Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

strouzek
25. nov 2009

no mě hyper grafy neovlivňovala ale hypo první měsíce po operaci jo. ovulu jsem měla ale celý cyklus posunutý a nízký teploty, po srovnání zase vše okej a těhu 😉 ale to podle mě ovlivňuje TSH ty teploty protože já protilátky nemám, ani mít nemůžu když není štítka a teploty na tu hypo reagovali

strouzek
25. nov 2009

Elmes je mi to jasný že jseš z toho vyvalená jak puk a vydepkovaná, já loni v tuhle dobu šla od štítkaře v totálně sesypaném stavu, bylo to sakra špatný dle výsledků, uzliny, krev v háji, navíc jsem byla těsně po potratu a dr. mi řekl že když nedoléčím štítku je velká šance že se to stane znovu a rovnou mě připravil na možnost zákazu otěhotnět na několik let. no a koukej, jsem v 6 měs. těhu a vše okej. já jsem to vyřešila radikálně ale to neznamená že ty musíš taky, šla jsem na operaci aniž bych zkusila nějakou jinou léčbu, ale jsem spokojená jak blecha v kožichu. je mi skvěle, žádný příznaky, půlroku po operaci jsem otěhotněla a těhu probíhá na jedničku. ráno slupnu 1 pidi prášek a jsem vysmátá. nikdy to není tak horký jak se zdá, prostě doktoři vyplaší, já když jsem od něho tehdy šla přišla jsem si že končí život a že jsem jediná na světě až z netu jsem zjistila jak velké % holek to postihuje, pak jsem začla zjištovat že i v mém okolí je kupa lidí se štítkou co jí mají celý život a žijou spokojený život a mají dětí jako smetí 😉

elmesdemayo
25. nov 2009

ok, tak snad to půjde, jak má. Pro mimi cokoli, takže kdyby mi doktor řekl, že mám sníst dvě lopaty pilulek každé ráno, tak do toho půjdu stejně. Ale je to zase další věc, která mi bude ležet v hlavě než se začneme po svatbě snažit. Dopředu stresy, jestli to bude v pořádku..achich achich..

elmesdemayo
25. nov 2009

strouzek_ono je to všchno způsobené tím, že mě obvoďák strašně zanedbával, pořád jsem chodila a říkala, že tohle a tohle není dobrý a on mě nikam na testy neposlal a udělal ze mě eine tschechische Simulantenbande...

Tak jsem se jednoho krásnýho dne sebrala a našla si jinýho doktora a od té doby jsem v ordinacích jako doma. Možná jsem to měla udělat dřív! Nový doktor mě poslal na vyšetření snad ke všem odborným lékařům🙂 Vstupní prohlídka asi přes hoďku a doporučení na oční, gyndu, zubaře, endokrinologii, nefrologii, urologii. Když jsem odcházela, tak jsem měla pocit, že víkend už nemusím řešit, protože se ho stejně nedožiju, ale zároveň jsem konečně potkala doktora, kterýmu věřím.

strouzek
25. nov 2009

elmes tak jestli se ještě nesnažíte tak jenom dobře, aspoň máš čas zkusit léčbu a nic tě nehoní. buď za to ráda, horší kdybys byla snažilka roky a pak se po třeba 3 letech přišlo na štítku, další rok dva léčby a pak to taky nejde jen tak, hned 6 let v háji a to je pak na palici. kažodpádně z vlastní zkušenosti doporučuju dořešit překážky proč se ještě nesnažit co nejdřív a neotálet, ono to fakt nejde jen tak počít mimi a nemusí to být problém jen se štítkou takže já teď všem v mém okolí radím nečekat zbytečně ani měsíc pokud nic nebrání protože každej měsíc k dobru je jenom plus protože mimi naplánovat nejde a čím víc chceš tím méně se daří 😔

elmesdemayo
25. nov 2009

strouzek_právě to mě donutilo změnit doktora. Chci udělat maximum pro to, abych ovlivnila pro tu šanci otěhotnět, co je v mých silách. Teď se právě dávám dohormady..

