Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

monika0001
22. júl 2010

@zoezoe - držkám palčeky!!! moc moc moc moc moc!!!!

zoezoe
22. júl 2010

@monika0001 dakujem 😉

jerrymona
22. júl 2010

@estrellita tesim sa s tebou, ze mas take super vysledky. 😉

@zoezoe skus si co najskor vybavit termin u endokrinologa. povedz, ze si tehotna (mimochodom blahozelam 😵 ) a nech ti co najskor upravi davku. drzim palce, aby bolo vsetko ok. 😉

estrellita
22. júl 2010

@monika0001 @jerrymona dekuju holky 😵 😵 😵

@zoezoe gratuluju k tehotenstvi 🙂 jak pise jerry, urcite ji hned po kontrole u gyn zavolej, aby ti co nejdriv dali leky / upravili davku. bude dobre, uvidis 🙂

strouzek
23. júl 2010

ahoj holky, nevím jak u vás ale u nás je jak v sauně, venku sice zataženo ale totální bezvětří a dusno šílený 😝

zoe moc gratuluju, já to měla naopak, zjistila jsem že jsem těhu a pak mi našli hned štítku taky hyperfunkci akorát že u mě se to díky pohodlnosti dr. zanedbalo takže jsem o mimčo přišla, ale u tebe to určo pohlídají. hned zavolej ke štítkaři a trvej na okamžité kontrole, řekni o štítnici i gynekologovi a hlavně hodně odpočívej a co se vitamínů týče kup si bez jodu, nejez teď ryby a pozor na minerálky. ikdyž půjdeš na krev hlaš že nesmíš jod v jakékoliv formě i tohle může těhu ovlivnit. každopádně gratuluju k těhulkování a fakt neboj, jak se to pohlídá bude to v pohodě 😉

zoezoe
23. júl 2010

@strouzek ahojte dievčatá...som veľmi rada,že som tu 🙂 začína sa mi to páčiť..takže dnes návšteva u endokrin a gyekológa...zmenili mi lieky ale aj pridali...všetko je zatial ok...mam v brušku mimimečko 0,5 mm...dakujem za povzbudenie...

hencidlo
23. júl 2010

ahoj @strouzek chcela by som sa ta opytat, citala som v prispevku vyssie, ze ak by som bola tehula, tak by som sa mala vyhybat jodu v akejkolvek forme? a aj mineralkam?ako to, viez mi dat k tomu nejake lepsie info? lebo aj ja mam problem so stitnou a snazim sa otehotniet, len to moje TSH je stale okolo 5, tak sa asi nedockam a zrovna v utorok idem na meranie folikov do martina a ak by boli ok tak na iui, len sa bojim tej stitnej, lebo raz sa nam to uz nepodarilo, tak sa toho aj trochu bojim 😅

monika0001
23. júl 2010

@hencidlo - berieš nejaké lieky?
ja som bola prvý raz u ednokr. a ona mi hovorila že pokial neberiem lieky tak mi IUI nepomože 😔

hencidlo
23. júl 2010

monika ano, beriem euthyrox 75 každý deň ale ak mi upravi TSH tak mi zas vyskočí T4. tak uvidíme 😉 a ty mas ake hodnoty)?

monika0001
24. júl 2010

@hencidlo - ja zatiaľ neviem 😔
Bola som tam len raz a potom na krv a po výsledky a lieky si idem až 19.08. tak som zvedavá... Viem len to, že mám zväčšenú tú potvoru jednu....
Držím silno palčeky!!!!!!!

jerrymona
24. júl 2010

@zoezoe to je teda super, ze sa ti to podarilo tak rychlo vybavit. tesim sa. 😉

carrie84
24. júl 2010

Hello babule 🙂

Tak sa chcem pochvalit - 16.7. sa nam narodil Danielko 🙂 52 cm, 3450g, vsetky prsty na rukach aj na nohach a kopa vlasov na hlave - a ako bonus - porod vybaveny do hodiny po prichode do nemocnice 😀 (Ale tak zle mi bolo od rana a do nemocnice som sla, az ked som sa plazila po zemi 😀 ) Sice som ako vysivany obrazok, ale mozem povedat, ze som cakala ovela horsie bolesti a priebeh 😉

