Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

felicia1
27. máj 2009

strouzek ahoj,no len pred tyzdnom mi brali krv,dnes som volala o vysledky a zajtra mam prist uz na sono a uz hadam aj lieky mi daju

elle75
27. máj 2009

a1211, ako sa dlho uz snazite, my uz to budu v sept 2roky, a mame za sebou jeden nevydareny pokus ☹

a1211
27. máj 2009

my se snažíme asi tak zatím půl roku, ale vím, že to nemá smysl bez menstrauce a pravděpodobně bez ovulace není šance, takže čekám na ten hormonální profil. elle a jak jsi měla vysoké tsh když vám to nevyšlo?myslíš že to bylo št.žlázou?

elle75
27. máj 2009

nie st zl to nebolo, islo o genet poruchu,vtedy som mala hodnoty ok, len odvtedy sa stale nedari a to je uz 8mes

strouzek
27. máj 2009

felicio no myslím že ti hned léky dá, hlavně ti vysvětlí co dělat a ne, já totiž měla problém s tím že jsem baštila vitamínky a vlastně jsem si jima ubližovala a štítku zhoršovala. teď se mě vždycky dr. ptá co beru za vitamíny a nebo potrav. doplňky aby se to nehádalo ze štítkou

mabe
27. máj 2009

Ahoj strouzku, co jsi jedla za vitaminy? Co se nesmi?

felicia1
27. máj 2009

struzek ja neberiem nic,akurat chudnem co som mala doporucne a uz mam dole skoro 5 kilov za 3 tyzdne,chodim kazdy den plavat a papam zdrave veci

strouzek
28. máj 2009

mabe brala jsem femibion a k tomu takové ty rozpustné vitamíny v tabletách,navíc jsem jako posedlá snažilka a pak těhulka začla více bašit ryby protože jsem si říkala jsou zdravé, co víc pro sebe můžu udělat že? ale já měla hyperfunkci a doktor mi pak řekl že tím jodem kterého je ve femibionu a těch vitamínech hodně, o rybách ani nemluvě že jsem si ubližovala a tak mi dal totální zákaz minerálek, solných jeskyní, vitamínů z jodem atd. i sůl jsem měla vyměnit za bezjodovou ale tu jsem nesehnala nikde, ani v lékárně ani ne netu, jediný obchod kde jsem našla sůl bez jodu byl zverimex 😀 takže jsem musela vyměnit femibion za vitamíny elevit které jsou bez jodu.

feli tak to je dobře že hubneš, mě řekl dr. při tom TSH 12 když jsem mu říkala že tloustnu snad i ze vzduchu že je to štítkou a že to tak prostě je, a že i kdybych chtěla držet dietu tak moc neshodím. většina štítkařek má prostě problém s váhou, buď šileně hubne a nebo hrozně přibírá a přitom nemusí ani jíst nezdravě.

mabe
28. máj 2009

Strouzku, tak ty to mas asi trosku jiny, kdyz mas hyper.

len
28. máj 2009

Ono obecně při jakékoli poruše ŠŽ by se mělo s tím jódem opatrně a v nějakém zvýšeném množství ho brát pouze po konzultaci s endokrinologem. Taky už jsem se setkala s laickým názorem - štítnice ti funguje špatně, tak jez hodně ryb, to pomůže - jenomže tak jednoduchý to není, když už má člověk tu substituci vyváženou, tak by to v některých případech nemuselo dělat dobrotu...

felicia1
28. máj 2009

ahojte tak doki mi dal euthyrox ci ako sa to vola 75 aspon to tak vidim na recepte,na sono idem az 14 augusta a co sa tyka mozneho otehotnenia tak mi povedal ze po 3 mesiacoch mozme zacat,no a to mi vrta hlavou,neni to nejako skoro?ako si moze byt isty ze uz sa mi to znizi?

lululiatko
28. máj 2009

cavte, dlho som tu nebola, snazim sa zbytocne sa nestresovat.. ale chcem sa spytat na nazor skusenejsich.. liecim sa na hypert., brala som tri mesiace lieky a vysledky katastrofa. na zaciatku som mala TSH 0,04 a po troch mesiacoch TSH 20 ☹
ked ste tu pisali, ze 25 je zla hodnota, co potom musi byt toto, ked sa mi za tri mesiace tak rapidne zmenia hodnoty. ja som z toho nestastnaa ☹ ved ja mam vlastne teraz uz hypotyreozu..

btw. gratulujem k povoleniu snazit sa - strouzek aj mabe? nepamatam presne z predoslych stran.