strouzek
25. nov 2009

elmes určo je dobrý si to nechat projít hlavou, trošku se vzpamatovat z toho šoku a uvidíš že za pár dnů budeš už úplně v jiném rozpoložení. jak říkám já z toho prvního šoku byla totálně v háji, dostalajsem horečku z nervů, totálně jsem se složila, navíc však to znáš doktor mluví učeně, ono to třeba není špatný ale co si má myslet někdo kdo to nezná, holka která chce mimi a jí tam začne vykládat o potratech, roky čekání a hlavně nádorku v krku. já týden žila s tím že mám fakt rakovinu prostě šoky a přitom nebyl zhoubný a vlastně je to u štítky jakoby uzlík ale vystrašit umí prostě doktor pořádně. nejvíc mě pomohl net a ptát se a ptát, zkontaktovat lidi co si tím prošli, jak se jim žije teď, jak to řešili....

týden jsem jakoby prožila u netu a studovala vše o štítce a pak jsem začla řešit a jsem ráda. čekat až se doktoři uráčí mě léčit tak čekám na mimi ještě za 5 let, protože jak už jsem tu mnohokrát psala jednali se mnou stylem jste mladá stejně máte na mimčo čas, kam spěcháte, těhotná už jste byla takže plodná jste to stačí atd. fakt na zabití, tak jsem se naštvala začla jsem si vše obíhat sama, doktoři mě měli a možná mají plný zuby doteď protože jsem se nenechala odbýt, i operaci, operatéra, termín a vše jsem si zařídila sama ale co? mám to vytoužené mimi takže já radím řešit co nejdřív, není na co čekat a hlavně líná huba holé neštěstí 😉

elmesdemayo
25. nov 2009

strouzek_jsi fakt silná ženská, k miminku moc gratuluju.

jenom má, ještě dotaz..ptala jsem se gynekologa, jestli musím nějak měnit antiko (přece jenom jsou to taky hormony), když mi najdou něco na štítce a on mi řekl, že to nemá na to vliv. Je to pravda?

strouzek
25. nov 2009

elmes silná ani ne až se sama divím že jsem takto reagovala v některých situacích ale asi to bylo tím šokem, vlastně jsem se o štítkce dověděla v šestinedělí po potratu, vlastně pár dnů po potratu, skončila jsem šestinedělí a šla jsem pod kudlu takže to možná byli hormony, je fakt že se mi ta doba zdá jakoby ve snu, vůbec jsem nepřemýšlela spíš jsem jednala podle emocí, prostě jsem byla šílená z představy že mám v krku nádorek i když nezhoubný, že by se mohl ještě zvětšovat, že mi zakáží otěhotnět a že můžu znovu potratit takže popravdě já jsem tam šla přes názory lidí, rodina mě od toho odrazovala že je to zbytečné řešit to ttakhle radikálně hned, ale já neviděla neslyšela, vlastně jsem se pořádně neptala ani manži co si myslí já se prostě rozhodla, zavolala jsem štítkaři že chci operaci a on mi řekl okej ale termín za x měsíců, tak jsem si okamžitě vzala volno v práci a šla jsem za soukromým chirurgem sedla jsem si tam že neodejdu dokud mi nedá termín a rovnou jsem mu řekla že za měsíc nejpozději už chci být po operaci a rovnou i doma z nemocnice a že je mi fuk jak to udělá že prostě já to chci a hotovo 😀 když jsem pak šla naoperaci tak ani ti doktoři v nemocnici nechápali co tam dělám furt se ptali jak dlouho se léčím a já že o štítce vím měsíc a chci jí hned ven 😀 😀

strouzek
25. nov 2009

no elmes jak je to s tou antikoncepcí tak to nevím tady jsme všechny hysterické snažilky toužící po mimi takže antiko je pro nás jakoby sprosté slovo 😀 ale řekla bych že to asi vliv má, teda já nevím ale tak nějak si pamatuju že jsem vlastně po tom potratu šla na gyndu a s gyndařem jsme řešili že mám počkat na nové snažení až se po potratu zahojím (těch půlroku se říká) a pak i srovnám štítku a že mi řekl no a chcete antiko?? a pak řekl jo vy ho vlastně teď asi nemůžete ale víc nevím, já jsem stejně v duchu věděla že nebudu čekat na nějaký termíny že chci mimi hned. podle mě to jsou hormony, zkus se na to zeptat ještě jinýho doktora

