Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

shandy
25. jan 2010

strouzi, teda s tymi oknami to je sila toto 🙄 🙄 , su to hnupi, to je fakt prozakaznicky pristup 😔 . cloveka to nastve, ze caka ako blby a nakoniec prd z toho a zas aby cakal niekde u druhych 😠 . je to proste loteria...
simi ta ureaplasma je svina. nam ju zistili tiez. preliecili sme to ATB doxybene 2 x 10 dni obaja aj drahy. teraz som bola na kontrolnom stere a o 10 dni mam vysledky, tak dufam, ze to uz zmizlo....spytaj sa aj lekara, ci netreba dodrziavat pohlavnu abstinenciu. ja som citala, ze hej, tak sme radsej pockali a az po prvej mrche od dobratia ATB sme keksikovali. lebo inak si to mozete odovzdavat navzajom a len tak lahko sa toho nezbavite...ja som tiez namala ziadne tazkosti. akurat na jar som mala po sebe dvakrat zapal mocovych ciest, co som predtym nikdy v zivote nemala, vysoko pravdepodobne za to mohla ureaplasma. moze sposobit neplodnost, potraty a zapaly. asi som to chytila v termalnom bazene. odvtedy sa uz vyhybam teplym vodam 😀 😀

shandy
25. jan 2010

vendul a tu sestru nejako prezijes, co uz narobis..vsade sa najdu taki ludia, ale hlavne, ze lekar bude ok a pomozu vam k mimi 😉

kali.kal
25. jan 2010

Ahojte holky,
jdu si k vám pro radu 🙂
Zjistila jsem, že jsem těhotná, tak sem okamžitě volala endo-MUDr. Sama mi říkala, že hned jak to zjistím, mám jí zavolat. No a řekla mi, že si mám hormony na kontrolu nechat nabrat až v 10.tt. Příjde mi to pozdě. Nemáte některá zkušenost, v kolikátém týdnu se hormony kontrolují???

shandy
25. jan 2010

ahoj kali.kal je to individualne, ale ja byt tebou, tak trvam na tom, aby mi tie hormony skontrolovali hned ako mi potvrdi gyndo, ze som tehotna, pretoze uz v zaciatkoch sa ti to TSH moze o dost zvysit...drzim palceky

len
25. jan 2010

Kali, předně gratuluji k těhotenství (ale tobě svítí už 11.tt?) 🙂
K tvému dotazu - na to tady existují dva "nesmiřitelné" tábory.
Jeden tvrdí, že okamžitě, hned, plošně, všem.
Druhý (kde jsem i já) - pokud máš ŠŽ dlouhodobě srovnanou (tj. neléčíš se s ní půl roku a nemáš pravidelné výkyvy), věř svému endokrinologovi. Mě taky objednávali až na 10.tt a dva nezávislí doktoři mi řekli, že V MÉ SITUACI je to naprosto běžný postup.

kali.kal
25. jan 2010

Shandy: díky za odpověď 😉 Taky sem měla pocit, že by se to mělo zkontrolovat hned jak se to zjistí 🙂 Ale doktorka mě kontrolovala, když sem byla v 1.tt, ale to jsem ještě nevěděla, že se to ten cyklus povede. To byly hodnoty v pořádku.

strouzek
25. jan 2010

estrel souhlasím s len, já s hyper měla teploty dle mě pěkný normální ale s hypo jsem měla nízký oproti tomu co bývalo. jestli se pozná zhoršení či zlepšení nevím, já třeba na sobě poznám jestli jdu s TSH nahoru nebo dolů podle spánku podle toho kolik hodin mi stačí na vyspání.

strouzek
25. jan 2010

shandy no právě, já bych i šla k jiným a na tyhle se vykašlala ale zase by to bylo min. 14 dnů novýho čekání

kali no to je těžký říct, jesli jsi už v 11 tt tak už by se obecně nic dít nemělo, ale kdybys byla na začátku jen pár dnů po najití // tak bych tě na endo poslala okamžitě. každý člověk a hlavně každý dr. to bere jinak někdo to bere tak že když je holka zaléčená a v normě před otěhu tak není třeba nic v 1. trimu řešit ale můj dr. ať už je holka zaléčené dlouhodobě nebo ne tak si je zve okamžitě po najítí //. já byla na kontrole zhruba 3 týdny před otěhu a byla jsem v krásné normě, ale jakmile jsem našla // tak hned druhý den jsem mu volala a řekl že ještě ten den musím na krev a světe div se ono fakt štítka na těhu které je sice staréjen pár dnů zareagovalo okamžitě. v době otěhu jsem byla zhruba na hodnotě TSH 2 ale 13 dpo už bylo TSH na hodnotě kolem 0,19 pak za 3-4 týdny mi to zase vystoupalo na hodnotu přes 5 takže vlastně já měla největší výkyvy štítky v 1. trimáči a od 2. trimu zase krásně v normě a už v pohodě. navíc já ze svý zkušenosti a zkušenosti mnoha holek říkám radši jít na štítku 3x zbytečně než jednou jako já ze zprávou z revize protože to dr. zanedbali 😉

