Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

kingstonka
3. máj 2010

zuzumajka- blahozelm k tehotenstvu🙂 ja som letela asi v 27-28 tyzdni- v pohode- len od 28 tyzdna si uz letecka spolocnost vyzadovala list od lekara ze som fit letiet... a letela som aj na zaciatku ked som este nevedela ze som teho... tak peknu svadobnu cestu

inac baby-dufam ze dnes a mi uz podari hovorit s endokrinologickou... a ku gunekologovi az 17. dlha doba ale zbehne to...

zuzumajko
3. máj 2010

kingstonka, si ma trosku ukludnila, diks. Lebo vsade citam, ze prvy trimester je narocny, velmi sa bojim ze babo neustoji cestu alebo tak ☹ kecnem este s gyndosom o tom, lebo fakt rozporuplne veci citam an nete 😀 ale napr. moja sestra bola v zabavnom parku a jazdila na rollcoasteroch v tretom tyzdni, takze neviem 😀

kingstonka
3. máj 2010

no urcite sa porad s gynekologom- ak by tvoje tehotenstvo malo byt od zaciatku rizikove tak ti asi nebude odporucat- ja som nemala problemy ... ale podla mna ak to nie je velmi dlhy let tak je to urcite lepsie ako dlha cesta autom... drzim prsty

zuzumajko
3. máj 2010

kingstonka, to mas pravdu zase, je to len nejaka hodina a pol ci kolko. Idem to pre istotu este mrknut 🙂 diks za radu 😀

jerrymona
3. máj 2010

zuzumajko, na ultrazvuku by mala byt vidno dutinka. ja som bola priblizne tiez v 5 alebo v 6 tt. srdiecko by ti bolo vidno tak od 7tt.
a ja by som na kolotococh nejazdila, keby som vedela, ze som tehotna. 😅 obdivujem tvoju sestru.

kingstonka, najhorsie na tom je to cakanie. 😝 ale oplati sa. 😉

zuzumajko
3. máj 2010

jerry, ona to nevedela :D ze caka babo, dozvedela sa to az potom :D to len na margo toholietania :D a takze je mozne, ze by uz bolo vidiet dutinku? 😀 to by bolo krasne 😀 a nevies odkedy sa dostava tehotenska knizka? ja som akoze uplny zaciatocnik v tomto. Mali by tu byt presne navody a postupy, lebo inak som uplne stratena :D

kingstonka
3. máj 2010

jerry- vacsiu cast prveho teho som prezila v uk- a tam mi prvykrat povedala lekarka ze ak mi vysli pozitivne testy tak som teho, ze ma objedna v nemocnici mam cakat na list... a z nemocnice mi dosla pozvanka na ultrazvuk v 12 tyzdni 🙂 tak ak som vtedy vydrzala cakat..uz mi rastlo brucho a jediny dokaz tehotenstva boli teho testy... porodna asistentka ma navstivila asi v 14 tyzdni -vtedy mi brala krv a vstko ostatne- potom to uz islo normalne po mesiaci-tak ak som tam vydrzala cakat..... 🙂 najviac som nervozna z tej stitnej... mam volat po 14 h...

jerrymona
3. máj 2010

zuzu, aha. no keby so segra vedela, tak uz na kolotoci poletovat nebude. 😀

ja neviem ako je to na slovensku. ale ja zijem v rakusku a tu som bola na vysetreni myslim ze v 6tt a bolo vidno dutinku. lekarka povedala, nech pridem o tyzden znova a ked bude vidno srdiecko, tak mi vystavi tehu knizku. a aj tak bolo. fotky mam v albume. 😉

kingstonka, uk je ukrajina? alebo united kingdom? 😅 tak ja by som sa asi zblaznila z toho cakania. 😀 no ty mas asi pravdepodobne nervy zo zeleza. 😉

