Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

kingstonka
23. nov 2009

caute baby,

tak ja neviem, co to je ale minimalne kazdy 2. den sa dozviem o nejkej kamozke/znamej co otehotnela- a to vsetky planovali az po mne.... nie zeby som im nepriala ale velmi mi to nepomaha 😢 hmmm.... co narobim... celky vikend som nos nevystrcila z domu- a to sa na mna vobec nepodoba... a nejak mi to ani nevadilo....
v poslednej dobe ma hrooozne svrbi cele telo ale najme tvar- uz som mylsela , ze nejaka alergie (doteraz som ziadne nemala) .... ma aj to nejaky suvis so stitnou zl.?

strouzek
23. nov 2009

kingston a jejda malá depka co? přesně na tohle období si pamatuju u sebe, skoro každý 2. den nová těhule, šla jsem domů z práce a plné město kočárků a těhulek, tak jsme o víkendu jeli do ZOO abychom si pročištili hlavu a co myslíš? zoo plné kočárků, rodinek a těhulek. domů jsem jela s depkou jak blázen. dospěla jsem do takové fáze že jsem nejradši seděla doma, nikoho neviděla a bylo mi nejlépe. jinak s tím svrběním těla to nevím, štítná může způsobit loupání kůže, padání vlasů ale jestli máš tohle svrbění ze štítky kdoví. doktorovi si o tom říkala?

jerrymona
23. nov 2009

strouzek, ja odpadnem. teraz som si robila dalsi ovu- test a tiez je pozitivny. je to normalne? 4-ty den?

teplota 1 testovaci den 36,2
2 36,3
3 36,3
4 36,3

nechapem ako mozem mat pozitivne testy a teplota mi nijako zvlast nestupi. ovulka ci neovulka? ja uz sa v tom nevyznam. ale krcok som mala prve dva dni vyssie a dalsie dva dni nizsie. 😒

diapozitiv01
23. nov 2009

jerry to 4 dni pozitivny ovu test? s rovnakou intenzitou 2 ciarky??

jerrymona
23. nov 2009

v ten treti sa mi zda kontrolna ciarka slabsia ako testovacia (mozno som ho malo ocikala) 😀

ale aj tak to nechapem

strouzek
23. nov 2009

jerry mám stejnou otázku jako diapoziitiv, je stejná čárka všechny 4 dny? jako síla?? já měla třeba ty silné testy každý den ale jen jeden nebo dva dny ten supersilný takovou tu čárku silnější než kontrolní co svítila tmavě, tehdy jsem měla tu ovulku jasnou

jo jinak nevím jak děláš ovutesty ale doporučuje se každý den zhruba ve stejném čase, já dělala ovutestíky vždycky kolem oběda, jestli děláš jeden test dopoledne a druhý až další den odpoledne může to být dost zkreslené

jinak ty stále stejné teploty jsou divný fakt nevím

jerrymona
23. nov 2009

no prave strouzek.

dva testy som si robila okolo tretej popoludni, dva okolo pol druhej popoludni. vies co? ja to odfotim a dam do albumu. ale az zajtra, fotoaparat som nechala v praci.

strouzek
23. nov 2009

jo teď mě napadlo že ty teploty můžou být zkreselné štítkou. teda že jsou takové dole, proč jsou furt stejné nevím ale já při TSH měla teploty tak nějak jako ty, prostě křivka sice byla ale nikdy to pořádně nevystoupalo nad 37, jakmile jsem srovnala hormony tak se křivka o dost zvedla na teplotě a šlo to hned poznat a teplotky po ovulce vždycky nádherný

strouzek
23. nov 2009

jerry tak to nafoť, zkus si pojistit snažení sexíkem dneska nebo zítra ještě, zítra uvidíš co udělá teplota a třeba jaký bude ještě zítra testík 😉

zuzana76
23. nov 2009

ahojte

shandy, zajtra sa chystam obvodnej, asi, musim sa najskor dohodnut s mojim otcom, aby postrazil maleho, jeho k lekarom tahat nechcem teraz v chripkovom obdobi, no a ona sa mi zda taka pristupna, tak sa jej spytam na nazor, co si mysli, mozno mi aj vezme krv na TSH a uvidime co dalej, ci mi povie aby som sla radsej za gynekologom, aj ten moze dat skontrolovat TSH a urobit hormonalny profil a ked on uzna za vhodne,ze to je vysoka hodnota TSH na otehotnenie, tak budem mat v ruke aspon dokaz od gynekologa a pojdem za mojim endokrinologom uz s papierom od lekara, ze chcem otehotniet a mam vysoke TSH a nedari sa , no a dufam,ze to zacne riesit.

