Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

estrellita
19. feb 2010

holky, ja se zblaznim, ted mi zas volala sestricka, ze doktor ten ctvrtek bude operovat a ze mam prijit 1.3., chapete to? jsem neskutecne natsvana 😠

strouzek
19. feb 2010

carie koukám taky máš zážitky z testů co? 😀

kingst no já nevím fakt by to chtělo prokonzultovat to TSH ještě někde jinde, protože já jsem měla TSH v minulém těhu 0,02 ta to fakt byla silná hyper a o mimi jsem přišla a následně mi řeklo asi 5 doktorů že ať se nedivím že to je sakra hyperfunkce že by spíš byl zázrak kdybych mimčo donosila, takže já jak vidím takhle malý hodnoty vstávají mi vlasy hrůzou. navíc teď v těhu mi to na začátku taky kleslo prej na začátku těhu to někomu klesně někomu stoupne ale mě to kleslo tak díkybohu že jsem byla předtím najetá na střední normu že to mělo rezervu na ten pokles ale u tebe kdybys otěhulila a kleslo ti to ještě víc tak fakt by to mohl být sakra problém . ta tvoje mudra je v tomto fakt divná, můj dr. by to okamžitě řešil protože hyper je prý dost horší jak hypo 😔

Simi tak držím palce ať se k psíkovi brzo připojíš 😀

Dia a vendul krásný grafíky doufám že na konci obou budou // 😵

shandy no já ti nevím jak je to s tím subjektivním pocitem u štítky, u snížený to jsem měla subjektivní pocit že umřu únavou, zešílím z nervů a prasknu při dlouhým cyklu ale při hyper jsem neměla totálně nic. (a to podotýkám že mi bylo při hypo takhle hrozně i když už jsemměla TSH v normě kolem 4,5, dobře mi začlo být až kolem TSH 2) akorát jsem teda byla víc aktivní u zvýšené, což jsem si vlastně pochvalovala jak mi stačí méně spánku a jak nebývám unavená, doma bylo navařeno uklizeno stíhala jsem toho teda víc jak teď. jinak teda jsem se sakra silnou hyper cítila jak bohyně, cyklus jak hodinky, v těhu mi bylo výborně, otěhulila jsem brzo a to jsem měla v háji úplně všechny hodnoty z krve nejen TSH!!! takže obecně nenapadnout to mojí obvodní mudru že mi veme krev žiju si pohodově s hyper (akorát teda možná s několika potratama)
takže můj názor je že se zvýšenou se mi žilo 100x líp jak se sníženou funkcí akorát teda to mimi to neustálo 😔

kingstonka
19. feb 2010

ahojte

shandy.... prave, ze ziadne priznaky hyperfunkcie nemam- konecne nie som az tak unavena... a mam viac energie...ale je pravda, ze sa mi skratil cyklus (z 34-36 na 26 - lekarka o tom vie)
.... ale chystam sa so spravou k svojmu vseobecnemu lekarovi -ze co on na to...

a dnes som sa konecne dostala k ortopedovi riesit bolest bedroveho klbu. ☹ vraj je to platncicka a dal mi nejake lieky nech odpuchne beru sa dva tyzdne... a ja na nich ze sa nemaju brat prve 3 mesiace tehotenstva - ja som este len vcera dostala povolenie otehotniet a 😉 a uz sa spravam ako teho a rozmyslam ci ich zacat brat 🙂 asi nie som normalna

pekny den vsetkym

strouzek
19. feb 2010

jerry paralen se v těhu může do 5 ks denně, do lékáren ale nikdy nevolej ani nechoť tak ví prd, já jsem byla v několika a všude mi říkali něco jinýho někde že nemůžu vůbec nic. takže jsem naklusala na gyndu, moje dr. se půlhodiny hrabala v knížce a pak ještě někam dlouho telefonovala a tak jsem věděla že to mám pozichrovaný od mudry a ne od nějaké obyč lékárnice.

