Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

mabe
29. apr 2009

Felicio, nevim teda jakou mas diagnozu, ale neboj. Neni to zas takova hruza. Nekomu trva dele nez se stabilizuje nekomu mene. Mozna ti pomuzou stranky: http://www.stitnazlaza.estranky.cz/

felicia1
29. apr 2009

mabe mam nieco hypo...

dennca
29. apr 2009

ahoj felicio.
Štítná žláza je pěkný svinstvo!My se skoro dva roky snažíme otěhotnět a furt nám říkali,že jsme oba zdravý
a až v lednu mě zjistili že mám sníženou funkci štítné žlázy.Tak teď musím brát léky.
Třeba mě nasadili Letrox 50 a beru 1tbl. ráno nalačno.Ale u každého to je jinak.
Někdo má vyšší dávku.Záleží co přesně máš se štítkou.
Endokrinoložka ti vezme krev a udělá ti ultrazvuk krku a nasadí léčbu.
A v té době bys neměla otěhotnět.Já mám jen malinko sníženou funkci a léky mě rychle zabraly
a já byla ihned těhotná (dr. mě povolila snaženíčko).Ale mé těhotenství trvalo jen 9tt
a u mimíska přestalo bít srdíčko.Nemusí to být kvůli štítce,ale dr. si myslí že ano.
Že jsme měli se snažením počkat alespoň 3měsíce, než hodnoty budou tak nějak v normálu.
U každého to je jinak, u někoho zaberou léky hned, u někoho za tři měsíce,
u někoho za půl roku,......Ale většina z nás ty léky musí brát už do konce života!
Neztrácej hlavu!!!Jistě brzy léky zaberou a ty budeš za chvilku mít // na testíku 🙂
Jinak určitě se brzy dostane k pc naše odbornice - strouzek a ta ti zodpoví jakýkoliv tvůj
dotaz!Ta by mohla být endokrinoložka a gynekoložka 😀 Určitě ti poradí. 😉

mabe
29. apr 2009

Ahoj dennco, ja taky beru Letrox 50 jednou rano na lacno. Ja byla na kontrolnim vysetrenim po 3 mesicich a stitnice stabilizovana. Jak to myslis s tema trema mesicema pockat? Diky

dennca
29. apr 2009

Ahoj mabe.
Já začala brát Letrox v únoru a to mě endokrinoložka řekla, že se snažit normálně můžeme.
Tak jsme si užívali a hned to dopadlo 🙂 , ale po pár týdnech to dopadlo špatně - potratila jsem ☹
No a v nemocnici mě dr. říkal, že když jsem začala v únoru brát Letrox, že jsmě měli asi tak 3měsíce
počkat, až pořádně zabere a hodnoty se stabilizují.
No to raděj brzo.Tak teď jedu příští týden opět k endok. a jsem zvědavá na ty hodnoty......
a pak se domluvím s gynekologem - dle výsledků - jestli se už můžem snažilkovat,nebo ne.

mabe - tak to už se můžete začít snažilkovat???
Tak hodně štěstíčka 😉 ,ať tam brzo jsou // 🙂

mabe
30. apr 2009

Dennco, to je me lito. Ja mam za sebou uz kontrolnu hormonu po Letroxu. Tak snad uz je to ok. Muzu se snazit, ale jeste cekam na 18.5. kdy budu mit vysledky z hemosky. Mam totiz neco v genetice ohledne srazlivosti. Muzu to mit dobry a taky ne. Takze si chci byt jista. Dva MA uz me staci. Ale uz se tesim. 🙂 Tak at mas hodnoty co nejdrive srovnane. 🙂

strouzek
30. apr 2009

felicio je mi to jasný, je to šok když člověku řeknou o štítce a vlastně nic o ní neví. mě našli štítku v těhu a díky ní jsem potratila měla jsem hyperfunkci, nic jsem o této chorobě nevěděla, 14 dnů po potratu mi řekli že štítka byl důvodem potratu a že mám v krku 2 cm uzlinu a musím se okamžitě rozhodnout co dál. probrečela jsem snad týden, vše bylo hrozně rychle, jeden měsíc štítku zjistili, druhý jsem potratila a třetí už jsem vyřizovala papíry na operaci štítnice. myslela jsem si že je to konec a mimča se už nikdy nedočkám.naštěstí se to vyřešilo, hodně jsem si toho nastudovala na netu a hlavně jsem zjistila že kolem mě je hrozně moc lidí se štítkou a třeba jsem to ani nevěděla.neboj nás se štítkou je hodně, asi to nějaký čas zabere ta léčba , to je bohužel ta špatná stránka že je to běh na delší trať a možná se snažilkování o mimčo posune o půl roku rok možná i víc ale rozhodně to není ta nejhorší věc v životě. 😉

