Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

jerrymona
19. dec 2009

strouzek, mne aj lekar hovoril, ze to nie je az take strasne, ale to asi ja robim z komara slona. 😅
ja sa len bojim, ze to nie je iba stitka. ale aj tak mi neostava nic ine len cakat.

vcera som si robila tehu test, bol negativny. lebo graf vyzera takto:

http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...
som teda zvedava, kedy dojde ms... 😖

ja som hovorima mm, ze je jedno kam pojde, najprv som si myslela, ze do labaku sa dostane skoro. no skoro som odpadla, ked mi zavolal a povedal, ze az vo februari.
no tohto roka aj tak z toho nic nebude. ale pojde k urologovi. jeden sukromny je aj tam, kde je moja gynekologicka. mne je to jedno, ze sa za to plati, hlavne ze mame skoro vysledky. pojde niekedy na zaciatku roka.

vcera mi bolo fakt zle. dnes je to lepsie, hlas sa vracia, hrdlo neboli tak ako vcera. no 100% to este nie je.

kingstonka
19. dec 2009

ahojte.... zdravim po dlhsom case.... nove nemam noc... poctivo beriem lieky a cakam na februar a na dobre kontrolne vysledky 🙂 .... na a prvykrat v zivote som mala len 30 dnovy cyklus (vzdy to bolo 34-36)..tak to bude asi tymi liekmi.... pekeny zvysok vikendu....

jerrymona
19. dec 2009

kingstonka, beries tiez euthyrox? ja tiez dufam, ze sa mi cyklus upravi a hlavne skrati. uz teraz mi tiahne na 50-tku. 😀 no lepsie ako posledny- 64dnovy.

ja idem koncom februara, zaciatkom marca ku endokronologovi. tiez som zvedava.

kingstonka
19. dec 2009

jerry...euthyrox 25- 1 a pol tablety..... este len len od 2.12. som necakala ze sa mi zmeni cyklus lebo taky dlhsi som mala cely zivot tak stitnej zlaze som to nepripisovala... a hned sa skratil...
ja mam kontrolu 18.2. ...

jerrymona
19. dec 2009

king, ja som brala euthyrox 50. a pri HP sa zistilo, ze som presla z hypo do hyper. tsh bolo nemeratelne a t4 bolo 2 (0,7-1,7).
ja si uz nepamätam, ake to bolo pred branim anti (8 rokov dozadu), ale myslim, ze az take dlhe cykly ako teraz som nemala.
aj ja chcem kratsi cyklus. to je hrozne tak dlho cakat. kym sa ostatni snazia uz druhykrat, ja cakam na ms. 😝

kingstonka
19. dec 2009

... no som zvedava ake vysledky budem mat ja....asi to nie je take lahke nastavit liecbu (ked aj u teba to skocilo z hypo do hyper ☹ ) ... ja som hlavne rada ,ze o stitnej viem...keby som vedela skor mohla som sa vyhnut nepeknemu sklamaniu ,ale keby bolo keby,....ze?
inac..momentalne sa o baby nesnazime- mame to aj zakazane aj neriskujem kym neuvidim dobre vysledky..

prajem nech sa ti to cim skor spravi....

...inac ms prisla aj s hnusnou depkou -takze nic moc den dnes 😠 ( ale podla planu mala prist o tyzden a to by bolo horsie)...

jerrymona
19. dec 2009

no nam sa nezakazali snazit a ze vraj tie vysledky (aj ked to takto blbo skocilo) nie su az take strasne zle. ja som brala prvy tyzden pol euthyroxu 50 a potom hned cely. a to bol asi sok pre telo. 😝 a az take strasne hodnoty som nemala. mohli mi na zaciatok dat 25-ku. tak ju beriem teraz.
a telo si musi znova zvyknut na mensiu davku a to potrva tak 6-8 tyzdnov podla lekara. potom mam prist znova a pozrieme sa, ci davku treba este upravit.

aj ja ti prajem vela stastia, nech sa ti to rychlo upravi a mozete sa snazit. 😉

aj ja som vcera mala depku. je to na houby. no co uz. 😝

lenca.b
19. dec 2009

babulky ahoooj no co to citam boooze to myslite ze koli tej stitnej je cyklus tak hrozne dlhyyy? ja by som zas neviem co dala aby sa mi dostal aspon na 28 DC bo v poslednej dobe mi to lieta od 22 po 26DC a uz ma to hneva nic si podla toho neviem vyratat

jerrymona
19. dec 2009

lenca, cyklus moze byt kvoli stitke dlhy. u teba mozno prilis kratky. neviem. 😒 spytaj sa na to doktora.