Tak babule - vidite, da sa to aj so stitkou 😉 😵

zoezoe
24. júl 2010

@jerrymona tak to ano🙂)))o dva tyždne znova kontrola)))napíšm že čo mam nové 🙂

jerrymona
24. júl 2010

@carrie84 gratulujem a tesim sa s tebou. 😉 ten priebeh porodu tu musis napisat. horim od nedockavosti. a inak s danielkom vsetko v poriadku? 😵

@zoezoe jasne ze napis a hlavne si to daj do pasu, ze si tehulka. 🙂

pegggi
25. júl 2010

Ahojte, ešte som nečítala túto celú tému, možno by som odpoveď našla v téme. Je tu niekto, kto berie Euthyrox 125 denne ? Podarilo sa niekomu s takouto dávkou donosiť dieťatko ?

adetka
25. júl 2010

Ahojte... so stitnou zlazou ma problemy uz 12 rokov... ako 24-rocnej mi zistili hyperfunkciu... po dvoch rokoch mi ich vysadili.. a desat rokov som bola bez liekov (na hranici)... ako 30-rocna som mala dva spontanne potraty... dovodom vraj nebola stitna zlaza... na treti krat to vyslo... drzim vam palce...

teraz mam znizenu cinnost stitnej zlazy... a nedari sa mi otehotniet...

estrellita
25. júl 2010

@pegggi ja beru 150 denne 😉 a ditko se ma zatim cile k svetu 🙂 v tehotenstvi budes brat pak urcite vic, ona se davka navysuje, abys zustala stale v referencnich hodnotach.
pred otehotnenim jsem brala hodnotu 100 a 125 stridave.

@adetka to je mi moc lito. a ted nejake leky beres?

estrellita
25. júl 2010

@carrie84 gratuluju 😵 😵 😵 at se vam dari a hod nam pak nejakou fotku 🙂

adetka
25. júl 2010

L-thyrox 50... zatial

pegggi
25. júl 2010

@estrellita ďakujem za odpoveď. Kedy si bola na kontrole po otehotnení a kedy Ti prvýkrát upravili dávku ? Ja som totižto pred týždňom potratila v 6 týždni, ani termín kontroly som nestihla... Stále si to vyčítam, že som mala byť nástojčivejšia a vydupať si termín okamžite, aj keď moja lekárka bola na dovolenke.

estrellita
25. júl 2010

@pegggi ☹ ☹
ja jsem byla na krvi hned druhy den po objeveni //, byly jsme tak s Dr. domluvene, protoze jsem byla kompenzovana teprve cca 6 mesicu. a upravovala mi davku hned, protoze mi to vyskocilo na TSH 6,2 nebo tak nejak. a dalsi krev mi delala hned po 6 tydnech.

strouzek
26. júl 2010

ahoj holky 😵

no téééda cariee už je mamina, moc gratulujuuuu, to je krása a ten porod závidím, aspoň někdo měl pohodu, jakto že já si vždycky musím všecko vyžrat 😠 😀 těším se na fotečky 😵

peggi já taky beru 150 jednotek euthyroxu a malé jsou už 4 měsíce a zrovna mi chrupká v postýlce 😀 je mi líto že si přišla o mimčo, nic si nevyčítej, jestli byla dr. na dovči tak už vůbec ne, navíc není jistý že to bylo štítkou, tyto potraty se dějí každé 3. holce a nemusí mít nic se štítkou. já jsem potratila trošku později takže u mě se to stihnout mohlo nasadit mi nějaký léky, otázka je jestli by se to nestalo i tak. přeju ti aby ses dala brzo dokupy, nebudu ti psát ať brzo zapomeneš protože já sama vím že zapomenout nejde maximálně se s tím naučit žít a snad brzo budou nové // na testíku

