Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

strouzek
29. okt 2008

ahoj holky s tím čekáním máte pravdu to mě zabíjí pořád se čeká na výsledky pak jestli se hodnoty zlepší teď na termín operace, nejvíce mě provokuje dr. když jsem mu řekla že čekat nechci dlouho že chci mimi a to hned a on kam spěchám času dost do 30 mám 5 let 😠 no jo chlap ten tomu rozumí pro mě je dlouhá doba i od ovulky k menzes 🙄

krista
29. okt 2008

Strouzek no to je ale blbec ten doktor! 😠 Dneska se každej diví když chce někdo dítě před třicítkou, to jako neni normální nebo co! Že dřív měly žencký děti a nebylo jim ještě ani dvacet to už každej zapomněl! 😖
A kdypak jdeš na tu operaci? Budu na tebe myslet a držet ti palečky! 😉

strouzek
29. okt 2008

díky kristi no zatím nevím kdy za 14 dnů jdu na kontrolu a tam se máme domluvit na nějakém datumu a co a jak., doufám že to bude brzo ať může začít snažení o mimíško. S tím věkem přesně nejde o věk ale když mám zázemí a manžela a dítě moc chceme tak i kdyby mě bylo 18 tak to ostatním může být fuk. jednak dítě chci a taky teď jsem dle názoru mladá ale bude mi pak 30 a zase se zvýší jiné rizika jako genetické vady atd. ideální věk na dítě není

binki
29. okt 2008

tak už mám výsledky, mám vyšší anti-TG a TH nižší, dostala jsem Letrox 50tku, hm, takže začínám mít podezření, že ta krvavá cysta v děloze nebyla cysta...jak to je s otěhotněním (nebo prostě druhým těhu), při vyšších protilátkách? může se brát antikoncepce (mám totiž ještě nedostatek gestagenu, takže nulová nebo pozdní ovulace a fakt se mi nechce chodit každý měsíc na injekce...)

delfi07
29. okt 2008

Ahoj Kristi,
díky, dneska mi drž palce 🙂 právě právě snažící období - jinak je to třetí cyklus s clostilbegytem. Folíky by byly (dokonce tři), jenom co ty mizerné protilátky 😒 😠 drápala bych to zubama nehtama, no necháme se překvapit. A ty s maličkou jak se máte?
Stroužek, přeju ať vám to brzo vyjde

strouzek
29. okt 2008

jak je to s HA to nevím podle mě to nevadí dr. na gyndě o štítnici ví a ptal se mě na HA jestli nechci na půl roku nasadit. JInak koukám jaký máte problémy s ovulkou a cyklem já ač mám hodnoty špatný tak musím zaklepat vše jak hodinky dokonce i po revizi tak aspon jedna dobrá zpráva

tanity
29. okt 2008

ahojte dievcata 🙂

kristi, to by si nemala zabudat 😵 😵 😵 lieky musis... 😉 aj ked, prisnam sa, neviem si predstavit do konca zivota rano, ked je vsade tma, vsetko spi a ja smatram po tabletkach...tak to je, citim sa ako nejaka stara babka, co si vecer nachysta lieky a rano, prva vec co ma napadne, lieky! 😖 nuz, co ale narobime, musiiime..pre dobro nase a nasich buducich babatiek....to sa da, ze?

strouzek, to ti verim...to je ale blbec lekar...aj ked, snad ta chcel len povzbudit..niekedy si neuvedomia, ze tym este vacsie skody narobia 😠 ale ty si mladucka...to mas este len 25 ze? jeeeeeeeeeeeeej...aj ja by som chcela...ja mam 30 🤐 ja som chcela babatko od malickeho mala...len sa nedalo, jednoducho sme vela cestovali, studovali, byvali a pracovali v zahranici, snazili sa nejak zabezpecit sa.....aj ked sme cheli snad uz od mojej 25tky...takze celkom ta chapem, ked vravis, ze je mu do toho nic, ked chces babo teraz....najlepsie hned a zaraz 😉 aj jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!