shandy
25. nov 2009

len 😀 😀 😀 😀 😀
no ja by som to prestala uz asi po 20, tak to mas dobru vydrz 🙂 , klobuk z teba dolu 😉

shandy
25. nov 2009

elmes, co ja vie, v pripade, ze beries antiko bude treba dat vyssie davky hormonov. vplyv to ma akurat taky, ze ta antikoncepcia ti to ochorenie (vacsinou spolu s inymi faktormi) mohla spustit...a hlavne je lepsie s tou autoimunitnou poruchou ziadnu HAK nebrat...vies si presnu diagnozu?

strouzek
25. nov 2009

no já si taky myslím že to antiko může štítku spustit, u mě stres, antiko a dědičná dispozice udělali asi svoje

shandy
25. nov 2009

strouzek, u mna prekonany virus (mononukleoza), stres a antiko, mozno aj dedicna, ale zatial som neprisla na niekoho, kto by to mal este okrem mna 🙂

strouzek
25. nov 2009

shandy no u nás to má mamka a teta ale těm se to objevilo až při přechodu jen u mě tak brzo. k tomu se říká že tady v pohraničí je štítkařů víc že jsou nějaké statistiky že už od války je tady víc nemocných , prej je to z vody tak nevím. každopádně když jsem tehdy šla poprvé na štítku a dr. se mě vyptával na rodinu nemoci v rodině a řekla jsem že otec má vysoký tlak a mamka štítku tak mi řekl že spíš by bylo divný kdybych jí měla v pořádku 😝

shandy
25. nov 2009

no jo, je to mozne, ze aj nasi to maju a ani o tom nevedia...ked to vacsina lekarov takto podcenuje 🙄
ja som minule nasla nejaku studiu, ze profylaxia obyvatelstva iodizaciou - ze vlastne pocas x rokov podavali obyvatelstvu jodizovanu sol a pod. a ze co sa tym dosiahlo. mam pocit, ze asi nic, lebo co robili vzorku tam tam nasli x nediagnostikovanych stitkarov. cize zaver vlastne ziadny... 😝 a dokonca ta iodizacia niektorym mohla naopak uskodit... 😔

kingstonka
25. nov 2009

.... tak ja som sa este toho vysetrenia u endokr. nedockala (este tyzden) ale net uz mam pregoogleny 😉 ...tak si myslim, ze mne sa to spustilo po tehotenstve (niekde som totiz citalalze asi 85% zien to ma po porode-ale ze vacsinou sa to samo urovna do roka ak nie tak ze potom uz to je na dlho)...

elmesdemayo
25. nov 2009

shandy_ minulý týden jsem byla na vyšetření na šítce (odběry a tak) a dneska sono. Pro zprávu o nálezu a "medikaci" si jdu zítra ráno, takže ještě přesnou diagnozu neznám. Zeptám se ale každopádně doktora endokrinologa, jak to vydí v mém případě s tou HAK.

strouzek_chápu, že pro vás je antiko sprosté slovo, nicméně mám v plánu vysadit konec ledna a tři měsíce si od toho odpočinout a od května (svatby ) se snažit. Pokud doktor řekne, že nedoporučuje, tak vysadím samozřejmě hned.

elmesdemayo
25. nov 2009

kingstonka_neznám tvůj příběh, ale vím, že moje známá měla štítnou žlázu v pořádku. Po porodu začala mít problémy zdravotní, začala šíleně hubnout, do měsíce měla míň než před otěhotněním. Šla k doktorovi a ten ji zjistil hyperfunkci štítky. Dostala léky, musela přestat kojit. To nepomohlo, tak ji tu žlázu vzali. Prý po porodu se to stává, že se tělo takhle splaší.

elmesdemayo
25. nov 2009

holky, tak teď jsem dostala šílenou facku do obličeje, když jsem si po sobě přečetla příspěvek...samozřejmě, že správně je : vidí..

