Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

blanka.k
25. jan 2010

Len - no, znáš jak se Brňáci a Pražáci nemají rádi. Asi něco jako u nás Ačkaři a zbytek fakulty. 😀

len
25. jan 2010

Jsem měla vždycky pocit, že Brňáci Pražáky nemusej a Pražákům jsou Brňáci zvysoka ukradený 😀
Ale popravdě, když jsem pak měla s oběma fakultama pracovat osobně, tak z profesionálního přístupu vedl VUT na plný čáře, Pražáci byly strašně zhejčkaný a dost často měli pocit pupku světa 😒 Říká jejich absolvent 😀

len
25. jan 2010

byli...

strouzek
25. jan 2010

já teda nejsem pražák ani brňák ale některé namyšlené pražáky nesnáším a brňáci jsou mi fuk 😀

len
25. jan 2010

Strouzek, pak jsou taky "Pražáci," co se sem přistěhovali před dvěma lety a jsou namyšlenější než kdokoli jinej 😉 Já teda, navzdory profilu (protože můj okres jaksi Koník nezná) nikdy Pražák nebyla a nejsem, manžel Pražák byl a není a celkově mám pocit, že je to všecko docela jedno 😀
Jsme spíš s Blankou porovnávaly pražský a brněnský technický učení 😉

shandy
25. jan 2010

len a co si im v CAR-e navrhla? no niekedy ti ine nezostava ako im navrhnut sposob liecby a koniec koncov ide o tvoje telo, ze strouzi, tak si myslim mame do toho co povedat a nech sa aj nejaky lekar kludne urazi, co uz s nimi 😔

len
25. jan 2010

Shandy, ten tamoxifen. Prostě když už mám čekat, tak jestli nemůžu čekat a slabě u toho stimulovat 😀

strouzek
25. jan 2010

len no já mám spíš většinou v osobním životě zkušenost s těma pražákama rodilýma co si myslí že mi ostatní jsme sto let za opicema zvlášť když řeknu moravskoslezký kraj to je pro ně jako mongolsko 😀

estrellita
25. jan 2010

ja jsem Prazak a proti Brnakum vubec nic nemam. nekdy mi to prijde az srandovni, jak lidi resi, jestli nekdo je, nebo neni Prazak 🙂

shandy
25. jan 2010

len spravne, ja by som to tiez len tak nevydrzala 😀
a tamoxifen je slabsia odroda clostilu? ci?

len
25. jan 2010

Ne slabší odrůda, prostě jen jiná účinná látka, oboje jsou antiestrogeny. Ale beru jen jednu tabletu denně, 5 dní.

shandy
25. jan 2010

aaaaaaaha diky len a preco tamoxifen a nie clostil?

jerrymona
25. jan 2010

baby, ste normalne? kto to tu po vas ma citat? tolko stranok. vy aj pracujete? 😀 😀

sima, skoda, vyzera to na mrchu. ale ovu musela prebehnut, lebo mas LF 16 dni. 😉
dufam, ze ti tie antibiotika zaberu. je to na houby, namiesto toho aby sa clovek dozvedel nieco pozitivne, pride dalsia pohroma. prajem ti, aby si to rychlo preliecila a potom sup sup snazilkovat.

vendu, ja som este v centre nebola. dnes by mala byt este len ovulka. a ked z toho nebude nic, tak pocas mrchy musim ist na odber krvi kvoli HP.

vendulak
25. jan 2010

Tak já nejsem taky ani z Prahy ani z Brna a nějak tohle jde tedy úplně mimo mě 😀 . Ale vzpoměla jsem si na jedničku Bobule, jak mu došel benzín a zastavil ten vinař a říkal: "Pražáci se na tebe vyserou! My si pomůžeme, nemám pravdu?!" a on pražák na to: "Tož to máte strécu" 😀

len
25. jan 2010

Shandy, to nevím, asi obojí vyjde nastejno, ale mám pocit, že po Clostilu si holky stěžují na více vedlejších příznaků, tamoxifen mi přišel lépe snášen. Mně teda po něm nic nebylo 😉 Dr. říkal - clomifen nebo tamoxifen, no a pak se přiklonil k tomu tam. Normálně je to lék na léčbu rakoviny prsu, takže se bere i v několikanásobných dávkách třeba pár let v kuse.

vendulak
25. jan 2010

Jerry ohledně Símy je to fakt no, že člověk když to začne řešit tak se většinou dovídá takovéhle věci...ale já si pořád říkám, že je lepší to než aby nenašli nic a roky se nevěděla příčina a my prostě děti neměli, takhle nám zjistí příčinu my ji vyléčíme a dočkáme se tich našich vytoužených miminek 🙂 😉 .