v těhu se může paralen běžně, při chřipce se ale nesmí pít ty čaje na chřipku a vůbec neexperimentovat s bylinkama protože v nich je šalvěj aj. co by mohli způsobit potrat, takže radši jen ovocný, do nosu jen pinosol ten je přímo pro těhule je to i vletáčku, takový ty jiný zázraky do nosu z reklamy který tvrdí že jsou pro těhule ty se nesmí protože na to nejsou průkazný testy že by to fakt mimču nevadilo. do krku když tě škrábe tak mullerovi pastilky z islandským lišejníkem (jiný se nesmí protože většina těch cucavých bonbonů má zase tu šalvěj) a sirup na kašel jestli máš tak jitrocelovej 😉

leyo no může to být štítkou ale taky i tím počasím, jarní únava změny teplot nedostatek sluníčka u nás je teď taková hotová unavená celá rodina

strouzek
19. feb 2010

estrel no teda tak to by mě naštvalo 😠 člověk už počítá hodiny a dny a teď to zase prodlouží co?

kingst viz můj příspěvek nahoře, mě taky bylo super, dobrej cyklus, slabší mrcha, energie kupa ale přitom celé moje tělo totálně zahnojené organismus přetíženej a doktoři se nad mojí krví zhrozili

kingstonka
19. feb 2010

ja viem tiez o tom, ze v tehotenstve len paracetamol sa moze...
ked som bola este v UK kupila som si panadol a na nom bolo ze tehotne a dojciace zeny ho mozu... potom som si kupila taky isty padnadol (to iste balenie) na SK a na nom uz bolo ze tehotne a dojciace len po porade s lekarom 😒

kingstonka
19. feb 2010

strouzek... uz som citala... v pondel urcite zajdem za vseobecnym (kazal mi prist po kontrole na endo) a sice on nie je odbornik na stitnu ale som zvedava co na to povie...

jerrymona
19. feb 2010

strouzek, tak a este mi povedz, ako sa volaju tie lieky v rakusku. 😀 tu sa urcite volaju inak.
s tymi cajmi to viem. prestala som pit zeleny caj a bylinkove caje a zameriavam sa na ovocne. mm mi dnes pojde kupit dobre cajiky.

sima, drzim ti palce, aby si uz konecne dostala ms a mohla zacat novy cyklus. toto by uz aj na mna bolo privela. 😔

kingstonka, neboj nespravas sa nenormalne. ja som bola presne taka ista a je nas tu habadej takychto... 😀 nic si z toho nerob.
a co mas teda hypo? 😕

estrellita, verim ti. lebo ja som nedockava a to strasne. najradsej by som isla ku gynde asi kazdy den.

tak baby, ja sa zatial lucim, idem zalahnut do teplych perin a preliecit sa (teda nas oboch 😀 )

strouzek
19. feb 2010

kingst dobře děláš snad ti řekne něco k tý štítce nebo bych třeba zkusila po emailu zkontaktovat nějakýho jinýho štítkaře , já když jsem se rozhodovala o operaci tak jsem pár dr. napsala a odpověděli víceméně všichni ochotně

jerry joj to nevím, jedině si skoč přes hranice do starý dobrý československý lékárny 😀

katuska85
19. feb 2010

Ahoj všem.Smím se přidat do klubu 🙂 ? Aspon stručně vám popíšu muj případ.Špatná funkce šž mi byla zjištěná teprve nedávno,v 5.týdnu mého druhého těhotenství(Před nasazením Letroxu jsem měla TSH 1,8-kontrolní náběry mě teprve čekají) a hned jsem byla poslaná do Plzně na sono kde mi našli na pravém laloku malý uzlík,udělali mi punkci a zjistili že je naštěstí nezhoubný.na dalším sonu jsem byla včera a potvrdilo se že uzlík neroste tak mi Endokrinoložka doporučila chodit na kontroly(krev atd) k mojí internistce a do papírů mi napsal že když bude vše bez komplikací tak mám k ní na kontrolu příjít až po šestinedělí.Ale mě až dnes došlo jak můžou bez sona poznat jestli ten uzlík roste nebo ne? na kontrolu k internistce jdu příští týden ale chtěla bych se zeptat na Váš názor??yslíte že ten uzloík může teprve začít růst?A nemůže to mít vliv na miminko?
Budu Vám moc vděčná za vaše názory

kingstonka
19. feb 2010

ahoj katuska- vies nam napisat ake boli hranice pre TSH hodnoty v laboratoriu kde to testovali?

