Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

carrie84
17. jan 2010

Caute babule,
Simi - drzim paste 🙂

Krupcando - ono to bola tak, ze mne prisli na stitnu zlazu a bola som uz tehotna. Ale ono je urcite mat lepsie tu stitku preliecenu, pri mojich hodnotach hormonov doktori len otvarali oci, ze som otehotnela. Okrem toho - beriem lieky (propycil) a ten prestupuje placentou, minimalne - ale predsa - z coho teda nie som prave nadsena. Ale vsetky clanky, ktore som presla na nete hovoria o tom, ze lepsie s liekmi ako bez nich. Kvoli zatazi mam nariadeny abdolutny klud (podla dr. z endo by som mala z postele vstat len ked idem na WC), ale to sa samozrejme neda. Tak sa snazim aspon sa nerozculovat a nerobit ziadne tazke fyzic. aktivity. Ale ver, ze radsej by som mala preliecenu stitku a nema stresy vobec 😀

Strouzi - vazne mas krasne brusko 🙂 Pracujem na tom, aby som Ta dohnala 😀 😀

lusye
17. jan 2010

No u meho endokrinologa se ceka hrozne dlouho, dlouhe objednaci doby a jeste silene cekani v cekarne. A vzdy tam prevazuji zenske, chlap je tam vyjimka.

vendulak
17. jan 2010

Já bych klidně doporučila svoji endokrinoložku. Čekala jsem na ní sice cca měsíc a půl, ale řekla bych že to není tak strašný oproti jiným co jsem viděla, a byla úžasná, zajímala se úplně o všechno, všechno probrala, poradila a tak. Kdyby si Krupi nebyla z Prahy, ale z Plzně tak ti jí hned doporučuju! 😉

jerrymona
17. jan 2010

vendu, tie dva cykly, ktore som mala take dlhe, vtedy som isla k lekarovi, lebo ms neprichadzala. on mi predpisal duphaston, aby sa mi skratila lutealna faza. a v obidvoch cykloch som brala duphaston az neskor, takze preto su take dlhe.
ostatne cykly, v ktorych som brala duphaston su kratsie, lebo som dufik brala od 13-24 DC. lenze, kedze ovu, ak bola, prisla neskor a ja som jej zabranila, lebo ten dufik sa ma brat po ovulke, nie pred nou. to mal ten lekar vediet. 🙄 no nic. moznoze by sa mi aj tak nepodarilo otehotniet kvoli stitke. a mozno je to tak lepsie, aspon si ju mozem upravit, akokeby som sa mala bat, ze pridem o babo.

a baby. prekvapenie. teda pre mna. pozrite sa na dve posledne fotky v mojom albume. jeden test, ten horny, je z predobedu a ten druhy som si robila o piatej vecer. a uz je pozitivny ovu testik. tak sa tesim, ze som od samej radosti znasilnila mm. 😀

len
17. jan 2010

Teda Jerry, ty máš v těch ovutestech malej majlant, co? 😀
Jinak s takovýmahle cyklama (pokud se to nesrovná s léčbou ŠŽ) bych se Duphastonu obloukem vyhnula a nechala si předepsat něco na lepší růst folikulů, nějaký antiestrogen typu Clostil či tak 😒 Ale máš pravdu, že cpát do sebe progesteron možná srovná cykly, ale s ovulací skutek utek 😒

jerrymona
17. jan 2010

ahoj len, zdravim ta.

na stranke predtym som pisala o dlzkach mojich cyklov. a ten duphaston mi predpisal predosly lekar, moja nova lekarka povedala, ze si mam zatial merat bt a potom sa uvidi. a aj vdaka nej viem, ze duphaston sa berie az po ovulacii, nie pred nou.
urcite ho nezoberiem. to bolo predtym.

to si pis, ze mam v ovu testoch chaos. ale ten je uz pozitivny, na to beriem jed. 😀

len, nepisala si nahodou, ze aj tvoj muz mal zly spg. moj uz bol a ma oligoasthenoteratozoospermie. 😖 toto ma vobec netesi.