lululiatko
30. apr 2009

felicia, toho sa bojim aj ja, zistili mi to nedavno a kto vie, ako dlho bude trvat, kym mi nastavia spravne davkovanie 😒 ale postupne sa zmierujem s tym, ze sa nam nepodari tak rychlo, ako som si myslela.. o chvilku to bude rok, co skusame - nikdy som ani nesnivala, ze by to trvalo tak dlho - a bude este asi dlhsie 😔
ahoj strouzek 😉 hlasim sa na vecernej sichte 🙂

lululiatko
30. apr 2009

a ozaj, felicia, ved mas uz jedno krasne 2rocne bejby, takze urcite sa podari znova. a si mladucka, nie je o com..
to napr. ja som o 5 rokov starsia a zacinaju mi uz fakt tikat bio hodiny 🙂

felicia1
30. apr 2009

baby dakujem

no teda mne len gynekolog zisitil z krvy ze mi nepracujem teda apon on tak povedal mne neviem ci moze aj uplne nepracovat,ale tak to povedal,no a on uz so mnou nic neurobi musim ist k endo,a neviete mi poradit ako to rychlo ide tam?pocula som ze aj 2 mesiace sa caka kym prides na rad teda zajtra sa akoze objednam a o taky cas ma az vezmu?no a este nieco,mam tolko otazok ze mi je az trapne sa pytat,spravi mi zas odber a sono a na sone moze tiez vidiet nieco co by muselo ist von?nie som este za vodou?

felicia1
30. apr 2009

no v psychickej pohode som neni vobec a okrem stitnej som stale chora od februara mam uz 2 krat hnisavu anginu zdurene uzliny,a raz ma len bolelo hrdlo a ze su to vsetko priznaky,potrebujem uz ist do roboty a zmanit zivotny styl no starsti a radosti pri mojom synovi ostavaju ale zacat trosku inak,chodit uz aj pravidelne medzi ludi a moj maly prave zacal bicyklovat takze sa mame na co tesit 🙂

strouzek
1. máj 2009

hoj holky jsem tu na skok 😵
s tím objednáním k dr. no je to pravda, na endo jsou hrozné čekačky, chce být neodbytná a občas držka, mě třeba říkali že objednací termíny na operaci štítky jsou až 4 měsíce no a já jí měla zařízenou za necelé 3 týdny 😀 doktoři ze mě sice šílej ale na to prdím. Zkus tam co nejdřív zavolat a třeba si vymyslet že to spěchá že pak odjíždíš pryč nebo prostě něco. určitě tě někam šoupne, ono to vyšetření štítky netrvá moc dlouho, já jsem pokaždý v ordinaci max. 5 minut.někdy tam vlítnu těsně před polední pauzou než jde dr. na oběd, teď pár minut si určitě čas udělá
kažodpádně tam asi budeš muset nejdřív zajít osobně,dají ti papír do laborky, před každou kontrolou se musí chodit na krev aby v den kontroly měl dr. aktuální výsledky všech štítnicových hormonů, podle mě ti tvůj dr. bral jen krev na zjištění TSH, ale bude potřeba zjistit i jiné přídavné hormony a protilátky štítnice. s tím objednáním já třeba ani tak problém nemám, spíš je na prd že to léčení je zdlouhavé. nejradši bych tam chodila každý měsíc abych věděla co a jak mi dělá štítka ale bohužel než zaberou léky tak to trvá a tak teď chodím co 3 měs. na kontroly.Bohužel to není chřipka co se vyléčí za týden, někdy to trvá prej i rok než léky zaberou a hormony se srovnaj ☹
Půjdu na KO teď v květnu, jestli budou pořád ještě ty hormony zvýšené tak mi zase zvedne dávky a zase za 3 měs. nashle. ☹ Felicio co se týče příznaků, no někdo je má někdo ne, já třeba měla totálně v háji hormony, uzlinu v krku a přitom jsem neměla jediný příznak. cyklus jak hodinky, vlasy mi nepadali, ovulaci taky, normálně jsem otěhu atd. přitom podle té krve jsem měla být totální troska. jeden dr. mi říkal že prostě moje tělo to zvládalo samo řešit a proto se příznaky neprojevovali, jediný příznak štítnice jsem pocítila až při potratu. 😢