strouzek
19. feb 2010

ahoj katuško vítej do klubu 😵 tys měla TSH 1,8 před léčbou? to je podle mě dobrá hodnota tak se divím že ti něco nasadili co by za to jiné štítkařky dali. s tím uzlíkem se neboj, jestli je malej a nevadí ti tak to většinou problém není. jen já z něho byla vyjukaná protože byl větší, jak mi ho napíchli na punkci tak jsem ho začla cítit a jelikož v rodině rakovina krku byla tak jsem si radši celou tu mrchu štítkovou nechala vyndat. 😉 každopádně uzel nemá s mimčem nic společnýho to spíš ta krev jestli ale nemáš špatný protilátky a TSH máš tak nějak v normě tak buď v poho. hlavně jsi už ve 13 tt takže to nejhorší je zažehnáno.uzel bývá problém v případě že roste, jakože to cítíš na krku, při polykání cítíš v krku knedlík atd. tak to měla moje teta ta měla jakoby krev dobrou ale ten uzel velkej dost to rostlo ale to se dalo poznat i pohmatem. každopádně normální je chodit na sono tak 1x-2x ročně

katuska85
19. feb 2010

king: to bohužel nevím.na výsledky krve jsemsi volala tak mi dopktorka řekla jen tohle 😕

strouz: uzel je 8,5x5x10,9mm to tady opisuju z nálezu 😵 taky jsem měla strach,taky máme v rodině rakovinu krku-a převážně u ženských-tak jsem se bála a myslim že když už byla punkce v pohodě jednou tak by se to sned nemělo změnit? 😕 Takže mysliš že kdyby měl růst že by to poznala i moje internistka??Jinak zažehnáno buhužekl ještě nemám.jsem 13tt ale pro průkajdu a na další ultrazvuk jdu teprv ted v pondělí po 5 týdnech(moje gynekoložka měla dovolenou) takže jsem jak na trní aby bylo mimi ok.

katuska85
19. feb 2010

stouzi: a 😵 děkuju za přívítání

strouzek
19. feb 2010

katuško no změnit se může vždycky všecko, znám i případy kdy byla punkce nega a za pár let už pozitiv 😔 ale neboj neznamená to že je to tvůj případ. ale když budeš sledovaná jestli to neroste a i to okolí jestli není nějaké jiné (myslím ohraničení té uzliny atd.) tak by to mělo být v poho. já měla uzlík 2 cm a něco ale hlavně se dr. nezdálo to ohraničení že je tam nějaká tekutina či co, furt mluvil o nádorku tak si dobře pamatuju na ty stavy že jsem šla domů totálně sesypaná že mám určitě rakovinu. nakonec jsem měla zvětšenou celou štítku a na tý jedný straně i dost proroslý takže kvůli tomu jsem byla na sále místo 2 hodin přes 4 hodiny a z operační zprávy a hystolky mi pak dr. řekl že ať jsem ráda že je to venku, zhoubný to nebylo ale zaprasilo to celej krk i když já jsem nic necítila ani na krku ani v krku.

uzlíky v krku jsou hodně časté a jen velmi málo % lidí s tím má problémy většího rázu. internista by to poznat měl ale jestli jen pohmatem tak to určo není průkazný, ale neboj jakože změny typu že by uzlina vyrostla za měsíc o 2 cm to jsem snad neslyšela, většinou se zvětšující uzlina ukáže až po pár letech, paní co se mnou byla na operaci jí nechala růst asi 20 let pak už to teda na krku dotáhla na pěkný vole ale to fakt jen kvůli toho že na to prděla a nedbala rad doktorů.
na kontrolu ti držím pěsti, jestli to bude teď dobrý bude to dobrý i pak neboj, nebudu zapírat že nejkritičtější týdny pro mimčo v případě štítkařek jsou kolem 7-10 tt protože tehdy prý začne mimčo fungovat přes placentu matky a brát od ní živiny což v případě kdybys měla blbou štítku jako já (myslím ale krev uzlík fakt neva) tak by to mohlo být problémové ale já myslím že to budeš mít všecko dobrý a že teď prožíváš prostě jen ten běžnej strach v těhu + zjištění nějaké nové nemoci.
já když mi řekli o štítce jsem myslela že končí život že mám rakovinu a že nebudu mít děti no a koukej 😉 teď už vidím štítku jako běžnou věc mýho života a žije se mi nadmíru dobře 😉

