Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

strouzek
24. nov 2009

pavlis jako o tom mi ani nemluv, já těžce prožívám i když mám jít s kocourem na očkování k veterináři, nervy jak blázen vím že se kocour bojí tak já jsem ve stresu z toho co musí cítit, vlezu k veterináři okamžitě mi naskáčou fleky z nervů na krku klepu se jak kdybych tam šla sama atd. takže si umíte představit co bude jednou s mimčem, no asi budu jako můj brácha, ten vzal malou na oční , doktorka jíměla napíchnout kanálek a brácha jak to viděl tak se sesypal a museli ho křísit, pak tam seděl hodinu aby se dal dokupy 😀

pavlisa
24. nov 2009

asi jsme ségry nebo co 😀 akorát já chodím na veterinu se psem. Neklepu se, ale roztřeseným hlasem říkám:neeeeboooj, too, buuudeee v pooohoooděěě. A piškoty co mám pro ni, jím já na uklidnění!

strouzek
24. nov 2009

pavlis 😀 😀 😀 tak já piškoty nenosím bo kocour je nežere ale prožívám to stejně. když jsme vezli kocoura na pohotovost protože se nám přiotrávil a dr. řekl že nemůže nic zaručit tak jsem se sesypala rovnou pod stůl. museli mě dotáhnout do čekárny manža mě pak vezl k našim ti nademnou drželi dohled, protože jsem fakt byla v háji. kocour se z toho dostal ale já si musela vzít 3 dny volna v práci abych byla jednak s ním ale i abych se z toho šoku dostala. teď nás čeká vykastrování kocoura, jako kdo tam s ním pojede to nevím, pořád to odkládáme, já ani manža si neumíme představit ho tam odvést, nechat a vědět že jde do narkozy, já si snad budu muset sehnat nějaké sedativa pro sebe nebo nevím fakt to nezvládnu. jak říkám pro mě je jakýkoliv doktor zkouška nervů, je fuk co to je za doktora, lidský, zvířecí, lékárník prostě je to doktor, smrdí jako doktor a já jsem v koncích. nechápu jak si někdo může vzít za manžela doktora 😀 😀

pavlisa
24. nov 2009

ti říkám,kup si ten Sedatif, jestli věříš homeopatikům.
Jéé a kocouří kastrace se nebojte, bude v pořádku. My jsme nechali hafíka od našich taky a už druhý den po zákroku lítal jako čert 😉 chvilku si pospí a je to. A teď je to takový přítulný miláček.

holky, všem se tímto omlouvám za nevyžádaný veterinární koutek 🙂

strouzek
24. nov 2009

pavlis no jelikož jsem těhu tak se bojím i homeopatik ☹

zuzana76
24. nov 2009

ahojte, dnes som isla dokine, ale moja tam nebola, tak zastupujuceho som ani netrapila radsej, pojdem zajtra, mala by tam byt uz moja obvodna lekarka

pavlisa
24. nov 2009

a já právě myslela, že v těhu se můžou.
Ale až já budu těhotná, tak se budu určitě všeho bát.

No já už jsem kompletně na hlavu, teď mi kamarádka psala, že už je vysílená z toho zvracení (je v 11tt) a já ji přitom tu blijózu asi fakt závidím!

strouzek
24. nov 2009

zuzan škoda že tam doktorka nebyla tak zítra

pavlis jj ani nemluv, já letos blila u těhu jak blázen,bliju doteď ne už tak moc jako v 1. trimu ale bliju a víš co? já bliju ráda ale to pochopí jen holka co už něco prožila. třeba když jsem byla u našich, zelená, kruhy pod očima, vyblitá z podoby, za jednu návštěvu jsem šla blít i 3x a mamka mě litovala jsem jí říkala nelituj, já do toho šla za prvé dobrovolně a za druhé nikdo neblije tak rád jako já, protože klidně zdechnu ale konečně je to mimi tady a hlavně když bliju je menší šance na zamlklý potrat 😎 a to ještě není všechno, mě když bylo jeden den dobře tak jsem čichala k odpadkovému koši nebo kočičí konzervě aby se mi zle udělalo abych se uklidnila trošku že jsem pořád těhu, mazec co? ale hold jsem magor ale fakt můžu říct já bliju celé těhu ráda a s úsměvem 😀

kingstonka
24. nov 2009

... ahojte....tak ako ste sa tu dnes bavili o tom, ze neprezivate najlepsie navstevy u lekara- tak ja podobne, ale v tehotenstve som sa nejak ukludnila lebo som si hovorila, ze to vsetko pre dieta... teraz ale velmi zle znasam navstevy detskeho lekara... aj ked nastastie nebyva chora ale pri ockovani placem... ☹

