Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

jerrymona
5. aug 2010

@estrellita zdravim ta. ako sa ti dari? uz si bola u gynekologa? aky velky je uz tvoj bobrik? 😵
ja idem ku gynekologicke v pondelok. uz som velmi zvedava. 🙂

@nanulik ano, mam znizenu funkciu. takze euthyrox to isti. aj ty mas problemy?

nanulik
5. aug 2010

@jerrymona eutyrox je roky moj verný kamarát 😀 tiež mám zníženú funkciu. beriem 100 a 125 obden

jerrymona
5. aug 2010

@nanulik ja beriem asi tristvrte roka a uz som si aj zvykla. rano uz automaticky beriem po prebudeni tabletku aj so zavretymi ocami. 😀 ja beriem 100.
25.augusta idem este na poslednu kontrolu a potom dva mesiace po porode.

nanulik
5. aug 2010

@jerrymona ja sa liečim 13 rokov. kam chodíš? ja chodím do lubochne do NEDU. som tam spokojná, tu v tomto kraji je len pár doktorov ale tam sú odborníci. ja som bola na kontrolu v 14tt a bolo všetko dobre a na dalšiu kontrolu mám ísť až tri mesiace po porode

jerrymona
5. aug 2010

@nanulik ja zijem a byvam v rakusku. a mam tu velmi dobreho endokrinologa. 😵

nanulik
5. aug 2010

@jerrymona ozaj som zabudla že si z cudziny 😀 no myslím si že tunajší lekári sa s tým asi nedajú porovnávať. ked som chodila k detskému tak ten po mne hulákal a bol hnusný a ja som sa ho bála. potom som prešla k dospeláckemu, to bol zase ignorant prvej kategorie. ked som povedala že mám napríklad nepravidelné menses povedal že to je z inej príčiny a nech sa dám inde vyšetriť. no a potom som začala do tej lubochne chodiť a tam je to úplne o inom. moja doktorka mi stále robí nejaké vyšetrenia a ked som jej hovorila že chceme bábo tak mi robila aj všelijaké hormonálne testy. jednoducho povedané stará sa

jerrymona
5. aug 2010

@nanulik neboj, aj tu su vselijaki lekari. ja som si vtedy nasla sukromneho endokrinologa a sukromnu gynekologicku. ked som nemohla otehotniet, chcela som, aby ma poriadne vysetrili a mali na mna cas. toto mi bolo velmi dolezite.
verim, ze aj na slovensku su dobri lekari. moja dospelacka lekarka bola sice mila, ale viac rozpravala ako liecila. 😀 a kolko antibiotik sa napchala do mojej niekolkomesacnej neterky. ked bracho isiel zobrat kartu, tak este bola aj urazena, ze ona chce len dobre a on nie je spokojny. 😖

janka134
6. aug 2010

jerrymona ja sa moc snazim ale niekady mi to vypadne ale pozeram tu su same tehulky ako vidim dufam ze mi to pomote 🙂

estrellita
6. aug 2010

@nanulik
@jerrymona euthyrox je taky muj dobry kamarad a hned 150 kazdy den 😀

@janka134 urcite ti to pomuze 🙂

@jerrymona no musim rict, ze uz se necitim tak fit, jako pred tim. vsechno me dole boli, stydka kost obcas uplne diseve, tak snad bude o to epsi porod, ze se to rozestupuje 😅 no a vcera jsem v noci byla fakt diva bolesti, protoze se mi asi skripl nerv, tak mi to vystrelovalo ze spodu do cipku, to bylo hodne neprijemny 😝 ale jinak jsme v pohode 🙂 maly mel v 31 tt 1500 g, vse v poradku a hlavicku ma po tatinkovi trochu vetsi 😅 tak snad uz nebude rust 😕
co ty a mala? 🙂

estrellita
6. aug 2010

@jerrymona jo a jen je teda bohuzel jeste hlavickou nahore, takze je mi vzdy zle po jidle, kdyz se najim vic, takze musim mit malicke porce 😀 doufam, ze se do toho 36 tt otoci hlavickou dolu, zatim se mu nechce 😅

jerrymona
6. aug 2010

@janka134 verim aj ja, ze sa k nam coskoro pridas. 😉

@estrellita ja ked sa napriklad vecer najem a vylihujem, pali ma trochu zaha. ale to ze je vraj normalne.
inak sa ja uz tiez citim ako slon. na buduci tyzden odfotim moje brusko. 🙂 mna tiez vecer alebo v noci niekedy pobolieva podbrusko ako na menzes, az sa bojim, ci to uz nie su porodne bolesti.
tiez neviem ako je mala otocena, snazim sa jemne nahmatat hlavicku, no ani netusim, kde je. mala ma kope do brucha vyssie a niekedy do lavej alebo pravej strany.
v pondelok idem ku gynekologicke, tak sa dozviem viac. dam potom vediet. 😉

janka134
6. aug 2010

nic ine mi neostava len verit aj ked tomu moc neverim a ket uz neriesim necham vlozit lebo nechat ich tak bol by hriech tak posledny pokus a potom to nechame na nahodu peky den
🙂

