotu 12 stáhla na 2 za necelé 3 měsíce(ale já byla po operaci takže jsem neměla jiné hormony , protilátky atd. které by mohli rychlému snížení bránit)co vím může jiná holka to stahuje klidně i půlroku a víc na hodnotu 5. záleží jak zareaguje tělo na léčbu, jestli dobře doktor nastaví dávkování hormonu atd. třeba mojí mamce hledal doktor dávkování rok, pořád to nebylo ono až zjistil že ideální je 5 dnů v týdnu 50 jednotek a 2x týdně 75 nebo tak nějak. až po tomto dávkování má mamka hodnoty konečně v normě a drží se, jinak to lítalo hrozně.

jerrymona
21. nov 2009

strouzek, ja som si ten pozitivny ovu test zistila vcera priblizne o tretej popoludni a ani nie o hodinu nato sme sa snazili. ak sa tam dost skoro objavila silna ciarka, uz bolo po ovulacii alebo k nej malo niekedy v najblizsich hodinach dojst?

jednak som sa vo stvrtok este necitila 100% ok po tej crevnej chripke a jednak si pri mojom nepravidelnom cykle neviem urcit plodne dni. bazalku si meriam estelen druhy cyklus.

prvy cyklus bol 65-dnovy a ovu test bol pozitivny na 13 den cyklu. tento druhy cyklus (s euthyroxom) neviem aky bude dlhy, ale teraz mi ten ovu test ukazal pozitivum na 20 den cyklu (vcera v piatok). neviem ci to ovplyvnuje euthyrox ale dufam, ze ovu test neklame. a asi mas pravdu, uz vo stvrtok som si podozrivo citila vajecniky, lenze ma bolel aj trochu zaludok, tak som si nebola ista, ci to nebolo z tej chripky.

s tymi hodnotami, ja viem. som straaaaaaaasne netrpezliva a chcem vsetko hned. asi ma tam hore niekto velmi skusa.
inak, ak by som otehotnela a hodnoty by sa mi neznizili, mohlo by to babätku ublizit?

strouzek
21. nov 2009

jerry když se objeví silná čárka hnedka tak by měla přijít ovulka zhruba za 24 hodin, ale to je za předpokladu že děláš ovutestíky každý den takže vidíš ten nárust ovulačního hormonu. já totiž bláznivka dělala ovutesty furt, třeba jsem měla silný čáry ve čtvrtek, skutečná ovulka byla v pátek dle teplot i bolestí bříška atd. ale i v ten pátek jsem měla silný test, někdy i v sobotu a až pak to začlo slábnout.

euthyrox určitě ovulační test neovlivňuje, akorát ty dlouhé cykly jsou divný, já měla taky při vysokém TSH dlouhý nepravidelný cyklus ale vždycky to bylo přiměřeně posunuté ovulce. jakože když přišla ovulka 20 dc tak byl cyklus pak 34 dnů, když přišla ovulka 14 dc tak byl cyklus 28 dnů atd. prostě vždycky jsem měla stejnou tu fázi po ovulce těch 14 dnů.

pak k otázce otěhotnění při vysokém TSH a ublížení mimču, no určo to není dobrý to by ti řekl každý dr. i holka jako já co zažila potrat kvůli nedoléčené štítce. já sice měla hyperfunkci a TSH na stupnici úplně naopak, k tomu vysokému TSH jako máš ty, no tak já to řešila při hodnotě 12, bombardovala jsem doktora dotazama jestli při takové hodnotě nemůžu ublížit mimču kdybych otěhu a popravdě řekl mi rovnou že ať se nebojím že při takové hodnotě se tělo brání otěhotnět právě kvůli toho že to tělo samo ví že při tak velké hodnotě tam to riziko je. takže mi vlastně narovinu řekl že dokud se TSH a cyklus nebude zase pravidelný že prostě neotěhotním. 😔 tehdy jsem to hrozně obrečela, doma jsem šílela a říkala manžovi že já doktorovi dokážu že otěhotním i při vysokém TSH, takže jsme se snažili, brala jsem vitamíny, šla jsem k léčiteli a nevím co ještě a víš co? stejně jsem otěhotněla až TSH kleslo a cyklus se upravil takže nakonec měl doktor pravdu.
když jsem měla tu hodnotu 12 to byl únor, v květnu jsem měla hodnotu 2,2 a doktor mi z radostí řekl že je to krásná hodnota a že teď už otěhulit můžu a že dle něho teď už nic nebrání, sám říkal "určitě je vám psychicky lépe a určo máte pravidelný cyklus že?" no věděl to přesně, opravdu mi bylo lépe a opravdu byl zase cyklus jak hodinky tak jak sliboval, jen tomu otěhu jsem se smála, já házela flintu do žita a říkala jsem že jeho optimismus bych chtěla mít že já neotěhotním ani po úpravě štítky no a buch, v dalším cyklu jsem opravdu otěhotněla. sice na mě pak dr. koukal jak z jara že tak rychlé otěhu ani on nečekal že sice nic nebránilo ale většinou je tělíčko unavené po té léčbě a tak ještě trvá než otěhulí (ale to myslel operaci a tak, takže tebe se to netýká) ale smál se že se prostě potvrdili jeho slova, že chtít můžu otěhulit jak chci ale dokud štítka není v normě tak se to nepodaří. ☹

