Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

kingstonka
15. mar 2010

dobre ranko,

u nas dnes od rana neprestalo snezit ☹ uz vazne chcem jar! 🙂

tak dnes som si robila test lebo je 35 den cyklu a mrcha nikde- ale samozrejme bol jasne negativny. Tak nech uz ta mrcha rychlo pride lebo ked sme konecne dostali zelenu na snazenie- tak mam pocit ze sa dostavi nejaky iny problem ☹ och ( od kedy beriem euthyrox tak som mala 30, 26 a 25 dnovy cyklu a ani vysledky nenaznacovali ze by sa mal predlzovat )

pekny den

hlavne strouzi- drz sa!!

strouzek
15. mar 2010

ahoj kočky hlásím se naposled jako těhule, díky za držení palců, za chvíli přijede manža beru tašku a šupajdím rodit 😀 mějte se a myslete na nás a moc nedrbněte ať nemám problém dočítat 😵

vendulak
15. mar 2010

Ahojte holky!!!
Zdravím všechny po krásném víkendu! 😀
Strouži tobě moooooc a moc držím palečky!!!! A už kdž sem ráno šla kouknout na mobil na zprávu od Filipa (jezdí do práce daleko takže každý den posílá sms že dobře dojel 😀 ) tak sem si říkala jestli tam nebude už i něco od tebe 😀, takže netrpělivě už Nelinku vyhlížím teď 😀. Fakt hrozně moc držím palce ať jde vše hladce a rychle!!! 😉

viva1 - záleží jaké máš problémy se štítnou žlázou, pokud máš funkci zvýšenou tak bys jód asi fakt vůbec neměla a vitamínky si měla koupit třeba Elevit, bez jódu. A pokud máš funkci sníženou tak mě doktorka na endo řekla, že já sama jód taky brát nemám, ale v těhotenství pro miminko ano! Takže to si můžeš pak koupit kterékoliv vitamíny s jódem i ten Femibion 😉.

Jerry přeju krásnou dovolenou!!! 😉 A trošinku závidím 😀. Taky se nemůžu dočkat dovolený. My si jí uděláme, jakože prodloužené Velikonoce do konce týdne a prostě zůstaneme na chatičce. Ale prostě se na to moooooc těším 😀.

vendulak
15. mar 2010

Holky tak už mi psala Strouži že už má v sobě tabletku a teď čekají. Prý kolem ní plačou mimča a stejně jí to ještě pořád nedochází, a je pořád klidná 😉.

carrie84
15. mar 2010

Vendul - len nas pekne priebezne informuj 🙂 Strouzi sice veriaca nie je, ale ja ano, tak sa za nu trochu hore prihovorim, nech to maju cele co najmenej bolestive a so stastnym koncom 😉

kingstonka
15. mar 2010

vendulak- super ze mas info od nej- nezabudni informovat
...a ono jej to rychlo djde ked pridu konrtakcie- to ja som dostala tu tableku v utorok rano- lekari sa chodili pytat ci uz a ja stale veselo, ze nic- ked ma nieco trochu zabolelo tak som rozmyslala ci to uz je ono- na 2. den po druhej tablete sa to rozbehlo- a pomylit s inou bolestou sa to neda - rychlo mi doslo ze rodim 😀
nech jej to prebehne minimalne tak rychlo ako mne

pavlisa
15. mar 2010

ahoj holky,
jéé, držím Stroužince všechny palečky co mám, ať ji to proběhne hladce 🙂

vendul, kdy máš jít na ultrazvuk?? já příští pondělí, tak snad tam vyroste víc než jeden folík a příští pátek nebo sobotu bych mohla jít na druhé IUI, teda..tajně doufám 🙂

shandy
15. mar 2010

ahojte babulky 🙂
takze este nic nove 😀 😀 , vidim ze tu vsetky cakame na to iste 😀
veru, veru nech to ma rychle a bezbolestne za sebou 🙂
babulky vendy a pavlis aspon po dva krasne foliky a uspesny vysledok 😵

estrellita
15. mar 2010

viva: zavolej sve endokrino. ja jsem na tom stejne, nevim, jestli ho brat, nebo ne, ale mooje doktorka mi na zacatku nic nerekla. takze to nejak moc neresim, protoze jsem srovnana, jsem v limitu, obcas si dam rybu, docela dost solim 😅 a ted jsem si rikala, ze si dvakrat do tydne napiju vincentky, ktera ma jodu pozehnane 🙂

