Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

katkaajurko
25. apr 2010

baby ale ja mam kardiologicku diagnozu a na tu beriem vasocardin...... lenze som zistila ze ten ma vedlajsi ucinok znizovanie funkcie stitky a tak ma napadla vec - ze moju normalnu cinnost stitky tento liek znizuje - co sposobuje problem...???

podla krvi je to tak povediac v norme ale bezne hormony mam vecne nizke...malo progesteronu..estrogenu... a divoke cykly...od 20 do 40 dni....

a preto ma zaujima ci aj jemne - temer "neviditelne " znizena funkcia stitky moze sposobovat nedozrievanie alebo zle dozrievanie folikulov... 😅

govinda
25. apr 2010

estrel, no tak po tej injekcii, čo mi pichli včera na pohotovosti sa to skľudnilo, povedali, že večer a v noci sa to môže znovu vrátiť. Tak aj tak bolo, v noci som toho veľa nenaspala, svrbelo to a ráno som mala opäť také fľaky, ale bolo ich omnoho menej, tak som to neriešila, natrela som to feinstilom a už som nič nebrala. Zajtra idem na kožné, som zvedavá, čo mi povedia tam 😒

estrellita
25. apr 2010

katko: jj, ale ono jestli snizuje fci stitne zlazy, tedy ze ona neprodukuje dostatek hormonu, tak pak by se jednalo o hypofunkci, ne hyperfunkce (zvysena funkce).
ale nasla jsem ted, ze buseni srdce muze souviset i s hypofunkci, tedy nedostatecnou fci.
http://nemoci.vitalion.cz/hypotyreoza/

estrellita
25. apr 2010

ale jestli jsi mela OK vysledky 😅 opravdu nevim. jestli mas ale rozhazene ostatni hormony, tak se vse ovlivnuje,

jinak snizena fce stitne zlazy zpusobuje prevazne prodluzovani cyklu. zvysena fuknce zase naopak. a delali ti i testy nejen na TSH, ale i ft4 a anti TPO a antiTGO, nebo jak se ty portilatky pisou?

estrellita
25. apr 2010

govi a to jsi mela po spenatu, vid? tak hlavne, a zjisti, co to je a ty mas klid 🙂

govinda
25. apr 2010

estrel, no špenát som mala v stredu a vtedy tá alergia nemala až také prejavy ako v sobotu ráno, takže už fakt neviem, čomu to pripísať. Uvidíme, čo povedia na kožnom 😒

inak, keď som sa pred 7 rokmi liečila na zvýšenú funkciu ŠŽ, tak som mala rovnako dlhé cykly ako teraz, takže neviem. Len s tým rozdielom, že boli anovulačné a teraz konečne ku mne zavítala aj ovulka,aj keď si teda nechala na seba poriadne dlho počkať 😠

jerrymona
25. apr 2010

govinda a si si ista, ze to bolo po spenate? ja som raz ako dieta zjedla pecenovu pastetu a urobili sa mi tiez cervene flaky na kozi a strasne svrbeli. potom mi na to dali nejake tabletky a bolo. 🙂

estrell, dala som si teraz popoludni este jednu fotku. to je gula co? 😀

jerrymona
25. apr 2010

a tie dve fotky z dneska su najaktualnejsie. 😵

govinda
25. apr 2010

jerry, nie, práveže aboslútne neviem, z čoho to mohlo byť, ale trvá to už od stredy(keď som jedla špenát) a včerajšie prejavy boli najhoršie, tak fakt neviem.

jerrymona
25. apr 2010

tak moze byt, ze tam bolo nieco, co neznesies, alebo spenat nebol prave najcerstvejsi. 😝 😝

govinda
25. apr 2010

no mohlo to spôsobiť hocičo. možno to mohol byť syr v tých špenátových cestovinách, alebo nejaké korenie a keď je tak alergicky rozbenhuté telo, mohla som napríklad v piatok zareagovať hoci aj čokoládu a v sobotu som už bola jasná. Ťažko povedať. Tie cestoviny som mala v reštike, tak neviem, čo tam všetko bolo 😒

jerrymona
25. apr 2010

mne sa raz stalo, ze som zjedla tiramisu - to bolo v lete a bolo tam dost slahacky. potom som doma vecer poriadne vracala a bolo mi zle.
hlavne v restauracii nevies, co tam vsetko davaju do jedla a ake je to vsetko stare. 😝

govinda
25. apr 2010

jerry, presne tak. Keby som to robila doma, tak viem, čo som do toho všetko dala, ale takto len tipujem. Ono stačí hocijaké korenie a môžem takto blbo zareagovať, no ale ja nie som nejaký špeciálny gurmán, aby som rozcítila, či tam je muškátový oriešok, zázvor alebo bohviečo iné. A hlavne to boli tortelliny, tie sú plnené nejakou zmesou a aj v tej mohlo byť hocičo, no len hádať môžem 😠

katrin21
25. apr 2010

caute
necitala som vsetko co ste popisali,ale.....
mala som od stvvrtka mrchu... ale teda, tentokrat akoby som ju ani nemala.. straaaaasne slaba.. chodi mi ako hodinky, 28dni...stale...aletento cyklus bola taka slaba, ze dneska som 4den a cely den nic. vcera 3den len maly fliacik...a to ja som mavala ine mrchy.... 😝 prve dni silneeeee a potom 4-5 slabsie a este 6-7 take spinenie...ale toto? aj som citala, ze pri hyperfunkcii su slabe kramy..ale cykly nemam dlhe, ani som doteraz nemala takeho slabe... nechapem... snad sa to upravi...