takže popravdě bych ti tento měsíc spíš přála aby ti Euthyrox rychle zabral, zpravidelnil se cyklus a aby si měla třeba za měsíc dva už hodnoty u doktora krásný a až pak otěhulila, protože já sama vím jaký to je přijít o mimi a taky jaký to je mít nervy když lítají hodnoty v těhu, pak by sis třeba něco vyčítala a měla nervíky jestli si to neuspěchala atd. faktje lepší počkat měsíc dva , snad se nezlobíš že jsem ti to napsala.

jerrymona
21. nov 2009

strozek, vdaka za vycerpavajucu odpoved.

neboj nehnevam sa, len som trochu smutna. pravda vzdy boli, ale ja si to vazim. preco by potom existovala tato stranka? aby sme sa tu navzajom utesovali falosnymi recickami? to by som potom mohla pocuvat tie, ktore hovoria: len na to nemysli a ono sa to podari. a doteraz by som si nemerala bazalku a nevedela, ze moja stitka nie je ok.
ja som velmi rada, ze som tu a ze je tu vela snaziliek a tehuliek, ktore mi vedia poradit. a povzbudit. 🙂

tiez som si myslela, ze si stitku musim doliecit, nerada by som prisla o babätko.

ovu testy si robim, iba ked mi teplota klesne na nizku hodnotu. moje telo ma v tom chaos, najprv taky dlhy cyklus a teraz ked beriem euthyrox (a dufam, ze sa cyklus upravi a skrati) tak sa asi posunie aj ovulka.
ja fakt neviem, kedy si mam ovu testy robit. myslim, ze som teraz mala stastie, ze test bol pozitivny. ale to som si myslela aj podla krcka a hlienu.
aj lekarka hovorila, ze pokial mam taky dlhy cyklus, tak si nepotrebujem robit ovu-testy. to by som utratila riadne vela penazi. najlepsie je merat aspon prve tri mesiace bazalku a sledovat ovulaciu.

ja sa ale tesim, ze to tu ovulaciu ukazalo, ten prvy cyklus bol bez ovu (aj ked ten test zaznamenal hladinu a bol pozitivny 1 den). len velmi lutujem, ze som s tym nezacala uz skor. myslela som si, ze ked sa zacnem takto sledovat, budem viac nepokojnejsia ako ked som sa nemerala. no aspon viem, kedy sa mam snazit, takto som iba tapala v tme.

jerrymona
21. nov 2009

mila strouzek, idem upratovat (musim vyuzit, ze manzel tu nie je a nezavadzia 😀 ) a pozriem sa sem niekedy popoludni. pa

strouzek
21. nov 2009

jerry no právě, nechtělo se mi tu psát o tom jak se máš snažit až se hory budou zelenat když si sama myslím že nejdřív je potřeba doléčit štítku. ale co my víme, třeba už příští měsíc bude TSH krásné , ovulka jak vyšitá a podaří se 😉 zkoušet to určo zkoušejte jen nebuď pak smutná při mršce že přišla a říkej si že ten důvod proč se nepodařilo je štítka a že vlastně je dobře že to nevyšlo
víš já to teď beru podle sebe, když jsem potratila tak jsem hledala všude viníky, obviňovala jsem manžu, doktora, sama sebe no prostě celý svět. hrozně jsem chtěla najít příčinu tak asi jako každá holka co prošla potratem no a když se pak příčina asi našla tak musím říct že to bylo ještě horší. ten pocit že se s tím dalo něco udělat, že stačilo si všimnout příznaků, napadnout to mě nebo doktorku když tu štítku v rodině máme atd. prostě stačilo tak málo a nemuselo se to třeba stát a to musím říct že bylo v tu chvíli pro mě úplně nejhorší.

