Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

strouzek
30. nov 2009

jerry tak to je fakt divný, nechceš zkusit těhutest?? protože pozitivní ovutesty jak jsem psala jsem měla v těhu 😀

ahoj shandy, no teda ty nadrženko 😀 ale chápu to , zakázané ovoce chutná nejlépe co? 😉

shandy
30. nov 2009

ahoj strouzino mamino 🙂 🙂
ja myslim, ze tehu to asi nebude, aj keby sme tu vsetky boli strasne radi 😵 😵 . jerry nema dvojfazovu krivku, ani ovulku nemala podla grafu....no ale nie je to nic tragicke, ja myslim, ze to chce len cas, kym to hormony upravia a urcite spolupracu gynda.

jerrymona
30. nov 2009

shandy, hormonalny profil mi robila lekarka na zaciatku septembra, teraz mam u nej termin 9.decembra, tak sa jej na vsetko spytam, ukazem jej grafy a nech mi urobi este raz hormonalny profil. a hlavne si dam zase skontrolovat stitku. ved preto tam aj idem.

boze, dufam, ze nemam ziadne cysty. dost ma bolia vajecniky, hlavne rano a vecer.

strouzek, na tehotenstvo som tiez myslela, ale kedze mam teploty take nizke, tak to asi vylucujem. ale den pred navstevou u lekarky si ho urobim. ak ma dovtedy neprekvapi ms, ako minule. 😝

strouzek
30. nov 2009

no já nevím ale grafíkům moc nevěřím. já třeba teď neměřila u těhu, až na konci jak jsem měla zmatek v té ovuli a furt jsem si myslela že ještě ovule nebyla tak jsem začla od 20 dc měřit nebo tak nějak a teploty taky nic moc těhu a přitom z těch teplot začínám 7. měsíc. počkejte pohledám to kde mám ty teploty napsaný

jerrymona
30. nov 2009

mam sa lekarky spytat aj na folikulometriu? ako casto sa tam vlastne chodi? napriklad u mna ani neviem, kedy by to bolo a ako casto

elmesdemayo
30. nov 2009

shandy_jako u mě období sucha a po těch práškách hormony splašený 😀 Ráno jsem přítele prostě nekompromisně vzbudila a pak málem přisla pozdě do práce 😀 Vůbec se nepoznávám! A je to vážně skvělý pocit...

jerrymona
30. nov 2009

ano strouzek, posli tie grafy alebo teploty. to som zvedava.

shandy
30. nov 2009

strouzi ale teploty vysoke mat pri tehu nemusis, staci, ze sa ti nepoklesnu na dlhsie pod tu liniu a hlavne, ze mas dvojfazovu krivku, to je zakladny predpoklad, ze mas ovulku. ale neverim tehu bez ovulky 😔
je jasne, ze ani grafy nie su stopercentne, ale ked sa dodrziava vsetko ako ma, tak podla mna sa podla toho da fungovat. mne napr. grafy vzdy sedeli na chlp presne s folikulometriou, takze pre mna su grafy takmer svate 😀 😀 😀

jerrymona
30. nov 2009

elmes, aj ja sa citim lepsie. nie som az taka ospala ako predtym a tiez mam chutky. 😀

strouzek
30. nov 2009

tak jsem je bohužel nenašla ale pamatuju si že jsem to měla jak houpačku, pořád se střídali obden teploty 36,9 a 36,5 a zase 36,9 atd. 😀 bohužel jsem to neměřila v době ovule vlastně jsem měřila až už jsem těhu byla ale já to nevěděla kvůli těm divným čárek na ovutestu.
hledala jsem to teď v tématech kam jsem chodila v tý době, podle datumu, tak teploty jsem nenašla ale normálně jsem si početla jak jsem den před nalezení // řešila kočár že si stejně ten jane slalom jednou koupím a budu v něm vozit kocoura, no ty jo mazec a dneska si to čtu, kočár u tchýně, mimi v břichu to je mazec si to číst pozpátku

katkaajurko
30. nov 2009

ahojte-viete mi tu niekto vysvetlit fungovanie duphastonu? preco ho casto predpisuju pred ovulaciou ? ked tu sa casto spomina ze ju nakoniec zablokuje aj ked pekne "upravi" cyklus??? 😅

len
30. nov 2009

Katko, zkus to v tématu Duphaston 😉
Tipla bych, že před ovulací ho předepisují proto, že jsou to ignoranti a nepřikládají tomu váhu 😀 Ale ne, on ji bloknout může, ale nemusí, i když před ovu bych ho nebrala 😉

Jo, v těhotenství jsem BT změřila jednou, bylo 36,7, což je spíš moje nižší poovulační teplota.

