Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

maminka2013
20. aug 2013

prosím Vás, máte niektorá z vás skúsenosť s tým, že Vám lekár-endokrinológ odporúčil nebrať týždeň pred pôrodom tbl /mám zníženú funkciu ŠŽ/? vraj nebudem tak veľmi krvácať po pôrode.. neviem čo je na tom pravdy, nechcela by som však ublížiť ani sebe ani bábu... 😒

ladka4444
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
eemilka
10. sep 2013

@maminka2013 Ahoj, o tom jsem bohužel neslyšela (a taky mám sníženou funkci štítné žlázy). Já mám pokyny takové, že tabletky mám brát celou dobu. Trochu bych měla obavu z toho časového ohraničení "týden před porodem" - co když budeš nakonec rodit dva týdny po termínu a z týdenní pauzy bude pauza třítýdenní? To už bych asi viděla jako rizikové.

maminka2013
10. sep 2013

@eemilka no veď práve.. tiež som tomu veľmi neporozumela - napadlo ma presne to isté ako Teba 🙂 asi to predsalen nechám tak a nebudem nič riskovať ;)

eemilka
10. sep 2013

@maminka2013 A to ti to doporučil přímo tvůj doktor a nebo to máš z druhé ruky? Primárně bych se asi řídila pokyny lékaře a svoje pochybnosti bych s ním probrala.

sojana
10. sep 2013

@maminka2013 ahoj, ja mam tiež zniženu funkciu liečim sa už 13 rokov,mam za sebou 2 pôrody,ale lieky som brala každy den pri oboch a krvacala som tak klasicky prve dni viac a potom pomenej.takže ja by som nevysádzala.želám všetko dobré a príjemný pôrod. 🙂

laurinkat
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maminka2013
10. sep 2013

@sojana ahoj 🙂 ďakujem za radu a prianie ;) veru, nebudem radšej nič riskovať - niekedy to za to nestojí ;)

maminka2013
10. sep 2013

@eemilka ahoj 🙂 no to mi povedala moja lekárka keď som tam bola na poslednej kontrole pred pôrodom.. pýtala sa kedy mám určený termín pôrodu kvôli následnému objednaniu a mimo reči toto spomenula...

eemilka
10. sep 2013

@maminka2013 Hm, pozoruhodné. Třeba na tom něco bude, možná se ozve ještě někdo, kdo s tím má zkušenosti. Ale říkám si, že když by ty prášky prokazatelně nějak zvyšovaly krvácení po porodu, tak by tato rada byla masivněji šířena všemi doktory (a ne tak ojediněle mezi řečí ...).

maminka2013
10. sep 2013

@eemilka no veď práve za to som sa chcela spýtať i niekoho iného, či to už niekto niekde počul... ;) stáva sa, že každý lekár odporučuje niečo iné, ale pokiaľ sa to týka takýchto vecí, rada sa spýtam ďalej či o tom ešte niekto počul, aby som sebe či bábu ešte viac neuškodila - to by ma moc mrzelo 😒 😢

meo
10. sep 2013

@maminka2013 ahojky, tak, že by se měli vysadit prášky před porodem, tak to taky slyším poprvé. Já mám sníženou činnost ŠŽ a v těhotenství a po porodu se dělají častější testy, protože se ty hormony "hýbou". Ale mě tedy doktor řekl, že se to musí brát pořád.

pussinka
10. sep 2013

Taktéž jsem brala a beru stále. Jsem dva měsíce po porodu, jen se změnilo dávkování jódu. Nic víc.

maminka2013
10. sep 2013

@meo ahoj 🙂 ja to tiež beriem ako možný "názor", no som rada, že sa mi na to ozýva viac ľudí s rovnakým názorom, ktorý mi len potvrdzuje to, že niektoré rady lekárov sú "hlúposti" a netreba ich brať vážne 😒

bernicka
12. sep 2013

Holky, mám na vás dotaz. Dneska jsem byla u své doktorky na endokrinologii kvůli předoperačnímu vyšetření (laparoskopie pro odstranění endometriózy) a doktorka mě dnes vyděsila, že výsledky nejsou dobré vzhledem k mému věku a že je možné, že zakáže operaci. Předtím byly výsledky vždy v pořádku, máte s tím některé zkušenost? Děkuji za odpovědi.