strouzi, drz se 🙂

simasla
15. mar 2010

Ahoj holky, tak se hlásím po návštěvě Dr.
dneska u doktora takto - ultrazvuk - folikuly - na pravém, i levém vaječníku jen 12-13 mm - to znamená, že od minule povyrostly pouze o 2-4 mm - vzhledem k tomu, že by měly růst 1-2 mm za den a tohle je 5 dnů od posledního ultrazvuku, tak jsem prostě slušně ve skluzu.
Rozhodla jsem se ale, že jim dám ještě čas - zatím bez další dávky hormonů - takže příští pondělí na UZV a uvidíme, co se bude dít. Dohodli jsme se, že pokud bych normálně odmenstruovala, tak bychom tu zvýšenou dávku clostilu nasadili až od nového cyklu. No a když to nepomůže, tak prý následuje laparoskopie a hysteroskopie a drilling ovarií - což jsem řekla, že bych nechala až po svatbě. Takže jsem zase smutná.. ty vajka ošklivá nechtějí růst ani za nic
Stroužinko - držím palečky, ať to krásně a dobře dopadne... a jsem zvědavá.. na Nelinku, tak šup, šup.. ven s ní 🙂

viva1
15. mar 2010

vendulak a estrellita, ďakujem vám za odpovede. Ja som doteraz nemala žiadne problémy so šž, až pri prvých odberoch krvi mi zistili TSH 5,2. Dobre tomu rozumiem, že keď je zvýšená hodnota TSH, tak to je znížená funkcia štítnej žľazy????

vendulak
15. mar 2010

Holky pokud Stroužinka něco nového napíše tak dám určitě vědět!!! 😉 Zatím pak psala jen že lituje že si s sebou nevzala notebook že se tam nudí 😀.

Pavli jé tak to máš taky za chvíli!!! 😉 Já jdu na ultrazvuk ve čtvrtek ráno 🙂. To budeme tentokrát kdyžtak jen kousek od sebe 🙂. Tobě řekli že bys mohla přijít na IUI v sobotu? 😕 Já z toho mám právě docela nerva, protože mi teď den před ovu (ktrej jsme minule dělali IUI) vychází na sobotu a ovu na neděli 😒. A právě netuším jestli CAR fungují i o víkendu 😕. Tedy pokud by bylo nutné třeba odebrat folíky na IVF a tak to chápu že asi jo, ale jestli se o víkendu starají i v podstatě o takovej malej zákrok jako IUI to netuším ☹. Takže z toho mám fakt docela nerva.
No taky doufám že nějakej folík bude. Dneska se mi zrovna zdálo že jsem byla na UTZ a nic sem tam neměla ani jeden jedinej malinkej folíček ☹. Ale zajímavý že v tom snu jsem byla u nějaký doktorky jakože ženy a u nás v CAR jsou doktoři jen chlapy 😀.

jaaty
15. mar 2010

Tak sa pridávam do Vašej diskusie a v prvom rade Vám všetkým prajem krásne a zdravé bábätká.
My už síce jedno dieťatko máme- vďaka bohu 😀 , ale ďalšie si už asi neužijeme, hoci sme veľmi chceli.
Minulý týždeň mi diagnostikovali zvýšenú činnosť štítnej žľazy a predpísali Tyrozol s poznámkou-zákaz otehotnenia.
Čo ma však štve je skutočnosť, že v októbri 2O08 som potratila pre vývojovú vadu bábätka v 24 týždni a v auguste 2009 som mala mimomaternicové tehotensvo. Oba problémy mi s vysokou pravdepodobnosťou spôsobila už porucha štítnej žľazy.
Veľmi sa hnevám na moju gynekologičku, že mi neurobila jeden jednoduchý odber krvi a ja som možno mohla niečomu predísť 😠 😠 😠 😠
Teraz už mi zostáva o bábätku len snívať, pretože už to také ľahké nebude ☹ ☹ ☹ ☹ . Začínam pracovať, mám teraz 38 rokov a vyliečená budem ktovie kedy......

vendulak
15. mar 2010

viva jo jo chápeš to spávně! 😉 Mě taky poslali na endo když mi náhodou z krve zjistili TSH 5.32 a je to funkce snížená. Takže ty teoreticky jód můžeš 😉. Ale určitě líp by ti to řekl sám tvůj endokrinolog jak napsala Estrellita 😉.