elmesdemayo
30. nov 2009

jerrymona_hlavně asi šlo o tu únavu. Večer jsem byla zvyklá přijít z práce a uklidit, dojít na nákup, uvařit, naložit se do vany. A poslední dobou kvůli štítce? Večer přijdu a dám sprchu a pustim si seriál a do půl hoďky bezvědomí. Dokonce teď na návštěvu měli přijít přítele rodiče a miláček připravil všechno sám..uklidil, nakoupil..pomohl mi s vařením. Nebyla jsem schopná, byla jsem unavená a protivná.

shandy
30. nov 2009

jeeeeeeeej strouzi to je super 😀 😀 😀
vidis, sa ti to splnilo. dobre tak ja si prosim bugaboo a strcim do neho svojho bodrika 😀
katka co ja viem tak duphaston je vlastne umely progesteron a pokial viem, zvykne sa davat po ovulke, nie? 😕 no neviem...ale viem, ze ho baby beru ked su tehu na udrzanie plodu...

katkaajurko
30. nov 2009

ja viem ze lepsie by bolo v teme o duphastone-ale jedna kocka odporucila sa aj tu spytat-vraj tu tomu niekto vyborne rozumie 😅

ja mam ten isty nazor-ze lepsie po ovuli - ale na tom blbom letaciku su snad vsetky priciny liecene tak-ze sa nasadzuje pred ovulou... 😅

jerrymona
30. nov 2009

katka, mne duphaston sice umelo vyvolal ms, ale aby mi ju upravil, to pochybujem. 😖 bez neho to trvalo dlho, kym mi prisla. no asi kvoli stitke. teda dost urcite.

shandy
30. nov 2009

no katka prave som si precitala pribalovy letak, kludne moze byt aj pred ovulou...neblokuje ovulu takze to je jedno 😉

katkaajurko
30. nov 2009

no jasne-tomu rozumiem-ze ked umelo navodi LF progesteronom a vysadi sa-dojde aj mrcha... len preco ju predpisuju pred ovulaciou 😒 aj mne tak kazali -na 17ty den - ale ovula dosla az 24-nasadila som ho az 25ty - a budem musiet doktorke klamat...co uz...

shandy
30. nov 2009

http://www.nobelplus.sk/web/humanne-lieky/detai...

kati zavisi asi na co ti ten duphaston predpisal, pozri si na tejto linke, ze zalezi od toho, co vlastne sa tym duphastonom lieci. podla toho ti da aj davkovanie, ci zacnes 5. DC alebo 11. DC...treba sa asi spytat dokiho, v kazdom pripade si neuskodis a ked k nej pojdes, tak sa jej spytaj ci to zalezi aj od toho kedy dostanes ovulu alebo ci to je jedno...

jerrymona
30. nov 2009

katka, lenze letacik nemoze vediet,aky dlhy cyklus mas ty. ten je tam odporucany na dni velmi presneho pravidelneho cyklu. najlepsie je spytat sa lekara.
ten sa musi podavat tebe "na mieru". podla toho, kedy u teba dochadza k ovulacii. ak nezabudnem, spytam sa este raz na to mojej lekarky. 🙂

strouzek
30. nov 2009

holky já nevím jak ten dupphason a utroš ale každej tvrdí jinak. já bych radši nic neriskovala a prostě ho nasadila až po ovule, radši budu věřit dr. z Caru, vím že skoro každé mojí známé z koně co chodí do caru rezoulutně říkají že až po ovulaci a je fak že dle křivky jak mají fungovat hormony v cyklu jsem viděla že v době ovule má být progesteronu málo a až po ovulaci se má zvýšit

len
30. nov 2009

Se mi to sem nechce kopírovat, ale můj příspěvek 23.října 15:59:
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
Takže definitivně před ovulací NE 😝

len
30. nov 2009

Hypofyza vytváří FSH a LH, které stimulují vaječníky k růstu folikulu a jeho dozrání. Folikul vyrábí estrogeny, které zase naopak snižují zpětnovazebně FSH a LH. Tak je nastavena rovnováha , která vede k tomu,že právě 1 folikul dozraje a uvolní vajíčko. Jen výjímečně dozrají naráz.
Když podáte v lécích ty hormony, které vyrábí folikul, "myslí" si hypofyza, že vaječníky nepotřebjí tolik FSH a LH od ní - vždyť těch hormonů je v krvi dostatek. A tak sníží tvorbu FSH a LH a folikuly nerostou, případně nedozrávají. Na tom je založena většina hormonální antikoncepce (která funguje velmi spolehlivě).
Velmi dobře v tomto útlumu fungují estrogeny, gestageny jsou slabší -nicméně dávka gestagenů je v tabletkách mnohonásobně vyšší, než estrogenů. Typicky 0,03 mg estrogenu oproti 10 - 200 mg gestagenu. Duphaston (i Utrogestan) je gestagen. Jak vysoká dávka je potřebí k útlumu ovulace, to bude nejspíše vědět výrobce, ten to musí mít otestované. Proč ale riskovat podáním preparátu, který - podle nám dostupných údajů - nepomůže a naopak může uškodit? A zkušenosti nás i pacientek tomu též nasvědčují.

