Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

estrellita
5. jan 2010

strouzku, uvidime, moje mamka to tak mela, a te to nesedlo. tak buh vi, co bude se mnou ☹

jen mi ani nebude vadit, ze budu brat kazdy den, protoze jsem si i musela popsat platicko, abych si nebrala ten jeden den a rano to poznala 😅

shandy
5. jan 2010

strouzi to je 0.43
estrell ja si tiez davam tri dni v tyzdni 25 a 4 dni si davam 37,5, takze tiez som si to nakombinovala ako mi vyhovovalo. mne totiz kazal endos povodne si davat 5 x 25 a 2 x 50, ale to bol pre moje telo potom prilis velky sok a skos, tak som ti to radsej rozdelila po svojom...

strouzek
5. jan 2010

estrel no já ti povím že jsem fakt ráda že jsem šla pod kudlu bo teď beru denně stejnej prášeček žádný příznaky a pohoda jazz. představa si to hlídat a čekat než mi najdou optimální dávkování tak mě šlahne. mojí máti to dávkování hledali rok.

estrellita
5. jan 2010

shandy, ja jsem si taky rikala, ze je preci prirozenejsi kazdy den neco, protoze pro to telo to musi byt sok najednou z nuly dostat 100. ale tak nejak jsem do toho nevrtala, ale ted ji to reknu.

strouzek
5. jan 2010

stačí že si musím hlídat cukr 🙄 po obědě jsem se neuhlídala a sežrala jsem plechovku mandarinek 😅 holky ty mandarinky by měli v obchodech zrušit 🙄 😀

venyska
5. jan 2010

Dobrý den.Jsem bezmocná.Mám hodnotu protilátek 680 proti štítné žláze.Byla jsem u endikrinologa,a dnes na sonu.Zjištěny malinké cysty.Nevím co dělat,mám v únoru mít stimulaci,a následní první ivf

strouzek
5. jan 2010

estrel radši vrtej je to tvoje tělíčko já razím teorii doktora je nutno neustále otravovat dotazama a požadavkama aby se v práci nenudil 😀

strouzek
5. jan 2010

venys no a co ti řekl štítkař na to? hele mě našli uzliny v krku a šílené protilátky loni na podzim tak jsem z toho byla taky v šoku ale já nešla na plánované ivf. no podle mě bych asi řešila tu štítku první protože ta jak nebude v cajku tak se ivf nemusí podařit a můžeš i potratit jako já loni ☹

strouzek
5. jan 2010

venys a ostatní hormony máš dobrý? myslím TSH a tak

shandy
5. jan 2010

estrell no hlavne ja som to na sebe citila, ze to je strasny vykyv v hormonoch 😀 , som to nasla na nemeckom fore bab so stitkou, ze to takto riesia, ze tablety stvrtia, tak som to skusila aj ja a je to fakt lepsie... 🙂
strouzi, to mas fakt tazke, lebo teraz je tych mandariniek vsade plna prdel 😀 😀 , to mas ako sa zbavovat zavislosti 😀 , odvykacia kura od mandariniek 😝
suhlasim so strouzinou, vrtat treba, kym je do koho 😀 😀 😀
ahoj venys a hladiny hormonov nevies? lebo posudzovat len hodnotu protilatok by asi nebolo uplne presne....

strouzek
5. jan 2010

shandy no právě všude mandariny kiwi a pomeranče a já jsem na nich závisloň. je to v prdeli, sladké nemůžu ovoce nemůžu tučné nemůžu,.... tak co teda můžu??? 😠 asi zdechnout. si jako doktor myslí že budu večer u telky s prázdnou hubou když vedle se manža kufruje žrádlem? 😠

shandy
5. jan 2010

strouzi, no mas to tazke sk 🙂 , ale ako ta poznam, ty s tym v pohode vybabres 😉
a co tak nariadit aj manzovi nejaku dietu? 😀 😀

strouzek
5. jan 2010

nejlepší je že ten doktor je mladej ale taky pořádný naducánek tvářičky a bříško vypapkané a bude mi dávat mandarinkové diety!!! 🙄 😀

shandy
5. jan 2010

tak to je ina nespravodlivost toto 😀 😀 , sa mu to lahko hovori 😀
a klobasky mozes? zeby si miesto mandariniek zobkala napr. klobasky 😀

strouzek
5. jan 2010

shandy no nezbývá než vyhlásit boj mandarinkám a vydržet do března ale pak přísahám že si koupím vagon mandarin a bude 😀 manžovi dietu? to ho radši zabiju....rychlejší a účinější. včera když mi řekl ať mu v obchodě koupím koblížky a oplatky milla tak jsem nebyla daleko stát se vdovou 🙄

