Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

jerrymona
27. sep 2010

@katie_25 pozrela som si tu stranku. to teda ziram 😕 nadherne vecicky vyrabas, si velmi sikovna 😵 ten obraz od klimta vysivany sa mi paci. 🙂

jerrymona
27. sep 2010

@monika0001 tak nech to rychlo ubehne, aby si ho mohla vidiet. ja som tiez musela prist o tyzden neskor, lebo srdiecko este nebolo vidno. a potom to bola nadhera vidiet ho bit. 😵

monika0001
27. sep 2010

@jerrymona - teším sa na to strašne moc 🙂
už som raz zažila ten pocit keď to vidíš a počuješ.. nádhera!!! neviem sa dočkať 😝

katie_25
27. sep 2010

@monika0001 jj, tak to máš dobré, že pracuješ doma .. 😉 já dělám zástupce vedoucího v obchodě-speciálka, ale vzhledem k tomu, že máme děsnýho šéfa, všechny vyházel, tak teď musím dělat tak za tři lidi .. vloni jsem toho měla v prosinci fakt hodně, myslela jsem, že to se mnou švihne, málem z toho byl zápal plic a já byla nějaký ten měsíc doma .. takže letos si radši předem vezmu neschopenku .. šéf je totiž workoholik, on snad ani nechodí domů a tentýž výkon požaduje ode všech 😖 😖
jj a poslouchat zvuk srdíčka bude slast
😵 @jerrymona díky, Klimt byl na přání 🙂 🙂 🙂 já mám v hlavě tolik plánů, ale čas na to není .. trochu tvořím na ty Vánoce, krom zvonečků mám v plánu i vánoční obaly na ubrousky ..už jsem několikrát přemýšlela, že se na práci vykašlu a budu tvořit z domu, akorát nevím, zda bych se uživila 😀

tak jsem volala na endo můj doktor tam dnes není, ale tenhle druhý doktor je taky fajn, tak to se mnou zkonzultoval po telefonu a říkal,že to je ok .protože i když mám TSH nízké tak mám navýšené léky právě kvůli otěhotnění a že si mám zavolat až tam budu mít svýho doktora, takže ve čtvrtek 😉

jerrymona
27. sep 2010

@katie_25 teraz mysli hlavne na seba a na svoje babo...sef nech si trhne nohou 😠
a neboj, ked budes doma na materskej, casu na tvorenie budes mat dost. 😉
na endokrinologii si daj rozhodne odobrat krv, nech ti zistia ake tsh mas aktualne. budes urcite potrebovat v tehu vyssiu davku. ja som mala tiez nizke tsh (asi mesiac pred otehu 0.02) a asi v 5tt som uz mala 6,12. takze to niekedy stupne rychlo. ale nic neboj. vo stvrtok uz budes vediet. 🙂

katie_25
27. sep 2010

@jerrymona díky, jj na krev chodím vždycky nejdřív, tak snad to bude ok 🙂

makinka2
27. sep 2010

Ahoj holky 🙂 Jdu Vás pozdravit po stašně dlouhé době. Byla jsem ted na kontrole u doktorky a hodnoty T4 mám 13 a TSH mám taky 13 a ještě zvýšené nějaké protilátky. Tak mi zvýšila dávku Letroxu na 175 denně, jsem zvědavá u kolikati skončím a ještě mi napsala Jodid 1 tbl. denně. Nevíte náhodou někdo kdy se má ten Jodid užívat, jestli taky ráno na lačno nebo je to jedno, někdy během dne, za odpověd děkuji.
Jinak mimi se má dobře, na posledním ultrazvuku mi i dokonce zamával, bylo to moc krásný 😀 Jinak jak jsme se minule bavili o těch těhu vitamínech, tak nakonec neberu nic, jen tu listovku.
všem novým těhulkám moc gratuluju 🙂

@estrellita a @jerrymona držím Vám palečky at máte pohodový porod 🙂

zatím se mějte holky 🙂

jerrymona
27. sep 2010

@makinka2 vdaka, pohodovy porod urcite potrebujeme. 😅
no tak to bolo dobre, ze ti zvysila davku, ale neboj to sa upravi. ten jodid neviem, kedy by si mala brat, ale mozno nie s letroxom. pozri sa na letacik.

sovicka_
27. sep 2010

přišla jsem se jen pochlubit, že srdíčka tam jsou 🙂
Všem přeju všechno dobré, holky co to máte za pár klidný a bezproblémový porod !!!

estrellita
27. sep 2010

@makinka2 dekujeme 🙂

estrellita
27. sep 2010

@sovicka_ moc gratuluju k srdickum 😵

dandiela
27. sep 2010

Ahoj, ráda bych se vás zeptala na jednu věc. S manželem plánujeme od nového roku začít pracovat na miminku. Mám chronický zánět ŠŽ a sníženou funkci. Beru každé ráno Letrox 50. Doktorka mi říkala, že je dost možné že budeme mít s početím problémy 😖 Fakt povzbudiví 😒 Máte někdo zkušensot s tím samím a otěhotněním? Děkuji předem za odpovědi. Daniela

estrellita
27. sep 2010

@dandiela ahoj 🙂 ano, mam zkusnost s tim samym. mela jsem pri zjisteni autoim, zanetu a snizene sz TSH 100, leky -euthyrox 100 mi zabral do dvou mesicu, pak mi to jeste dalsi dav mesice ladily, ale ty uz jsme se mohli snazit a za dalsi dva mesice jsem otehotnela 🙂 takze 4 mesice od te doby, co jsem mela vyrovnanou hladinu a 6 mesicu od zjisteni spatne SZ 😉
tak drzim palce.