Ale toto je vrainta, ak bude to TSH vysoke, mozno nakoniec zistim,ze ho mam 1,0 a teda nemusim ist za endokrinologom a predlzeny cyklus budem mat z niecoho ineho, co bude musiet riesit gynekolog.

strouzek
23. nov 2009

zuzan ale určo si u gyndaře vyžádej ty testy na štítku kompletní,ono je totiž na prd že se dělají jen testy na TSH a jen když ten je špatnej tak se řeší ostatní štítkové hormony. proto se stává že někdo není diagnostikován protože má TSH v normě ale má velké protilátky a ty prostě normální doktor při normálním testu většinou nebere.

shandy
23. nov 2009

kingstonka hlasim sa do klubu, mna svrbievala tvar a aj krk este pred zaciatkom liecby a raz som dokonca mala aj nieco ako alergicku zihlavku (na ziadny alergen sa neprislo), len som to mala vzdy po cviceni, telo asi nevladalo a takto to nejako riesilo...ale to len hadam 🙂 , z casu na cas ma to svrbieva aj teraz...takze suvis to ma ak mas autoimunitnu poruchu. jerry a nemozes hodit graf? nemas ho v FF alebo na WK?
jerry a normalne ovulku mavas? aj ine dni si robila ovu test ako tieto 4? a co hlien a pod? to nafotenie neviem ci nejako pomoze, lebo by sa ten vysledok mal odcitavat nejakych par minut po a ked to zaschne spravidla uz ten rozdiel nemusi byt taky ako za cerstva...

jerrymona
23. nov 2009

zuzana pre kazdy pripad tam chod a nechaj si urobit testy a hlavne si nechaj vsetko vysvetlit. niekedy je lepsie byt neodbytna, pripravit si par otazok a stat si za svojim. drzim palce.

zuzana76
23. nov 2009

strouzek aha, a nevies co este by mi mal urobit? to su ake protilatky? to je to FT 3 a FT 4? lebo mne tusim ani endokrinolog nic ine nerobi, aspon to teda nepise do spravy

zuzana76
23. nov 2009

kingstonka, mna svrbievalo telo v tehotenstve a malo to suvis s pecenou, zle pecenove testy, tak neviem, ci by to aj u teba prichadzalo do uvahy aj ked nie si tehu

jerrymona
23. nov 2009

no to mas pravdu shandy.

ja ani neviem ci mam ovulku. minuly mesiac som ju nemala. jeden den bol test pozitivny, na druhy den bol test negativny.

http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...

toto je terajsi graf.

shandy
23. nov 2009

zuzka ja tiez vravim, ze radsej sa daj vysetrit poriadne ako pise strouzek, treba aby ti zobrali komplet hormony stitnej zlazy ale aj protilatky. pripadne si zisti o obvodnej ci ti vie tie vysetrenia urobit komplet. ak nie, mal by to byt endokrinolog...kto vie, ci obvodna by vedela tie vysledky nejako vyhodnotit a spravne liecit. myslim, ze to patri do ruk endokrinologa skor...
inak este k tym teplotam, ja mam hypotyreozu ale paradoxne som mavala vysoke teploty, takze ono to asi nie je pravidlo 😉 aha moje grafiky:
http://www.fertilityfriend.com/home/251771
dolezita je krivka, ci je dvojfazova, ta by mala potvrdit, ze ovu bola...

jerrymona
23. nov 2009

strouzek ty si mala ovulku vzdy alebo az po upravenej stitke? tiez ma napadlo, ze by to mohlo byt stitkou ale neviem. ak nabuduce pojdem za lekarkou, opytam sa na folikulometriu, alebo ci to nemoze byt aj niecim inym ako stitkou. dufam, ze nie.

zuzana76
23. nov 2009

shandy, ved sa spytam, ja nechcem, aby ma liecila obvodna, ale proste chcem ist za endokrinologom s niecim v ruke, lebo inak ma sestra k nemu ani nepusti, ze nech cakam na termin, kedy som objednana a to je az v koncom marca

kingstonka
23. nov 2009

no budem sa na to svrbenie opytat doktorky- ked sa tam konecne dostanem...kedze som objednana az o tyzden.... ☹

jerrymona
23. nov 2009

shandy az ti tie krivky zavidim. dufam, ze sa mi to upravi po stitke.