shandy
5. jan 2010

😀 😀 😀 no je to teda riadny provokater. tak mu povedz, ze za trest bude on hlavny prebalovac plienok 😀

strouzek
5. jan 2010

klobásky? člověče nevím ale podle toho co jsem si tak četla dietníček od cukrovkářek tak jí bílé jogurty graham pečivo a nízkotučný sýry a měří si to na gramy tak pochybuju že mají klobáskovou dietku 😀

strouzek
5. jan 2010

shandy přebalovač? no to chci vidět, kocourovi nikdy nevyměnil ani záchodek s kočkolitem tak pochybuju že ho donutím k pokaděné plíně 😀

dneska jel manža na STK, expert 🙄 , o vánocích mi v klídku oznámil že právě zjistil že máme 2 roky prošlou technickou 😎 se stane no 🙄

shandy
5. jan 2010

tak to by som teda trpela ti poviem, keby som musela jest co pises, no este ten syr, to by bolo pre mna 😀 😀
no tak mu musis malu strcit niekde pod nos ked bude pokadena a ty musis vliezt do vane, aby nemal inu moznost - ak sa budem chciet toho smradku zbavit, tak snad prebali... 😕 😅
😀 😀 , sa stava, no...tak ste mali ine starosti, co tam po STK 😉

venyska
5. jan 2010

Ano ostatní dobrý

venyska
5. jan 2010

Mám tady psáno TSH 2,10 FSH 7,5 LH 4,5.Prý se to musí hlídat už celý život.A kdybych to chtěla vyndat budu brát celý život hormony.Žlázy sami už nezmizí

venyska
5. jan 2010

Endokrinolog mě řekl že není problém s otěhotněním a stimulací.Na sonu mě řekli že pokud se to neupraví lékama 3 měsíce léčby tak je riziko pro plod jelikož jde o nervovou soustavu.Pak si vyberte 😠

venyska
5. jan 2010

cysty už nezmizí jsem chtěla napsat!

estrellita
5. jan 2010

holky, nevite nekdo, kde bych mohla najit tabulku kolikaty den v cyklu by mely byt jake hodnoty hormonalniho profilu?

shandy
5. jan 2010

venys, TSH mas celkom fajn, ale urcite navstiv endokrinologa a myslim, ze by ti nezaskodila nizka davka hormonu stitnej zlazy (povedzme 25 mg). co sa tyka tych protilatok, skus si davat 100 mg selenu denne, pomoze ti to trosku znizit tie protilatky - ale uplne ti asi nezmiznum, preto by bolo dobre, hlavne ked planujes otehotnenie napriek tomu, ze mas TSH v norme nasadit tu nizku davku hormonov stitky. + chybaju ti tam este hodnoty fT3 a fT4, ktore su tiez dolezite pre spravny obraz o stave stitky...

venyska
5. jan 2010

ft3 2,94 ft4 16,53

estrellita
5. jan 2010

jo a k tem mym hodnotam, ft3 i ft4 je OK, tak aspon to je pozitivni 🙂
T3 mam 1,41 a ma byt vice jak 1.5, ale T3 ja teda vubec nerozumim, striouzku? nevis, zda je othle OK?

estrellita
5. jan 2010

ft4 mas OK, ft3 mas dle limitu moji laborky trosku nizsi. ale kdyz jsem koukala na mezni hodnoty, tak si to kazda laborka dela po svem

venyska
5. jan 2010

A myslíte že mohu tedy normálně jít na stimulaci kterou mám už dohodnutou?K endo ještě jedu zpět po tom sonu co mám z dneška.Bojim se jen aby z toho nebyla rakovina v budoucnu

strouzek
5. jan 2010

shandy největší bomba že manžu každou chvíli staví policajti a žádný si toho nevšimnul ještě že tak bo by byl asi už bez papírů nebo bychom cálovali prašule ani bychom nemrkli.

venys no ostatní hodnoty máš dobrý. co se týče operace hele ty názory lidí jak je to hrozný brát celý život hormony a bla bla? já mám štítku rok venku a nemůžu si stěžovat úspěšně jsem brzo otěhulila těhu bez problémů (teda problémy jsou ale ne ze štítky) nemám žádný příznaky a že si vemu 1 prášek denně ? no co každej druhej bere léky a mnohem víc a stejnak jako štítkařka bych je brala doživotně nejspíš taky. u těch protilátek je právě pitomé to že prostě stačí cokoliv stres nemoc nebo prostě cokoliv a můžeš mít zaléčené protilátky zase v háji. spíš prostě záleží jak bude reagovat tvoje tělo, já svoje znám dobře moje co může podělat to podělá a vím že by nespolupracovalo tak jsem šla pod kudlu a protilátky šly do kytek