monika0001
26. júl 2010

@carrie84 - sme sa síce nepoznali ale GRATULUJEM!!!!! 😵 😵 😵 😵 😵

pegggi
26. júl 2010

@strouzek ďakujem veľmi pekne, moc pekne si to napísala. Stále myslím na to, že som mala stáť pred dverami endokrinologičky dokiaľ by sa nenašiel náhradný lekár. My sme toto tehotenstvo mali po IVF, o to viac mi je to všetko ľúto. Bojím sa, že takúto šancu už od života nedostaneme. Lekár v nemocnici mi povedal, že v takomto včasnom štádiu ide vo väčšine prípadoch o chybu chromozómov, preto odchádzajú. A že aj keby som celý čas od počatia preležala v nemocnici, aj tak by sa to stalo. Keby som vedela isto, že toto bola príčina, bolo by mi ľahšie. Ja však viem, že som mohla niečo spraviť, čo som nespravila. Možno by to dopadlo tak isto, ale mohla by som kľudnejšie spávať. Mala som nájsť iného endokrinológa, aby mi okamžite zobral krv a nastavil dávku a nie čakať kým moja lekárka príde do práce. Ja som fakt nevedela, že je to také urgentné.

monana
26. júl 2010

Ahojte
dnes som bola prvy krat na vysetreni stitnej zlazy. O babo sa snazime 11 mesiacov a stale nic, mam dlhe cykly a viac priznakov na stitnu zlazu. Tak som bola u obvodnej a ta mi dala doporucenku na edokrinologiu. Dnes som bola na vystreni, zobrali mi krv (vysledky budu o 10 dni), zaver zo sona je "objemovo vyrazne zmensena stitna zlaza s normalnou stukturou".
Prosim Vas poradte mi co mozem od toho cakat, lekar co robil sono mi len povedal, ze to je lepsi pripad poruchy stitnej zlazy a viac ukazu vysledky krvy.
Dakujem pekne 🙂

strouzek
26. júl 2010

pegi aha tak o to víc věřím že to bolí. já otěhotněla přirozeně ale tak moc jsme se na mimčo těšili a tak jsme ho milovali že jsme nebyli s manžou absolutně schopní se vrátit normálně do života a myslet na něco jinýho. hrozně nás to tehdy sebralo, pak ještě ty problémy se štítkou bylo to nejtěžší období mýho života a myslím že ještě i teď když už mám mimčo to neberu že je to za mnou a i teď si občas popláču a není den abych na to nemyslela. taky Nelinku neberu jako náhradu to prostě nejde zamáznout jedno dítě druhým ikdyž jsem se o to chvíli ve své hlavě pokoušela. Těch příčin proč se to děje je mnoho, někdy není připravené tělo matky, někdy je chyba v tom mimču že je tam něco špatně, někdy prostě jen okolonosti (stres matky, chřipka atd.)prý je to strašák gynekologů, mají tolik pacientek co si tím prošly a každá by chtěla vědět proč a nikdo jim to říct najisto nemůže. Já taky svýho gyndoše otravovala že okamžitě chci zjistit příčinu, byla jsem úplně šílená z představy že bych už znovu neotěhu nebo že by se to mohlo stát znovu , no pak se zjistilo že by to snad mohlo být tou štítnou žlázou a jak jsem předtím byla v háji z toho že nevím proč se to stalo tak jsem pak měla pocit že když už to snad vím je mi ještě hůř protože ač mě kecy o přírodě a o tom že to tak chodí rozčilovali ale na druhou stranu pocit že se tomu dalo zabránit (že jsem mohla víc tlačit na dr., že doktor něco zanedbal aj.) mě sebral ještě víc. takže ono někdy je lepší fakt nevědět čím to je. já dělala to samé, pořád jsem si vyčítala proč jsem nešla k dr už před těhu že bych těhotnění odložila do chvíle než budu zdravá, proč jsem si nevydupala lepší termín kontroly atd. znám to budeš si vyčítat všecko, já si vyčítala každou blbost i to že jsem se napila kofoly aj. nesmysli ale o tom to prostě nebylo, osud byl že mimčo být nemělo a tak toje, nebudu ti psát ať si v pohodě prostě musím si to srovnat v hlavě, vyplakat se a časem zjistíš že je to lepší. hlavně se nesnaž počítat týdny a měsíce, já to dělala pořád jsem měla v hlavě že teď bych začínala 3. trimestr, teď bych rodila, teď bych měla 2 měs. dítě atd. a to byla cesta do blázince, myslím že znovu neotěhotnět tak už tam jsem 😔
A mimčo bude neboj, já znám plno holek co měli mimčo po ivf, přišli o něj a ač nikdo nevěřil že by to šlo kdy přirozeně brzo přirozeně otěhu a mimčo donosili. a když se přirozeně nepodaří tak se podaří zaIVF, jednou to vyšlo akorát to nedopadlo tak příště to už dotáhnete až do konce 😉