a este sa chcem spytat.. ma tu niektora s hyper Graves Basedow-a???

katrin21
25. apr 2010

a ked som si meravala BT, tak som mavala ukazkove ovulacie.. akourat predposledny cyklus boldivny a som usudila, ze asi anovulak, a to som este nevedela o ŠŽ----- 😖 😖 😖

katkaajurko
25. apr 2010

no prave pozeram do papierov a mam tu ze anti-TPO a anti TG mam akoze < ako 10 a norma je od 0-60 - ale to je asi dobre,ze? ale mam to tam "vysvietene"...

TSH mam 1,45 - norma je od 0,35 do 4,94 ...

jerrymona
25. apr 2010

babenky, zial vam neviem poradit. ja mam znizenu funkciu, tam je to zas ine. 😒

katrin21
25. apr 2010

kukam, ze mne protilatky nezistovali zatial, lebo som take nic nenasla v tom listocku z labaku a hlavne, ze mi napisala automunitna hypertyreoza...ani sa na mna ta Dr poriadne nepozrela 😠 😠 som si to normalne uvedomila, ze som tam dosla,sadla si,ona si tukalado PC a len sa ma pytala,ani sa na mna moc nepozrela.... to je normalne?? akurat sono mi potom este urobila,ale na sone som uz bola aj predtym,,,,, divne..... napr. ja nemam ani vysoky tlak , skor nizky,akurat tep som mala vysoky.. ako beriem ten Trimeprabnol tak je to omnoho lepsie.ale stale ma bolievaju oci..... sa nojim toho Basedowa, nechcem byt ako Hurvinek, tak to radsej by som dala von tu SZ...

estrellita
25. apr 2010

ja mam taky snizenou kat, takze bohuzel nevim.
kat: jj, ty hodnoty mas v poradku!!!

jerry: brisko je supeeeeeeer 🙂 aspon si o tobe nikdo nemysli, ze jsi pribrala, ja ted vypadam tak, ze kdyz nekdo nevi, ze jsem tehotna, tak si rika, ze jsem asi trosku pribrala 😅 😅 to mi rekl jeden kamarad, ktery se to dozvedel az pote, co me videl 😀

katkaajurko
25. apr 2010

diky baby

estrellita to by som brala aj za cenu ze si myslia ze som tucko 🙂 🙂 🙂 😵 😵

estrellita
25. apr 2010

kat: neboj, daji te do rovnovahy a bude 🙂

katkaajurko
25. apr 2010

aach snad ano... este ma laparka caka...a tak... bojujem aj s bakteriami... momentalne sa na mna lepi vsetka smola... ale bojujeme dalej 😅

kingstonka
26. apr 2010

ahojte kocky
-hlasim sa po peknom vikende- konecne vikend ako ma byt 🙂
-dufam, ze dnes sa dovolam ku gynekologovi a objednam sa- dovolat sa tam da zabrat.
katrin21- ja na prvej navsteve endok. som tiez nemala z labaku protilatky ale len TSH (zvysene) a T4 a po sone mi napisala autoimunitna tyreoiditida- na dalsiu kontrolu mi uz dala spravit protilatky- mala som ich dost zvysene a teraz som si v popieroch vsimla ze dalej uz protilatky kontrolovat nebude.... asi sa fakt s nimi neda nic robit-neviem

govinda
26. apr 2010

ahojte kočky 🙂
Ja dnes takto: http://www.fertilityfriend.com/home/1839d4
Tak už nech len rýchlo príde mrcha, nech začneme od začiatku 🙂

katrin21
26. apr 2010

kongstonka: no ,ale ja som mala praveze FT4 vysoke - 37.72 a TSH som mala len 0.008.. nechapem... nemalo by byt pri hypertyreoze vysoke???????

kingstonka
26. apr 2010

http://www.labtestsonline.org/understanding/ana... tu je taka tabulka kde sa pise ze pri hyper je t4 vyroke alebo normale tsh nizke

katrin21
26. apr 2010

a dnes mam 37.5 ,,, mi hovorila doktork,a ze ak bude teplota, mam ist na leukocity na krv.. super... takze po 4 dnoch brania Thyrozoli uz mam telpotu...vyborne... to je riadny šit tie lieky, 😝

kingstonka
26. apr 2010

no teraz pozeram ze ja hovorim o t4 a ty o ft4 to asi nebude rovnaka vec, ze? ..asi nepomozem

katrin21
26. apr 2010

aha.. dakujem.. takze je to OK..
len ta teplota este keby nebola.. v noci som sa budila na zimnicu a teraz mam este stale teplotu... 😝

katrin21
26. apr 2010

ale asi hej.. lebo je tam hore hned v prvom riadku te T4 a,elbo Free T4.. podla mna to Free je to F,.. cize to asi bude FT4 🙂