diapozitiv01
19. dec 2009

baby kolko u vas trvaju vysetrenia na stitku, hlave TSH, T3, T4,,
mne v labaku povedala ze 2 vysetrenia by mali byt do tyzdna,,,
a v lubochni robia min. TSH na pockanie 😒

jerrymona
19. dec 2009

dia, neviem ako na slovensku, ale v rakusku su (aspon u privatnych doktorov) vysledky na tsh do 2 dni. 😕

diapozitiv01
19. dec 2009

tak potom lubochna je spica 🙂 , tsh, rano zoberu krv a okolo obeda su vysledky, v tt cakam aj tyzden..
videla som cennik u nas v labuku stitka a t3 stala okolo 20€

jerrymona
19. dec 2009

no teda, ja neviem, moze byt, ze vysledky boli hotove skoro, ale mne to prislo postou domov.

tie ostatne hodnoty t3 a t4 som mala v hormonalnom profile. nikdy nie osobitne.
mozno ze je to aj na tom rozbore od endokrinologa, ale to mi pride tiez postou, tak cakam.

diapozitiv01
19. dec 2009

to su mi veci, ze postou,, no u nas na sk je to trochu zamotanejsie 😀

vendulak
19. dec 2009

Ahojte holky, omlouvám se, že jsem tu nějaký ten den nebyla, ale je mi nějak ze všeho už hrozně moc smutno ☹ .
Jerry koukám, že i tobě nebylo zrovna hej...drž se 😉

jerrymona
19. dec 2009

vendulak, to teda nebolo. mala som depku. teraz este stale mam taky divny tichy zachripnuty hlas. ked mi nebude lepsie, nemozem ani cestovat domov na slovensko. rada by som vidiet moju rodinku. a hlavne mojich malych synovcov a netere. 🙂

jerrymona
19. dec 2009

dia, ja som taky extra special, mne to dorucuju takto. 😀 ale nie robim si srandu. ale oni to fakt posielaju postou. a mne gynekologicka poslala HP emailom. aspon som to mala skor.

diapozitiv01
19. dec 2009

no komunikovat mailom s lekarom sa mi velmi pozdava,,, nech zije internet 🙂

vendulak
19. dec 2009

Jerry mě taky není ani po fyzické stránce nej, včera jsme stěhovali nábytek z garáže do 2. patra v baráku a jen v tričku v tom mrazu a chumelenici a dneska mě bolí v krku a mam rýmu, a i záda bolí, no děs 😖 .
Tobě držím palce, ať se brzy uzdravíš a můžeš za rodinou 😉 .
No jo holky komunikovat s doktory přes mejla...to by se mi taky líbilo 😀 .

jerrymona
20. dec 2009

vendu, ani ja sa este necitim ok.
aj rozmyslam, ci ist zajtra do roboty, alebo k lekarke. mam akesi zalahnute usi, suchy kasel-aj ked uz dost vykasliavam. lezie mi to na nervy, stale to iste dookola. 😠

simasla
20. dec 2009

Ahoj holky 🙂. I já tu dlouho nebyla, ale to je těmi Vánoci.. šílený stres.. V pátek jsem ho trošku odbourala na vánočním večírku, celkem se to povedlo. 🙂. V sobotu jsem neměřila, ale dělala si ovu test, radši, no a jukněte ke mě do alba - možná že je pozitivní. Dneska zkusím testík zase počůrat protože se mi to nezdá, neb mám krémovitý hleník - jako tělové mléko, alee vůbec se nenatahuje. Navíc jseem trošku rozhádaná s miláčkem, takže co bude ze snažilkování, to se neví :(.

kingstonka
21. dec 2009

ahojte...ako sa dnes mate?

jerrymona
21. dec 2009

ahoj kingstonka. tak ja sa mam zatial fajn a cakam netrpezlivo na mrchu. 😝

dnes mi prisli vysledky od stitkara a:

moje tsh zislo z 3,3 na 0,02!!!!!! neuveritelne, aj ja ziram. 😲 😲 tak mam brat iba 1/2 euthyroxu 50 a cez vikend cely. dufam, ze si to stale budem pamätat. vo februari idem zase k nemu.

a protilatky proti tyreoglobulinu (ak som to spravne prelozila) mam 923 a ma byt menej ako 60. to neviem co znamena. vies to ty? ak nie, budem sa musiet spytat vo februari.

so mnou stale aby nieco bolo. ja mam pestry zivot. 😅 😅

kingstonka
21. dec 2009

ahoj...tie protilatky neviem co znamenaju.... mne ziadne nerobili len tsh a t4- ze mi skontrolojuju az na dalsej kontrole ☹ - tiez februar... tolko cakania...

strouzek
21. dec 2009

ahoj holky

jerry no ono to asi bude trvat u tebe stejně jak u mojí mamky než si najdeš ten správný systém v braní léků, mojí mamce to taky skákalo tak jí dr. upravoval dávkování asi jak tobě, někdy půlku někdy celý ani nevím jak to teď bere ale trvalo to přes rok než našli tu ideální kombinaci.