Simi to už jsou ale stejně celkem pěkné folíky! Třeba ti jen prostě rostou pomaleji. Já jsem měla folík v pondělí 16,5 a ve středu už praskali a dělali jsme IUI 😉. Oni určitě ještě dorostou. A neříkal Dr. jakou si měla sliznici? Protože o tu bych se fakt docela bála při tom dávkování Clostilu co si měla 😒. Fakt pij nějakej čajík jez vitamín E a uvidíš že folíky a sliznice dorostou, když už ty vaječníky Clost nakopnul 😉.

vendulak
15. mar 2010

jaaty je mi moc líto co tě všechno potkalo ☹. A přeju moc sil do dalšího boje! 😉
Škoda že tu není Stroužinka ta by ti všechno napsala a vysvětlila prošla si něčím podobným. Taky přišla o miminko a pak až za čas jí našli zvýšenou fci štítky a myslím i nějaký uzlíky. A taky jí řekli zákaz otěhotnění a že léčba bude dlouhá a tak. A nebo operaci. Zvolila si operaci a pak chvilku tedy štítku zase srovnávala ze snížené funkce po operaci, ale pak v podstatě když to srovnala tak hned otěhotněla. A teď tady čekáme napjaté jak kšandy kdy se její Nelinka uráčí vykouknout na svět 🙂.
Ale Strouži je dost bojovná a všechny s operací a tak si myslím vyběhala sama. Tak je třeba asi zatnout a fakt bojovat. Moc ti přeju aby si nakonec skončila jako Strouži!!! 😉

simasla
15. mar 2010

ahoj vendulko - no žádná sláva ty folíky 😢 půjdu si počíst, co je to drilling ovarií, navíc jsem nachcípaná.. takže poslední teploty jsem vymazala - byla jsem až na 37 - což je způsobeno tou mojí virózou... Místo abych si dala chvilku klid na lůžku a trošku si zalenošila a odpočinula, tak straším v práci.. a je mi zima - mám horečku.
Co se týče sliznice, tak říkal jen, že od minule moc nepovyrostla a to jsem jí měla 7mm - tak nevím.

jaaty
15. mar 2010

Vendulak, ďakujem veľmi pekne a držím palce aj Strouži k jej dieťatku 🙂 . Nelinka je krsáne meno a bolo hneď druhé po našej Hanke 😀
Ja som zatiaľ na liekoch a uvidíme tak o rok, dva, či sa to upraví liekmi alebo pôjdem pod nôž. Ja našťastie uzlíky ani cysty nemám, tak ktovie. Tajne sa pohrávam s myšlienkou, že keď pôjde Hanka do školy (o 3 roky) bolo by krásne byť doma s Ďalším bábätkom 😵

vendulak
15. mar 2010

Simi neplač kočko 😉, nebo oni jistě povyrostou. Prostě jim musíš dát čas holt. Buď ráda i za ty! Víme moc dobře obě jaký to je když se tam neděje vůbec nic, že? ☹ Takhle aspoň něco! Prostě holt rostou trochu pomaleji. Někdo říká že je na to dobrá i mateří kašička 😉. Simi a možná že je tvoje tělo taky fakt uhoněné. Já vím že se ti to na jednu stranu líbí že na to nemusíš tak myslet já sama bych za to dala cokoliv. Ale zase ty pracuješ od nevidíš do nevidíš, říkala si že i s příťou se nějak oddalujete. Možná to chce dát tělu fakt oraz 😉. Prostě klídek chviličku vypnout z hlavy i těla úplně všechno. Jestli máte možnost tak třeba si zajet na víkend někam do přírody! 😉 Ono všechno souvisí se vším 😉.
Jaaty a ty by si na operaci nechtěla? Já vím že jít pod kudlu není jen tak. Já sama nikdy na žádné operaci nebyla. Ale jsem si jistá že pro miminko bych to udělala okamžitě. Protože co jsem tak pochopila tak léčit hodně zvýšenou funkci je asi hodně moc na dlouho (proto šla ta Strouži na operaci) a ono potom to čekání člověka který chce miminko dost bolí, taky ve 38letech ten čas letí, aby pak nebyli nějaké komplikace 😕. No já nevím, ono to asi je jiné když už jedno dítko doma máš.
I když já se přiznávám že chci děti aby od sebe byli tak 2 - 3 roky, aby prostě měli sebe, byli si kamarády a měli prostě věci společné a společné zájmy. Já to tak měla se ségrou a viděla jsem jak si byla úplně totálně cizí a je dodnes i v dospělosti kámoška se ségrou o 6 let starší. Takže já i kdyby šlo o druhé dítě tak bych do toho asi šla. Ale samozřejmě že to je každého věc a různí lidé mají různé zkušenosti a pak i jiné pohledy na věc 😉.