eemilka
13. sep 2013

@bernicka Nemám zkušenosti konkrétně s takovou situací, ale mně hladina hormonů v krvi taky jednu chvíli skákala jak na horské dráze a na pár měsíců jsme kvůli tomu měli nedoporučeno otěhotnět. Po pár měsících se to zase srovnalo, takže věřím, že i tvůj problém bude jen dočasný.

taja27
17. sep 2013

ahojte baby práve som sa dozevdela že mam teda napisal amito do karty chrobicku hypotyreitídu...čiže zniženu funkciu štitnej žlazy a nasadili mi L Thyroxin 50mg...baby dá sa otehotniet aj tak ? berem aj inofolic...inak musela osm si to zistovat na vlastnu päsť doktori ma nikde neposlali..upravil sa vam menzes ? ja ho mavam okolo 40-54 dni aj :((prosim poradte ak viete chceme mat babtko dakujem

trulinka
23. sep 2013

ahojte baby, vedeli by ste mi poradit? Pripravujem sa na umele oplodnenie, picham si injekcie a v ramci predoperacneho vysetrenia mi vzali krv a zistili mi, ze mam vysoku hodnotu TSH hormonu, konkretne 6,979. Mam teraz obavy, aj strach, ci ma vobec vyznam pokracovat v uzivani injekcii, ci mam sancu otehotniet. Citala som, ze treba na to uzivat EUTHYROX, len neviem kto to predpisuje. Dakujem pekne za odpoved.

13nika13
24. sep 2013

Ahojte.. začínam 11.týždeň.. Dnes som mala výsledky z krvi, všetko bolo ok, jediné som mala veľmi zvýšenú hodnotu anti tyreoglobulinu, norma je do 115, ja som mala 960.. Do konca 12.týždňa od začiatku užívam Utrogestan 4-0-4 a Estrimax 1-1-1.. Vo štvrtok idem ku gyn. a objednať sa na endokrinológiu. Môžem to mať zvýšené kvôli takým vysokým dávkam tých spomínaných hormonálnych tabletiek? Mali ste tak niektorá? Mám obavy, čo a ako... Ďakujem

bocianka
26. sep 2013

Ahojte, prosim vas, kto mate zvacsenu stitnu zlazu, aku hodnotu vam namerali na sone? Mne 17 mm a vraj je to moc, ale na internete citam, ze do 18 mm je to v norme. Dakujem moc za radu

leknicka
7. okt 2013

Prosím vás, holky... Dneska jsem byla na endokrinologii a mám TSH 6,56, prý to není nijak šílené číslo a štítnou žlázu mám v normě, ale prý je to velký problém když chce žena otěhotnět... Máte nějaké zkušenosti? Dr. mi napsal 0,5 tabletky Letroxu denně. Strašil, že hrozí potrat nebo nižší IQ plodu-BOJÍM BOJÍM! Poraďte.. :(

natalia_1
10. okt 2013

@taja27
Ahoj, neviem teda či ešte potrebuješ radu a ani neviem či ti poradím....
Ja mám tak ist problém so šž, vlastne vobec mi nefunguje a beriem take iste tabletky len ešte silnejšie....
Nemala som vobec žiadny problem otehotniet, lebo tie tabletky su vlastne hormony, ktore by mala produkovat tvoja šž, ale neprodukuje, resp. produkuje ale málo / tak mi povedala lekárka /
Akurát že v tehotenstve sa chodí častejšie na kontroly, odbery a vyšetrenia šž, lebo sa jej funkcia može zmenit, tak aby neohrozila babatko. Ja som momentalne tehu, lieky beriem stale , len ako som napisala budem musiet chodit častejšie na krvne testy či treba davky znižit, zvyšit alebo nechat tak ako sú 🙂
Mala som najprv strach, ale doktorka povedala že to je v poriadku a vela žien má takéto "problémy" ale ked sa nato dá pozor je to uplne v poriadku, tak dufam že ma neklamala 😀