katuska85
19. feb 2010

strouži moc děkuju.docela jsi mě uklidnila.Endokrinoložka mi řekla že když to bude růst tak že by se to po šestinedělí vyoperovalo ale jinak mi taky vesměs řikala že na miminko by to nemělo mít vliv a totéž mi vlastně řekla i internistka a gynekoložka že pokud beru léky a jsem sledovaná tak nemusím mít strach.Ale nějakej ten červíček hlodá pořád.Asi hlavně proto že při prvním těhu bylo vše naprosto bez problému,tak si to ted člověk nejak víc bere.Ale pebně doufam že v pondělí přijdu jen z dobrýma zprávama 🙂
Taky jsem někde četla že je pro štítkařky rizikový ten 7-10týden ale taky tam bylo že pokud je to z lékama tak by neměl být problém.no uvidíme jak pořídíme
Mimochodem bříško ti moc sluší 🙂

vendulak
19. feb 2010

Koukám že tady se probírají zase na mě moc odborný věci 😀 . Každopádně tady Katušku moc vítám! 😉
Simi ono se vždycky začíná na jedné tabletce! 😉 A doktor bude koukat jak folíky rostou a kdyžtak ti dávku určitě zvýší 😉 . Držím palce, ať folíky hezky rostou! 😉
Tý jo estrellito až 1.3.? 😕 Tak to bych asi vyrostla už 😕 🙄 . No tak hlavně, aby to rychle uteklo... 😉
Jerry Paralen má myslím jako léčivou látku Paracetamolum, tak třeba to u vás najít podle toho.... 😉

strouzek
19. feb 2010

katuško fakt se neboj, ona je štítka fakt hodně častá, jednak je nás dost co s tím bojujeme před otěhu a pak jsou i štítkařky co mají štítku jen v těhu tak proto se teď dělají na začátku těhu všem testy (teda aspoň moje gyndoška je dělá) aby se to pohlídalo u všech i těch které mají jen výkyv jednorázový v těhu. u mě byl problém že se na to přišlo pozdě a bylo to dost blbý ty hodnoty a než dr. zvedli prdel a nasadili mi léky bylo pozdě. každopádně červíka pochybností dobře znám, to já řeším furt, vždycky když mi něco novýho najdou tak to odepkuju obrečím pak teda zjistím že to není taková hrůza ale někdy jsou dny kdy sedím a v hlavě mi to šrotuje jestli se fakt nemůže nic stát atd. ale od toho jsme ženský co bychom dělali kdybychom nemohli dělat s komára velblouda a depkařit ne? 😀 jinak děkuji za pochvalu 😉

carrie84
19. feb 2010

Caute babule 🙂
Strouzku - myslim, ze som zivy dokaz, ze s hyper sa da otehotniet aj prezit I. trimester - a to ma s TSH 0,001 zacali liecit az v 9.tyzdni - ale som rada, ze som na liekoch 😉 Aspon som pokojnejsia 😉
Kings - to ja som s hyper mala energie aj za 3 - a spat mi stacilo len par hodin - ak som bola unavena, pospala som si poobede na 1hodku a ficala som do 1 v noci, vstavala rano o 5 30 - a pohoda. Cyklus sa mi predlzoval a menstruacia slabla - takze tak - ono asi ma kazdy tie priznaky individualne.

katuska85
19. feb 2010

Vendu děkuju za milé přivítání 🙂
Strouzi ještě jednou díky.přesně jak píšeš,člověk se snaží to moc neřešit a bejt nad věcí ale to jsme prostě my ženský 😉

vendulak
19. feb 2010

Carrie ty budeš asi záhada 😀 , že si otěhotněla s takovou hyperfcí 😀 .
Katusko není zač! 😉
Holky normálně se vám musím přiznat, včera jsem dostala od příti, že byl někde v krámu a měli tam v akci Marlenku, celej ten výbornej dortííík 😀 a tak mi jí koupil, abych si uklidňovala nervíky během čekání, a já chodím a chodím a užírám, že bych snad byla schopná jí sníst celou dneska 😀 😀 😀 . Dietu na mě! 😠

strouzek
19. feb 2010

carie no vidíš tys měla štěstí ale ono taky záleží i na těch jiných faktorech, já měla šílený hodnoty TSH, FT4, protilátky prostě nic v krvi ohledně štítky nebylo v pořádku takže možná by ani ty léky nezabrali kdoví.

vendul to znááám , my si s manžou taky v jednom období koupili celou krabici s marlenkou a sežrali jsme to za den dva 😅

carrie84
19. feb 2010

Cela krabica marlenky? Sak to nie je az take velkeeeeee .... u nas sa minule zozrala takmer okamzite 😀 😀 😀 😀