andykov
28. máj 2009

holky, nevíte jaké hormony se odebírají na kontrolu štítné žlázy, myslím její zvětšení - struma? potřebovala bych přesné zkratky pro odběr krve. Prosím, co nejdřív. Díky.

tanity
28. máj 2009

felicia,nemyslim, ze by to bolo skoro...mne brali krv, zistili znizenu funkciu, nasadili euthyrox, po 3 mesiacoch kontrola-TSH v norme..hned nam povolili snazilkovane a este v tom cykle som otehu a uz sme chvalabohu v 33tt 😉 takze vela stastia, nech sa pekne upravi hladina hormonov a zadari sa 😵

andykov, aj by som ti poradila, len si nie som ista, ci pri strume ide o tie iste hormony ako pri ostatnych ochoreniach stitky... 😖
inak skus tuto stranku, zda sa mi fajn http://www.zdravie.sk/sz/content/461-31086/Ocho...

dobru noc xxx

felicia1
28. máj 2009

tanity tak toto sa dobre cita dufam,ze budem na tom tak isto ako ty,gratulujem k babatku

lululiatko,mne stuplo z 15 na 25 za mesiac nie za 3,takze tak,no doki to nekomentoval nijak,od zajtra beriem lieky,tak som aspon tomu rada

baby a ake mozem ocakavat neziaduce ucinky,pytala som sa dokiho ale povedal,ze nemala by som mat nejake

ladida.l
29. máj 2009

andykov - odebírají se TSH, T3, T4 - případne protilátky proti TSH - sTSH = TRAK

strouzek
29. máj 2009

feli no on ten euthyrox to hodně sníží ale nevěřím že úplně do normy když ho máš fakt fest vysoké, mě štítku srovnal až euthyrox 125 , já měla třeba to TSH vysoké , dr. snažení nezakázal ale stejně řekl že dokud to nebude v normě že je šance otěhu jen 10%. což se potvrdilo u mě i mnoha holek, snažili se u vysokého TSH a nic a otěhu až dostali hodnoty na 5 a méně

lulu teda to je divný, tobě to ze silné hyperfuknce skočilo do silné hypofunkce, což je divný že by to tak hrozně lítalo za 3 měs. já měla před operací 0,03 a po operaci 12 ale to bylo tím že jsem byla na operaci. je teda ale fakt že mě dr. říkal že hodně lidem to skáče z hyper do hypo a naopak ale že u takových lidí většinou zabere jen operace. ☹ ale nemalujme čerta na zeď , třeba bude stačit to ukočírovat lékama. akorát co ti řekl na jod? předtím si ho určitě nesměla a teď ho zase musíš.

tanity
29. máj 2009

feli,
strouzek ma sice pravdu, lebo ty mas to TSH dost vysoke, ale nemozne to nie je a treba verit....ja som mala o dost nizsie od teba, asi 7, ale tiez ma dost vystrasili prispevky, ze to moze trvat aj rok, dva ☹ bola som z toho strasne smutna, lebo sme po babatku velmi tuzili....ale zas som vela citala, ze stitka velmi dobre reaguje na liecbu, tak treba skusit verit tomuto 🙂
niekto ma len trebars TSH 7 a lieci sa dlhsie, iny moze mat aj 20 a spravi sa to rychlo 😵 aj 20 sa nam moze zdat vela, ale pocula som uz aj o TSH 100 😝 to je dost sialene..pani uz nevladala ani chodit, od unavy a komplikacii...
budem silno drzat paluchy, nech sa podari 🙂 🙂 🙂

aj ostatnym dievcatam xxx

felicia1
29. máj 2009

tanity dakuem za povzbudive slova,moc to pomaha

csina
30. máj 2009

Kočky, ste tu také znalé...Ja mám vo výsledkoch okrem iného S-aTPO 218.50 a malo by byť vraj 5-34...Čo to znamená?

strouzek
1. jún 2009

tani to je pravda, já neřekla že se to nezlepší rychle, i mě se to rychle srovnalo z tsh 12 na 2 za 3 měsíce. je to případ od případu já akorát že měla v háji veškeré hormony štítky + protilátky + uzlinu a mě řekl dr. že u mě nevěří že by se mi takový stav vyléčil za 3 měsíce, že co má pacientky z podobnou diagnozou že u nich to trvá i 2 roky. ale já taky měla hyperfunkci a felicia má hypo, prý se hypo léčí lépe takže držím palečky felicio ať to trvá ne déle než 3 měsíce 😵

tanity
1. jún 2009

strouzku 😵
nech to hlavne dobre dopadne 🙂 tiez som pocula, ze sa hypo lieci lepsie ako hyper...ale tebe sa to pekne zrovnalo, tak uz len drzat palce, nech to vyjde 😉

csina, TPO su protilatky, ktore si vytvara telo proti tkanivu štítnej žľazy. "Následkom toho dochádza k zápalovej reakcii, tkanivo štítnej žľazy je postupne deštruované, čo je spojené s poruchou jej funkcie" http://www.zdravie.sk/sz/content/461-31100/Suba...
...aj ja to mam, ale moje hodnoty boli 1550, normu mam napisane na papieri od lekarky, ze je "menej ako 25,0)....moj zaver bol autoimunitna tyreoiditida subklinicka (bez priznakov), hypotyreoza v liecbe (znizena funkcia stitky).