kingstonka
3. máj 2010

no ukrajina to nebola 😀 ale v anglicku maju vseobecne taky nejaky iny pristup...napriklad "zdola" ma nikto nepozeral do 28 tyzdna co som tam bola... zato mi merali brucho krajcirskym centimetrom. 🙂 .. ale bola som tam ovela kludnejsia ako doma... tu som hned po prvom ultrazvuku bola hospitalizovana..vystrasili ma neskutocne a nakoniec zvytocne..mala je ok..a vsetko dopadlo dobre

kingstonka
3. máj 2010

tak uz 20 min sa pokusam dovolat lekarke... 😒

carrie84
3. máj 2010

Hello babule 🙂

Tak som doma od dr. a som straaaasne spokojna 😀 Sice som padla pri TSH z 2,859 na 0,773, ale stale som tabulkova a dr. mi uplne vysadil lieky. Pytala som sa, ci mam cakat nejake komplikacie pri malom (ci mu nieco bude alebo tak) a povedal, ze sa nie je coho bat. Tak sa vytesujem. No a dalsia kontrola az po porode 😀 😀

A teraz idem citat, co ste stihli popisat 😉

kingstonka
3. máj 2010

no konecne som sa dovolala... od zajtra mam brat euthyrox 50 namiesto tych 37,5 co som brala (asi velmi hodnota neposkocila) -hodnotu som sa nedozvedela -len so sestrickou som hovorila a zjavne mala toho vela tak len rychlo precitala pokyny od lekarky- kontrla o 6 tyzdnov...

zuzumajko
3. máj 2010

wow, tak to mas super. ja som brala 50tku a ani babo som necakala :( uvidime co povie mne, ked pridem o dva tyzdne :D

estrellita
3. máj 2010

jerry: a to si vem, ze ta linea negra mi jeste neztmavla, ze jsem ji tak mela i normalne 😅 nevim, cim to je 🙂

zuzu: takze na krev jdes? tak to jej super, ja myslela, ze ti chtela brat krev az v 11 tt. jinak me bere krev od zacatku casto, ale videla jsem se s ni zatim jen jednou a pak az v cervenci 🙂 vzdy ji jen zavolam vysledky, ona upravi/necha vysku tablet a je to 🙂

estrellita
3. máj 2010

zuzu: ja jsem pred otehotnenim brala 6xtydne 100, pak 7x. no a ted jsem na 7x 150 😅 takze ono to muze skakat jak chce 🙂 ale hlavni je, ze se to hlida 🙂

jerrymona
3. máj 2010

kingstonka, aj sa mi zdalo, ze to asi ukrajina nebude... 😀 😀 😀
a miery si mala ake? 90-120-90? 😀
v rakusku tu mas asi 8 vysetreni u gynekologa (inkluzive ultrazvuk) a potom este skrining organov v nemocnici. na ziadne poradne sa tu nechodi.
a kingstonka, teda neberies vela euthyroxu. ja beriem 100.

carrie, to ti lekar vazne vysadil euthyrox? 😕

mishulle
3. máj 2010

ahoj, tak já jsem po prvním těhu taky na ethyroxu, momentálně 150, teď se chceme snž o druhé mimi, tak jsem zvědavá, jak se bude dařit

carrie84
3. máj 2010

Jerry - ja som brala propycil a pyridoxin - na hyper 😉

kingstonka
3. máj 2010

jerry- s tym centimetrom merali (neviem ci to aj inde robia) brucho smerom dole- a cuduj sa svete pocet centimetrov suhlasil s tyzdom tehotenstva 🙂 doteraz velmi nechapem
- no ja som tu stitnu nemala az taku zlu na zaciatku- tak sa snad ani velmi nezhorsila ked mi velmi nedvihla davku- aspon nemusim rezat tablety ale dam si hned 2 x 25

jerrymona
3. máj 2010

carrie, aha, tak to je potom ine.