len
17. jan 2010

Jsem myslela majlant jako hromadu peněz 😀
V chaosu neporadím, já v životě nepočůrala jediný ovutest 😒

A jinak ne, můj muž má spermiogram naštěstí vždycky naprosto OK. Diagnóza tvého muže zní strašně, ale asi jde i o to, nakolik jsou ty hodnoty snížené, oni občas doktoři dramatizují, když to někde klesne jen o pár procent 😒 Což někdy není zas takový problém... Jinak určitě takové ty zaručené rady jako nekouřit, maximálně omezit alkohol, nosit trenýrky a ne těsné kalhoty, vyhýbat se horku (teplá vana, sauna), hodně pohybu... to určitě znáte.

len
17. jan 2010

Jo a samozřejmě spermiogram za čas znovu zopakovat! Z jednoho měření se nedá dělat závěr. Nám to kolísá až šestinásobně 😉

jerrymona
17. jan 2010

jaaaj, no ano len, ja mam miliony. 😀 😀 😀 a neviem kam s nimi, tak ich vyhadzujem na ovu - testy. 😀 😀

hopla, prepac. tak uz neviem, u koho som citala, ze muz ma zly spg.
a jasne, tie prikazy a zakazy pozname. inak su slipy tiez zle? 😅

a uz sa pracuje na tom, aby sme isli do centra. este musime urobit niektore vysetrenia a potom uvidime, co nam povedia tam. spg zopakujeme urcite.

strouzek
17. jan 2010

vendul teda taková koulovačka jo? no já bych si šla zabruslit nebo zasáňkovat hned ale bohužel 😝 je dobře že jste se tak odreagovali a neměla si čas depkovat. 😉

jj já utrácela, malé jsem koupila takové capačky v tescu, ponožečky, čepičky , další balík plínek ... no prostě takové ty blbosti kolem a kolem, už máme naštěstí vše do výbavičky tak teď kupuju jen z rozmaru co se mi líbí, prostě si nemůžu pomoc pro holčičku se úžasně nakupuje v dnešní době a hlavně jsou všude výprodeje no nekupte to.sobě jsem koupila svetřík šálek atd. no a manža si koupil bundu, ale byli jsme v IKei, holky dávali ty švédské masové kuličky za 10 kč, takže v restauraci byla na oběd snad celá Ostrava 😀

strouzek
17. jan 2010

svijo jj to nepopírám za nádory za to asi černobyl může ale ne za nemoci štítky (ty beznádorové) protože hrozně moc nemocných na štítku bylo už dávno před černobylem.

carie neboj brzo mě doženeš, pak zase budu závidět bříško já až budu po porodu utahaná mamina co nespí celý noci , to budu jen vzpomínat na na časy s pupkem 😀

len proč majland za ovutesty??? holky jestli budete chtít ovutesty tak moje kámoška je prodává kus za 12 kč, celé ty měsíce mýho snažení jsem je používala taky a fungují bezvadně. 😉 tento týden jsem objednávala pro kámošku 20 ks ovutestů za 250 kč.

vendulak
17. jan 2010

Jerry jo jo pokud se Duphaston vezme před ovulkou tak jí v podstatě potlačí. Ale já třeba tu Proveru brala 3 cykly a pak jsem měla cykly sice delší (35 dnů) ale zase pravidelné, s tím že ovulka chodila 21.DC, což byl dříve den kdy sem začala Proveru brát. Takže potom si myslím, že cyklus nahodila, i tu ovulku. Takže já bych to až tak nezatracovala, jako prvopočáteční krok. Jasně že nejlíp by bylo dát Clostil, aby byla ovulka a pak na konec cyklu Duphaston 😉 .
Jo jo a slipy jsou zlé! 😉 😀 I třeba džíny, ve kterých je horko 😉 .