jerrymona
23. nov 2009

babenky, ja sa zatial lucim, musim ist do roboty, mame timove posedenie. nechce sa mi ale musim. zdravim a majte sa pekne

zuzana76
23. nov 2009

jaj baby, nech uz mam menzes, nech mozem aj ja merat bazalnu teplotu

este sa spytam na tie 2 ciary, vertikalnu a horizontalnu - tie cervene co tam mate, to si mam podla coho urcit? ta vertikalna mi je jasne,ze oznacuje den ovulacie a predeluje folikularnu a lutealnu fazu a ta druha? tu zistim na zaklade coho?

strouzek
23. nov 2009

zuzko těch hormonů je plno, Ten F4 F3 jak píšeš ale i anti TPO, anti TSH nebo tak nějak, já ani nevím pořádně co se vše bere, vím že mi to brali loni bylo to asi 6 hormonů, letos mi je neberou páč už je v těle nemám po operaci tak už si to moc nepamatuju ale určitě řekni dr. ať ti veme testy na ty protilátky štítky on už bude vědět co to je 😉

zuzana76
23. nov 2009

struzek, aha, dakujem

strouzek
23. nov 2009

jerry jako ovulku jsem měla i při hyper i při hypo jen při té hypo jsem měla hrozně divný grafy (nízké teploty) a dlouhé cykly takže i ovule byla posunutá. ale dle ovutestů i bolestí při ovulce jsem tu ovulku asi měla

zuzana76
23. nov 2009

ja som dnes 33 DC a cykly mam nepravidelne od 28- 37 dni ☹ v podstate od porodu, prvy menzes po porode som dostala po 8 mesiacoch , ale najcastejsie je to tych 36-37 dni

strouzek
23. nov 2009

hm tak to není moc dobrý, řekni doktorovi rovnou ať ti udělá celý hormonální profil (progesteron, FSH, LH atd.) prostě všechno a hlavně tu štítku a hodí tam i ty protilátky. mě to dělali v červnu ale bez štítky protože tu mám hlídanou z endokrinologie a stálo mě to 300 kč nebo tak nějak. nic se nezjistilo ale prostě pro klid duše.

shandy
23. nov 2009

jerry a mas aj minulomesacny graf? zial sklamem ta asi zatial to vyzera na anovulacny graf 😔 🙄 , ale to bude pravdepodobne tou stitkou. ja som mala len mierne vyssie TSH a ovulky som sice mavala ale asi sa nam to neuhniezdilo alebo bolo nekvalitne vajicko, no tazko povedat, ale asi tiez tam ta stitka nejaku rolu zohrala aj napriek tomu, ze som mala vsetky hormony ostatne upne vzorove.
zuzi chapem, ved to je na teba. ja len kvoli tomu ti vravim, ze aj mne moja obvodna robila vysetrenia a tvrdila mi, ze ona tie protilatky vysetrovat nemoze, ze jej to poistovna nepreplati...tak neviem 🙄
zuzi tie ciary ti tam nakresli sam system tie cervene a vlastne ti tym potvrdi ovulku... ta horizontalna ti prave rozdeluje krivku na dve fazy - v predovulacnej mas nizsie teploty a v poovulacnej zasa vyssie...

simasla
23. nov 2009

Ahoj holky,
můžu se přidat? Začínám mít totiž pocit, že bude u mě také problém se štítnou žlázou. Snažíme se od dubna letošního roku. Nejdřív jsem měla cykly normálně 28 dní, pak 30-31, pak 35-36 no a v říjnu jsem začala měřit BT a od té doby se MS neukázala - jsem dneska už 53 den cyklu a pořád nic... Zato teploty skáčou, jak se jim chce. Minulý týden měl lékař dovolenou, tak jdu zítra. Tak mu rovnou řeknu, že si myslím, že to může být od štítné žlázy. Na střední škole jsem totiž dobírala jód - brala jsem Jodid asi rok a půl a pak jsem se na to z mnou nyní nepochopitelných důvodů vybodla. Někde jsem si četla o špatné funkci štítné žlázy a seděly by na mě příznaky, jako je vypadávání vlasů, suchá kůže, vyšší váha. Tak jsem zvědavá jak dopadnu na gyndě, zda mi udělá horm. profil nebo mi řekne jen, že to ještě není rok, nebo ať zhubnu a nebude se tím zabývat. Mám trošku strach po tom, co jsem tu na koníkovi četla jak mají některé holky problémy s lékaři.
Ještě vám sem hodím můj neslavný graf: http://www.fertilityfriend.com/home/2a75a9
A musím říct, že mi to leze už na mozek.. připadám si tak nějak k ničemu.