Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

krista
17. dec 2008

Ahojky po dlouho době nakukuju a takový zprávy tady ☹

Dáši je mi to strašně moc líto, fakt moc, určitě je to pro vás moc těžké, nevím co v takové chvíli říct, držte se, s manželem to určitě ustojíte!!! Budu na vás myslet, aby bylo brzo lépe!!! 😔

mabe
17. dec 2008

HOlky, chci se zeptat. Muzou ty hormony nejak ovlivnit MS? Ja behem cyklu jsem nejak zacla spinit a tedka nevim, jestli mam MS nebo ne. Normalne nic, ale kdyz jdu na velkou, tak si sem jista, ze mam. Aji bricho me tak poboliva. Je to mozny, aby byla? Termin na to jaks taks mam. Ze by ten cyklus se jako zmirnil a zlepsil. Mozna je to divnej dotaz, ale tento cyklus, co bastim hormony, tak je nejakej divnej. Mozna je to necim jinym. Diky za odpoved. Jinak bastim Letrox 50 jednou denne.

len
17. dec 2008

Mabe, může se stát, že pokud jsi měla hypotyreózu a dlouhé cykly, tak při braní Euthyroxu/ Letroxu se zkrátí a srovnají.

makika
17. dec 2008

Ahojte, chcem sa opýtať či to niektorá nemáte skúsenosti s Sheehanovým syndromom)? Získala som ho pri prvom pôrode, je to vlastne šok,kedy sa mi poškodila hypofýza.ktorá už neprodukuje hormóny, takže nemôžem prirodzenou cestou otehotnieť. Nepoznáte niekoho kdo má podobný problém tých žien je asi málo.
diki

strouzek
17. dec 2008

ahoj holky jen tak narychlo nakukuju. Dášo je mi to moc a moc líto, bože holka drž se , hlavně si musíš věřit, jednou to vyjde budu na tebe moc myslet a držet palečky. jsi hrozně moc statečná a silná holka, já nevím co bych dělala ☹

jinak holky dneska jsem byla u obvodní, dala jsem jí všechny zprávy z gyndy i od endokrinologa, tak koukala nevěděla chudák že jsem potratila, tak jsme si o tom pokecali o potratu i štítnici, říkala že si taky myslí že za to mohla štítka, prý jsme udělala z operací dobře a máme se začít co nejdřív znovu snažit. doma mě ale prý ještě nechá min. do konce ledna, prý se tělo musí srovnat, nechce mě prý vidět ve stresu a nebo nějaký velký fyzický námaze ještě mininálně do února,na začátku února jdu na kontrolu na štítku tak pak se rozhodne zda ještě nemocenskou nebo už zpět do práce, no docela mi to i bodlo v práci je to na prd a tak si trošku po těch těžkých měsících odpočinu doma. takže teď jen aby přišla mrcha a jdem na to a z postele se nehnem 😵

mabe
17. dec 2008

Leni, mas pravdu mivala jsem dlouhe cykly. Tak se to asi srovnava. Co se tyce BT, tak je cyklus ukazkovej, ale tedka mam druhy den to divny spineni. Je to jenom pri velke - kratke krvaceni. Cipek mam tvrdej, tak to vypada, ze se to chysta na MS, ale neni to jeste poradne rozjety. Vsak si pockam. A urco se to srovna casem. Ja jeste pujdu na to jedno vysetreni, tak mam chvilku pauzu od snazeni. vidim to tak do brezna a pak tomu nechame volnej prubeh.

Strouzku, uz sem se setkala s hodne nazory, ze to stitnici nemusi byt. Ale kdyz neco spatne funguje, tak to tim muze byt. Tehu je strasne krehky a vidim to jako maly zazrak donosit zdravy dite. Aspon ja to tak vidim, po dvou nezdarech. Drzim palecky, at MS prijde co nejdriv a prijemne snazenicko bude mit svuj vysledek. 😉

svetruska
18. dec 2008

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, beru Euthyrox 50 , 1x denně , beru ho teprve půl roku , máte některá zkušenost že by jste po něm měli "návaly" a stavy jako kdybyste byly těhotné, chtěli bychom miminko a tohle mě vždycky naladí že teď to vyšlo a pak nic...díky za rady 🙂

len
18. dec 2008

Mabe, dlouhé cykly jsou právě jedním z příznaků hypotyreózy 😉 I když já se svými třítýdenními... 😀