dennca
1. máj 2009

ahoj holky 🙂
fel - s tím objednáním to je u nás katastrofa!Já v lednu poprvé hledala nějakou endokrinoložku a v našem městě
mě řekli, že mě objednají až na červenec - to je šílená doba.A jiná endok. mě řekla, že maj stop stav, že mě vůbec nevezme.Tak jsem nelenila a objednala jsem se do většího města a musím dojíždět asi 35km,ale to je fuk.
Tam mě chtěli objendat na květen, ale když jsem řekla, že se snažíme o miminko, tak mě vzali v březnu.
A teď po druhý jdu v květnu a pak jsem objednaná na červenec.Pokud se někam dostaneš,tak si tě už budou
objednávat každý 2-3 měsíce.Ale dostat se tam!!!!Endokrinologů je málo a lidí s nemocnou štítkou přibývá!
Musíš je ukecat!!!!Jo a ohledně příznaků - já neměla žádné.Někdo se potí, někomu je zima, někomu padaj vlasy,
někdo hubne, tloustne,nepravidelná menstruace,cykly bez ovulace,....
Mě nic z toho nebylo, menstruace přesná jak hodinky,ovulka taky ok.Jen, že se nám skoro 2roky nedařilo
mimčo - tak pak jeden gynekolog v centru udělal krev.testy na štítku a už se zjistilo proč to nejde....
Tak se co nejdřív objednej, jistě budeš chvilku čekat.
Jinak všem přeju pěkný sluníčkový den 🙂

mabe -tak to máš super, že už se můžete snažit.Uvidíš, že 18.5. budou výsledky dobré 🙂
Dej vědět, jak jsi dopadla!A uvidíš, že do třetice se to určo povede a za 9měsíců
budeš mít krásné miminko!Kolik ti je jestli se můžu zeptat?

mabe
1. máj 2009

Ahoj holky,

dennco, je me 29 a manzovi taky. Nebyt druheho MA a zmenou gynekolozky, tak se to nedozvim. Zadne priznaky jsme nemela. Moje byvala dr. me rekla, to se stava, zkusime jeste jednou a pak udelame nejaky testy. Na to sem ji kaslala neco zkouset. A ta nova vyborna. Ona dela v takovym centru pro rodinu, takze je tam veskerej komfort a hlavne ji muzes vsechno rict a ona poradi - proste super. Ja mela hodnoty hormonu mirne zvyseny, rekla, ze to muze byt stresem, ale ze me radsi posle na endo. A tam zjistily hned ten chronicky zanet atd. Snad krev bude ok a uz to bude. Ja vim, ze se to urco nepovede napoprve, ale uz bude zase dalsi krok: snazeni. 🙂

lululiatko
1. máj 2009

ahojte, ja mam autoimunitu a hypertyreozu.. jedine moje citelne priznaky boli unava /ale to sa moze stat kedykolvek hocikomu/, asi mi aj viac vlasy padali a hlavne: skakalo mi srdiecko, preto som sla k lekarke. ta dala spravit rozbor krvi a tak sa na to prislo.. pritom par mesiacov predtym mi robili tie iste testy a vsetko bolo v norme...
minule som citala, ze pri ochoreni stitnej zlazy zvyknu byt "vypulene" oci.. nastastie nie moj pripad. 😅

dennca
1. máj 2009

mabe- to je pěkně pitomá doktorka, když po dvou MA ti řekne ,že se to zkusí ještě jednou 😠
Udělalas dobře, že jsi šla k jiný a že se to hnulo tím správným směrem 😉
A tys měla jaké hodnoty?Mě taky řekli,že mám jen mírně zvýš.hodnoty.
Já měla při poslední kontrole v březnu TSH 5,8 - tak jsem zvědavá na ty hodnoty teď po revizi.
Ostatní hodnoty jsem měla v pořádku.Ani žádnej zánět,nic zvětšenýho....
Tak taky doufám, že mě brzo hodnoty klesnou a my se budeme moc snažilkovat.
Mě je 30 a manžovi 31 a už moc by jsme si přáli mimíska 🙂

Už jste holky políbené pod rozkvetlou třešní?My to ještě nestihli.Ale večer půjdem
s naším psíkem na prochajdu, tak to snad stihnem 🙂

Krásný májový podvečer 😵

felicia1
1. máj 2009

ahojte baby ja mavam skor navali tepla,ale ja som si to nevimala,pripisovala som to tomu ze mam par prebytocnych kil na sebe ale zacalo mi byt srdiecko rychlo dnes som napriklad presla par metrov z cinazaku po schodoch dole k autu co je cca 20m a ja som myslela ze skolabujem v aute,sem tam to mam aj v klude,sedim a zrazu len sa mi zrychli tep ale to trva kratko ale popri tom sa mi jemne zakruti hlava,no des

dennca
2. máj 2009

ahoj holky 🙂
felicia - jo to může být jeden z příznaků.Každopádně se co nejdřív objednej.Budu držet pěstičky,
ať tě vezmou co nejdřív.Ať nemusíš několik měsíců čekat.

