Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

petranela
2. apr 2008

Ahoj holky, vsechny vas zdravim a pridavam se k vám. Snazíme se o mimco skoro rok. Před pár týdny mi bylo zjisteno taky autoimunni onemocnění štítné žlázy se subklinickou fypofunkcí, pozitivní anti-TPO hodnota 631, ostatni hodnoty celkem v pohode, nektere jen mirne zvysene. Beru Euthyrox 50 - 1/2 tabletky denne zatím prvni tyden. Berete taky nektera z takovou nizkou davku??? Pripada mi to hodne nizoucka davka, ale snad dr. vi co dela.... Uz mam s doktorama tak spatne zkusenosti, ze mam o nich veliky pochybnosti. Hlavne aby mi ty hodnoty upravili co nejdriv. Je to tak, ze bych ted radeji nahodou nemela otehotnet, aby mimco nebylo postizeny? Dr mi samozrejme o tom nic nerekla. Je to hrozny porad jen cekat a cekat a navic se ted ani radeji nesnazit. Jak vy jste na tom? Za jak dlouhou dobu vam dr. rekli, ze hormony jsou u vas spravne nastavene a ze se muzete snazit? A jeste by mne zajimalo, co u stitne zlazy konkretne zpusobuje problemy s otehotnenim? Ja jeste bojuju s PCO, manza ma horsi spermio - no uzasna kombinace, takze nase sance prirozene otehotnet jsou nizky, kdyz to pujde dobre s tou stitovkou, na podzim zkusime prvni IVF. Uz se na to tesim.
Ale ta unava u st. zlazy je hrozne neprijemna, ze? Nejdriv jsem si myslela, ze jsem tak unavena jen kvuli praci a obdivovala jsem ostatni co po praci vsechno zvladaji, protoze ja nic...jen unava z narocne prace. Bohuzel jeste mam obcas i stres v praci a to je ted nejhorsi... Jak vy holky zvladate unavu a praci dohromady? Mne to jde tezko. Myslela jsem na lazne - jako priprava na IVF, nasla jsem na netu moc zajimavy info o Klimkovicich, ale dr. rekla, ze na to nemam narok... ach jo. Zda se mi, ze se ji spis nechce pripravovat zadost. Sama rekla, ze je to hodne papirovani a ze bych musela mit za sebou nejaky zakrok jako napr. laparka, ale tam mne zatim nechce poslat i kdyz mam PCO. Premyslim o nejake delsi zdravotni dovolene, abych se dala dohromady. Vzivote jsem nemela neschopenku, ale ted by se mi teda sikla jako sul. A to jsem driv mela sklony k workoholismu. Mozna prave proto se mi ozvaly ty problemy, ze jsem se tak prepinala. Telo se pak brani. Ale jak to rict dr. ze bych si potrebovala odpocnout??? To nepochopi.
Preju vam holky hodne stesticka!!!
🙂

len
2. apr 2008

Petro, 50 mikrogramů je sice nižší dávka, ale jsou tu i holky s 25, dr. určitě ví, co dělá 🙂 Navíc není dobré hned na začátek nasadit příliš vysokou dávku, i kdybys to potřebovala, pro tělo by to byl hrozný šok. Já taky začínala na 50 a pak mi to postupně přidávali... A jak dloho se to srovnává? Někdo má za tři měsíce hormony v normě, jinému to trvá rok, těžko říct, tělu to chvíli trvá než na ty léky nějak zareaguje.
Jinak pokud ŠŽ způsobuje problémy, většinou je to tím, že jsou pak problémy s ovulací, popřípadě tělo není dost silné na to, aby plod udrželo. Ale jinak je štítnice důležitá v prvním trimestru při vývoji nervové soustavy - kdyby byly problémy velké a plod se přesto udržel, opravdu by mohlo dojít k poškození mozku, to riziko tu je ☹
Jinak únava po správném dávkování léků brzy zmizí, neboj 😉
A s tou dovolenou - co takhle si vzít týden-dva-tři volna v práci, někam odjet a flákat se a relaxovat, prostě nechat odpočinout hlavu, to je určitě stejně důležité jako zregenerovat tělo 😉 Já se teď vrátila z devítidenní dovolené, kde jsem po práci ani nevzdechla, a hrozně mi to pomohlo a nabilo energií 😵

petranela
2. apr 2008

Len, moc diky za odpoved, uplne jsi mne taky nabila energii!!! Necitim se s timto problemem tak sama. Snad je moje davkovani dobre nastaveny. Tesim se jak leky zareaguji. Od ledna chodim k homeopatce, je vyborna, uz se ji podarilo mi snizit prolaktin a testosteron, tak verim, ze i s tou stitnici pomuze. Manza k ni taky chodi a spermio se mu o neco zlepsilo. Homeopatii vsem vrele doporucuji!!!
S tou dovolenou mas pravdu, bylo by to super. Nejak to musim namyslet. 🙂

