Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

govinda
18. apr 2010

kočky, často pri problémoch so štítnou žľazou je problém s hmotnosťou, nie?
Pred pár rokmi som mala zvýšenú funkciu ŠŽ a to som v priebehu 2 mesiacoch schudla z 53 kíl na 42 😲 😲 . Bolo to hrozné. Brala som carbimazol a v priebehu 3 mesiacov som pribrala na tých 50 kíl a v podstate 5 rokov som bola bez liekov.
Teraz mi diagnostikovali tú autoimunnú tyreoiditídu a nasadili euthyrox, ale za posledný rok sa mi nejako nedarí držať váhu, teraz je to skôr opačný problém, že skôr priberám 😒 . Môže to mať taký súvis?

estrellita
18. apr 2010

govindo: ano, zpravidla to ma souvislost. pri zvysene funkci stitne zlazy dochazi ke zrychleni metabolismu, takze telo rychleji spaluje. pri snizene fuknci je to naopak, telo ja jakoby line, jsi unavena, pribiras atd.
a kolik mas ted euthyroxu?

govinda
18. apr 2010

1/2 tabl. denne 25 Euthyroxu - vraj najnižšiu dávaku.

lusye
18. apr 2010

bellka, taky jsem si přečetla tvůj příběh. 😔 Achjo, škoda, že se nikdo o stav tvé ŠZ nezajímal dřív!!! 😠 😠 😠
Ale neboj, endokrinolog ti ji srovná. Hlavněže se přišlo na příčinu. Zítra písni, jak si dopadla. 😉
Moc ti držím palečky a přeju už co nejdřív tolik vytoužené miminko!!!! 🙂

bellka
19. apr 2010

Ahoj holky, přeju pěkný den 😵 Tak jsem doma od endokrinologa a jsem v šoku. Mám vrozenou poruchu imunitního systému a štítnou žlázu mám prý zděděnou. Takže mi nasadil Euthyrox 50 a uvidíme, jak se to srovná. Na druhou stránku mi doslova řekl: "můžete si gratulovat, že jste dosud neotěhotněla, protože by to byl opravdu průser. Dítě by bylo velice těžce postižené. Jenom pokud můžu, apeluji na vás na všechny, nenechte se odbýt, protože můžete být ušetřeny těch proplakaných a bezesných nocí. Všem vám přeju jenom úspěch a malý uzlíček v náručí.

shandy
19. apr 2010

ahojte dievcence,
bellka, no je to smutne, ze nikoho nenapadlo skor patrat po pricine 😔 🙄 a pritom dnes uz ma tolko kociek so stitnou zlazou problem. este ked je clovek v CAR-e tak sa spolieha na to, ze aspon oni vedia, co treba preverit.
No nic, hlavne, ze uz sa vie pricina a teraz uz snad nic nebude stat v ceste a dalsie IVF sa podari. Bellka inak chodime do rovnakeho CAR-u. Predpokladam, ze teraz ste minimalku museli kvoli stitke odlozit...kolko ti povedal endokrinolog, ze treba pockat? kedy pojdes na dalsie odbery?
no inak telo sa s tou nefungujucou stitkou u kazdeho vyrovnava inak. niekomu sa nepodari otehotniet a niekomu hej, ale zasa potrati...

shandy
19. apr 2010

Bellka a ku komu chodis v Reprofite?
inak vsetkym vam pekny zaciatok pracovneho tyzdna 🙂
simi drzim palceky na uzv 😉
tehulky nam rastu pekne do krasy 😵
strouzatko nelusatko je uplne krasnucke 😵

bellka
19. apr 2010

Shandy: chodím k MUDr. Macháčovi, který mi okamžitě při prvním pohovoru vzal krev na štítnou žlázu.

shandy
19. apr 2010

Bellka, az teraz som docitala tvoj pribeh, tak uz aj viem ku komu chodis 🙂
Je mi luto, co vsetko si si musela vytrpiet a este aj ten OHSS, no hrozne nieco a cely ten pristup centier... 🙄
ale vies co? myslim, ze tentokrat si v spravnych rukach 🙂 🙂 , v teme Slovenky v Reprofite Brno je vela kociek, ktore si presli tym, co ty a vacsina z nich su uz maminy alebo tehulky. Urcite ti to potvrdia, ze si tentokrat v spravnych rukach. ak budes mat cas, precitaj si celu tu ich temicku (ak si ju nahodou este necitala), je to sice dost vela stran ale stoji to za to...