Jerry ona ovulka ještě pořád u tebe nebyla? 😕 Ty jo tak ta si taky dává načas 😒 . Ale držím palce aby co nejdříve proběhla! A kdyby se náhodou nezadařilo, jakože nejlepší by bylo kdyby jo 😀 , ale kdyby ne, tak aby si už aspoň mohla jít co nejdříve na ten HP 🙂 .

len
25. jan 2010

Vendul, cynicky dodávám - pokud ti najdou příčinu, co se dá léčit 😀
I když paradoxně, když už jsem sežvejkala fakt, že vlastní děti nejspíš nebudou, aspoň mám svým způsobem klid 😒

simasla
25. jan 2010

len - tak tohle jsem tuhle řešila s kamarádkou - asi bych see nesmířila... myslím, žee bych radši dárkyni či adopci, ale obdivuji tě.. to už jsem jednou psala - nebo to možná bude tím, že jsem se na to upnula
jerry a vendulko - jsem ráda, že to našli - lepší než abych se vesele nevesele snažila dál a prdlajs.. nebo se mi pak stalo něco v těhu. Takhle zaléčíme a uvidíme. I když dneska se narodil zase pro změnu kolegovi chlapeček a zase jsem si říkala - kolem samé miminko, nebo těhu a co ty? Ty máš ureaplasmu... no prostě poslední dobou jsem na tom s neervama nějak dole :(.

len
25. jan 2010

Sim, já se na tom shodla s psychodr., že pro mě jsou ty příšerně dlouhé čekačky na dárkyni vlastně požehnáním. Buď se za ty dva roky stane zázrak a otěhotním přirozeně, nebo mi definitivně docvakne, že (v tý době) 100 vzorných cyklů už bylo opravdu dost a jinak to nejspíš nepůjde 😉

A holky, nezoufejte, takovej beznadějnejch (doufám, že jen relativně 😉 ) případů jak já je strašně málo, naprostý většině z vás se to nakonec podaří... Možná ne za dva měsíce nebo za půl roku, ale jednou to prostě klapne 🙂

vendulak
25. jan 2010

Len takže ty už seš teď v podstatě někde nějak zaevidovaná a čekáš na dárkyni? 😕 A to jsou opravdu tak dlouhé čekačky na to? 😕 Já se omlouvám jestli se ptám hloupě, ale tohle fakt nevím 😉 .
Simi taky jsem kdysi tak byla a občas jsem i dnes, a vím že to moc potěšující není, ale mám pocit že čím dýl se snažíme, tím mě tyhle věci berou míň, že před rokem bolelo a mrzelo mnohem víc, když někdo zahlásil miminko, teď už si říkám no co, my to naše budeme mít dýl, ale zase si toho našeho štěstí pak budeme o to víc vážit 🙂 . Tedy vím, že to není žádná útěcha. Ale prostě chci říct nesmutni! Já to fakt u tebe vidím jako na moc dobrý cestě! Podle mě máš úžasnýho doktora, že takhle vše zkoumá, řeší a chce pomoct!!! (nutno dodati že né každý má takové štěstí 😒 ) A s takovou se mimíska určitě brzy dočkáte 😉 .

len
25. jan 2010

Vendul, tak, jsem v pořadníku. A jo, u nás jsou čekačky 2-3 roky. Jinde by to bylo i rychlejší, ale mně se jednak od nás z CARu nechce, no a druhak jak už jsem psala, beru to jako "lhůtu na rozmyšlenou" a smíření se s tím vším 😉 Nějak na to nemám, když nám pořád dávají naději, byť minimální, abych to hodila za hlavu a šla do dárkyně rovnou 😉