Svetruska, kdy půjdeš na kontrolu? Je možné, že toho Euthyroxu bereš moc velkou dávku a tělo na to reaguje jako při předávkování... Určitě se o tom zmiň 😉

strouzek
18. dec 2008

mabe no já to taky říkám že ZP se stává i ženám se zdravou štítnicí ale taky si myslím že štítka v tom hraje dost velkou roli, jestliže je tělo rozhozené a plod slabý tak to prostě a ještě třeba mnoho jiných důvodů všechno hraje dokupy a dojde k potratu. popravdě před operací jsem se zkontaktovala z mnoha ženami které mají nemocnou štítnici a nebo jí mají už odoperaovanou a vyptávala jsem se hlavně na téma těhu, takže musím říct že 80% mi potvrdilo že v těhu byli dost sledované, hodně z nich mělo těhu vymodlené neboť se dlouho nedařilo, byli rozházené cykli a třeba bez ovu, a nebo naopak sice otěhu rychle ale třeba než se na štítku přišlo a nebo než byla skutečně dobře přeléčená a ustálená tak potráceli, takže si myslím štítka nehraje v potratech hlavní roli ale rozhodně hraje důležitou roli vedlejší.

dasa24
18. dec 2008

ahoj holky,

prominte že odskakuji od diskuze.... 😔

moc Vám děkuju za podporu.... jste moooooooooooc hodný 🙂

Včera po revizi jsem mohla jít po 2h domů, nebylo mi dobře až dneska se cítím trochu líp.

vůbec jsem to nečekala že jdu k Dr. a nebude už srdíčko, no já mám holt smůlu
Co já už jsem si oškliého prožila, to je hrůza

Len neozvala jsem se protože jsem ležela i s trochou krvácením v nemocnici, pak to přestalo, vše bylo v pořádku, HCG rostlo i mímo a po 4 dnech jsem jen malinko zašpinila, šla jsem pro jistotu k Dr a tam mi oznámila že nebije srdíčko 😔

strouzek
18. dec 2008

daši ahoj moc na tebe myslím, drž se, tolik jsem věřila že to zvládnete s mimíškem, ☹ plač vztekej se jsme tu pro tebe a moc ti držíme palečky ať to špatný jednou překonáte a dočkáte se brzo mimíška. napotřetí to už vyjde, uvidíš bude líp

mabe
18. dec 2008

Dasi, naproste te chapu. Chce to hodne sily. Drzim palecky, at to zvladnes co nejlepe.

Leni, Strouzku, myslite, ze bych mela pockat s tehu nez si telo zvykne na leky? Ja teda beru Letrox 50. A hladiny krve jsem mela mirne zvysene. Mam primarni hypo, tak nevim, jestli cekat nebo ne. Kazdopadne jeste me cekaji ty vysetreni, takze to vidim tak od brezna.

tadea
18. dec 2008

Ahojte babenky,chcem sa opýtať-je tu medzi vami taká,ktorá sa liečila na rakovinu št.žľazy?

strouzek
18. dec 2008

mabe v tomto fakt nevím víš já měla opačný problém hyperfuknci, uzlík v krku a velké protilátky takže u mě to bylo naprosto jiný než u tebe, dr. mi tak nějak naznačil že hypo bývá spíš problém při otěhu, ale hyper v těhu, tak ale není to pravidlo. Ale pokud si měla hladiny jen trošku zvýšené tak by snad problém neměl být, já bych do toho šla, já třeba mám po operaci chvilinku, vůbec nevím co dělají moje hladiny a jak reaguju na ten eutrolyx či jak se to jmenuje a stejně mi dr. řekl tak už na snažení skočte. ale radši se poptej dr. co ti na to řekne.

strouzek
18. dec 2008

tadeo já teda ne ale znám pár lidí kteří ano, napíšu ti do IP

svetruska
18. dec 2008

len: děkuji za info, k doktoru jdu pristi utery tak mu to hned reknu at neco nezanedbam...