když se přišlo na štítku a říkali že nebudu moci dlouho otěhotnět a bude zákaz tak jsem šílela, pak jsem šla na operaci ale prostě celé se to o těch pár měsíců posunulo a já neskutečně záviděla těm holkám se kterýma jsem chodila na diskuzi o potratu, skoro všechny už byli dávno těhule jen já nic, nešlo a nešlo a nenáviděla jsem štítku , říkala jsem že nebýt jí mohla jsem taky na snaženíčko skočit po šestinedělí a být taky hned těhu. jenže problém štítky tu byl a bude navždy takže prostě nejde si říkat co by kdyby? prostě musela jsem to řešit, jak už jsem psala šla jsem do snažení naplno a ne zrovna přes zákaz doktorů to ne ale prostě jsem sama veděla že kdybych teď otěhotněla není to dobrý a riziko by tam bylo ale prostě jsem to chtěla risknout. to že jsem stejně nakonec otěhotněla až po srovnání všeho bylo jen na dobrém uvážení přírody a osudu. no a když jsem teď znovu těhu tak můžu říct vidím trošku jinak.

když jsem loni našla pozitivní test tak jsem plakala štěstím, když letos plakala jsem strachem. když jsem byla snažilka teď podruhé věděla jsem že to bude větší strach kvůli té minulé zkušenosti ale se skutečností se to nedalo popsat. bála jsem se tak jako nikdy v životě, neuměla jsemse z těhu radovat,bála jsem se o mimču jen promluvit abych to nezakřikla.
každá těhulka hned co zjistí že je těhu tak si plánuje jaký kočárek, kouká do výloh s výbavičkou ale já ne, já si za celý 1. trimestr nepohladila bříško, o mimču skoro nemluvila a před každou prohlídkou u dr. jsem si balila tašku do nemocnice. 😔 řekneš si blázen ale prostě strach byl silnější než já, záruka nikde nebyla a já prostě celé ty 3 měs. žila s tím že nic není jisté. no a právě o tom to je, žila jsem ve strachu, ve strachu i když menším žiju doteď bojím se každého utz manža to samé ale co vím tak jedna myšlenka mě v tom 1. trimestru teď držela na nohách. víš jaká? pocit toho že když se ani teď mimčo nepodaří a odejde od nás tak to nebude ničí vina, jen vina osudu, smůly... ale ne moje, ne vina manži ani doktorů, že prostě jsme nic neuspěchali ani z gynekologického hlediska a hlavně ne z hlediska štítky, že víc udělat nešlo a že jsem otěhotněla opravdu až když už nic nehrozilo. nakonec jsem byla a jsem opravdu ráda že jsem si na těhu těch pár měsíců počkala, že jsem věděla že je po potratu vše zahojené a štítka i když pořád trošku lítá tak už to není taková hrůza jako to kdybych otěhotněla tehdy v tom únoru když byli hodnotyještě pořád špatné. strach je i teď ale díky tomu že věřím svému endokrinologovi že se o mě a mimčo postará celé těhu je prostě o trošku menší. 😉

majka21
21. nov 2009

Ahojte kočky.
Viete mi niektorá povedať, či je prekážkou na umelé oplodnenie, keď berem euthyrox?
Ďakujem.

strouzek
21. nov 2009

majko překážkou?? překážka by byla kdybys ho nebrala, euthyrox ti k miminku jedině pomůže a to jak aby se umělko nebo i normální snažení povedlo ale taky k tomu aby těhu pak probíhalo v pořádku nedošlo k potratu a taky aby bylo miminko zdravé 😉

já bez léků na štítku sice otěhu ale potratila, teď beru euthyrox, chodím pravidelně na kontroly a jsem v 6. měs. a vše na jedničku 😉

jerrymona
21. nov 2009

juhuu, teraz som si robila dalsi ovu-test a je zase pozitivny. tak a uz len cakat na manzela... 😀

strouzek
21. nov 2009

😀 😀 tak to rychle do postýlky a čekat 😀

jerrymona
21. nov 2009

ha,ha,ha, tak to najprv navarit, doupratovat a az potom do postielky. a dufat, ze muz budem mat silu a chut. 😀 musi... 😠 lebo bude zle

