Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

jerrymona
29. nov 2010

@estrellita ked mne hebamme ananas odporucala. 😖 no mozno bol kysly, co malej nesadlo. lenze to je jedno co jem, ona ma koliky aj tak. myslela som, ci to nie je z mliecnych vyrobkov, ale mlieko nepijem, maslo jem kazdy den ale malo, syr sem tam a jogurt by som vraj nemala. cokoladu su dam tiez asi kazde dva dni alebo ked mam chut, ale maximalne dve kocky viac nie. paradajky nejem, papriku som jedla, ale uz nebudem, inu zeleninu jem. okrej tej, co naduva. ine veci ako strukoviny, orechy atd. tiez nejem. na ovocie som nikdy nebola a to tiez nejem. hebamme mi povedala, aby som namiesto normalnych cestovin jedla celozrne, lebo normalne cestoviny obsahuju bielu muku a ta tiez moze naduvat. ako v cerstvom pecive.
takze väcsinou jem ryzu (uz sa mi zacinaju sikmit oci 😀 ), mäso, polievky...vela toho nie je. a carolinka ma aj tak koliky. 😖 no to je asi preto, lebo babätka este nemaju plne vyvinute creva a preto sa rychlo zaplynia a hocico im robi zle.

@janula.k ako pises, treba mat trpezlivost.

a mne endo hovoril, ze po porode mozem lahko sklznut do hyper, mozno aj som, lebo si sama sebe pripadam divna. 😖 pojdem az koncom decembra, tak uvidim, ake budu vysledky. 🙂

estrellita
29. nov 2010

@jerrymona jogurt ti nedoporucila? ja ho jim kazdy den ☹ j auz fakt nevim, co bych mela / nemela jist 😝 des bes, ale jak rikas, mozna to ani neni tim, co my jime a zbytecne se omezujeme 😅 ale co kdzy ne, ze jo 😅

estrellita
29. nov 2010

@jerrymona ja si prave taky prisla divna, hodne se potim, nekdy jsem nemohla usnout, rychle se mi meni nalady, jsem takova "nasravaci" atd. takze jsem to cekala.

jerrymona
29. nov 2010

@estrellita ja uz tiez neviem, co vsetko mam/nemam jest. teraz som pol hodinu rozmyslala, co mi ma mm kupit na tento tyzden z obchodu.
tiez som na vazkach, mam sa obmedzovat alebo mam skusit jest, co som jedla doteraz? jasne, ze bez tych zakazanych potravin. ale nechcem jej zbytocne este viac zatazovat. myslim ze po 3.mesiaci vyskusam niektore ine veci. ale az ked nebude mat koliky. a zatial umriem na podvizivu... 😀 😝 😅

ja sa potim viac v noci, ale nie stale. so spankom mam tiez problemy...cez den sa nutim spat, ked spi carolinka, ale sa mi nedari. a v noci kym sa mi podari zaspat, ona je uz hore a budto ma koliku alebo chce pit. 😅
povedala by som, ze u mna je skor utlm ako zmena nalad, ale to je asi nedostatkom spanku.

lu27la
30. nov 2010

Ahojte kocky,ani to nestiham vsetko citat.ja sa liecim asi 7 rokov na autoimunnu hypofunkciu stitnej zlazy./euthyrox100/No mne povedal lekar v Lubochni ze zeny,ktore sa liecia rodia ako jablone 😵 ze sa nemusim bat,ale ked sme sa zacali snazit,nedostala som menzes,a ja ze ako rychlo sa to podarilo,a to cysta/podla dr. velka ako mensia mandarinka/ na pravom vajecniku a zablokovala cyklus,takze som mala anovulacny.uz je tyzden po vyvolavacke a nic.Tak neviem.Teraz sa celkom bojim,ci sa to tak lahko podari... 😒

katie_25
1. dec 2010

@estrellita @jerrymona holky, řešíte prdíky vašich drobečků? zrovna jsme v diskuzi těhulek na toto také narazily, jsou tam maminy, který už děti mají, takže říkaly, že v těhu je smí jíst skoro všechno, ale při kojení by jsme měly být jen o starým chlebu a vodě .. 😒

jo a my s manželem chodíme na předporodní kurz, takže už jsme rodili, dnes jsme kojili, zítra budem řešit psychiku rodičů a příští týden jdeme na prohlídku porodního sálu .. od ledna budu chodit cvičit .. takže si od ježíška přeju gymnastický míč 😀 jo a příští týden jdu na krev na endo, jsem zvědavá na výsledky

carrie84
1. dec 2010

@jerrymona @estrellita - caute baby 🙂 Uzasne problemy tie prdiky a plienky, ze? 😀 Nebojte sa, bude horsie 😀 😀 😀 V jedle (aspon u mna) plati, ze nejem, co ma naduva - karfiol, kel, kapusta, brokolica a vyhybam sa alergenom ako rajciny, med, orechy a spol. Ale strikne som to dodrziavala len prve 3 mesiace = potom skuste po troche. Maly kusok niecoho zjest a den pockat, co to spravi. Ale holt, koliky sme mali aj tak - a uderom 3 mesiaca zmizli 😉 🙂 A vyborne zaberalo cvicit nozickami a masirovat brusko 😉