delfi, takze dalsie kolo 😉 😉 😉 tak nech je stastne....velmi drzim palce 😵 a pocujte, preco spominate tie protilatky? oni maju nejaky vplyv na to, ci sa zadari alebo nie? lebo ja som mala zvysene protilatky (ATG 1550, norma je tam tusim do 25) a na sa zadarilo babo stale na 1x...tak neviem...mozu mat zvysene protilatky za nasledok aj straty babatiek? yslela som, ze je to to TSH....ktore to vsetko ma na svedomi 😠

binki neviem 😒

ja tiez napriek znizenej neliecenej funkcii stitnej som vzdy mala mrchu aj ovulku ako hodinky a otehu sa nam podarilo vzdy na 1x...."len" sme vzdy o to nase drahe babatko prisli....nerozumiem celemu tomuto...asi by som si radsej priala dlhsie sa trapit a zistit, ze nemozeme otehu lebo mame problem so stitnej, poliecit sa a uz len si potom uzivat pohodove tehu...ako to, ze sme o ne stale prisli...neviem, co je horsie, asi sa to neda porovnavat..zle su oba....ach jaaaaaaaj, zivot je niekedy kruty..

zabzi, myslim na teba, ja idem 3.11. tak veeeeeeeeeeeeeeeela stastia x x x

medvide, ona nam vyslovene nezakazala, praveze sa vyjadrila, ze by sa uz nic nemalo stat, ale dohodli sme sa, ze pockame na prve vysledky 😉

papa x x x a pekny den x x x

tanity
29. okt 2008

ale som sa rozpisala 😀 papa

delfi07
29. okt 2008

Ahoj Tanity,
ty moje protilátky asi nejsou stejné - to máš asi v souvislosti se sž, ne? já jsem měla zvýšené protilátky na spermie 😀 😖 😝
A co u tebe, už můžete zkoušet nebo ještě musíš počkat?

tanity
29. okt 2008

delfinko ahoj 🙂
uuups, tak to asi mame ine protilatky 😀 ja mam na sz....takze u vas aj takyto problemik? a si brala prednison? takze teraz ste uz vo faze, ked mozete, ze? lebo pokial viem, tam sa pri nasadeni lieku na cas odporuca milovanie len s ochranou a potom sa vysadi a ide sa na to 😉
no, my sme uz zacali, musim sa priznat 😵 prave vcera xixi...takze uvidime...vysledky sme mali vsetky v norme, tak sme sa do toho pustili...juuj, som taka rada...snad sa uz dockame aj zdraveho a ziveho babatka....delfi, drzme si palce navzajom...papa x x x

delfi07
29. okt 2008

Tanitko, dík, no tak to je skvělé, to se vám určitě brzo podaří 🙂 už se těším, co budeš psát za tři týdny 🙂
jinak prednison mám od srpna, tak doufám, že k něčemu je. konec je, že při těch ostatních prášcích se už tulíme jenom v tomhle období - no tak jsme dopadli... 😉

mabe
30. okt 2008

Ahojte holky, jsem tady v diskuzi poprve. Chtela bych znat vas nazor, prosim. Tak nejdriv muj pribeh. Koncem roku 2006 jsem vysadila HA po 10 letech. 3 mesice nedosla MS. Pak jsem dostala Clomhexal - porad nic, vyvolavacku - porad nic a pak se zjistilo, ze jsem diky clomhexalu otehotnela. Bohuzel kveten 2007 - 8tt MA. Pak uz jsem byla bez HA a cykly jsem mela rozhazeny. V cervnu 2008 dalsi MA - 8tt. Dr. me pak nasla chlamydie. Mozna to bylo diky nim. Genetika s mirnou mutaci, kterou ma polovina lidi. Takze ok. A pak me tedka delala hormonalni profil a ten je ok a vysledky krve na stitnou zlazu jsou mirne zvysene:

Mirne zvysene TSH – 4.170, norma do 4.1
Na hranici T3 – 1.5, norma od 1.3 T4 – 91.5, norma od 66
Mirne vyssi LH 10.8

Dr. rikala, ze to muze byt stresem.

Diky za pomoc.

krista
30. okt 2008

Delfi tak jsem na tebe moc myslela, doufám že jste to pořádně pojistili 😀 😵

Strouzek no jasně, ideální je takový věk kdy se na to oba partneři cítí a hotovo 😵

Jo Tanity jako stará babka se cítím taky, protože mám ty léky v zásobníku 😀 máme to tak oba dva s manželem takže takový dva důchodci no 😀 No jsem zvědavá na kontrolu 😲

S těma protilátkama koukám že je pěknej kříž 😒 doufám, že spermijky budou pěkně bojovat! 😀 😵

Mabe to mě mrzí, že jsi měla ty dvě MA ☹ jinak v těch hodnotách se jaksi pořád nevyznám, ale holky snad poradí! 🙂