len
17. jan 2010

Slipy jsou prý nic moc, prostě tam ty poklady drží nahňácané víc při sobě, takže je tam víc teplo a hůř se to prokrvuje... Jako ten můj to nijak nedramatizuje (když nemusí, že 😉 ), je teda nekuřák, ale třeba saunu miluje, ale tak celkově vyměnil slipy za trenýrky, zbavil se těsných džínů, před IVF jsem do něj nacpala nějaký vitamíny... Speriogramů má za sebou strašně moc a když tak porovnám hodnoty z počátku snažení (tak kolem 50-60 mil.) a z poslední doby (100-120 mil.), tak je tam ten nárůst zřetelnej 🙂

vendulak
17. jan 2010

Jé Strouži tak to jste si udělali krásnou radost 🙂 , taky se pak na tohle těším 😀 .
Ty jo tak my tady máme nejbližší Ikeu v Praze a byla jsem tam jen jednou v životě už hoooodně dávnou ještě malá s mamkou, ségrou a strejdou a tetou 😀 , takže nemám ani páru o jaké masové kuličky jde 😀 . Ale nějaký jídlo bych si dala 😀 .
Tý brďo, tak to je pěkná cena za ty ovutesty, to tedy mrkám 😕 . Já jich měla tenkrát za 300,- asi 6 kusů 😕 .

len
17. jan 2010

Strouzek, majlant je samozřejmě s nadsázkou, ale když vidím, že Jerry jich tam těch 20 za cyklus má, tak i těch 250 Kč šaškování za cyklus mi přijde docela dost 😉 Ale jasně, je to na každým, kam ty peníze nacpe, já už bych za dobu svýho snažení za to měla našetřený na slušnej kočár 😀

vendulak
17. jan 2010

Jj len, můj je taky nekuřák, alkohol jen příležitostně a už nějakej čas tich příležitostí ani moc není, kafe taky nepije a v sauně jsem ho snad viděla jen jednou a hned jsme zase prchali ven 😀 , a ani horkou vanu nemůže, máme v bytě teď jen sprchu. A slipy vlastnil asi dvoje a ty i nějaký boxerky jsme zabalili a dali do sklepa 😀 a vyměnili za trenky. Džíny mu slušeli moc ale též sme je vyměnili za látkové kalhoty a i ty jsou hezké 😀 . A vitamínky papá poctivě. Jen třeba zanedbává studený sprchy tich "pokladů" 😀 .

svija
17. jan 2010

Teda holky jak vás čtu, tak se snad vrhnu na manžela a začneme pracovat na výrobě dalšího prcka. Teda ne že bych se s jedním nudila, člověk se dost nalítá a navstává, ale těhulkování a výbavička mě moc bavilo 🙂 . Snažení už tolik ne, jsem nervák a tak si neumím předtavti jaké to je snažit se dlouho a nebo nedejbože o prcka přijít. Mě stačilo když jsem na začátku špinila a bylo to nahnuté jestli se malý udrží nebo ne. Takže všem držím palečky, ať to tenhle cyklus vyjde.

jerrymona
17. jan 2010

oje. takze budeme musiet ist nakupovat nejake pekne trenky.
a mm povedal, ze so studenou vodou osprchuje jedine mna a nie jeho klenoty. 😀

simasla
17. jan 2010

téda holky vy máte ty chlapy zmáknutý a jak pěkně poslouchají...já toho mýho strašila, že bude muset přestat kouřit a nakonec mu vyšel spermiogram na jedničku, tak na mě už v autě bafnul.. no vidíš a nemusím ani přestat kouřit...
vendulko, že je krásné takhle se vyblbnout.. jen kdybych pak neměla sníh až za kalhotkama a neteklo mi to všude :D - no byla to prča..
strouži vážně máš krásný bříško... a doufám, že se má teorie potvrdí.. i když tentokrát by to byla spíš náhoda a kdyby se to uskutečnilo, byla bych spíš jako rarita.. 😀 ale i tak.. je hezké doufat, dneska se mi i zdálo o kojení a přebalování, myslím, že už jsem celkem slušně deformovaná... a přebalovala jsem kluka a měli jsme doma už větší holčičku.. asi jen o 2 roky starší.. tak to byl slušný zápřah 🙂