kajule
2. apr 2008

Ja taky mela na zacatku 50, jenze potom co mi sz vyoperovali uplne beru 150 a v tehu jsem brala 200. A otehotnela jsem naprosto necekane ani jsem nevedela jaky mam hodnoty, i kdyz predtim teda vsechny vysledky byly vzdycky dobry. 🙂

petranela
2. apr 2008

Kajule, tak to je pozitivni, snad se i nam ostatnim podari otehotnet necekane, bez IVF

kajule
2. apr 2008

Petro, ja si myslim, ze i ta psychika hraje hodne...mozna kdyz na to clovek vubec nemysli, tak spis otehotni jentak i bez IVF apod. Ja jsem vedela, ze kdyz nemam sz, tak muzu mit problemy s otehotnenim, ale naprosto vubec jsem si to nepripoustela. Pak mi doktor rekl jeste kdyz jsem byla tehu, ze kdyz jsem mohla takhle v pohode otehotnet a moje tehotenstvi bylo bez problemu, tak jsem relativne, samozrejme az na tu sz, zdrava a muzu mit v pohode i dalsi deti. Tak doufam, ze se to povede, pac bych rada jeste aspon jedno. 🙂

kajule
2. apr 2008

Nastesti nevim, co vsechno IVF obnasi a doufam, ze to ani do budoucna potrebovat nebudu a vy taky ne. 😉

kachnin
2. apr 2008

Krásný večer,
předem mi dovolte držet, nejeden, palec Dckami na pondělní termín IUI. Jinak Petruš, já taky užívám Euthyrox 50 ug pouze 1/2 tablety denně. Ze tvého popisu soudím, že máme stejné laboratorní výsledky, tedy protilátky patologicky zvýšené, ale hormony št.žlázy v normě (já mám ale daleko vyšší a-TPO a také a-TG). V tomto případě je podle doporučení, za předpokladu zvýšených protilátek, ale normální funkce št.žlázy (hormony v normě, tedy TSH, fT3 a FT4) funkce št.žlázy "zatím" v pořádku - subkl.forma (odkaz na článek nalezneš v historii diskuze, popř. ti mohu zaslat nějaké přednášky - kdyby jsi měla potřebu být lepší než lékař 😀 ) - tato situace by neměla být řešena substitucí, tedy léky (jinými slovy, není to "zatím" potřeba - Euthyrox je svou účinnou látkou hormon TSH, který "vyburcuje" št. žlázu k produkci hormonů T3 a T4 a který má podobnou strukturu jako hormony FSH a LH - to jsou ty, které nám zase vyvolávají ovulaci. Takže problém se št.žlázou = problém s ovulací, ale on ti to žádný bílý plášť neřekne, né že by to nevěděli, jen ty důkazy 😀 logicky to podložené je. Jsem moc dlouhá, takže to shrnu: tvá lékařka ví co dělá, št.žláza, stejně jako ta moje, je "zatím" OK, tedy bychom vlastně ani Euthyrox nepotřebovaly, jelikož se ale snažíme, tak dělají možné i nemožné a zkouší to s takto nízkou dávkou. A věř, bude líp (někdy o tom pochybuji, ale to je vedlejší 😀 😀 😀 ....jsem hroznej cynik.

petranela
2. apr 2008

Teda Kachin, diky moc, to bylo vazne vycerpavajici!!! 😕 Vis toho opravdu hodne, tohle mi vubec dr nerekla. Spis jsem byla vydesena a nevedela jsem na cem jsem. Ted vidim, ze to takova hruza neni. Uklidnila jsi mne, diky.
Necetla jsem zatim celou diskuzi. Ty ale leky taky beres leky kratce, ze? A snazite se, nebo radeji vyckavas par mesicu jak zaberou hormony? O ty prednasky bych mela zajem, abych se taky neco uzitecnyho dozvedela. Poslu Ti svuj email do IP adresy.

alicag
3. apr 2008

Ahoj kachnin tak magistrav lekerni mi neodporučila to babiplan kalibrum ,že ked to obsahuje jod tak nie pre istotu aspon viem tak som si kupila ine .
Dckami držim palce tfuj tfuj nech to vyde 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
držte sa všetky

dckami
3. apr 2008

holky,
pomoooooc, já se z těch nemocí taky nevyhrabu . Před polednem mi volala moje dr.gynekoložka, ke které jsem měl dneska jít na kontrolu po laparce. Přišly jí výsledky z nemocnice a při laparce mi odebírali z břicha nějakou tekutinu, která se posílala na rozbor. Ten dopadl hrozně, našli tam chlamydie . Takže jsem jela z práce k ní, beru antibiotika na 20 dní. I manža musí jít na urologii na vyšetření.
Takže jsem hned volala do Pronatalu, že mám na pondělí domluvenou 3.inseminaci a teď do toho mám tohle. Můj dr. tam není,je nemocný, tak jsem mluvila s primářem, toho zajímalo jaká beru antibiotika. Prý to není takový problém, máme normálně přijet a IUI mi udělají.
Jsem z toho hotová, proč zrovna já musím mít snad všechno: porucha štítné žlázy, protilátky proti spermiím, teď ještě chlamydie 😠 😠 😠