strouzek
21. nov 2009

jerry to si piš že musí, já taky nebrala výmluvy o únavě z práce atd. to by si mohl zkusit, ovulka je jen 1-2 dny v měsíci tak to se snad překonat může no ne? 😀 můj věděl že musí,už jsem to tu psala, když jel jednou domů pozdě, já doma hysterická snažilka s ovulkou a chytili ho policajti tak je prosil ať ho pustí že mám ovulaci a jak se spozdí ještě víc že ho zabiju 😀

jerrymona
21. nov 2009

na to si spominam. je to sranda, prave na to som snes myslela. 😀 ale tebe so smiechu urcite nebolo.

strouzek
21. nov 2009

ale jo bylo mě taky, spíš jsem si říkala jak už musel být manža s nervama v kýblu že to řekl, on je takovej stydlivej a taky znáte to , vidíte uniformu a jste vynervovaní jakobyste něco udělali, teda já to tak mám, vidím policajta a klopím oči a nevím jak se chovat, koktám a manža to samej tak je pro mě zázrak že to těm policajtům řekl.

shandy
21. nov 2009

ahojte dievcence, jerry dikes, myslim, ze uz je lepsie 🙂 🙂
tiez odkedy beriem L-thyroxin, tak mam tie depky menej casto, len sa mi zda ze mi to viac lieta hore dolu, ako na hojdacke. sice menej casto, ale zato poriadne 😀 😀
jerry sup sup snazit. mne sa asi tiez blizi ovulka, ale my mame este zakaz snazenia, takze z tohto mesiaca nic nebude 😒 .
strouzek ja mam tiez taky stres z uniform 😀 😀 😀

shandy
21. nov 2009

sandra je mi luto, ze to nedopadlo dobre. pamatam si ta a silno ti drzim palceky. tiez si myslim, ze ti pomohol ten euthyrox a pomoze zasa. mozno ta hladina TSH este pre teba nebola dostatocna, ale je dolezite vediet, ze uz sa ti podarilo a ze sa to coskoro podari zasa 🙂 🙂 . tak ja som nakoniec rada, ze mame zakaz snazenia, nech sa mi to pekne zastabilizuje, aby sa potom nasmu mimi v brusku pacilo 😵

jerrymona
21. nov 2009

mozem sa ja snazit, ked manzel este stale nie je doma. akurat mi volal, ze pride okolo osmej alebo deviatej. 😒 do kelu. a ja som chcela ist na to tak romanticky, pripravit kupel a tak. no tak nabuduce. to je na nervy. takyto skrt cez rozpocet.

strouzek, z uniforiem je asi skoro kazdy na mäkko. 😉 aj ja. chudak tvoj manzel, to by som chcela vidiet alebo pocut ako sa vyhovara. 😀 no myslim, ze s teba mal väcsi strach ako z policajta.

shandy, dokedy mate zakaz snazenia?

estrellita
21. nov 2009

jerry: ja jsem mela super sobotu, takze uz je dobre 😨) doufam, ze i nedele tak bude pokravcovat 🙂

dia: no ja budu stastna, kdyz uz zadne rekordmanske hodnoty nebudou 🙂

jerry: mne se to podarilo srovnat asi za 2,5 mesice 😉

jerrymona
21. nov 2009

to je dobre estrellita.

ja sufam, ze aj mne sa to podari za taku kratku dobu.

jerrymona
21. nov 2009

prajem vam vsetkym peknu dobru noc a sladke snicky. vypinam pocitac. pa 😔

lumpinek
22. nov 2009

ahoj štítařky - prosím o radu nějakou těhulku!
Beru Letrox 50 a nyní jsem zjistila,že jsem těhu,cca 5.týden.
Ale začínají mě nevolnosti.A mám strach,jak to bude s braním
Letroxu - ten si musím vzít každé ráno na lačno.
Ale co když budu mít několik týdnů nevolnosti?????
Jak jste to řešily?Když ten prášek vyzvracím,tak
mě začne haprovat štítka...... ☹
Prosím o radu - abych byla připravená,kdyby mě bylo
opravdu zle delší dobu.díky moc
A všem snažilkám přeju brzo // 🙂

blanula
22. nov 2009

ahoj holky,
lumpinek, já bych okamžitě volala své doktorce a řekla o těhu, ona tě jistě pozve na kontrolu co njedříve a zrovna se jí na to zeptej. já bych ti ráda poradila, ale ani při jednom těhotenství jsem nezvracela, tak ti nepomůžu, ale doktorku určitě kontaktuj. Jo a velkáááá gratulace k těhu. 🙂