kali.kal
25. jan 2010

Len, Stroužek: Díky za uklidnění 🙂 Je pravda, že už rok a půl mám štítnou v poho a beze změn. Tak já budu v klidu a nechám si to ve středu nabrat 🙂 Snad to stihnou zanalyzovat co nejdřív 🙂

vendulak
25. jan 2010

Strouži ahá! Tak to jo 🙂 . My jsme od Plzně, takže Polsko je pro nás dáááleko! 🙂 Ale zase je to blízko do Německa. Hlavně třeba z chaty to máme blízko a byli jsme si třeba v létě v Německu v lékárně pro ten Pre seed co mám v albíčku 🙂 .

Estrelito já kdysi když začínala měřit BT tak sem právě narazila na článek ve kterém mě poprvé hlodlo jestli nemám sníženou fci štítky, podle toho co tam psali o nízkých bazálních teplotách jako mám já. Myslela jsem že ten článek už nenajdu, ale našla jsem 🙂 . Tak ti tady házím odkaz: http://www.rodina.cz/clanek4015.htm

strouzek
25. jan 2010

kali neboj bude to dobrý, kdyby to bylo moc špatný nedošla bych do 11 tt. výsledky šíttky jsou hned klidně ten samej den tak neboj 😉 a na screening jdeš?? mě překvapilo že zprávu ze NT screeningu si vyžaduje i štítkař prej je to na něco důležitý nevím na co ale měl to u sebe.

vendulak
25. jan 2010

Tý jo koukám že odpovídám nějak hodně pozadu 😕 , sem si asi zapoměla zaktualizovat stránku 😀

vendulak
25. jan 2010

Aha, tak jste odpovídali hlavně kali, tak o tom já bohužel nic moc nevím, sem ještě v tom štítkaření nová. Tak snad sem neodpovídala až tak úplně mimo mísu Estrellitě 🙂 .

strouzek
25. jan 2010

jj tak německo blízko musí být fajn, to bych hned brala, my kdysi taky jezdili dost do polska nakupovat, vím že brácha před lety tam nakoupil celou výbavu ale teď když čekali druhého prcka jel tam znovu a prej už to není co to bývalo, kurz už není tak úchvatný jak býval takže vlastně je fuk jestli si to objednám za dobrý ceny z netu nebo v polsku. akorát ty okna se tady využívají dost, navíc i hodně firem co se tváří českých má výrobnu v polsku protože je tam levnější pracovní síla i materiál. jediné co se tam fakt vyplatí jsou košíkové věci, věci na hřbitov to tam kupuje mamka a podobně, byli jsme tam v létě v polsku na trzích a měli tam koš proutěný na kocoura takový ten na přenášení no a za 200 kč v přepočtu tady mají ten samý ve zverimexu za 700,- takže jsem ho brala hned

strouzek
25. jan 2010

každopádně kočár jsem z polska rozhodně nechtěla, nějak u těchto věcí jsem ráda za česky mluvící jedince se kterýma se můžu v případě reklamace hezky česky pohádat 😀

tereza1980
25. jan 2010

ahoj, ráda bych se poradila, snažíme se o druhé mimi, začali jsme docházet do Gennetu, podle výsledků hormonálního profilu mám hodnoty TSH, T4, T3 v normě, hormony také kromě Proklatinu, ten mám o něco málo nižší, ale mám zvýšené protilátky - AB Thyreoglobulin mám 162,8 a AB Thyreoperoxidáza mám 263,1, tj. cca 8 krát vyšší než limit, zítra jdu na endokrinologii na vyšetření, můžou výt ty vysoké hodnoty tím, co brzdí otěhotnění? budu muset užívat léky? co myslíte? díky moc