shandy
19. apr 2010

ja mam ten isty problem co ty so stitkou a mne Koudelka povedal, ze TSH by som mala mat do 2,0, nasledy som mala 2,195, takze sme este zvysovali davku, tak dufam, ze to budem mat uz ok, aby som mohla zacat stimulku. 🙂

bellka
19. apr 2010

Přesně tak, už jsem byla nastimulovaná a museli jsme to zastavit. Ale i tak jsme aspoň zjistili, že na minimálku reaguju dobře, bylo vidět 6 folíků. Prý by se mohly hodnoty upravit i do těch třech týdnů a ještě si půjdu nechat nabrat hormonální profil a v květnu bychom mohli zase začít náš boj o miminko 😵 Jsem opravdu ráda, že konečně známe příčina, ale na druhou stranu jsme přišli o tolik let, které jsem proplakala. No nic, teď už se všechno obrátí k lepšímu, doufám 😵

lusye
19. apr 2010

bellka, tak bezva, že už máš léky. 🙂 Já beru Euthyrox už přes deset let. Teď mám Euthyrox 75 a otěhu jsem vždy napoprvé. 😉 Pokud máš dobře nastavené hodnoty, tak není problém. První těhu nedopadlo dobře, ale to nebylo štítkou. 😉 Teď jsem těhotná znova a zase hned první měsíc. Endokrinolog mě teď hlídá a častěji mám kontroly. 😉
Určitě ti svítá na lepší časy! 😵

bellka
19. apr 2010

Děkuji za radu, kouknu a přečtu si všechno v tématu Slovenky v Reprofitě. Aj já konečně věřím, že jsme ve správných rukách 😵 Držím pěsti, ať Ti to výjde 🙂

bellka
19. apr 2010

Lusye: jééé, ani nevíš, jak jsi mi vlila optimismus do žil 😵 Konečně se usmívám, že to jde 😉 Tfujtfujtfuj, ať je těhu pohodové až do konce 😵

shandy
19. apr 2010

Bellka naozaj sa nemusis bat, ono ked ju budes mat stabilizovanu nic by ti nemalo stat uz v ceste 🙂
Ja tebe drzim palceky, nech sa ti to rovnako zrovna a ked budes chciet, kludne sa pridaj ku nam do tej temy Reprofitu, aj ked viem, ze existuje aj ceska temicka ale neviem ako je teraz ziva 🙂
tak mozno budeme aj spolu stimulovat 😉
a to si mala naozaj peknu urodicku na minimalnu stimulku 🙂

bellka
19. apr 2010

Děkuji, holky, ještě jednou moc děkuji 😵 Ať si každý myslí a říká co chce, je moc dobře, že existuje něco takového, kde si můžeme popovídat a pomoct si navzájem dobrou radou a někdy stačí jenom to, že se člověk může vypovídat 😵 Zase nakouknu, jsem ráda, že jsem na vás narazila 😵 Shandy: jj, možná, že budeme bojovat spolu 😉

simasla
19. apr 2010

Ahoj holky - belka držím co můžu - protože jsem přečetla tvůj příběh a bečela jsem jako želva... takže tfuj, tfuj, tfuj.. ať jsou brzy hormony v pořádku... hlavní je, že ses konečně dostala do ruky někomu, kdo má starost i o tebe ne jen o peníze... (ty lidi v těch CARech by se měli stydět)
Jinak holky já dneska ráno blinkala - jen co jsem vstala.. došla si na záchod.. tak to bylo 😖 doufám, že to nebude pravidlo.. pak jsem přišla ubečená do ložnice (vždycky mi u toho tečou slzy) a povídám Jardovi - já jsem blinkala a víte co ten můj drahoušek? Dostal záchvat smíchu.. pěkně děkuji tedy...
Jinak mám nervy z té kontroly... a nemůžu se moc soustředit na práci.. jsem zvědavá na tu středu.. uff.. ať už mám ten ultrazvuk za sebou a žádné jiné než dobré zprávy neberu...

shandy
19. apr 2010

simi, nooo tak uz si naozajstna tehula 😀
gratulujem 🙂
simi, vies co sa hovori, ze ked ti je zle, to znamena, ze babatku sa dari dobre, takze bud rada 😵
A neboj, uzv dopadne dobre, prave kvoli tomu, ze ti je zle, takze asi je vsetko ako ma byt 🙂

estrellita
19. apr 2010

simas: nekoho to trapi vic, nekoho min. chtela jsem ti napsat, at sid as pozor, kdy si beres prasek, aby v tob zustal, ale pak jsem si uvedomila, ze ty je neberes 😀

bellka: neboj, ted uz to bude jen a jen lepsi. stitka se srovna a bude ti fyzicky a psychicky urcite lip. je fajn, ze jsi se dostala konecne do dobrych rukou. Mne zakazali otehotneni, dkyz mi zjistili stitku a to jsem zorvna v te dobe vysadila HA. museli jsme pockat, ale nemelo to dlouheho trvani a uz jsme se mohli snazit. nasladne 4 mesice po "povoleni" jsem otehotnela 🙂
Ale Dr. rikala totez, dite by bylo postizene, ale s temi mymi vysledky by to bylo spis tak, ze bych okamzite potratila. takze jsem rada, ze se to resilo.