strouzek
26. júl 2010

ježíííš já se zase vykecala, holky já jsem fakt hrozná, já neumím psát krátký příspěvky sorry 😀

moni no pokud ukáže krev že máš špatnou štítku a ukáže že máš sníženou což by závěr ze sona napovídal tak to není zas taková tragedie, s tím se dá žít plodit a rodit o 106 😀 jen to trošku potrvá, nasadí ti léky, počká se jak na ně zareaguješ, myslím že jestli je ten důvod proč se mimčo nedaří právě štítka jakože to asi ten důvod bude tak aspoň víš kde je problém, brzo se to zaléčí a pak určitě brzo otěhulíš, v těhu si tě taky pohlídají a uvidíš bude to v pohodě. jsou horší věci, mě říkalidr že mám tu nejhorší možnou variantu štítky, špatný krk, krev totálně v háji a i tak jsem to brzo vyřešila a mám doma prcka a to jsem si myslela že jsem ztracený případ 😉

monana
26. júl 2010

@strouzek dakujem za odpoved, si ma ukludnila.
Ono je najhorsie to, ze sa clovek snazi, lebo vysledky z preventivky su ok a potom to nejde, tak som si sama vydupala toto vysetrenie a asi v tom bude problem. Som rada, ze sa to zacalo hybat, aspon viem co ako 😉

strouzek
26. júl 2010

moni je dobře že si to začla řešit, mám kámošku ta pořád čekala, říkala si rok je normálka, pak ještě počkáme moc na to myslím, pak šla k dr. ten zase nechtěl nic řešit, tak ho změnila ten jí udělal různé vyšetření a našla se štítka, jenže objednačky u štítkaře jsou nadlouho, taky trvá než se upraví hormony po lécích no sakum pikum se snaží už 2 roky a otěhu díky stále nesrovaným hormonům štítky v nedohlednu. určitě to není žádná tragedie, holek se štítkou je plno, bohužel se o tý nemoci moc nemluví, já jsem o štítné žláze v životě neslyšela než jí našli mě a pak jsem zjistila kolik lidí jí kolem mě má taky a žije s tím v pohodě a děti maj 😉

bbara
26. júl 2010

Jee holky ja se snazim docist celou diskuzi uz nekolik dni a to je neskutecne, co takova sz dokaze. No jak to tady ctu, tak vetsina z nas potratila, az pak se prislo na pricinu, ale zase utesuje me, ze taky vetsina casem otehotnela. Porad me prekvapuji ty reakce doktoru a neschopnost k necemu se rozhybat..je to des. Jeste ze existuje konik a podobne diskuze...