len
25. jan 2010

Terezo, laicky to vidím tak, že tělo vytváří proti ŠŽ protilátky, ale ŠŽ samotná to zatím zvládá a vyrábí hormonů správné množství. Takže je možné, že na to léky vyfasuješ, abys ŠŽ jaksi "odlehčila," ale pokud nemáš nějaké dramatické hodnoty hormonů mimo limit, hlavní příčina neplodnosti to asi nebude. Každopádně je fajn, že s tím jdeš přímo na endokrinologii. Jak dlouho už se snažíte? Tonička je ještě malá 🙂

tereza1980
25. jan 2010

ahoj len, snažíme se více než rok, Tonička se povedla v druhém cyklu po 10 letech užívání HA, mysleli jsme, že druhé půjde dobře, ale nedaří se, tento měsíc jsme začali docházet do Gennetu, máme za sebou spermio, to je ok, teď ten hormonální profil, dr. mě poslala na endokrinologii a sehnala jsem doktora, co mě rád vzal hned na zítra, ve čtvrtek jdu totiž na hysteroskopii, mám ještě nález v děloze, to je možná ta příčina neplodnosti 😒 jsem po císaři, mám deformitu dělohy, srůsty, tak tam asi spíš bude ta mechanická překážka, ale ta štítka mě dost překvapila, když mi to z gennetu večer primářka volala.
snad to bude ok a nebudu muset brát nějaké silné léky, mám hlavně strach z vedlejších účinků

len
25. jan 2010

Tak to bude bohužel možná spíš tímhle než tou štítnicí 😔
Jinak ty léky naopak mají ty nepříjemné projevy mírnit. No a pokud žádné nepříjemné projevy nemáš, tak by to snad nemělo dělat vůbec nic, ještě jsem asi neslyšela o nikom, kdo by se z dlouhodobého hlediska po lécích na ŠŽ cítil hůř než předtím, co je začal brát 😉
Držím palce 🙂

vendulak
25. jan 2010

Strouži my tam do Německa stejně nejezdíme. Jezdili jsme tam někdy po revoluci hodně, když tady bylo prd 😀 , ale jinak ne.
A s tima proutěnýma věcma to náhodou zrovna vím 🙂 . Můj příťa totiž košíky plete. A právě vím že když jsme jezdili na akce po tich hradech a městech a byla to větší akce tak tam byli i prodejci z polska a ty ceny se fakt nemohli srovnávat 😒 , takže to příťa vždycky prodal prd 😒 .

strouzek
25. jan 2010

plete košíky jo? to musí být super mě se to hrozně líbí když to někdo umí, to doma musíte mít zakošíkováno 😀 ceny to je jasný nejde to srovnávat tady když jsou trhy a je tam čech a polák tak je to vždycky rozdíl u těchto věcí

blanka.k
25. jan 2010

Ahoj holky,
mám dotaz na léky Euthyrox - před 3 lety mi zjistili autoim.zánět štítné žlázy, ale prý si s tím tělo poradí samo, že vše jsou hraniční výsledky, ale že zatím vyzkoušíme, jak si s tím poradím sama. jediný problém byl hodně zvýšený prolaktin, na který beru Dostinex, v těhu jsem ho hned vysadila. asi ve 20tt mi mudr. předepsala Euthyrox, že teda tělu pomůžeme, když jsem těhule, 4x týdně 1tbl Euth.50, po měsíci odběry a další zvýšení na 1tbl.denně. A te´d dotaz... po prvním dávkování jsem hned během týdne nabrala 3kg (a to jsem z nich měla běhavku a asi 2 dny zvracela, skoro nic jsem nejedla) a teď po dalším zvýšení skok a zas 3 kg. Ještě mi muž upřímně řekl, že mi během toho prvního týdne z ničeho nic narostly 3 brady a mám nějaký silnější krk. A to tam píšou, že stř.proplémy jsou normální (to chápu), a že se může dočasně zhubnout... no já mám opak. Vždycky po zvýšení hrozný nárůst (naštěstí fakt jen pár dní). ještě i přijde, že jsem ještě víc unavená než dřív a knedlík v krku je ještě větší 😖 Objednaná jsem až za měsíc, ale nějak z toho nemám dobrý pocit ☹ Vždycky mi jen vezme krev, UZ mi dělala poprvé a naposledy před těmi 3 lety ☹
Leni - zdravím spolužačku a přeji ať vám to konečně vyjde 😉

strouzek
25. jan 2010

ahoj blanko no teda takový účinky u euthyroxu jsem nikdy neslyšela, asi máš nějakou velkoureakci na tu léčbu, já jsem po euthyroxu a hlavně operaci štítky přibrala 10 kilo za měsíc ale to byla trošku jiná situace. každopádně ten utz krku by ti měli udělat