Nemůže ten můj nález na štítce způsobovat demenci? Jinak si to nedokážu vysvětlit... ☹

strouzek
25. nov 2009

holky ono se říká že jakýkoliv hormonální výkyv může spustit vše a nejen štítku. porod, potrat, antikoncepce, menopauza atd. právě proto mají štítku většinou ženský protože u nás je těch hormonálních výkyvu za život víc než u chlapů. jinak jsem slyšela i o případech kdy po porodu dostala ženská takový štítkový šok (má to nějaký svůj název ale nepamatuju si ho) že musela do nemocnice, zákaz kojení atd.

elemes to neřeš, já píšu hrubky furt, neřekla bych že je to štítková demence ale prostě to jsou počítače, můj chlap neumí psát vůbec, ten se ptá i na blbosti třeba jako jak napsat obilí, protože on už roky píše jen na počítači a dává si tam úpravu pravopisu takže když má napsat něco normálně je konec. já jsem si zase teď po dlouhé době zkusila napsat něco rukou a katastrofa,pravopis jak u prvňáka a ruka mě u toho bolela po chvilce, prostě roky jen mačkám klávesnici a maximálně se podepisuju rukou

simasla
25. nov 2009

Ahoj holky,
tak jsem tu s výsledkem. Tak si představte, že všechny hormony jsou vpořádku... hurá, hurá, hurá... 😀 . Doufám, že mě nevyženete, moc se mi tu u vás líbí, i když nemám problém se štítkou. Zítra jdu na vyvolávačku. Domluvili jsme se, že teď budu jeden cyklus měřit vaginálně, aby to bylo přesnější a pokud vyjde zase anovulák, tak budeme další cyklus zkoumat folikul ultrazvukem a kdybychom přišli na problém s progesteronem, tak mi dá nějaké léky na podporu ovulace. Zároveň ho chci požádat o žádanku na spermio.. abychom prvně věděli jak jsou na tom spermijky miláčka. Také říkal, že se to stává, že má žena 1-2x do roka anovulák, a že to může být prostě jen tím.
Mám radost, že se to pohlo... holky mám vás ráda.. jsem teď tak jako moc happy... co já budu dělat až budu těhu, když mi stačí tohle ke štěstí.. To se budu asi vznášet samým štěstím.. už aby to bylo.

shandy
25. nov 2009

simasla super, gratulujem 😀 😀 😀 😀 😀
je dobre, ze si merias, tak uvidis co a ako a verim, ze si skoro najdes // na tehu testiku, tak ako my a ako si ho uz nasla strouzek 🙂
kingstonka je to mozne, ze sa ti to spustilo po porode, je to caste...
elmes tak uvdis, co ti teda povie. hrubky, to je u mna normalka tiez obcas 😀 . inak sa nesmejte ale vazne, mozete mat spomalene myslenie. ja som si tiez na sebe vsimla, ze tieto chyby som zacala robit az so zhorsenou stitkou a ze som celkovo nejaka prispata v mysleni. ze mi to tak nemysli a ze dost zabudam. ono sa to proste prejavuje aj tymto. ako poruchy koncetracie a pod... 🙂

shandy
25. nov 2009

este ze sa to da takto odovodnit 😀 😀 😝

strouzek
25. nov 2009

simsali no teda nekecej a dělali ti všechny štítkový hormony? protože jestli jen TSH je možný že to je v pořádku ale máš protilátky které ale do testu nedávají normálně
každopádně gratuluju a určo zůstaň, já bych tu taky neměla být páč jsem štítkařka bez štítky a ještě těhu, takže název štítná žláza a otěhotnění je jaksi u mě pochybný 😀