diapozitiv01
22. nov 2009

Lumpi,
gratulujem 🙂 , ale ja ti taktiez ti moc neporadim, kedze som pocas tehotenstva ziadne nevolnosti nemala, ale urcite volaj dokyne... 😉

strouzek
22. nov 2009

ahoj lumpi moc gratuluju k těhulkování, tak za prvé hned utíkej na štítku, je to fakt důležitý teď v začátku aby byli hormony pohlídaný a upravené dávkování, já měla hormony v krásné normě před otěhu a už 13 dpo krev ukázala jak TSH na těhu zareagovalo a vyletělo. s těma nevolnostma to jsem zažívala taky, nebo vlastně zažívám i teď, nejhorší to ale bylo kolem toho 8 tt, to jsem zvracela i vodu, takže prášel byl problém zapít. volala jsem štítkaři co dělat, tak říkal že si musím najít svůj způsob, takže jsem si ho našla, ráno jsem vstala, šla hned zvracet, když už jsem věděla že není co zvracet vzala jsem si rychle prášek a trošku vody a rychle lehla zpět do postele do nějaké dobré polohy aby mě netlačilo břicho a ležela jsem asi 20 minut aby se prášek stihl rozpustit. takže v reálu to vypadalo tak že jsem celý 1. trimestr vstávala i o hodinu dřív než bych vstávala normálně kvůli toho abych se zvládla vyblít, vzít prášek, stihla ležet aby se vstřebal a pak byla schopná vůbec vstát a jít do práce kde jsem navíc těhu zapírala. určitě to zvládneš taky, je to malinkatý prášek tak se to dá, horší by to bylo kdyby to byla nějaká velká kapsle tu bych nezvládla rozhodně.

jerrymona
22. nov 2009

ahoj strouzek.
dnes som si takisto robila ovu-test a v kontrolnom okienku bola ciarka slabsia ako vcera. vo vyslednom okienku bola silnejsia ako v kontrolnom. a krcok mam tvrdsi. je test tiez pozitivny? vcera a predvcerom boli obidve ciarky velmi silne.
mozno bolo na teste malo tekutiny, neviem.

zuzana76
22. nov 2009

ahojte

lumpinek a keby si to zajedla nejakym malym zazvorovym keksom? zazvor je proti nevolnosti a sice nie si uplne nalacno, ale ked je to len maly keksik, tak by to asi nevadilo, nie?

alebo potom to co pisala strouzek, musis zistit co je pre teba lepsie, ci byt nalacno, alebo mat nieco v zaludku

zuzana76
22. nov 2009

jerrymona, dakujem, dufam,ze bude s mojim endokrinologom rozumna rec a ked nie, tak budem hladat ineho

shandy
23. nov 2009

ahojte dievcence 🙂
estrell to som rada, ze si mala peknu sobotu a dufam, aj cely vikend. ja tiez uz pohoda, tak dufam, ze takych vikendov bude viac 😵 😵
jerry zakaz mame kym sa drahy neprelieci, cize este minimalne tyzden a potom po mrche asi pojdem na kontrolny ster. musim este zavolat gyndovi...akurat mam taky eggwhite, co som snad v zivote este nemala, ufff a potom sa krotte 😀
lumpinek aj ja sa pridavam ku gratulacii 🙂 , ako ti uz pisali baby, sup sup rychlo k stitkarovi, nech ti skontroluje hodnoty. ak by ti malo byt dlhsie zle, tak tehu sa vraj lepsie znasa ked ti dodavaju v prvom trimestri umely progesteron (duphaston myslim...alebo pod.).
strouzek, ty si to ako dobre vymyslela 😀 😀
jerry pokial viem, dolezita je ta testovacia, vtedy kedy je najsilnejsia by mal byt aj ovu test pozitivny. mne sa niekedy stavalo, ze aj dva dni za sebou som mala rovnako silne...
zuzka a kedy ides lekarovi?

strouzek
23. nov 2009

ahoj holky

😵 jerry no podle mě je už po ovu, teda já to tak měla, že jsem měla silný test, druhý den ovulku a pak už test slábnul tzn. že je po ovuli a slábnul do ztracena. ale i tak to zkuste ještě dneska pojistit sexíkem 😉