strouzek
30. nov 2009

no já když jsem šla k mudře a nasadila mi utroš tak mi řekla že ho mám brát od 15 nebo 16. dc až do 25 dc nebo tak nějak a to dobře věděla že průměrně mám ovuli kolem 14až 15 dc takže taky asi počítala s tím že až po ovuli dle mě. já bych to neriskovala radši toposunu než abych si zbytečně zablokovala na ten měsíc ovulaci

len
30. nov 2009

Kromě toho v tom letáčku se o ovulaci nepíše ani slovo. Píšou tam, že upravuje cyklus, to jo, ale už ne to, že je doporučen pro někoho, kdo by rád otěhotněl, a za jakých podmínek ho v tom případě brát... Spousta holek chce prostě jen srovnat cyklus a o těhotenství nestojí, tam je pochopitelně zcela jedno, kdy ho začne brát...

jerrymona
30. nov 2009

len, po precitani tej stranky, ktoru si tu dala, ma to len utvrdilo v tom, ze mi lekarka povedala pravdu. ak sa duphaston berie pred ovu, moze posobit ako antikoncepcia.

ja viem, nemusela som mat ovu ani predtym, ale 5x som brala duphaston a ak som ju nahodou mala, tak smola pre mna. 😠
som taka rada, ze moj vnutorny instinkt mi napovedal, aby som si hladala ineho lekara. to by som asi doteraz nevedela o chorej stitke.
teraz som si spomenula, ze som sa lekara spytala, ci by som to nemala nechat tak a nebrat duphaston, ale pockat viac dni, ci ms pride sama od seba. vtedy som bola asi 5mesiacov po vysadeni ha a myslela som si, ze ked som brala ha asi 8 rokov,telo si to musi samo upravit. a lekar mi povedal, ze je to na mne, ked nechcem, nemusim duphaston brat, ale ze nebudem ovulovat a mat ms a tak ani neotehotniem... 😠 😠 😠
vtedy sa mi zdal taky oduty, ze ak mu neverim, a on je lekar a nie ja, tak nech si robim po svojom a jeho do toho nic. taky som mala z neho pocit.
som rada, ze som zena so 6.zmyslom, alebo ktory to je. 🙂

katkaajurko
30. nov 2009

LEN velka vdaka !!! ja som to tusila- moja doktorka potom ale jje trochu sprosta - ked dobre vie ze mam dlhe cykly a do 17 dna ovulujem len obcas-a kazala mi ho nasadit od 17teho dna..nevadi-ja si to obhajim a poviem ze doktori v CAR zasadne neoporucaju jeho podavanie pred ovulaciou

este raz velka vdaka - aj som si to skopcila cele do svojich sukromnych poznamok

len
30. nov 2009

Katka, zdroj je poradna na www.porodnice.cz, obzvlášť dr. Řežábek 🙂

Hele, jestli sleduješ ovu, tak ti nic nebrání nasadit Duphaston až po ní, o pár dní se to nezblázní a dr. to nemusí vědět, oni to někdy vidí neradi, když je pacientka moc "chytrá" 😒

govinda
30. nov 2009

len, ja riešim rovnaký problém ako katkajurko.
Naordinované mám Clostil 5-10DC a Duphaston 11-25DC 😠 . Po clostile tento cyklus bola ovulka a DUphaston som nasadila až po nej - ovulka bola cca 18DC a nasadila som Duphik 20DC, teda 10 dní po tom, čo mi odporučil lekár. Samozrejme, že o tom nemusí vedieť, ale ako mám mať k nemu dôveru, keď to takto rieši? A to som sa ho 2x pýtala, že či DUphaston až po ovulke? A on mi odpovedal, že nie, že ten 11DC 😠

len
30. nov 2009

Mě tohle štve, já teda nejsem doktor, ale pořád mám v hlavě, jak mi v CARu zdůrazňovali, ať ho radši nasadím o dva dny později, že se toho nestane tolik, jako kdybych ho brala o den dřív 😒 Že to braní před ovulací 100% nemá žádnou výhodu, ale naopak je značné riziko, že způsobí problém, ach jo. A přijde mi zvláštní, pokud k tomu mají odborníci takhle vyhraněný (podložený léty zkušeností!) názor, že to není všeobecně rozšířené 😒