strouzek
24. nov 2009

ahoj kingston tak já teda naopak v těhu to prožívám hůř, po tom potratu se bojím doktorů ještě víc hlavně gyndy pořád čekám že mi zase řeknou že je něco špatně tak jak minule, prostě ten obrázek toho jak dr. hledal mimču srdíčko a pak řekl že je mrtvé to se mi z hlavy nevymaže nikdy a tak teď je pro mě gynda fakt utrpení

kingstonka
24. nov 2009

och..tak to ti verim.... ja teraz hrozne chcem 2. dieta ale na druhej strane uz to nikdy nebude take ako bolo prve tehotenstvo (viac menej bezstarostne)... budem sa hrozne bat - po tom , co som v septembri potratila - bol to len 7.tyzden... ale uz sme sa tak tesili ( a v testovani som na tom ako ty- mala som urobenych niekolko testov- este aj den pred tym a tesila som sa aka silna ciara ☹ ) ... tak na take veci sa fakt nezabuda....

a s tym syndromom bieleho plasta- ja ked som bola mladsia som mala vysoky tlak vzdy len u jedneho lekara 🙂 - vyzeral fakt dobre 😀

simasla
24. nov 2009

ahoj kingstonko tak jestli to náhodou nebylo něco jiného a nééé syndrom bílého pláště :D ale je to pěkné, podle tebe bych musela být paf i z mé 65 leté zubařky :D
A holky ani nevíte, jak moc si přeju miminko.. tééda vy určitě víte... přejeme si to tu všichni tolik moc, co by to tomu Ježíškovi udělalo, kdyby nám nadělil letos jedno krásné zdravé miminko.. nebo klidně dvě...chjo

kingstonka
25. nov 2009

🙂 sim.... ved u mna to nebol syndrom bieleho plasta (aj ked ten doktor mi to chcel nahovorit) - 🙂

pekny den vsetkym....

strouzek
25. nov 2009

brý ránko holky

king no teda tak takový syndrom jsem taky měla z jednoho doktora 😀 a budu ho mít asi zase páč je to pediatr a budeme tam chodit s mimčem 😀 😀 já jsem k němu chodila na střední se srdcem, však to znáte holka v pubertě, šikovenej doktor co jí děla utz hrudníku a maže jí tam gel ..... 😀 jo holky to byl pak tlak 😎

simasla
25. nov 2009

Krásné dopoledne,
king já vím, že to nebyl syndrom bílého pláště, spíš syndrom pěkného chlapa :D.
Jinak teda musím říct.. že už na mě jdou zas nervíky.. mám si po obědě zavolat na ty výsledky té krve. Tak jsem zvědavá, co mi řekne.

shandy
25. nov 2009

ahojte kocky, prave som sa vratila od endokrinologa, vsetko mam ok, TSH je 1,75 takze super 😵 😵 , ale kedze mam este syptomy (unava, padanie vlasov, intolerancia chladu), tak si zvysim davku v niektore dni z 25 na 50, uvidim ako sa budem citit a ak to nezaberie tak dam na cely tyzden 50tku. Protilatky sa mi trochu znizili - aTG 200 a aTPO 289 kiU/l, takze na mna asi vazne zabera kombinacia selen+zinok, takze v tom budem pokracovat... 🙂

pavlisa
25. nov 2009

shandy: no skvělá zpráva! Teď už jen si nadělit pod stromeček ten pozitivní těhu test, co? 😉

napadlo mě tak dneska při měření BT, jestli to poznám na těch teplotách, že se mi třeba ty protilátky nějak srovnaly..já vím, že to nebude hned, ale jestli to jde vůbec poznat, jestli ta teplota třeba v cyklu klesne v průměru o dva, tři stupně nebo tak.
Nebo to podle toho nepoznám a zjistím to až z krve, když půjdu na kontrolu?

shandy
25. nov 2009

nooo pavlisa, tak skoro asi nie, lebo este mame zakaz snazenia kvoli mykoplazmam. ale dufam, ze v novom roku sa podari a ze sa konecne dockame 😵 😵. Hm, no neviem ja som zatial na teplotach nespoznala, ze som zacala brat L-thyroxin a beriem ho dva mesiace. sko mam pocit, ze po liecbe antibiotikami na tie mykoplazmy mi teplota trosku klesla, ale este uvdim ako vysoko budu poovulacne teploty. ja som spoznala tak, ze mi klesli protilatky, ze ma prestala svrbiet tvar a prestalo mi aj take mravencenie v stitke. pomaha mi na ne selen 200 a zinok 20 🙂
takze podla mna to asi nepoznas, ak si to predtym necitila, ze si ich mala zvysene. inak ich zistis naozaj az z krvi...