Jinak všem krásnou sobotu 😵

mabe
2. máj 2009

Dennci, ano, jsem rada, ze mam jinou dr. 🙂

maja42
3. máj 2009

ahoj holky.
mabe, my na sebe stále narážíme, co? 😉 😒 tak evidentně jdeme po dvou potratech stejnýma stezkama. byla jsem na imununologickém vyšetření a dr mi při té příležitosti udělal spoustu jiných vyšetření vč štítnice. hodnoty hormonů byly v normě, to už jsem několikrát prověřovala dřív přes obvoďačku, ale je tam taky chronický zánět jako brno. jdu za týden na endokrinologii, hyn sa hukáže 😅 nevyznám se v těch hodnotách, ale několikanásobně to přesuhuje normu, absolutně nevím, co od toho čekat, ale asi bude na dýl. stejně ještě přeléčujem brebery a začali jsme chodit do caru, takže další pokus určitě neproběhne v květnu (druhý potrat byl v únoru), asi budu ráda, když budem moct a odvýžíme se vůbec letos. musím říct, že jsem trochu zklamaná ze svého gyndaře a uvažuju opět o změně (podruhé během dvou let snažení o dítě), on mi po druhém potratu stále tvrdí, že pozdě ovuluju (16DC) a místo vyšetření mi doporučil hypnózu, takže jsem si vše obchodila z vlastní iniciativy.

mabe a ty už jsi teda v oukeji a můžete na to hupsnout? 😵

denisia
3. máj 2009

Cau holky,
hlasim sa k vam stitniciam 🙂
Mne zistili stitnu zlazu 1997, odvtedy som brala lieky, ale SZ sa stale zvazcsovala a nepracovala a tak som bola v 2005 na operaciu a SZ mi celu vyoperovali. Po tej operacii chvilu trvalo, kym mi nastavili spravnu liecbu, ale v 2007 sa nam narodil krasny syn a s otehotnenim velke problemy neboli 😉 - takze odkaz pre tie, ktorym SZ zistili len nedavno, nie je to nic hrozne, pokial mate aspon priemerneho doktora, ktory dokaze nastavit liecbu, je to v pohode.
Teraz pomyslame na druhe mimco, tak som zasla k svojej endokrinologicke na pravidelnu prehliadku a z nejakeho cudesneho dovodu som mala vraj "velmi zle vysledky" - ani dr. to nevedela vysvetlit, pretoze hormonov mozem mat len tolko, kolko zoberiem v tabletkach ... - a priznaky ziadne, ja osobne sa citim uplne v pohode (a viem to zhodnotit, pretoze som mala dost blbe stavy po tej operacii) ...
Liecbu mi prestavila, problem je v tom, ze zijem v prahe a tu zohnat endokrinologa je nemozne, presne ako pisete vyssie, kazdy ma stop stav a novych pacientov neberie ... a ja predsa nemozem a nechcem s drobcom cestovat kazde 2 mesiace na opacny koniec slovenska na kontroly ... Je to fakt mazec, som bola nastvana, ale nakoniec som sa rozhodla ist na vlastne triko ako samoplatca ist na odbery krvi a kontrolu a uvidime podla vysledkov. asi budem konzultovat len telefonicky so svojou dr ☹
tot len tak na postazovanie a povzbudenie tych, ktori maju stitnu zlazu a snazilkuju - otehotnenie je mozne a netreba sa stresovat - lebo ten stres je horsi