vendulak
25. jan 2010

Strouži jo jo plete a krásně taky ho obdivuju. Vždycky přes zimu plete krásné košíky normálně z vrbového proutí a přes léto plete z pedigu a dělá moc krásné věci. Když dělá z pedigu tak já mu k tomu třeba dělám dna ubrouskovou technikou a třeba i proutky barvíme na nějaké barvy ať už tmavší odstíny hnědé nebo prostě barvičkama. Když sem měla podnikat tak mi do salonku upletl nádherný nádobky s oranžovou 🙂 . No prostě je to můj šikovnej kluk 😀 .

diddi
25. jan 2010

ja beriem euthyrox 150 denne...a az do konca zivota ☹ ....mam vyoperovanu lavu cast stitnej zlazy a prava ma znizenu funkciu 😒 ...tiez som mala autoim.zanet stit.zlazy...este pred otehornenim som brala euthyrox 50...no po porode mi narastla struma a 8m. po porode mi museli vybrat celu lavu stranu..ach ☹

len
25. jan 2010

Jé, ahoj Blanko, jsem ani nezaregistrovala, že jsi těhotná, gratuluju! 🙂
Hele, mně přijde logický, že tyroxin jako takový má na starost v podstatě celkový metabolismus, takže když je ho málo, tělo je zpomalené a nabíráš... A naopak, při předávkování se metabolismus zrychlí, takže by se nabírat nemělo. Jako jo, setkala jsem se tu s tím, že někdo po nasazení tyroxinu přibral, ale byla to taková ta "setrvačnost" - než se dá tělo dohromady, tak to trvá. Taky při prudkým zvýšení dávky může nastat efekt "předávkování," kdy tělo zareaguje vedlejšíma příznakama v podobě hyperfunkce - třes, nervozita, hubnutí... Ale ještě jsem popravdě nikdy neslyšela, že by někomu zvedli dávku a on na to bezprostředně zareagoval zcela opačnýma příznakama 😕 Takže, smysl mi to nedává, ale hlavně, že je to jen přechodný 😉

strouzek
25. jan 2010

vendul tak to je šikulka, můj neumí rukama nic, akorát klapat do počítače 😀 já teda taky že bych byla nějak extra manuálně zručná to nejsem ale na manžu a jeho totální levorukost nemám 😀 takžte o to víc obdivuju když má někdo doma chlapa kutila nebo takovýho košíkáře či něco jinýho.

didi ahoj neboj do konce života prášky to tu budeme baštit každá, s operací nebo bez, já jsem taky po operaci ale myslím že jsem udělala nejlíp co jsem mohla. jenom se divím že ti brali jen půlku, mě právě na tohle upozorňovali že mám sice blbou jen jednu půlku myslím že jsem měla špatnou pravou ale že mi radši vemou celou protože často se nemoc přesune na tu druhou stranu a tak bych vlastně musela na operaci jako už mnoho lidí 2x. i ta paní co tam byla se mnou na operaci šla už podruhý,vlastně potřetí, jednou zamlada jí brali akorát uzlinu, pak jí brali jednu půlku a teď po asi 20 letech jí brali zbytek protože měla na krku vole že ani pohnout hlavou nemohla. takže nadávala proč si jí nenechala vzít najednou. takže já jsem hned razila teorii že kde nic není není co by narostlo 😉 jinak já beru taky 150 euthyroxu ale vůbec mi to neva, co se týče štítky je mi skvěle a nějaký malý prášek každý ráno mě nerozhodí. jsou horší no ne? 😉

marion
25. jan 2010

strouzek, mna ale skoro vzdy na ten 13, 14 den pobolievaju vajecniky, to neznamena ze mam ovulaciu? 🙂

strouzek
25. jan 2010

mari jj to může být ono mě bolela vždycky jen jedna strana ale zato každý měsíc a bolelo to jakoby taková bolest co postupovala dolů a shodovalo se to s ovutestem 😉

marion
25. jan 2010

pred prvym tehu som to nemavala, ale nemala som ani pravidelne menzes a mala som vzdy krce. Avsak po porode, mavam pravidelne, nemavam bolesti a este pocas ovu ma pobolieva v podbrusku... 🙂

No skusim nejak nastudovat tie vase grafy ale som z toho neja blba...ak sa ti chce prosim napises mi na IP prosim ako to meriate a znacite? Dakujem... 🙂