jerrymona
6. aug 2010

@janka134 drzim palceky, aby to tentokrat vyslo. 🙂

bellka
6. aug 2010

Ahoj holky 😵
všechny moc zdravím a jdu pro radu 😖 Dneska mi zjistili, že mi štítka vyskočila na TSH 16,99, endokrinolog mi hned zvedl euthyrox na 75 denně, myslíte, že to stačí a že bude všechno v pořádku??? Strašně moc se bojím, děkuju vám 😵

jerrymona
6. aug 2010

@bellka zial nie som endokrinologicka, tak ti nemozem poradit. neviem, ake davky sa davaju pri takychto tsh hodnotach, no nie som si ista, ci ti nemal dat aj viac. mozno mu skus este raz zavolat, ci si mysli, ze davka staci. 😖 alebo trvaj na tom, ze po mesiaci prides znova na kontrolu. kedy vobec ides nabuduce k nemu?
nezabudni euthyrox uzivat kazdy den pravidelne pol hodinku pred jedlom. 🙂

bellka
6. aug 2010

@jerrymona děkuju za odpověď, právě, že užívám euthyrox 50 poctivě každý den půl hodiny před jídlem, v tomhle jsem já pedant 😉 Zvedl mi to na 75 denně a kontrola je za měsíc 😕

bellka
6. aug 2010

@jerrymona jsem z toho celkem zmatená, na jedné straně mi řekne, že není moc rád, že jsem těhotná a za 5 minut, že je rád, že se to povedlo, tak co si mám myslet, že jo???

jerrymona
6. aug 2010

@bellka 😲 😲 co je toto za pripad, ked ti povie, ze nie je velmi rad, ze si tehotna. 😠 no mozno kvoli nedoliecenej stitke alebo neviem.
zial, neviem ti poradit. mozno ti nechce velmi zvysovat davku, lebo na 100 by to bol potom skok. hlavne je, ze tam pojdes o mesiac a bude sa to pravidelne kontrolovat. v kazdom pripade je dobre, ze euthyrox beries, ako keby si mala byt bez neho.
mozno ti bude vediet poradit estrelita alebo strouzek. 😖

bellka
6. aug 2010

@jerrymona děkuju Ti moc, no právě, že když to řekl, tak mě to zarazilo, protože jsem měla TSH 1,75 před IVF 😕 Tak nevím, ale nezbývá mi, než čekat a modlit se a věřit, že všechno dobře dopadne, nedovedu si představit, že po tom všem...ani nemyslet. Děkuji Ti ještě jednou moc moc moc 😵

janula.k
6. aug 2010

@jerrymona fuuuha, tak to vyzera na dlhsie... 😔 a to som si planovala druhe babatko 😒

jerrymona
6. aug 2010

@janula.k so stitkou uz budem mat problemy asi do konca zivota. ja radsej ale budem brat dodatocne hormony aby som sa citila lepsie, nez byt bez nich. 😉

janula.k
6. aug 2010

@jerrymona chapem, ved ja asi tak isto 😉

estrellita
6. aug 2010

@bellka a necekas nahodou dvojcatka, ze to tak strasne vylitlo? a kolik jsi mela pred IVF euthyroxu?

estrellita
6. aug 2010

@bellka neboj, snaz se byt co nejvic klidna, hlavni je, ze leky beres a jsi pod kontorlou 🙂
a kdy mas jit na dalsi kontrolu?

estrellita
6. aug 2010

@bellka aaaa, uz to vidim, kontorla za mesic 🙂 tak to te zve hodne brzy, to je dobre 🙂 oni spis zvpu az po 6 -8 tydnech, protoze pak se teprve ustali hodnota. pozval si te jeste druv, aby videl, jestli to klesa a pripadne ti da jeste vyssi davku.
Nekteri endokrino zastavji postupne navysovani, ze kdyz by ti z napr. 25 zvedl davku na 125, mohlo by to byt pro telo prilis, proste sok.
opravdu se snaz byt co nejvic v klidu, bude to dobre, uvidis 🙂

jerrymona
7. aug 2010

@estrellita 😲 ty uz si v 8.mesiaci. ten cas ale leti. ved ja ta o tyzden dobehnem. 😵
a kde mas brusko? uz sa ti urcite dost zväcsilo. 🙂

bellka
7. aug 2010

Krásnou sobotěnku, holky 😵

@estrellita děkuji za odpověď, jj, už jsem v klidu a prostě věřím, že to zvládneme 🙂 Dvojčátka??? No, tak to nevím, ale možné to je HCG 16. den po ET bylo 2.372,3 😉 tak se necháme překvapit 😵 ale je to ještě za dlouho, na UTZ jedeme až 17. 8. nebo 18. 8. 😵 ale co, vydrželi jsme 12 let, ten týden a něco už zmákneme levou zadní 🙂
@estrellita
@jerrymona koukám, holky, jak vám ty číselka naskakují šílenou rychlostí, to snad ani není možné, že za chvilku máte prďolky v náručí 🙂

jerrymona
7. aug 2010

@bellka no tak to by bolo krasne mat hned dve. 😵 😵
aj ja ziram, ze uz iba priblizne nejake dva mesiace, mozno ani tolko nie. 😅

bellka
7. aug 2010

@jerrymona jj, možná ani dva měsíce a malá princeznička je tu 😵 a přeju krásné výročííí svatbyyy 😉

jerrymona
7. aug 2010

@bellka dakujem 😵