mabe
3. máj 2009

Ahoj maji, jojo, porad spolu. 😀 😒 Ja byt tebou,tak vymenim doktora. Ja to udelala po druhem MA taky a vyhrala jsem. Prvni doktorka me rekla, ze to zkusime napotreti a kdyz to nevyjde, tak budem zjistovat priciny. To uz bylo na me moc. Takze jsem zmenila dr. a hle. Nasla chlamydie, potom chronicky zanet stitnice a genetickou mutaci. Tu mutaci ma pry 30% lidi. U nekoho se projevi a u nekoho ne - jedna se o srazlivost - vysledky z hemosky budu mit 18.5. Co se tyce te stitnice, tak mam ten zanet a hypofyzu. Takze beru kazde rano 50mg Letroxu. Uz ji mam nastesti stabilizovanou, takze se muzeme snazit o tehu. Tedka jeste zacinam brat Utrogestan na druhou fazi cyklu kvuli spineni pred MS. Co se tyce te stitnice, tak pokud mas zanet, uz se to nikdy nespravi a budes muset brat leky do konce zivota. Je to neco jako tlak. Proste pokud budes brat leky, tak to bude ok, aspon tak me to rekla dr. Je dulezity zjistit hormony a pak nasadit spravnou davku leku. A s tim dr. - ja bych vymenila.

JInak my se jeste nesnazime. Chci pockat na vysledky z te hemosky. Doufam, ze to bude ok a verim tomu - nikdy jsem zadny problemy nemela, ale radsi si na ne pockam. A jeste cekam na vysledky na chlamydie - delala mi dr. kontrolni pred snazenim. Drzim palecky a dej vedet.
😉

maja42
3. máj 2009

mabe, tak to jedeme opravdu přes kopírák, mám stejné výsledky. tak aspoň si můžem vzájemně pogratulovat, že ty nálezy nejsou aspoň nijak strašné, život ani mateřství neohrožující (pokavád proběhne) 😅
jak dlouho jsi léčila chlamču a normalizovala štítnici? a tu trombofilní sviňu mám taky, ale prý to na potrácivost nemá vliv, volala jsem i do trombotické poradny. no já měla při prvním MA hematom, tak snad to byla shoda náhod. gyndaře zatím nechám dřímat v jeho hypnotickém stavu, teď chodíme k tomu apolináři a až snad budu bohdá těhotná ve druhém trimu, začnu to řešit.
jako ty názory lékařů, že "počkáme" půl roku a "zkusíme" ještě třetí diagnostické těhotenství, to mě fakt baví. je pravda, že nejhorší je to poprvé, ale ne že bych měla chuť sekat potraty jak baťa cvičky. ale než se handrkovat s pojišťovnou o proplacení toho či onoho vyšetření, tak radši necháme holky potrácivé potrácet a ono se to jednou chytne... 😝
mně pak šéf caru do očí řekl, že to mohla zabíjet ta chlamča a nemám důvod pochybovat o váze jeho názoru. no a gyndař mi řekl, že to mám psychického původu. haha...

mabe
3. máj 2009

Maji, presne tak. Ja se ze zacatku hrozne bala a byla z toho nestastna, ze me nasli jeste stitnici, ale pani dr. rikala,ze pokud je to lecene, tak je to ok. Takze staci brat prasky kazdy rano a chodit na pravidelne kontroly. Ja ji mela pred 1,5 mesicem po 3 mesicich a hormony se uplne stabilozovaly. Nasly jsme vhodnou davku, takze se muzu snazit. Jo a jeste UTZ zadna zmena. 😝 A co se tyce chlamydii. To me zjistily mesic po MA a brala jsem jednu davku ATB na mesic a pak uz nic. Tedka me to dr. dela jenom pro jistotú. 😉

U me to napoprve bylo asi taky hematomem. Mela jsem ho, ale hlavne jsem na zacatku dostala dve vyvolavacky na MS. Me totiz po vysazeni HA nezacli fungovat vajecniky a dostala jsem hormony a diky nem jsem hned otehotnela. Asi to bylo spatne uz od zacatku. Spinila jsem celou dobu a v 10tt me zjistily po mirnem krvaceni MA v 8tt.

Druhe MA. Na zacatku jsem mela jakejsi svedivejsi vytok. Tak jsem sla k dr. Neudelala ani stery a dala me tabletky na zavadeni. Pak jsem za 3 dny zacla hodne krvacet - nasledovalo nekolik (cca 10x pohotovost). Stridalo se to jak na houpacce: hodne krvaceni, spineni, nic atd. Mimco porad rostlo az do zase cca 8tt. 😒
Po revizi zjistene chlamydie. Myslim, ze jsem je mela.