Inak - dlho som tu nebola, ako sa mate? Co noveho? A strouzek sem este chodi?
Akurat vcera som bola na kontrole so stitkou 😒 Som dufala, ze vsetko bude ok a protilatky vysoke a tsh 0,058 ach jo.... tak sa vytesujem 😖

jerrymona
2. dec 2010

@carrie84 nozickami cvicim, brusko masirujem a pomahaju jedine kminkove cipky. ja pevne dufam, ze to koncom 3.mesiaca zmizne, lebo to uz nie je sranda. place kazdu noc, chuda moje a trapi sa. no nic sa neda robit, len cakat. a to je take cakanie na godota... 😅
ako sa dari tebe?

carrie84
2. dec 2010

@jerrymona - poznam, aj my sme si tym presli. Ale fakt - uderom 3 mesiaca sa to zo dna na den stratilo 🙂 Ja si momentalne uzivam maleho - otrepana fraza - ale fakt je to nase slniecko 😀 😵 Nasli sme si uz nejaky rytmus dna, tak je to fajn. Chodime na baby masaz, cvicit a spol. Ale aj tak kazdy vecer padam mrtva do postele 😀 😀 Akurat ta stitka ma teraz hneva 😒 Za rok - dva planujeme dalsie babo, tak sa snad dam rychlo dokopy. Keby mi aspon kila ubudali, ked uz mam tu hyper, ale ani to 😠 😀 😀

tinara23
6. dec 2010

ahojte dievčatá, robili mi HP na 3DC a zistili mi hodnoty TSH 5,30 a SHBG 129,90. Lekár ma odporučil na endokrinologiu, že to vyzerá na zníženú funciu štítnej žľazy. Ani som netušila, že toto môže byť problém. Idem sa objednať na endokrinologiu, viete mi bližšie povedať čo znamenajú tie hodnoty?Ďakujem

petula22
7. dec 2010

@tinara23 Ahoj, TSH 5,3 opravdu značí, že by mohlo jít o sníženou fci štítné žlázy, ale ničeho se neboj, lékama ti to srovnají a pak se zadaří. Podle gynekologů by se hodnota TSH na otěhotnění měla pohybovat max do 2,5.

tinara23
7. dec 2010

@petula22 ahoj, no ved bojujem teraz s poradovníkom na endokrinologiu, že termín o pol roka 😠 a ty ako pokročila si v niečom ? my sme išli nakoniec do toho CAR a tam sa na to prišlo...a nevieš ten hormon SHBG, na nete o tom moc nie je.

petula22
7. dec 2010

@tinara23 To znám, u nás je to s objednáváním to samé. Já ted měním endokrinologa a jdu na kontrolu už v lednu, vzali mě rychle, protože jdu v lednu na laparku a včera jsem byla pro papíry v nemocnici a oni tam chtějí i aktuální vyšetření ze štítné. U nás žádná změna, pořád se snažíme.Od 13.12. budu chodit na cvičení podle L. Mojžíšové, tak to třeba pomůže. Co se týká hormonu SHBG, tak to mi nic neříká, ale myslím, že to bude hormon na protilátky. Většinou bývá se sníženou fcí spojen i autoimunitní zánět štítné žlázy, ale to by nemělo moc těhotenství ovlivnovat.

katie_25
8. dec 2010

já jdu zítra na krev na endo ..je to po dvou a půl měsíci po zjištění těhu .. jsem na to zvědavá, jaký bude výsledek

estrellita
8. dec 2010

@tinara23 taky nevim, co to je, ale jestli to jsou protilatky, tak to je pak autoimunitni hypofuknce a ty protilatky uz budou stale vysoke. Je dulezite sledovat TSH a fT4 😉

tinara23
8. dec 2010

@petula22
@estrellita podarilo sa mi získať termínk endokrin. na december, bohužial, musela to potlačiť moja kamaratka 🙂 spýtam sa ked tam pojdem na ten hormon SHBG a dám vedieť, možno to bude tiež niekoho zaujimať. Každopádne ďakujem za odpovede. 🙂

jerrymona
11. dec 2010

dobre ranko babenky. ako sa mavate? 🙂 ja nic nestiham, ako stale a carolinka sa na mna dalej lepi ako nalepka 😀 . uz zacina pekne dvihat hlavicku a usmieva sa nadherne. len to musim vystihnut a odfotit. potom dam sem. 🙂

@simasla to uz ma iba za par ze? drzim palceky pri porode a som zvedava na michaelu. 😵

simasla
11. dec 2010

@jerrymona - díky, že na mě myslíš, ale zatím se nic neděje 🙂 Míša má dle Dr. prý už 3,3 kg a já jsem stále uzavřená 🙂 ale asi se z toho čekání zblázním 🙂 Jak vy? Už se vám zlepšilo to papání a bolesti bříška?