strouzek
1. jún 2009

Tanity no u mě se to hlavně srovnalo tím že jsem šla na operaci, protože já měla hodně problém s protilátkami, a ty vlastně po operaci nemám. Akorát to TSH se operací hodně zvedlo a tak jsem skočila z hyper do hypo. Taky mi dr. vyhrožoval že to potrvá ale naštěstí jsem reagovala na euthyrox dobře

strouzek
1. jún 2009

tady je celkem pěkný článek o štítce, má to několik stran překlikává se dole

http://www.prozeny.cz/magazin/deti-a-rodina/teh...

tanity
1. jún 2009

hej, spominam si , ako si sa trosku obavala tej operacii a ako si na nu sla, myslela som na teba vtedy 😉 len skoda, ze teraz to TSH takto hapruje....budem drzat palce, nech sa zrovna a nech sa podari otehotniet a donosit krasne zdrave dietatko 🙂
idem pozriet na ten clanok 😵

strouzek
1. jún 2009

tanit no já se té operace bála jak čert, ale nebylo to tak strašné, nejhorší je to čekání a strach když nevíš co tě čeká. po operaci mi bylo dobře jen to TSH hodně narostlo , ale ostatní hormony byli srovnané takřka okamžitě, jen s tím TSH jsem bojovala pár měsíců, ale našli jsme ideální dávkování euthyroxu a na minulé kontrole (cca 3 týdny nazpět ) mi dr. řekl že mám úžasný výsledky, TSH v normě (něco kolem 2) a ostatní taky, jen hořčík a vápník no s tím bojuju protože po operaci se dost tělo odvápňuje a tak ale to není nic hroznýho, beru vitamínky. vlastně mi dr. řekl že jsem vyléčená a už mimču nic nebrání, takže teď jen věřit že se to povede co nejdřív, hlavně prý už nehrozí to zvýšené riziko potratu jako jsem měla takže i z toho mám radost. teď už budu chodit na endokrinologii jen 1x ročně 😵

tanity
1. jún 2009

super spravy strouzku 😀
tak tfuj tfuj, nech sa podari 🙂
a citala som ten clanok, naozaj dobry, vidis, mna ani nenapadlo hladat cosi na ceskych strankach, pozerala som len na sk a en ...ale naozaj je dobry. Som sa este dozvedela, co ma (asi) caka po porode, tak s tym som ale nepocitala..no ale co uz, nejak sa popasujeme aj s tym, ved sme zvladli horsie vsak? 😉
a ja som ten pripad, ze mam hypofunkciu, ale absolutne ziadne priznaky som nikdy nepocitovala, dokonca co sa cyklu a ovulacie tyka, tak ako hodinky...my sme aj stale otehu na 1x, takze bohuzial, moje telo sa nebranilo tak, ako by malo a sposobilo nam to len velku bolest zo strat babatiek 😢 ale ako vravim, popasovali sme sa s tym, ideme dalej a teraz mame velku nadej v brusku, tak uz verim, ze sa jej aj dockame nazivo 🙂

a este, strouzi, ake vysoke protilatky si mala ty, uz si nespominam....lebo ak som to dobre pochopila, mala si problem prave s tym, ze velmi vysoka hodnota protilatok? (TPO)

medvide1
2. jún 2009

Ahoj holky prominte že vam sem lezu ale mam prosbu kamarádA ma hypothyreosu a bere letrox pul tbl denně a ted otěhotněla jeste nebyla u gyn ale TsH ma 5,13 a puvodne před těhu měla 1,35 myslite že to nemuže poškodit mimi a když jsi zajde hned na endokrinologii že vše bude v pořádku??děkuji za info

len
2. jún 2009

5,13 není nijak tragická hodnota, ale je třeba to hned řešit s endokrinologem 😉

medvide1
2. jún 2009

tak to se mi ulevilo hned ji to jdu zavolat ona tam hned zitra k němu jde tak to bude snad v pořádku