len
17. jan 2010

No, zmáknutýho ho nemám, slipů se vzdal sám (ať taky něco dělá 😉 ), ale v podstatě mu nic nezakazuju, i do té sauny jsme zašli spolu 😉 Ale fakt je, že s kuřákem já bych asi ani nezačala chodit, natož bydlet, jsem na to strašně háklivá, by si chudák musel po každý cigaretě čistit zuby a třikrát denně měnit oblečení a stejně bych asi nebyla spokojená, kdepak, cigarety mi vaděj neskutečně, i kdybychom se o dítě nesnažili 😀
Dneska mi zase píchal injekci, to mi přijde jako něco tak neskutečně důvěrnýho, já si ho vážím, že se odváží bodnout do vlastní ženy, on obdivuje, že já mu tak důvěřuju... 😀 No, co vám budu vykládat, zkušená zdravotní sestra to namísí za pár sekund a skoro to nebolí, od něj je to oboustranný překonávání, ale je to fajn 🙂 Takže teď v sobě mám hCG a ještě jsem ani neovulovala 😀

lusye
17. jan 2010

len, jejda, tak to tveho muze moc obdivuji. Muj je celkem padavka. 😅 On takove veci proste nema rad. V autoskole pri prvni pomoci omdlel. 😀
Jinak mame krasny vztah a ted jak na me padne depka 😢 , kvuli MA 😔 , me umi fakt super utesovat. Sice je to se mnou porad dokola, ale moc mi pomaha a vazim si ho.
Jinak mi na spermiu nebyli. Ale uz jak jsme zacali planovat mimi, tak vymenil slipy za trenyrky, prestal se koupat a snazi se jist zdraveji. Taky se nam tehu povedlo uplne napoprve, ale bohuzel to nedopadlo. 😔
Ale jinak jak vidim holky co vse maji v albickach nafocene a co do sebe musi pichat a co uzivat, moc je obdivuji. 😎 Stejne ta touha po diteti umi byt neuveritelne silna. To je fakt zazrak! 😵 😵 😵

len
17. jan 2010

Lusye, jestli se vám to povedlo rychle, tak to podruhý půjde ještě rychleji 😀 Fakt, já to tu pozoruju ve vellkým, tady holky naříkají nad potratem a než se trošku vzpamatujou, už pomalu rodí 😉 Pokud vezmu Koně jako statistický vzorek, tak si troufnu říct, že 95 % těch, kdo otěhotněl přirozeně bez problémů, je do roka od potratu když už ne máma, tak těhule určitě 😉

Ale jinak si samozřejmě pamatuju, jak to na člověka padlo, ty týdny po revizi byly drsný a srovnal to akorát čas, nic jinýho moc nepomůže 😒 Nakolik tu ránu zahojí další těhotenství osobně poreferovat nemůžu, já byla těhotná po IVF a od tý doby nic, ale předpokládám, že další těhotenství pomůže hodně 😉

strouzek
17. jan 2010

len já to zase beru že jsem za 250 kč měsíčně (v té ceně myslím že jsem použila 10 ovutestů a několik těhutestů) měla dobrý pocit že pro těhu něco dělám,mě to bavilo a hlavně jsem to brala tak že díky těm penězům se snad k tomu kočárku někdy doberu protože u nás kdybych měla sexovat podle chuti tak nejsem těhu asinikdy protože já na sex měla chuť vždycky jen při mrše nebo těsně po ní. ale chápu že u tebe to je jiný tak máš na to jinej názor , já bych po takový době byla asi taky dost skeptická k těmto věcem. jinak ty jo aby do mě manža něcopíchnul si neumím přestavit, stačilo když měl kocourovi nakapat za krk nějakou sračku na odčervění a už měl nervy nakonec jsem to stejně dělala já. můj manža je srágorka. 😀