vendulak
25. jan 2010

len chápu. Asi bych se na tvém místě zachovala stejně. Tedy vím, že si to můžu jen těžko umět představit. Ale skousnout to že bych v podstatě vlastní děti mít nikdy neměla, jasněže kdyby pak byli z darovaných tak za ně budu šťastná a budu je moooc milovat, ale přesto když se člověk pro to miminko rozhoduje tak ho chce mít své, se svým partnerem, chce jednou v jeho obličeji vidět jejich společné rysy, a to by asi taky trvalo rozdýchat, smířit se. Nemůžu tušit jjak dlouho. Ale věřím, že to musí být těžké, a obdivuju tě moc, a určitě by sis za tohle co překonáváš to miminko šíleně moc zasloužila a já ti ho moc přeju 😉 . Držím vám palce!!! A věřím že občas se i zázraky dějí (četla jsem příběh holky která měla totálně srostlé a neprůchodné vejcovody a chtěli jí je vzít že jsou tam stejně k ničemu, ale ona se nakonec nedala. Ale stejně byla smířená s tím že přirozeně děti mít už nemůže a byla i na IVF a myslím i na jednom KETu a nic z toho a pak světe div se otěhotněla přirozeně! A vím že teď už má chlapečka) a ty si určitě ta nejvíc pravá adeptka na jeden takovýhle zázrak a třeba se jednou přikutálý i krásné zdravé vajíčko! Moc držím pěsti fakt! 😉

kingstonka
25. jan 2010

ahojte.... nemam cas vas citat - tak len som vas chcel apozdravit...pekny vecer prajem

len
25. jan 2010

Vendul, děkuju moc 🙂
Já se právě ten zázrak snažím trochu nakopnout tím tamoxifenem 😉 Tak snad jednou...

shandy
26. jan 2010

ahojte koceny a co dnes tu je nejake ticho, nie? 😀
len aj ja ti veeeelmi, naozaj veeelmi drzim palceky, tiez verim tomu, ze raz ti to vyjde a dufam, ze prirodzene. musi byt velmi tazke sa s tym zmierit, ale fakt ta dlha cakacka, moze byt vykupenim v tom, ze este mas nejaky cas a sancu otehotniet prirodzene a ja verim, ze sa to podari 🙂 🙂
len hej, prestudovala som pribalovy letak, hned ako si mi to napisala 😉 , no ja tiez stale verim, ze nebudeme musiet stimulovat, ale pomaly sa radsej na to asi aj pripravim, ak by to imuno naaahodou vyslo negativne (comu teda neverim), lebo zatial som mala vsetko pozitivne, teda okrem tehotenskeho testu samoska 😀 😀 , podozrenie na hypotyreozu - potvrdene, podozrenie na tie potvory - potvrdena ureaplasma, podozrenie na protilatky - ? tak to je zatial otazka...tak cakame 😒
inak vcera som absolvovala folikulometriu a je po ovulke, folik praskol a aj zlte teliesko sme videli, tak len zas cakat na mrchu 🙄

diapozitiv01
26. jan 2010

ahojte,
ja dnes ocakam mrsinu, uz spinim, takze kazdu chvilu cakam, chodim od rana na wc nakukam a nic, stale len jemne spinenie,,
uz aj moja nova diabetologicka caka ci dostanem alebo nie, celkom zaujimave, pred mrsinou sa zvysujem spotreba inzuliny a pocas sa znizuje,,, tak obe cakame ako sa to vyvinie aby sme mohli nastavit dnesnu davku
😀 😀

strouzek
26. jan 2010

ahoj holky 😵

kingst sakra to tolik pracuješ nebo co? je třeba i drbnit nezapomeň 😀

dia mě čeká kontrola na diaporadně příští týden, to zase bude 😖 zase mi řekne že moc žeru a bude vyhrožovat inzulínem nebo mi ho rovnou dá mám už z toho nervy, co tam jdu tak odcházím dom s brekem. teď počítám to bude to samý, do toho budeme měnit doma okna a malovat takže depka z diabetiky a doma saigon, do toho hlad z diety no nevím nevím jak to moje těhu hormony ustojí 😀

strouzek
26. jan 2010

shandy tak hlavně že byla ovule, třeba to tentokrát vyjde co ty víš, já furt věřím že jak se tu zjeví jedny // tak to pak bude jak smršť a akorát čekám kdo tu vlnu začne 😵

diapozitiv01
26. jan 2010

storuzek ak si velmi hladna, daj si nieco bielkovinove so zeleninou,
ja som si dnes na rano spravila salatik, s paprickou, chrenom, syrom, vajickom. len tak som ho zjedla bez peciva za 0 sacharidovych jednotiek, 😉

strouzek
26. jan 2010

ale to jo, to si dávám, okurku nebo papriku jsem baštila včera ale já mám spíš hladochutě ☹