kachnin
3. apr 2008

Ajajajaj, Dckami - chlamydie = prokletí novodobé historie. Tento malý mikroorganismu je nejrozšířenější. Víš to? Je docela pravděpodobné, že i u mě "spí", ale existují čtyři druhy, jeden z nich je dokonce zvířecí s možností přenosu na člověka. Dvě z nich jsou hojně rozšířena, bohužel - jeden napadá "to dole" (moč.měchýř, pohl.ústrojí atd) a druhý dýchací cesty (ten vede top 10 co se rozšířenosti týče - a je to docela frajer, protože tys mohla onemocnět pod obrazem klasického zápalem plic cca v 5-15 letech, pak si piánko odpočíval a čekal na tu "nejméně vhodnou dobu" - klasika, starý dobrý Murphy). Je důležité, který z těch dvou nejvíce rozšířených, byl u tebe nalezen. Léčba probíhá antibioticky - jen si nejsem jistá tím zákrokem v době terapie, nejsem ale lékařského vzdělání. Bubu na vás myslet, ale fakt hlavu vzhůru, to má dneska kde kdo - žádná pohlavní choroba a už vůbec nepřemýšlej, kde se to u tebe vzalo. To fakt nemá cenu. Jasný 😉

chruminka
3. apr 2008

alicag a ake ti odporucila vitaminy magistra v lekarni? lebo ja berem uz asi pol roka calibrum baby plan....

kachnin
3. apr 2008

Ahoj Chruminka, já jsem Alicag říkala, že je to doplněk stravy, tedy koncentrace "vitamínů" nemůže být toxická 😀 ...ale když magistra říkala, páč ani farmaceut nejsem 😉 .....nějak mi to nejde.

alicag
3. apr 2008

čauteee 😀 odporučila mi elasti-q.obsahuje kys.listovu,vitamin b.bola som pre istotu v 2 lekarnach sa informovat každa magistra mi povedala,že pokial mam zniž.funkciu štitnej a berem 75 eutirox a aj medocriptine tak mi to neodporučaju lebo kalibrum obsahuje jod.je to pre kočky ktore nemaju problemy zo štitnou.ja pre istotu to akceptujem. 😀 😀

kachnin
3. apr 2008

Bere zpět ... určitě ví co říkají.

chruminka
3. apr 2008

ja mam len zvacsenu stitnu zlazu teda mala som uz nemam.....hormony som mala v pohode takze ja berem stale calibrum baby plan....

alicag
3. apr 2008

Dckami držim ti palce na pondelok drž sa 😉 😵 😵

kachnin
4. apr 2008

Tak holky, sbaleno, navařeno a vyrážíme do hor. Dáme si trochu do těla, Lysou Horu jsme již pokořili snad 100x, přesto i nadále má své kouzlo. Večer svařáček, oheň v krbu a ...Tadeáš opět dělá hovadiny, takže budeme kocoura nahánět po celé chatě, on samozřejmě bude ve svém živlu a tudíž bude pokračovat dále...tak nějak vypadají naše romantické večery v malebném prostředí Beskyd. Už řadu let 😀 Pěkný víkend i vám.

alicag
4. apr 2008

Kachnin uži si to a hlavne nech mate dobre počko.a pozor na kocurika 😀 😀 😀

kachnin
4. apr 2008

Odjezd odložen na 19 hodinu! Díky Alicag, už teď si na Teda dávám pozor 😀

alicag
4. apr 2008

Tak ty sa venuješ turistike mi takisto okrem slovenska mame pochodene jeseniky bolo tam superrrr

kachnin
4. apr 2008

Hory jsou naše hobby 😉 Až budeš chtít poznat i Beskydy, máme pro vás místo k přespání - platí i pro ostatní snažilky. A že se neznáme ? Nebuďme přízemní, tak se poznáme ! 😅 Co ty no to, Alicag ?

micinka22
4. apr 2008

Kachnin ahojky .))my prijedem jo?? 😀 😀 😀 😀 .-)))

kachnin
4. apr 2008

Ahoj Míšo, tak jo - alespoň manža pomůže s výběrem PC 😀 😀 😀

kachnin
4. apr 2008

To all: Náhoda funguje - já totiž Micinku22 znám a s manželem jsem spolu pracovali 😎 A jen díky náhodě a fotoalbumu jsem je objevilaaaaaaaaa !!!!!!!!!!!!!!!

micinka22
4. apr 2008

Kach si delam srandu .)) i kdyz nekdy v lete proc ne ...Pc by Milca určo vybral .. Užijte si hory

kachnin
4. apr 2008

Tak to je slovo chlapa, Míšo, beru to 😀 19 hodina je tu a my vyrážíme. Mějte se squvěle 😉

micinka22
4. apr 2008

Kači taky jsem tak par lidi objevila...clovek ani netuši kde se s kym sejde co?

alicag
5. apr 2008

Ahoj Kachnin berem ta za slovo ak sa bude dat tento rok ist do beskid tak sa ti ozvem 😀 tak pekny vikendik všetkym 🙂 🙂