vendulak
15. mar 2010

Jaaty koukla jsem ti do albumu na Haničku a je to krááááásná princezna!!! 😵 😉

jaaty
15. mar 2010

vendulak ďakujem 🙂 . K tej operácii- musím ešte počkať, ako sa vôbec tá štítna žľaza po liekoch bude správať. Prvú kontrolu mám koncom apríla, navyše od dnes nastupujem do práce (fyzicky od apríla- teraz ešte dočerpávam dovolenku) a Hanka nastúpila do 1.3 do škôlky. Teraz proste nieje čas ísť mimo domov. Musím počkať aspoň pol roka. Operácie sa nebojím, už mám bohužiaľ niečo za sebou. Uvidím, čo povie lekár, ako sa "znovu-zabehnem" v práci" a hlavne ako bude fungovať naša Hanička.

vendulak
15. mar 2010

Jaaty tak to je jasné! A pokd se budeš zaběhávat v práci a pak doma mít malou tak věřím že to čekání uteče rychle! 😉

Jinak holky mi teď psala Strouži že pořád nic. Že Nelinka stávkuje 😀.

shandy
15. mar 2010

no tedaa, ako dlho na nu cakali kym ju urobili, tak teraz sa jej nechce von 😀 😀
jaaty je mi luto, co mas za sebou 😔 , ale snad sa to na dobre obrati a podari sa aj druhe 🙂

simasla
15. mar 2010

ahoj holky 🙂 tak co? stroužinka?myslím na ní celý den 🙂

vendulak
16. mar 2010

Holky tak koukám že mě nikdo ještě nepředběhl, takže...mám tu velikou čest vám sem hodit SMS od Stroužinky:
Zacalo to u pusinky, skoncilo az u perinky. Krasna ocka, jemne vlasky, je to nas dukaz velke lasky. Timto chceme oznamit celemu svetu tuto nejkrasnejsi vetu, uz nejsme dva ale tri! Dnes 16.3.2010 ve 2hod a 39minut se narodila naše princezna NELINKA (50cm, 3,76kg).

A já bych chtěla rovnou takhle Stroužince moc a moc pogratulovat k tomuhle jejímu velikému tak moc vymodlenému štěstí!!! A moc bych jim do života celé rodince přála jen to nejlepší!!! Hodně zdraví, štěstí, lásky a mlíčka pro Nelušku. 😀 😉 😵

vendulak
16. mar 2010

Tak holky, SMS sem vám tady odrecitovala hned jak přišla, aby jste se z ní mohli těšit se mnou 🙂 a teď jdu ještě na chvilku do pelechu 😀.

kingstonka
16. mar 2010

Strouzinke balahozelam!!!!!!!!!!! 🙂

kingstonka
16. mar 2010

teda blahozelam 😀

estrellita
16. mar 2010

jeeee, vendul me predbehla 😀 prave jsem vam chtela napsat smsku od Strouzi 😀

Nelinka si dala na cas, co? 🙂 tak jeste jednou i tady strouzi gratuluju 🙂

marion
16. mar 2010

strouzek aj ja srdecne blahozelam a tesim sa na prve foto... 🙂 🙂 🙂

pavlisa
16. mar 2010

jeste nemam v sobe ani ranni kafe a uz jsem musela na konika, abych se mrkla, jak to Strouzek zvladla...

Strouzinko moc gratuluju k princezne 😵 😵 😵
Hlavně ať jste zdravé a veselé holky a ať vás tatínke hezky opečovává 🙂