Binki já myslim že antikoncepci můžeš brát bez problémů, ale Dr. by o tom měl být informován 😉

capenka
30. okt 2008

ahoj holky,tak včera mi doktor ujistil že jsem těhotná,hned jsem dostala neschopenku,nebot dělám v nemožným Tescu doplnovačku aby se radši nestalo,doktorka mi zatím nezvedla dávku i když mě dělala už odběr ale bojím že to stačit nebude ,beru euthyroxu z 50 jen 25 půlku,to chci vidět jak to stači ,kruci mám ztrach že na potřetí potratím ,je fakt že až ted jím ten euthyrox,že prý= těch protilátek se nezbavím, taky mi řekla že i když chybí jod žádný multivitamíny z jodem ,ale ryby to jo tak tomu nechápu,poradte můžou se multivitamíny pro těhotné ?

delfi07
30. okt 2008

Capenka, no paráda - miminko, no moc gratuluju!! Neboj, když ti teď sž hlídají, tak to prostě m u s í dopadnout dobře! S tím jódem tomu taky nerozumím, to máš hyperfunkci? U hypo by to mělo spíš pomoct... Jinak by ti mohla poradit Krista, ta už to vyzkoušela, nebo i Niki.
Kristi, dík 😉 dřeli jsme na tom 😀 tak "hyn sa hukáže" - za dva týdny...

krista
30. okt 2008

Capenka taky nevím teda co máš, asi to bude spíš hypofunkce než hyperfunkce když bereš ten Euthyrox co?
Pokud by to byla hyperfunkce, tak mě tady holky kdysi vyděsily že žádný vitamíny nesmím, tak jsem to přestala brát, ale pak jsem se v pokročilejším těhu ptala Dr. a on mi řekl, že vitamínky si můžu dopřát, takže si kup třeba Calibrum Babyplan to je do 12tt (brala jsem ho i před těhu 🙂) a jestli máš tu hypofunkci tak bohatě postačí koupit kyselinu listovou 🙂

Delfi a co jizva, je to třeba někdy cítit nebo dobrý? 😉

capenka
30. okt 2008

mám zvýšenou a sníženou v normě ale mám vysoké protilátky na štítnou žlázu,ajo mám napsané v papírech = Hausmotova struma a tím že se to snižuje,a ty protilátky jsou důvodem k potratům, mám jen půku 25 euthyroxu a ještě mi napsal utrogestam a listovku protože mi bylo špatně, no včera jsem tu listovku začla brát už tak není blbně zato mě bolí podbřišek doufám že to zase nebude blbí

tanity
30. okt 2008

capenka neboj, uz to teraz bude dobre, musis tomu verit 😉 Ten euthyrox beriem aj ja, a mam hypofunkciu, zacala som polkou 25, po 2 tyzdnoch som presla na celu a teraz beriem 1 a 1/2 😉 vysledky su v poriadku, v norme....takze euthyrox zabera 😀 ja verim, ze zaberie aj tebe a uz bude len a len dobre. drz sa x x x 😵
mozem sa este spytat, ake mas tie protilatky vysoke? a blahozelaaaaaaaaaaaam 😀

mabe, aj mne je luto tvojich strat 😔 😔 k tym hodnotam....skus si pozriet par stran dozadu, su tam presne hodnoty a tiez, co ktore znamenaju 😉 Podla toho mierne zvyseneho TSH ide skor asi o hypofunkciu...to LH ani neviem co je 😒 😒 😒 inak, k tomu TSH...ta norma zalezi od toho ktoreho laboratoria, ale ze vraj najlepsie je, ked je ta norma do 3......niekde sa vsak uvadza aj hodnota 5, no myslim, ze to je uz fakt nepresne a dost zvysene....ja som si stale myslela, ze ked je TSH vyssie nez norma, ze je to zvysena funkcia, ale opak je pravdou. V tehu by malo byt TSH medzi 1-2....tak neviem, nasla som vazne rozporuplne clanky, hladala som aj na anglickych strankach....myslim na teba mabe a drzim palce x x x

pekny vecer dievcata 😵

binki
30. okt 2008

možná jsem se špatně vyjádřila, antiko nechci kvůli žílám...

michamicha
30. okt 2008

ahojky,
jsem byla včera na kontrole se štítkou a dr. mě potěšila 🙂 prolaktin je v pohodě a ostatní hodnoty jsou v normě, takže super 😉
Koukam, že tu řešíte HA. Já už jí nikdy brát nehodlám, páč mi totálně nabourala cyklus a imunitu ☹ takže až se nám povede mimčo, tak manža bude zase používat kondom...