a co zkusenost s eutyroxem a kontryhelem? nebude si to navzajem nejak vadit, ted jsem si ho koupila tak snad ne... 😉

mabe
18. dec 2008

Strouzku, diky. Samo, ze se zeptam jeste dr. Jenom tak me to zajima. Jinak se ta MS uz rozjela. 🙂

sylvia21
18. dec 2008

AHoj kocky. Mate niektora za seou i vysetrenie nadobliciek?
Mne posledne nasla doktorka uzlik na stitnej zlaze. Ked som sa pytala, co to znamena, hovorila, ze je to nezhubny nador. Troska sa obavam, co to vsetko moze sposobit, nemate niektora nahodou podobnu skusenost?

fanfulinekkudisek
19. dec 2008

ahoj devcata , chci se zeptat jestli jste dostali nejakou zvlastni dietu pokud se objevil problem se stitnou zlazou.jako treba zakaz neceho pit a jist?

len
19. dec 2008

No, podle toho jaký problém... Pokud je funkce zvýšená, tak určitě omezit věci s jódem (mořské ryby, vitamínové doplňky), pokud snížená, tak běžná vyvážená strava = s ničím to nepřehánět je dostačující 🙂

fanfulinekkudisek
19. dec 2008

tak to ja mam zvysenou

fanfulinekkudisek
19. dec 2008

ja morske ryby miluji

fanfulinekkudisek
19. dec 2008

len • a co ty mas za problem?

len
19. dec 2008

No tak to opatrně s nima, radši se poraď s doktorkou, jednou týdně by to snad nemělo škodit, ale určitě vysadit všecky vitamíny, které obsahují jód. Ono je sice pravda, že dostatek jódu je nezbytně nutný pro zdravý vývoj dítěte, ale jeho nadbytek může hypertyreózu dost zhoršit a těhotenství ohrozit. Tohle bych nezanedbávala a sledovala s doktory, taky záleží na tom, jak moc velká ta porucha je...

fanfulinekkudisek
19. dec 2008

no je fakt ,ze posledne me odbornice rekla m,ze je to tema vitaminama .uvidim co mi prijde za vysledek ted. tak doufam,ze to bude ok. a co ty?

len
19. dec 2008

No, já mám opačný problém - sníženou činnost... Takže budu do konce života odkázaná na práškách, léčit se to nedá, ale díky za ně! 🙂

fanfulinekkudisek
19. dec 2008

to je fakt..jeste ,ze jsou na to prasky.dekuji za opovedi

mabe
21. dec 2008

Ahoj holky, preji peknou advetni nedeli. 🙂 Chtela bych se preptat. Tchyne a manzova babicka maji spatnou stitnou zlazu. Je mozny, ze ji ma manza taky? Nema zadny potize, ale zda se me, ze posledni dobou byva casto nemocnej. Tedka je taky a nevime z ceho to je - ze by se nekde nachladil nebo tak. 😒 Diky

len
21. dec 2008

Mabe, obecně tím trpí daleko víc ženy než muži. Ale není nic jednoduššího než si nezhat vzít jednu zkumavku krve a přezkoumat to. Jinak na tohle jsem se kdysi psala dr. - jestli má nemocná ŠŽ nějaký vztah k časté nemocnosti, tak prý ne. Jediná vzdálená souvislost by mohla být, že má člověk problémy s imunitou, která pak způsobuje vyšší nemocnost a špatnou ŠŽ. Ale pokud tvůj muž nemá příznaky související se ŠŽ (únava, apatie x hyperaktivita, zimomživost x podrážděnost, rychlé hubnutí x přibírání bez důvodu...), tak si myslím, že to s tím vůbec nesouvisí 😉

strouzek
22. dec 2008

ahoj holky

mabe no jak píše len ženy mají problémy daleko více než muži, prý 1 chlap na 8 žen nebo tak. znám pár kdy muž i žena mají nemocnou štítnici, oba jí mají už vyoperovanou a mají dvě děti(kluka a holku ) a i vnoučata, všechny ty děti ani vnoučata ač mají genet. výbavu na problém se štítkou velkou tak jsou zdravé a nemají problém.