😒 Ten trombofilni stav je fakt pry normal. Moje dr. me i presto poslala na hematologii. Nikdy jsme s tim problemy nemela, tak snad to bude ok.

mabe
4. máj 2009

Maji a jak to s tebou tedka vypada? Kdy se muzete zacit snazit? Kdyztak napis do IP. 😉

maja42
4. máj 2009

mabe, díky za info. jdu příští po k endokrinoložce, tak uvidím, co mi na to poví. klidně se tři měsíce budu léčit a počkám, až bude chlamča v oukeji, hlavně ať mám čistý stůl před dalším pokusem. nějak se do toho nehrnu. my bysme teoreticky mohli už v tomto cyklu, je třetí po revizi, teď to bude tři měsíce. ale čekáme na výsledky z caru a genetiky, imuno i viry mám v cajku. ty jsi od toho druhého MA už pomalu rok, že? ty máš taky svoje za sebou, tak přeju, ať je to tentokrát perfektní 😵

dennca
4. máj 2009

ahoj holky 🙂
Teď vás tady pročítám, že jste měly problém se štítkou a i s chlamydiema 😠 😠 😠
A na ty jsem zapomněla.Já totiž měsíc před otěhotněním měla antibiotika (i manža)
na slabě pozitivní chlamydie 😠 😠 😠A pak následoval MA.
Myslíte,že chlamydie můžou zabít plod????
Něco jsem o tom už četla 😒Mě už pak nedělali kontrolní odběry.
Tak teď si říkám, jestli to nebyla příčina mého potratu.
Já vím, že to mám nechat na doktorech.Ale můj gynekolog mě řekl,
že za 3měsíce se můžem snažit a nepátrá po ničem, co mohla být příčina.
Asi budu muset zajet do CARu,tam mě přišli i na štítku i na chlamydie.
Aby mě udělali kontrolní odběry.....Můj gynekolog na to prdí.
Na chlamydie jsou ty stěry drahý,tak to nedělá.
Jak jste na tom vy?Řekl některé z vás, že za MA můžou chalmydie???

mabe
4. máj 2009

Maji, presne tak. Ja taky nespecham. Chci, abych mela jistotu. Me porad jeste trapi to spineni po ovulce do MS. Je zajimavy, ze je to jak hodinky. Dneska ovu a hle uz 3h spinim. 😒 Takze jsem hned nasadila tedka Utros. Beru ho 3x denne 1 tabletku, tak jsem zvedava, jak zabere. Snad ano. Chtela bych uz mit tehu bez problemu. Ale kdo ne, ze? Nechci spinit, to zase bude strachu. Myslim si, ze se tomu stejne nevyhnu. 😒

Dennco, chlamydie muzou zpusobit potrat. Jsou to takovy svine. 😠 Ja bych si nechala udelat kontrolni ster. Trvej na tom.

dennca
4. máj 2009

mabe - jo určo si vyžádám stěry na chlamydie.To je hrozný, ještě že je ten internet a člověk se může poradit s ostatníma a pak si to od doktorů vyžádat.To jsem zvědavá, jaký budou výsledky.
Můžu jít na stěry na chlamydie již teď nebo mám počkat na první porevizní mršku???
A to špinění máš až po MA?A nebo jsi to takhle měla vždy?
To já špinění vůbec nikdy nezažila (ťuk,ťuk,ťuk).Já vždy měla menstrauci pravidelnou jak hodinky a to
jsem vždy začala pořádně krvácet.Tak jsem zvědavá jak to bude teď po revizi ☹
A Utrogestan ti předepsaĺ gynekolog?Snad ti Mabe pomůže ten Utroš.
Uvidíš, že třetí těhu bude bez problémů 🙂 Už sis vytrpěla svý.

maja42
4. máj 2009

dennco, jak jsem psala výš, nám při první kontultaci v caru řekl dr (šéf apolináře, tak už asi větší borec být nemůže), že podle mojich výsledků to vypadá, že to pobily chlamče. svině zákeřné, urputné. a se stěrama bacha. já to měla už kdysi, byla jsem přeléčená na kost a pak jsem to nečekaně chytla znovu (ale to už mám 4 roky jednoho chlapa, věrného jak labuť, tak nevím, kde jsem k tomu přišla). gyndař mi tehdy po přeléčení dělal stěry a nebylo tam nic, ale teď mi imunolog, který mi na ně znovu přišel, říkal, že ty stěry nejsou vypovídající, že je to lepší z krve. stěr ti vezmou z čípku, ten může být ok a přitom jinde je jich plno.
jo a špinění mě teď trápí taky a netrápívalo, asi jsem předávkovaná kontryhelem, ten to prý dělává. půlku cyklu chodím s vložkama, to je zábava 😝