michamicha
30. okt 2008

capenka: pokud máš hypofunkci, tak tam platí zákaz jakýchkoliv multivitamínů pro těhotný. Jód se ti totiž dostává v potřebné dávce do těla ve formě léků, který ti předepsal dr. Pokud si uměle zvýšíš denní dávku jódů, tak hrozí komplikace. Mně to takhle vysvětlila moje dr. Můžu brát maximálně listovku a jednotlivé vitamíny zvlášť. Ale nic v čem je obsažený jód. A ten je ve všech těhotenských multivitamínech v hojném množstí.

capenka
30. okt 2008

michamicha= takže v celku měla doktorka pravda ,je to zajímavé jod ani tuk,přitom při hausmotově strumě se
snižuje štítná žláza,přitom řekne kupte si rybičky nechápu,zítra snad mi řekne doktorka výsledky,
tanity =proč ti tak po chvílce změnili dávkování za jak dlouho jsi měla dobré výsledky ?
jinak mám 291 má být 100 tak vysoké protilátky,holky máme to těžký vidte

michamicha
30. okt 2008

capenka, no vono to bude asi tim, že v těch rybách ho neni tolik jako v těch "umělejch" vitamínech 😔

jabluncanka
30. okt 2008

Michamicha,

to je zajímavé = mně moje MUDRa na endokrinologii naopak říkala,že jod odbsažený v těhotenských multivitamínech je ve správné denní dávce.Hormony v Euthyroxu nebo Letroxu jsou pro Tebe,jod pro mimčo...Nebo z čeho si myslíš,že se budou v těle mimča vyvíjet kosti a mozek??

k.bett
30. okt 2008

ahoj jabluncanko:

jen sem te tu zahlídla tak jsem te prisla pozdravit, jestli si jeste pamatujes.... 🙂

michamicha
30. okt 2008

jabluncanka, no tady jde spíš o to, že pokud např. já beru dávku letrox v dávce 150 a k tomu bych si netěhotná přibrala např. calibrum babyplan, tak se tím rozhodí vyvážená dávka jódu...dávkování jódu při plánovaném těhotenství bych každopádně nechala na posouzení lékaři, protože z vlastní zkušenosti vím, jak dlouho trvalo, než se mi trefili do toho správného množství...

co se týče toho, cituji: "že jod odbsažený v těhotenských multivitamínech je ve správné denní dávce"

...tak to je správná denní dávka pro zdravé ženy, nikoliv ty, které trpí poruchou funkce štítné žlázy ...

víc informací se dočtete zde:
http://zasilkou.cz/shop/zdravi/vitaminy-a-miner...
nebo zde
http://www.herb.cz/calibrum-baby-plan-i-92/

michamicha
30. okt 2008

a být na místě capenky, tak si určitě nehraju se zdravím, ale dám na to, co mi řekne dr...

delfi07
31. okt 2008

Ahoj holky,
Capenka, vzpomněla jsem si, že někdo tady už předtím psal o multivitaminach pro těhotné bez jódu a myslím, že to byl Elevit, mrkni na tohle:
http://www.lekynainternetu.cz/vitaminy-a-minera...
můžeš se na to když tak zeptat doktorky, to by ti mohla říct i po telefonu, jestli je můžeš
Kristi - no nějakou dobu mě to (asi jako každého) na krku trochu tahalo, asi jak se to tam všechno dávalo do pořádku, ale teď už o té jizvě ani nevím, vůbec není cítit. Nosím taky ještě pořád tu náplast. Zdálky už není skoro ani vidět a doufám, že se to přes zimu ještě trochu vylepší

jabluncanka
31. okt 2008

Michamicha,

tady jde spíš o to,že preparáty Euthyrox a Letrox žádný jod neobsahují!!To jsou čistě hormony štítné žlázy!! Čili o nějakém předávkování jodem nemůže být vůbec řeč... 😉

strouzek
31. okt 2008

ahoj holky koukám že se řeší vitamínky, no já mám hyperfunkci, tudíž zvýšenou a vysoké protilátky a nesmím jod vubec. právě že jsem zobala ty vitamínky a doktor mi je okamžitě zakázal že zřejmě mi ty vitamínky všecko rozjeli. mám si prý koupit vitamínky elevit ty jsou bez jodu. sníženou funkci má moje kolegyně a ta zase musí jod a ryby baštit hodně.