bellka
19. apr 2010

simasla, estrellita: taky doufám, že se to srovná co nejdříve 😵 Jsem se dneska ptala dr. jestli si myslí, že bych mohla za 3 týdny začít stimulku, tak říkal, že i ano, ale ať si nechám nabrat krev a podle toho se uvidí. Když vidím, že jste tu většinou těhulky, je to moc příjemný pocit, opravdu 😉 Taky toho máte za sebou už hodně, ani nejde o počet IVF atd., ale o psychickou stránku věci. Takže doufám a věřím, že tentokrát to všechny zvládneme do šťastného konce 😵

carrie84
19. apr 2010

Hello babule 🙂

Bella - budem drzat paste, ale ono je fakt, ze ked je stitka v poriadku, tak sa vsetkemu lepsie dari - psychike, telu aj plodeniu 😉

Estrell - uz si nepamatam, ty mas znizenu ci zvysenu funciu?

simasla
19. apr 2010

ahoj carrie - fííha to to letí.. co to vidím za číslo u tebe.. to snad není ani možné už 28. týden? No jak se máte s miminkem? a co jméno už máte pro klučíka vybrané?

carrie84
19. apr 2010

Hello simi 😉

No leti, leti ... vcera som zacala 7. mesiac (ani neviem ako to cele preslo) 😀 Meno uz maaaame - vybral tatino a je na seba zato patricne hrdy 😀 😀 Maly sa bude volat Daniel - hodi sa mu to k priezvisku 😉

simasla
19. apr 2010

tý jo 7. měsíc - to je už slušné... za chvilku budeš rodit 😀 a Daník je krásné jméno 🙂

estrellita
19. apr 2010

carri: snizenou, kdyz mi na to prisli, mela jsem TSH nad 100. a ted v tehu beru 150 euthyroxu denne.
daniel je moc hezky 🙂 a 28 tt, fiiiha 😀

strouzek
19. apr 2010

ahoj holky, hlásím dneska super noc, malá chrněla 9 hodin v kuse, ráno vypila čaj a mlíko a spí zase až doteď. mám děcko se spavou nemocí 😀

dík holky za pochvalu nelušky, to víte snažili jsme se 😀 jinak holky my měli včera první sex po porodu a supéééer, normálně jako "zamlada" myslím tím ještě v době než se sexovalo na děti nebo ty pokusy o sex v těhu, prostě pohoda žádný přemýšlení jestli to vyjde,nebo jestli to neublíží mimču..... 😵 a kontroly se neboj, jestli zvracíš je to dobré znamení 😉

carie 7. měsíc, fíha toto letí za chvíli rodííííš 😀 Daniel je jinak krásný jméno 😉

vítám tu nový tváře, už je nás tu kupa holek co? 😀

a co jinak holky co tady novýho , co vendulka neozvala se někomu?

simi já taky při blití brečela , ježiš tohle mi z těhu vůbec nechybí, já blila pomalu až do porodu , stačilo o určitém jídle jen mluvit a už jsem šla obejmout mísu 😖 tak snad ti to brzo skončí a budeš moct vesele baštit 😉

carrie84
19. apr 2010

Ja rodit nebudem .... maleho vynosim, zmierim sa s kilami navyse a vsetkymi "tehu radostami", ale nech rodi niekto iny!!!!! 😀
Akurat sa zacinam vazne zamyslat nad vybavickou - este skoro nic nemam a z postele sa dost zle nakupuje - budem musiet ukecat doktorku, nech mi povoli aspon nakupy 😉

Inak - to blinkanie ti nezavidim - mne sa to stalo len 1x za cele tehu, ale zato stylovo! 😀 A neboj, kontrola bude ok - ja som si povedala, ze ine ako dobre spravy pre mna neexistuju (ci pri cakani na srdiecko, tripple testoch atd)... ale pre istotu - budem drzat vsetky 4 paste, co momentalne mam 😉

estrellita
19. apr 2010

tuk tuk, jeste ze ja moc nezvracela. jen minuly tyden rpisel takovy jeden den, ale po dlouhe dobe, a od te doby nastesti nic 🙂

estrellita
19. apr 2010

carrie: jakto, ze lezis? nejak jsem zapomnela 😕

estrellita
19. apr 2010

jedine treba vyuzit internet a zasilkovou sluzbu PPL 🙂 ty ti to dovezou az domu 🙂