Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

jerrymona
4. jún 2010

aj ja som slnecny typ. 😵

zatial sa lucim a prajem ti krasny vecer. idem zalahnut. 😉

camelco
4. jún 2010

bru nocku 🙂 🙂 🙂

zibi
6. jún 2010

bre ranko.. 🙂

zibi
6. jún 2010

konecne pekne..a slnko a nie dazd 😉

camelco
6. jún 2010

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 .................. slniecko .................. huraaaaaaaaaaaaaaa 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

jika80
7. jún 2010

ahojte babky
raz ste mi tu uz super poradili, tak by som mala teraz znova otazocku 😅
minuly mesiac som zacala brat thyroxin - 25 a doteraz som nemala ovu, uz som 20.dc, doteraz bola ovu vzdy do 18.dc, myslite si, ze to moze byt vplyvom thyroxinu? meriam si aj BT a cez 36.5 som sa este nedostala
dakujem moc

simasla
7. jún 2010

Ahoj holky tak už jsem vdaná 🙂 a zítra jdeme na NT screening.. Profi fotky od fotografa budou až příští týden, tak zatím jen malá ochutnávka.. no byla jsem jak bílá koule 🙂.
Doufám, že se máte všechny dobře.

zuzumajko
7. jún 2010

@simasla gratulujeeem!!!! 😀 krasne satky!!! podobne som chcela aj ja 😀 ale nevedela som zohnat 🙂 Budem drzat palce na screeningu 🙂

shandy
7. jún 2010

ahojte dievcence 🙂
simi gratulujeeeeem 😵 😵 , vsetko dobre vam prajem 😉 a drzim palcuchy zajtra na NT 🙂
jika80, niekedy sa stava,ze sa pri brani tyroxinu stav prechodne zhorsi, ale potom sa to zacne znovu zlepsovat, cize je mozne, ze si tiez tento typ a preto ovu nechodi - moze sa oneskorit. treba tomu nechat tak, telo si musi na novu situaciu zvyknut.
pekny den vsetkym 😵

estrellita
7. jún 2010

@simasla velika gratulace mlada pani 🙂 a drzim palce na NT screening 🙂
@jika80 obcas se to muze stat, ale je to pry v minimu pripadu, tak uvidis, jak se to da do kupy. Mne prvni mesic uzivani (a take prvni mesic po vysazeni HA) prisla ovu 25 dc, pak uz jako hodinky vzdy 14-15 dc 🙂

carrie84
7. jún 2010

@simasla - simi, gratulujeeeeeeeeeem 😵

simasla
7. jún 2010

Holky díky moc za přání a doufám, že se máte všechny dobře..
juj carrie - ty už budeš za chvilku rodit.. tak jste to zvládli co a ležení se vyplatilo 🙂

carrie84
7. jún 2010

Simi - inak bola si kocka nevesta (tesim sa na profi fotky) - na nasej svadbe bola tiez najkrajsia ta v bielom - cize ja 😀 😀 😀
No - uz to tak zacina vyzerat, ze o chvilku je to tu ..... len som stale nenasla nikoho, kto by chcel ist rodit namiesto mna 😀 😀

simasla
7. jún 2010

no carrie - já spíš říkala - že jsem jako velká bílá sněhová koule.. ale stejně to bylo fajn a já si přišla jak princezna a můj manžel mě pořád objímal a pusinkoval a šeptal mi, jak moc mi to sluší... a že je ten nejšťastnější člověk na světě, no a když se opil tak mluvil k bříšku a cosi miminku vysvětloval - takže nádhera 🙂 😵
a jaké rodit místo tebe.. však to třeba nebude zas tak strašné.. jak se budeš takhle hrozit a bát už dopředu, tak si to jenom přivoláš, takže klídek.. určitě to s miminkem zvládnete 😉

carrie84
7. jún 2010

Simi - 😀 Sak hovorim, ze si bola kocka - a mam to teraz potvrdene aj od tvojho manzela 😀 😀
Ja sa s porodom nestresujem - ja viem, ze babo musi von, len mi pride nespravodlive, ze si to nemoze uzit aj mm 😀 On totizto pri pohlade na krv a ihly odpadava - takze sa odmieta akokolvek zucastnit (vraj, aby sa lekari plne sustredili na mna a nie nanho leziaceho na pohlade- no ohladuplnost sama 😉 )- ale na druhu stranu - urcite to poriadne zapije 😀 😀

simasla
7. jún 2010

no tak to máme podobné... můj manžel prý semnou bude.. ale nepůjde v žádném případě na porodní sál přímo k porodu.. prý tu první dobu porodní mě bude podporovat, ale víc už vidět nechce

estrellita
7. jún 2010

@carrie84 😀 😀 😀

zibi
7. jún 2010

caute kocky..zdravim.nestiham pisat manzel doma tak sa venujem..drzte sa 🙂
simasla:gratuluje... 🙂

strouzek
7. jún 2010

ahoj holky hlásím se po pár dnech, jak vykouklo sluníčko tak jsme furt někde trapu tak nestíháme. na víkend jsme byli taky pryč bylo parádně, na vesnici Neluš spí jak zabitá tak jsem měla dokonce i čas na sebe a manžu.