strouzek
25. nov 2009

simaslo držím pěsti na výsledky

shandy no hurá hurá . paráda, doléčit ty bakterie a pak už jen čekat na //, určo budou cobydup 😉

pavlis teplota nemá z protilátkama nic společnýho, to ti ukáže jen krev

pavlisa
25. nov 2009

shandy: aha, já myslela, že už v prosinci - teda decembri 🙂 můžete. Teda, to tak dlouho trvá všechno..no jo, ale kdo si počká, ten se dočká, že jo strouzku?
😉

já teda selen a zinek dávám manžovi, plus vit. E, ať se mršky dobře hýbou a dostanou kam mají.
Já jen piju kontryhel a maliník a jím listovku. Tak mu možná občas sezobnu i ten jeho selen 🙂 tím nic nezkazím.

estrellita
25. nov 2009

no ja jsem taky premyslela o tom, jak ta stitka ovlivnuje teploty, ale moc jsem nevykoumala, zatim je kazde merim necim jine, takze fakt nevim 😅

len
25. nov 2009

No, teoreticky, pokud je velká hypofunkce, která je pak kompenzovaná, na teplotách by se to mohlo projevit mírným zvýšením o pár desetinek (posun celého grafu nahoru). Mohlo, ale nemuselo, vždyť to znáte 😉 A u těch, kterým hypofunkce způsobuje anovulaci, by přeléčení mělo vykouzlit báječnou dvojfázovou křivku 😀

shandy
25. nov 2009

simasla, aj ja drzim palcuchy a daj vediet, co a ako 🙂
dikes strouzek, uz sa tesim na to snazenicko zasa 😀 😀 😀
pavlis ved to, uz ine ako cakat nam ani nezostava. teda aspon ze necakame so zalozenymi rukami 🙂
palvis ak mas protilatky urcite si davaj selen minimalne, lebo ho mas nedostatok v potrave a hlavne, znizuje protilatky. 😉

pavlisa
25. nov 2009

já mám právě ty grafy každý měsíc skoro jak přes kopírák. Ale to je fuk, hlavně že vím, kdy má přijít ovu. 😉

shandy
25. nov 2009

len tak ja som bola hypofunkcna (resp. na hranici), skor normofunkcna a teploty som mala skor vyssie ako nizsie a teplotne mam pocit, ze sa mi posunul skor nizsie ten graf. ale na com som to spoznala, ze uz su hormony lepsie je najma to, ze mam dlhsiu mrchu (predtym jeden, ledva dva dni) a teraz normalnych 5 dni, na krcoch. pred liecbou som mala ohromne bolesti, ze som musela odist z prace a bez tabletky som nevedela existovat. dokonca niekedy ani s tabletkou. teraz mam len uplne mierne a existujem v poho bez tabletky proti bolesti. Plus po liecbe mam pocit, ze mam ovela viac plodneho hlienu a proste citim, ze nieco je tak nejak inak, ze teraz je to spravne...no a hlavne sa mi cyklus skratil, predtym tak 32 dni a teraz naposledy 28, co som kedysi mavala 🙂

len
25. nov 2009

Já mám taky grafy vzorné, vypadají spíš jak kdybych měla pořádnou hyperfunkci, ale to je jedno 😀 Ve výsledku stejně skutek utek 😉

shandy
25. nov 2009

no a ja som mavala bajecnu dvojfazovu krivku stale, celych 11 mesiacov ani jeden anovulak a napriek tomu sa nezadarilo. 🙄

len
25. nov 2009

Shandy, vidíš, já už to přestala počítat u padesátky 😀

elmesdemayo
25. nov 2009

Ahojky vespolek:(

Právě jsem se vrátila od endokrinologa. Zjistil mi autoimunitní onemocnění štítné žlázy. Mám nějaké chronicky zánětlivé uzlíky či co. Prý to postihuje jenom ženy (ano, vidím tady tu spravedlnost). Každopádně mám oči vyvalený jak ti animáci v televizi, když jim něco spadne na ocas. Vůbec netušim, jestli je to hodně špatný, středně špatný...

Doktor mi předepsal nějaké prášky, že se to tím nějak upraví a že až se budeme chtít snažit o mimi, tak mi je ještě zvýší, aby se to regulovalo, že v těhotenství těch hormonů musím mít víc. Spíš to popisoval jako no problemo.

A hned ten první příspěvek v téhle diskuzi mě vyschízoval, že to možná taková "sranda" nebude.

Takže vás prosím - jak to funguje nebo nefunguje v reálném životě?

len
25. nov 2009

Elme, v reálném životě to funguje tak, že každé ráno slupneš jeden prášek a 2x do roka budeš chodit na kontrolu, jestli je vše OK. Bohužel je to většinou celoživotní léčba, ale zase ne nijak extra náročná, je třeba brát léky poctivě a v těhotenství to hlídat víc, pak by mělo být vše OK 🙂
A co se otěhotnění týče - no, to máš jako všude, někomu to navzdory nemoci vyjde hned a někdo navzdory tomu, že je plně kompenzován, bojuje roky 😒