hele s tím spermiem no já nevím ale já manžu poslala sama(jako vždy že?) neříkala jsem doktorovi, protože můj brácha na spermio byl a prej děs. nebylo to ani v Caru ale normálně v nemocnici, nějaký kumbál od uklízečky, musel se vzorkem přes celou chodbu a čekal na to týden. já jsem manžu objednala na naše náklady do gyncentra v ostravě, zavolala jsem jeden den a oni řekli že můžu přijet kdykoli jen se objednat den dopředu, stálo to 200 kč, přijeli jsme tam, tam super ochotní, hlavně klídeček na chodbě nikdo nikdo a i kdyby tak tam nehrozí že potkáte nějakého debila náhodou jak naschvál protože tam chodí jen lidi se stejným problémem. toho se manža bál že by ho někdo viděl že jde na odběr ale jinak tam dokonce sám jít chtěl. přijeli jsme tam v 7 ráno,a ani ne v 7:45 už byli výsledky 😉 hlavně sestřičky byli hodné a nedělali ksichty jako to měl jeden známý co šel na spermio kam ho poslala doktorka a prostě výsledky hned nebo až za týden je rozdíl 😉

shandy
25. nov 2009

simasla hej, to je otazka, ze ake testy ti vlastne robili a ake mas hodnoty. ja som bola totiz hormonami na zaciatku tiez v norme a teraz vidis 🙂 , radsej preverit, ako sa tesit vopred...

strouzek
25. nov 2009

souhlasím se shandy, třeba moje gyndařka když dělá HP tak dělá jen obecné testy, FSH, LH, TSH ale ty podhormony ne. až když vyjde TSH blbě jde se ke štítkaři a teprve dle svého uvážení udělá krev na komplet rozbor. takže vlastně já jsem od svý dr. věděla že mám špatnou štítku ale až u štítkaře jsem zjistila jak v prde.. ji skutečně mám 😝

simasla
25. nov 2009

no dělali mi myslím jen ta FSH, LH a TSH - jak píše stroužek - podhormony myslím ne 😨 tak teď jste mě zarazily.. myslíte, že by to nemusel poznat z těchto testů? sakriš.. tak to uvidím.. možná ještě zajdu k obvoďačce, až se mi zahojí vpichy 😀
No a s tím spermiem je to dobrý nápad - zkusím najít, kde ty rozbory dělají a zavolám si tam sama, asi to bude lepší, než přes žádanku... a prosím tě, vysvětlili ti výsledky, nebo udělali jen rozbor a předali papír?

blanula
25. nov 2009

ahojky holky
simasla gratuluju k výsledkům a štítce se vyhýbej je to zákeřná svińa, pardon za to slovo, ale jinak o ní mluvit nemůžu, protože mě pěkně štve, není den, kdyby se u mě neprojevila.
pavlisa můžu se zeptat na ty homeopatika proti stresu, nejsi po nich ospalá nebo tak něco?
Já zjišťuju že jak jsem už 7let na mateřské tak mi dělá problém i nákupy do Brna a podobně, včera měla dcera vystoupení a mě bylo špatně né z jejího vystoupení, ale že prostě musím mezi lidi. A už s tím musím něco dělat protože druhé dceři budou v prosinci 2 a za rok půjdu do práce a já mám z toho noční můru už teď. ☹

strouzek
25. nov 2009

simi však uvidíš ale já třeba mám kamarádku které právě tohle se stalo, taky jí nebylo dobře, divný cyklus prostě štítka jak vyšitá ale dle doktora vše okej. tak jsem jí řekla ať si vynutí podrobný rozbor a tam se na to přišlo. TSH pěkný ale protilátky velký.

jinak s tím spermiem zkus se zeptat tady na koníkovi kde je nejbližší spermiogram, určitě každý Car nebo gyncentrum to dělá. u nás to bylo nejblíže v ostravě a tam to dělali ve dvou zařízeních jinak to dělá každá větší nemocnice ale jak říkám tam právě často posílají doktoři a je to tam neosobní, divný přístup, dlouho se čeká atd.
jinak ty výsledky, no přišli jsme tam po té půlhodině čekání a manžovi dala do ruky obálku sestřička a řekla je to v pořádku, no a pak v obálce bylo napsaný co a jak. kolik měl milionů na mililitr, jaké pH , jaká byla pohyblivost, skoro vše jsem z toho pochopila a to co jsem nevěděla jsem si dozjistila na koníkovi. 😉 myslím že když to bude dobrý neříkaj nic jen kdyby to bylo špatný tak si tě asi veme doktor k sobě nebo teda chlapa a vysvětlí co a jak