natalia_1
10. okt 2013

@leknicka
Mna tiež doktorka upozornila že ak nebudem brat tabletky ako mám že budem mat problem s otehotnenim alebo ked otehotniem možem ptratit, alebo sa narodi postihnute babetko.... Samozrejme si preto dávam velky pozor a lieky beriem ako mám, preto sa podla mojej lekárky nemože stat nič zlé a babetko bude zdravučké 🙂
Nemaj strach, ak budeš brat lieky ako ti nakázal všetko bude v priadku aj s tebou aj s babetkom, hlavne sa nestresuj, to nepomaha ani jednemu z vas 🙂

leknicka
10. okt 2013

@natalia_1 Ahoj, děkuji za odpověď, určitě pomohla, sice jsem už psala i na jiné fórum a tam mi odpovědělo hodně maminek, že mají stejný problém a otěhotněly úplně v pohodě a děťátko mají zdravé a chytré, takže už jsem v klidu! Manžel jde v úterý na spermiogram, tak kdyby to nebylo v pořádku, tak půjdu na gyndu a domluvím se s ní ohledně nějakého centra asistované reprodukce a po novém roce by jsme tam asi zašli.. ještě tomu dám čas, protože na mimčo nijak extra nespěcháme, ale je to určitě třeba řešit zavčasu kór když chceme děti 2 🙂 určitě budeš v pořádku a myslím, že ti to ta dr. vysvětlila úplně krásně, ale to s tím postižením nebo potratem by si doktoři mohli dát víc pozor na pusu..! mi řekl, že jsem „dočasně sterilní“! no nechápala jsem…

natalia_1
10. okt 2013

@leknicka
to som rada a spokojnejšia, že sú maminky co majú pekné, zdravé a chytré deti 🙂
Držím palčeky, nech máš aj ty pokojné tehotenstvo a zdravučké bábetko 🙂

taja27
10. okt 2013

@natalia_1 ahoj dakujem velmi pekne volala som na krvne vysledky povedala že je to dobre že su dobre a že nemusim brat iba ak by osms a citila zle! a ja to polku tabletky teda 25mg...ale nejdme brat tabletky idem na hormonalnu jogu na seminár ona upravuje hladiny hormonov ked sa cviči pravidelne... vela sa o tom píše tak som zvedavaa..hormony necchem brat....apropo brala som 50Mg a spustili mi menzes po 14 dnoch od poslednej menšturácie...že vysledky nemam take strašneee aby tam niečo hrozilo tak som rada...dakujem za radu

natalia_1
10. okt 2013

@taja27
tak o tom som ešte nepočula o hormonálnej joge, skusim pohladat na nete niečo o tom, lebo to znie celkom zaujímavo, teda hlavne ked to pomáha a netreba lieky... mne teda dr. o takom niečom nepovedala ani známy nespomínali že by o niečom vedeli, ale možno preto že som sa na nič také nevypytovala...
ajtak pochybujem že by sa blízko mojho bydliska niečo také konalo :-/
Ale dakujem aj ja, určite sa otom budem informovat 🙂 prajem vela zdravia a potom sem skus napisat že ako sa ti to páči alebo ako si spokojná stou jogou ,ako to prebieha tie semináre a tak, celkom ma to zaujima 🙂 dakujem

leanny
10. okt 2013

Ahojte, pred piatimi rokmi mi vyoperovali celú štítnu žľazu, beriem Euthyrox 150. Otehotnela som na prvý pokus, som v 38 týždni a zatiaľ všetko úplne v poriadku...
Treba si dať pozor a pravidelne brať lieky.

taja27
10. okt 2013

@natalia_1
@leanny juj baby ma staršite stou štitnou no mne povedala že to nemam take zle aby som brala lieky tak ja neviem no skusim tu jogu
natali vieš čo ani u nas nie je idem do NR na vikend na seminár ukaže cviky dá nam aj material aby sme cvičili doma pravidelne...sksu na nete najst ... plati sa 100e ale za pokus to stojii a jasne dam vedet dakujem

taja27
10. okt 2013

@klami ahoj ja osm mala opačný problem MS prišla po 14 dnoch od poslednej MS a bolo to liekymi na štitnu... vysledky krvi mam dobre povedala doktorka že ak sa citim ok nemusim brat lieky...ak mi bude zle mam nasadit...tak neviem...je to čudne proste ale že krv je ok tak asi preto nemusim...