jerrymona
11. dec 2010

@simasla verim ti, ze sa nevies dockat. s estrellitou sme si uzili svoje. 😅 a pekna vaha. 😵 uz sa na misku tesim.
my sme mali vcera asi najhorsi den, mala dost plakala...mala poriadnu koliku. 😖 koliky su inak este stale na dennom poriadku, takze sa dokopy nezmenilo nic. akurat som si vsimla, ze v noci ovela lepsie spi, ked ju zabalim do deky. nemoze hybat ruckami, tak sa na to nezobudi. je to ovela lepsie...takze papa priblizne kazde tri hodinky namiesto kazdej jednej alebo dvoch hodin. 🙂

simasla
11. dec 2010

@jerrymona - uff ještě pořád vás trápí bříško no chuděra - no snad se to brzy spraví. Kamarádka ta má holčičku 6 týdenní a ty zase bojovaly s kojením - malá málo sála a tak brečela hlady a nepřibírala. Nakonec přikrmují lahvičkou a prý je teď úplně jiné miminko - takže řekla, že si teprve teď začíná užívat toho jejího broučka, doteď to byly jen nervy. Takže držím palečky, aby se vám ty koliky už vyhýbaly a malá byla spokojená a tím pádem byla spokojená a odpočatá maminka.

janula.k
11. dec 2010

ahojte 😉 chcem sa opytat, ci pri znizenej cinnosti šž moze byt sucha pokozka..ja mam uz dlhsie velmi suchu plet, az šupinky sa mi robia na tvari. Ake este mozu byt priznaky znizenej cinnosti?

tinara23
11. dec 2010

@janula.k toto sa mi podarilo nájsť na nete : Príznaky zniženej funkcie štít. žlazy: "Býva zvýšená únava, zvýšená citlivosť na chlad (zimomrivosť ), apatia, strata záujmov, znížená telesná a duševná výkonnosť. Koža je suchá, šupinatá, studená, cestovitá, svetložltej farby. Vlasy sú suché, lomivé, vo zvýšenej miere vypadávajú, v tvári vidíme opuch okolo očí, veľký jazyk s otlačeným zuboradím. Môže dôsjť k zvýšeniu hmotnosti, spomaleniu srdcovej frekvencie (bradykardia), prípadne zväčšenia až zlyhania srdca. Častým príznakom býva aj zápcha, u žien v reprodukčnom veku poruchy menštruačného cyklu, zvýšené riziko potratu či predčasného pôrodu, u mužov impotencia, poruchy spermatogenézy, ochabnutie a slabosť svalstva, drsný, chrapľavý hlas, ktorý sa môže chybne považovať za ochorenie hrtanu. Nastávajú aj zmeny laboratórnych parametrov (napr. cholesterolu, sodíka, krvného obrazu). "

katie_25
12. dec 2010

@simasla jůů a tobě už se to blíží 😵

e.lle
13. dec 2010

ahojte.. baby ja som nikdy v živote nemala problém zo štítnou žlazou a zrazu mi v krvi zistili zvýšené protilátky S-antiTPO až 296.... zajtra idem endokrinologičke.. tak som zvedavá,nemáte s tým skúsenosť? nie je to nebezpečné pre plod? 😨 hormóny mám v poriadku

norcima
13. dec 2010

Ahojte dnes som bola na kontrole po mesaici a TSH mi kleslo z 5,11 na 3,257, FT4 14,43, doktorka povedala, ze mam nadalej brat euthyrox 37,5 a na kontrolu az o pol roka 😒 . Nie je to neskoro, az za pol roka ? 😖 A ani davku liekov mi neupravila 😖
No, ale aspon uz mam v hodnoty v norme 🙂.

petula22
13. dec 2010

@norcima Ahoj, ono se ti to ještě sníží. A kontroly za půl roku jsou normální. Mně se to snižovalotaky postupně aniž jsme zvedali po každé dávkování. Měla jsem TSH 9,5 přidali jsme léky a po 3 měsících to kleslo na 3,5 a po dalším půl roce to šlo na 1,88.

petula22
13. dec 2010

@janula.k Ahoj, suchá pokožka je jeden z příznaků, já na to trpím taky. Těch příznaků je víc, jako třeba zácpa, únava, zimomřivost, ale to jsou všechno věci, které jsou spojené i se zimou, takže to podle toho moc nepoznáš. Nejlepší je zajít k doktorovi, vezmou ti krev, případně ti udělají UZ a hned budeš vědět.
Já se léčím už nějakých 12 let, zácpou rozhodně netrpím, je mi pořád vedro 🙂. Takže to podle toho až tak neber.

petula22
13. dec 2010

@katie_25 Ahoj, tak jak si dopadla na endo, je to vše OK?

norcima
13. dec 2010

@petula22 dakujem, tak som spokojnejsia 🙂

norcima
13. dec 2010

@petula22 a este mam tam napisane, ze pri zvysenej unave si mam dat aj 2 tabletky (teraz mam 1 a pol)... ako zistim kedy, ked sa maju brat rano na lacno...