simi no teda co ty víš, třeba ten sen něco značil. hele mě se nikdy o dětech nezdálo jen když jsem byla těhule ale nevěděla jsem to,tak mi sen řekl že jsem těhu. poprvý se mi zdálo že vozím kočár s chlapečkem tak jsem za pár dnů udělala test a // a teď se mi zdálo zase o tom že mám čárky na mamatestu tak jsem to řekla manžovi a ten mi řekl že mu se zase zdálo že jsme měli holčičku a byli jsme na horách, no a tak mě donutil zkusit test a byli //. takže moje sny vždycky věděli o těhu dřív jak já a testy 😀

vendulak
17. jan 2010

Tak v tomhle jsem stejná jako len, také bych nemohla vůbec být s kuřákem. Ne s ním ani chodit natožpak fakt třeba bydlet, ani pusu snad ne 😒 . Prostě mi to hodně vadí ☹ .
Ale jiným do toho kecat nebudu, bo to stejně nemá smysl, takže ať si kouří kdo chce 🙂 .
jinak já bych se možná i odvážila tvrdit že ho zmáknutýho fakt mám 😀 . Ba ne. On to sám chtěl všechno, hodně ho prve vzalo že spermio vyšlo tak jak vyšlo.
Ale len i já tvého muže obdivuju. Ale věřím že i kdyby my se k tomuhle dostali, tak že člověk to prostě pro ten svůj sen udělá. Moc vám držím palce! 😉
lusy, je mi moc líto, že na tebe padá depka, kočko drž se bude líp 😉 , však my se tich našich zázraků dočkáme 😉 .

lusye
17. jan 2010

len, dekuji, pekne se to cte. 😵 Kez by, ted se mi neuveritelne vlecou dny po revizi. 😠
Fiiiha, koukam kolik mas prispevku, uz se tady v tom vyznas. 😎 Ale moc ti preji uz taky brzo tehu s uspesnym koncem. 😵
Takze ted se zase snazite o mimiska pomoci mediciny? 😵

strouzek
17. jan 2010

len no já nevím ale s tím názorem nesouhlasím. já jsemotěhu až za rok od revize 4 holky z koně co byli na revizi ve stejném období co já nejsou těhu doteď, a znám kupu holek co nejsou těhu ani dva tři roky po revizi prostě tělo a psychika se bloknuli. stejně taknesouhlasím s tím že druhé dítko je rychleji, opět znám plno lidí co první dítko měli hned a druhé ne a ne přijít a čekali i 2-3 roky. je teda fakt že těch případů kdy to jde hned a bez problémů je víc ale to člověk dopředu bohužel neví ve které skupině skončí

lusye
17. jan 2010

len, koukla jsem ti do albicka. 😨 Teda ta priroda ti dava zabrat. No kazdopadne jednou se to musi podarit! 😉

lusye
17. jan 2010

Jako ja to zase tak nehrotim, holky. Proste uz se tesim zase na snazeni, at se nekam pohneme. Ted nemuzu nic. 😝 A uvidime, co nas ceka. Samozrejme bych si prala zase brzo najit //. 😵 Klidne si na ne pockam, hlavne at se mi nezopakuje MA. 😔
len, mnam a ten salat v albicku mi udelal chute.

jerrymona
17. jan 2010

ani ja by som s fajciarom nemohla byt. ja uz som jedovata, ked mm fajci sem a tam. to sa mu vyhrazam, ze ho bozkavat nebudem, to akokeby som sa bozkavala s popolnikom. fuuuj. 😝 😀

len, drzim ti palceky, nech ti to uz vyjde. ako vobec pokracujes?

strouzek, mne sa uz parkrat snivalo, ze som bola tehotna alebo ze som mala babätko a stale nic. 😕

jerrymona
17. jan 2010

strouzek, aj ja chceeeeeeeeeeeeem take krasne brusko. 😵 😵 😵
a konecne ta vidim v plnej parade. 😵 nie ako tie fotky predtym bez hlavy. 😀

tak, ja uz idem spat a dufam, ze sa mi bude snivat, ze som tehotna alebo ze cakam baby. 😵 dobru nocku vsetkym.