Strouzi - ja som s tou stitkou mala asi viac nez stastie, podla endo mi to (napriek tym hodnotam) zachytili na zaciatku, takze asi preto 😉

estrellita
19. feb 2010

strouzi: mne dokonce rekla endokrino, ze hyper je mnohem mene nebezpecna pri tehotnetstvi, nez hypofunkce.äle je dobre, ze se delaji kontorly tak casto.ksem zvedava na svoje dalsi hodnoty, na kotrolu jdu zase v pondeli, takze v utery budu vedet vysledky krve.

vendulak
19. feb 2010

Holky tak to sem ráda, že nejsem jediná 😀 😀 😀 , připadala sem si trochu jako prasátko 😀 . Už se těším na něco slanýho 😀 . Vykompenzovat to 😀 .
No Carrie hlavně že je nakonec vše v pohodě a ty i miminko se máte dobře!!! 😉 Kéž by nás tady takových přibývalo víc a víc... 🙂

estrellita
19. feb 2010

vednul: tak ja jsem ted zjistila,ze mi neni spatne po bramburkach, tak je tu udobavam. k obedu jsem mela kus kus se zeleninou a pak mi teda nebylo uplne nejlip. mam dneska dovolenou, tak jsem to hezky zaspala 😀

strouzek
19. feb 2010

carie no právě pár kousků marlenky rozplyne se to na jazyku a šup šup je prázdná krabice 😀 😀

estrel vážně? mě zase řekli opak že hyper je horší a to mi řekli i jiní dr. než štítkař, řekli mi to ve smyslu že u hypo je na prd že brání u holek otěhulit když jsou mimo normu ale zase je to obrana proti tomu že by těhulilo plno štítkařek a pak jim hrozil potrat, což u hyper není že tam se těhulí v pohodě většinou akorát že to těhu je pak 5x víc rizikovější.takže vlastně snížená funkce je taková trošku chráněná antikoncepce oproti tomu že by otěhulila holka s hodně špatnýma hodnotama a i když jsem si tak všimla tak když holčina otěhulila se sníženou funkcí a měla třeba hormony mimo normu tak vždycky to bylo vcelku snesitelný ty hodnoty (měla třeba TSH 6 nikdy ne třeba TSH 20) protože kdyby jí měla fakt špatnou tak by se k těm // ani nedopracovala.
I když si přečteš něco o hyper a hypo tak všeobecně mi vyšlo dost hůř ta hyper že se hůř léčí, ono i lidí s hyper je méně, já měla tu Basedawovu chorobu takže autoimunitní onemocnění a to psali na netu že je hůř léčitelná je méně prozkoumaná a ve většině případů je jediná léčbě operace, což u Hasmiltna je napsáno že se léčí vcelku dobře a pacienti dobře reagují na léčbu.

strouzek
19. feb 2010

estrel no a počkej teď to bude den ode dne horší, mě bylo dobře do toho 6 tt to jsem ještě letěla k mudře že je mi dobře a skoro od druhýho dne mi začlo být zle a v 7 a 8 tt jsem umírala a ležela s hlavou u lavoru 😀 naštěstí jsem měla zrovna dovolenou protože jsem nebyla schopná se sama ani oblíct 😀

estrellita
19. feb 2010

tak jsem to zakrikla, ted me z tech bramburek pali zaha 😅 😅 😅

strouzku: jj, vazne to rikala a prijde mi to i logicky z toho duvodu, ze dite si bere hormon od tebe, takze kdyz ho nemas dostatecne ty, tak ono uz vubec a tim padem se nedostatecne vyviji a bud se prestane vyvijet, nebo muze byt postizene.
otehotneni je podle me uplne jina vec. a pokud vim, tak nekomu tady vylitlo TSH na 11, ne?

estrellita
19. feb 2010

s tim otehotnenim jsem to nedopsala, je to asi jine, ze u hypo je to takova jakasi prirozena antiko, jak rikas, na drihou stranu ja jsem mela uz v srpnu, kdy jsem mela TSH nad 100 5 dni po brani euthyroxu ovulaci, takze zas takova antiko to taky neni a asi je mozne i otehotnet, ale rekla bych, ze to tehotenstvi pak hodne rychle skonc