simi moc gratuluju mladá paní a hodně štěstíčka do života 😵 akorát nevím jak obkecáš že se mimi nenarodí 9 měs. po svatbě 🙄 😀 😀 😀 každopádně myslím že tento víkend byl ve znamení svateb těhotných koníkovek protože mi psali už dvě jiné těhu koníkovky že o víkendu do toho práskly!! 😎 my slavíme 3. výročí svatby ve středu, žádnou romantiku nečekám, místo kytky mi manža koupí krabici sunaru a večerní romantika bude u koupání Nelušky 😀

strouzek
7. jún 2010

koukám že se tu rodí 😨 holky ti chlapy jsou větší poserové doma než tam, skoro všechny ženský který znám se báli že je manžel u porodu opustí a odejde a nakonec to ti chlapy všichni zvládli až do konce! i u nás to tak bylo, manža mě 9. měs. upozorňoval že tam jako chce být ale bojí se ale že asi nejspíš před koncem odejde. no a nakonec se tak pochlapil že tam byl celou dobu viděl vše a že toho bylo k vidění dost(nástřih, klistýr, porod, zašívání...) a dokonce stál u hlavy!! takže nebojte chlapy si nenechají ujít ten okamžik, čím by se pak chlubili v hospodě že? 😀

estrellita
8. jún 2010

@strouzek my mame taky v diskuzi jednu tehotnou, co se tento vikend vdavala 🙂

kdopak rodi? 😕

simasla
8. jún 2010

ahoj holky, tak ještě vám to tu musím napsat.. no tak se hlásím z NT screeningu - vyšel nám negativní sláva, sláva.. riziko vrozené vývojové vady je 1/27100 - šíjové projasnění 1,7 mm a nosní kůstka přítomna - takže paráda mám z toho radost
Miminko má 6,5 cm - což by tedy odpovídalo jen 12+6 a my jsme 13+0 - nicméně řekl, že ten jeden den nic neznamená a upřesnil termín porodu na 14.12.2010
Holky a bylo to krásné - úplně jiné než ten předchozí ultrazvuk - miminko se strašně moc hýbalo, až byl pan doktor zoufalý, když měl změřit to šíjové projasnění - ultrazvuk mi dělal snad 40 minut než se mu to povedlo - ukazoval mi nožičky a prstíky na nich, ručičky a prstíky na nich... prostě všechno až se mi chtělo brečet. No a mám jednu krásnou fotku, jak si zrovna chce cumlat paleček, ale naskenuji to až doma, takže večer jí přidám.
Dostala jsem také těhotenskou průkazku, takže jsem oficiálně těhotná - no a další kontrola až 2.7. - ale to jen odběry - teď hold miminko delší dobu neuvidím.
Jinak štítku mám opravdu v pořádku- bo tu jsou i výsledky štítné žlázy a mám TSH: 1,060; T4: 14,7, TPO: 18

estrellita
8. jún 2010

@simasla neblazni, jeden den je nic 🙂 hlavne ta mereni nejsou uplne presna 🙂
naprtiklad ja mam dle UTZ o tyden vetsi ditko, nez dle posledni menstruace (ale dle mereni BT vim, ze je spis vetsi 😀 )
oni maji tabulky, ale malo deti je tabulkovych, takze tohle behem tehotenstvi vubec neres 😉

na fotku se tesim 🙂

simasla
8. jún 2010

estrell - díky moc.. taky vím, že jeden den to je prdlajs... pan doktor také říkal, že když víme den ovulace, tak ponecháme zatím vše tak jak bylo a upravovat to nebude - takže prostě jsme 13tt+0
no byl to zážitek - a ten velký ultrazvuk bude určitě ještě větší zážitek.. co ? vy už to máte za sebou a před sebou cukrovku, ne?

estrellita
8. jún 2010

@simasla jj, uz mame za sebou 🙂 velky UTZ byl moc hezky 🙂 i kdyz jsem byla trochu nervozni, protoze zakladnim cilem je najit, zda neni neco v poradku. ale doktor kazdou vec komentoval, a PA tozapisovala, takze me to uklidnovalo, kdyz meril i v mozku jendotlive casti a rikal, to je skvele, vse je OK, tady rozmery taky odpovidaji, no ma krasnou hlavicku atd 😀 😀 takovych superlativu jsem uz dlouho neslysela a bylo to uklidnujici 🙂

estrellita
8. jún 2010

@simasla v patek me ceka 3D UTZ, a dalsi tyden ta cukrovka 😝 😝

simasla
8. jún 2010

no tý jo.. tak já myslela, že na velký ultrazvuk vezmu manžela a koukám, aby z toho třeba nebyl vyplašený... ale snad to zvládne
jo a přidávám fotku 🙂 jinak já asi na 3D nepůjdu - přijde mi to tak trošku jako z hororu.. ten pohled takhle na mimi

strouzek
8. jún 2010

ahoj holky 😵

simi gratuluju a neblbni, mě nevycházel termín o týden 😀 věděla jsem na den kdy jsem otěhu a stejně mi každej dr. říkal jiný termín , jeden dokonce se sekl o týden 😀

estrel držím pěsti na cukrovku, já půjdu na kontrolní test za 2 měsíce tak doufám že mi nezůstala protože to by mě piclo

zuzumajko
9. jún 2010

@strozuek 😀 no, oni to hovoria podla velkosti babatka, nie? Lebo aj ja viem kedy som otehotnela ale podla velkosti babatka to vyzera tak, ze som musela tak o tri tyzdne skor. Alebo tak nejak. Ako som bola na poslednej kontrole, co som krvacala, mala som byt v 8+4tt a podla velkosti babatka som bola 9+1tt 😀 povedala som si ze supis, aspon bude babo skor s nami ak je to tak 😀
inak ja som na PNke, lebo mi zacalo byt strasne zle, ledva vladzem chodit ☹ a mam hroznu kyselinu ☹
tak pekne ranko 😀

zibi
9. jún 2010

kocky..vy ste tu uz skoro vsetky tehu... 😀 mam depku 😖 😒 😅 ze ja nie som.. 😒
ale myslim pozitivne.. 😉 snazim sa.pri mojom klesnutom TSH ... 😕 😵