mishulle, tak to si radsej daj do poriadku stitku a potom sa snazte. 😉

kingstonka, to je zaujimave. zeby som sa zacala merat aj ja? 😀

kingstonka
3. máj 2010

jerry- no mne to sedelo do konca tehotenstva 🙂 sama som si merala - mozes si dat vyhladat " fundal height" -dokonca aj moj gynekolog na Sk ked videl v mojej tehotenskej knizke kolonku FH tak vytiahol centimeter a odmeral 😀
mishulle- pred prvym tehotenstvom si nikdy nemala problem so stitkou? ..ja patrim k tym co im na to prisli az po porode

marti84
3. máj 2010

holky, tak ja si dneska udelaal testik samo ze negativni a tedka dorazila mrcha ☹ ☹ ☹ 😢 😢

jerrymona
3. máj 2010

kingstonka, po anglicky neviem, takze by som toho vela neprecitala. 😀 ale myslim, ze doma mam krajcirsky meter, tak sa zmeriam. 😀

marti, ach do kelu, vyzerala si ako pozitivna kandidatka. tak asi predsa platila ta druha teplota. ☹

marti84
3. máj 2010

jerry asi hej :( mri ma to strasne :(

strouzek
3. máj 2010

brý večer holky

marti to je mi líto, neboj příště to vyjde ale věřím že to zamrzí z takových teplotek si člověk vždycky dělá naděje a o to víc to pak bolí když nic. já jsem tyhle "těhu"grafy měla každej měsíc, jen v měsíc těhu jsem měla teploty nízký křivku divnou 😅

holky nevíte čím to může být že moje kamarádka se začla léčit na štítku, má hypo a měla hodnoty před léčbou 5,2 a teď po 3 měs. má 5,7?ostatní hodnoty má prej v pořádku

holky je mi to až trapný ale já chci mrchůůůůůůůůůůůů 😀 nechcete mi jí někdo dát? ironie co? před rokem jsem šílela že mrchu nechci a teď jí vyhlížím a těším se na ní protože s mrchou můžu začít brát antikoncepci, jaksi s manžou nezvládáme jiný způsob ochrany, mě to prostě jinak nebaví 😝

carie gratuluju ke kontrole, neboj mimčo bude v pořádku jak naše Neluš , rizika tam jsou prý až kdyby byli hodnoty hodně nad normu 😉

estrellita
4. máj 2010

marti: to me merzi ☹

strouzi: to nevim, cim to muze byt 😕

jinak at zije nespavost 😅 mam milion myslenek v hlave, protoze jdu dneska na KO.

strouzek
4. máj 2010

dobré ránko, nevím jak je u vás ale tady lije jak z konve.doufám že přestane protože máme jít k našim 🙄

estrel neboj domů půjdeš s krásnou fotečkou a úsměvem. podle mě by ti už i mohli říct pohlaví, mě ho řekli myslím v 16 tt

katrin21
4. máj 2010

ahojte, ja po tyzdni po PN v praci.. neviem sa rozpebhnut a mala som tu vyse 140 mailov...es 😝

etrelita: ty kokso, ty si o kolkej pisala?? uff.. ja som sa takto budila vcera a predvcerom a celkovo nemozem zaspat vecer, aj vyse hodiny..... vcera som sla do postele skoro o pol noci a nic....asi to bude Thyrozolom....
Ozaj, odpisal mi primar na mail( Lubochna), ze ked budem chciet tak v juni ma vezme 🙂 tak som mu odpisala, ze ano 🙂
tak sa tesim 🙂
a napisal mi, ze nie je pravda, ze s hyper nemozem mat dieta, ale ze je to na dlhsiu debatu 🙂

zuzumajko
4. máj 2010

katrin21 v Lubochni je velmi dobre. mne tam velmi pomohli. Moja endokrinologicka ma dost vystrasila a tak som sa snazila dopracovat do Lubochne, tam mi vysvetlili aj moju diagnozu, aj mi objasnili vela veci ohladom debilnej stitky, lebo mne ta krava endokrin. tiez natrepala ze nebudem moct mat deti, a ze ak ano, tak potratim a tak.... a teraz cakame babo (este nepotvrdene) a tak uvidime ze co..Inak v Lubochni su aj VELMI mile sestricky 🙂 drzim palce

katrin21
4. máj 2010

jeej, tak to mas cerstve tehu 🙂 gratulujem 🙂