jinak s tím pestrým životem no jako to jsem zrovna dneska říkala taky, když neřeším štítku řeším něco jinýho. dneska mám extra depku,našli mi totiž těhucukrovku takže jsem byla v diaporadně, mám dietu, dostala jsem jehličky a mám se píchat před a po jídle do prstu, měřit a zapisovat, sice doktor byl super usměvavý mladý pohodář a říkal že to není žádná hrůza ale já už po tom všem jsem vykolejená i z rýmy takže jsem přišla domů a obrečela jsem to. přijdu si jak lemra, potrat, štítka, nejde otěhu, v těhu cukrovka ..... já vím jsou horší věci ale když vidím svoje kamarádky jak těhu hned a těhu totální pohoda, pořádně si to užívají, jí všecko vesele přibírají a já furt po doktorech a nervech, nahoře mám jen kilo, nejdřív řeším že přibírám moc a v těhu že vůbec.... tak si přijdu jak totální troska. jakoby nestačilo že i v 7. měs. bliju, nemůžu vidět sladké ale mám cukrovku, teď si musím hlídat stravu a nejen cukr všecko, před vánocema na hov.. 🙄

jerrymona
21. dec 2009

kingstonka, tak si vo februari vzajomne mozeme drzat palce, aby sme to mali v norme. 🙂

strouzek, ty si teda chudak. vidis, niekomu to ide ozaj tak lahko. otehotnie, nevie kedy, nie je jej zle, moze jest hocico, vysledky v poriadku, lepsie uz ani nemoze byt. a niekto si to odpyka pred a v tehotenstve. 😝 no len nech bude baby v poriadku. to inak ani nepoznam, tehotenska cukrovka? 😕

ja som dnes uz "iba" prechladnuta, hlas uz nastastie mam. dufam, ze nebudem mat horucku, lebo ma trasie, aj ked je v byte 21°.
tiez kolisem s depkou. 5 minut je dobre a potom ma to chyti, ani neviem ako. psycho... 🙄

estrellita
21. dec 2009

strouzku: to je pech ☹ to je mi lito, ale neves hlavu, vim, ze je to pak komplikovane, ale uz jen 12 tydnu a budes mit mrne u sebe.

simasla: tak doufam, ze se vecer povedl s tema // na testu 😉

jerrymona
21. dec 2009

estrellita, ako sa dari tebe? 🙂

strouzek
21. dec 2009

jerry no těhucukrovka je jakože slinivka nestíhá ten provoz matky i dítěte, většinou to je u lidí s vyšší váhou, nebo co mají cukrovku v rodině, no a já mám jak váhu tak v rodině to má každej druhej tak co se divím ☹ testy se dělají každé těhuli zhruba v tom 6 měs., jdeš na krev, vemou ti krev nalačno, pak dají vypít takový sladký hnus a pak vemou krev po 2 hod. znovu a z toho se zjistí jak stíháš odbourávat cukr.mě vyšli hraniční hodnoty ale i tak se to prej musí hlídat protože kdyby to stoupalo je riziko pro mimi. při vysoké cukrovce hrozí třeba úmrtí plodu, potíže při porodu, mimča od cukrovkářek mají horší průběh žloutenky a taky mají tendenci po porodu k cukrovému šoku, jakože teď si pěkně užívá plno cukříku u mě a je mu fajn ale jak vyleze tak může být v šoku a řvát a mít vůbec nějaký šoky z toho že už nebude mít ten cukr na co bylo 9 měs. zvyklé. nebo tak nějak jsem to pochopila z toho co mi dneska dr. říkal. Nasadí se dieta, omezení cukrů i tuků, musím se hlídat tím měřičem co mi sedne a co ne, nesmí to překročit určité číslo, kdybych to neukočírovala a ten cukr pořád v těle stoupal dostanu inzulín ☹
no a pro mě riziko není spíš je to první krok k tomu že jednou tu cukrovku můžu dostat

simasla
21. dec 2009

ahojte všichni 🙂
jerry - neboj oni ti to nakonec upraví a miminečko bude.. jen to čekání musí být děs
ester - díky - snažilkování večer nebylo, neb miláček přijel domů, vyříkali jsme si to usmířili se a když jsme se začali řádně usmiřovat, tak mu volali z práce a musel odjet, byl tam celou noc a dneska měl mít noční, takže bychom se minuli. No nicméně Simonka je podnikavá a hold si vzala půlden volna... měla už jsem strašné choutky a k tomu ta možná ovulka, takže jsem přijela odpo domů a zneužila ho :D. Tak uvidíme, co zítra teplota
stroužek - nedepkuj - máš přeci miminko... a to blití i těhucukrovka - pokud se to dá zvládnout aby vám nic nebylo, je jen taková ošklivá překážka, která ovšem stojí za to ne?