estrellita
27. sep 2010

@dandiela jinak tev v tehotenstvi mam navysene leky na 150 denne 🙂

dandiela
27. sep 2010

@estrellita Tak to je hodně optimistický, já beru léky už druhým rokem... Tak snad se mi to taky vyvede takhle hezky 🙂

estrellita
27. sep 2010

@dandiela je fajn, ze jsi kompenzovana uz dva roky 🙂

katie_25
27. sep 2010

@dandiela přesně můj případ, také jsem brala Letrox 50 (necelý dva roky), když jsem se zmínila o mimču, tak mi je doktor navýšil na Letrox 75 a za dva měsíce snažení se to povedlo 😵 😵 😉 😉 takže držím pěstičky 😉
@sovicka_ jéé, gratulace veliká 😵 😵

dandiela
27. sep 2010

@katie_25 To jsi mi dodala sílu a už nemám strach, že by to nešlo.... Když vidím ,že to jde tak ať si doktorka straší někoho jinýho 😉 😉

blanula
28. sep 2010

@dandiela já jsem také důkazem že to jde i se špatnou štítnou, měla jsem přesně co ty první zánět a teď snížená funkce, beru Letrox 100 a mám dvě holčičky. Moje doktorka mi poradila že když mám problémy se štítnou tak mám v nepořádku i ženské hormony, tak jsem šla na gyndu a zjistili mi z krve, že je mám opravdu v nepořádku, začala jsem brát Utrogestan a vyšlo to. Holky všem vám přeju, ať se dřív či později dočkáte toho krásného zázraku. 🙂

jerrymona
28. sep 2010

@dandiela nenechaj sa odradit, nech ti hovori kto chce co chce. ak uz beries lieky na stitku, tak robis dobre. 😉 len nadej, podari sa. 😉
my s mm sme sa snazili rok a tri mesiace a podarilo sa to vlastne po tych troch mesiacoch liecby. 😉

@sovicka_ super, krasna sprava 😵 a neda sa ti to do pasu dat, ze cakas dvojicky? 🙂

@estrellita ako si na tom? stihas si este odfotit brusko? 🙂 mozno je to uz posledna fotka. 🙂
ja som dnes dostala dalsiu davku ihiel (24 kuskov 😅 )...no dnes som bola po tej akupunkture akasi energickejsia ako minule 🙂

sovicka_
28. sep 2010

@jerrymona aha, to jde? Zkusím to 😀

Ad doktorka a strašení - mě strašila, že neotěhotním nebo potratím s hyperfunkcí (Graves-Basedovova choroba) a já tomu uvěřila, protože všude na internetu jsem našla stejné info. Radši jsem se nepouštěla vůbec do IVF, protože jsem měla pocit, že by to byly vyhozené prachy. Raději jsem zvolila operaci.
Při hypofunci je to ale jiné, pro otěhotnění to není tak beznadějné jako byla moje hyperfunkce, ta se dá dobře regulovat léky (lépe než hyperfunkce)a pokud je léčba už takto dlouhá a úspěšná, doktorku bych nebrala moc vážně 🙂

jerrymona
28. sep 2010

@sovicka_ ani doktorka nie je panbozko, takze ti na 100% nemoze tvrdit, ze neotehotnies. 🙂 a aha, cakas dokonca dvojicky. 😵

monika0001
28. sep 2010

aahojte 😀

monika0001
28. sep 2010

@sovicka_ - GRATULUJEEEMMM!!! mna to čaká 05.10.. juj.. asi ani nedočkám. ale už iba 7 dní 😝

sovicka_
28. sep 2010

@jerrymona není, ale když jsem k tomu přidala informace z netu - byť ne vše od doktorů, ale i info z různých diskuzích o tom, jak holky potratily při této chorobě - tak jsem do toho s tou nemocí nešla. Mně doktorka nikdy těhotenství nezakázala, nicméně jej nedoporučila, ale vždy byla velmi v klidu a soucitně mi říkala, že stejně nebudu schopná otěhotnět, dokud zánět neustoupí. A neustoupil nikdy. Jasně, čekám dvě děti, ale taky mám tu štítnou žlázu celou vyoperovanou, čímž se nemoc vyřešila, skončila, už nejsem nemocná 🙂

@monika0001 to čekání je přímo strašné 🙂 Ale uteče to!

katrin21
28. sep 2010

ahojte
neviem, ci si ma pamatate, bola som tu par krat pred prazdninami....
mala som hyperfunkciu a mala som brat Thyrozol. potom som zacala chodit do Biohamonie a liecit sa Biorezonanciou a Thyrozol som znizila, za co ma endokrinologycka skoro zabila, ale ja som ich aj tak znizila, dokonca ani poruiadne nebrala.. napriek tomu, uz po 6t hodnota uz len na hornej hranici bola 😉 a teraz som bola na kontrole a mam uplne idealne hodnoty a to beriem ked si spomeniem polku tbl.. skor nie ako ano... tak mi kazala este dva tyzdne brat polku rano a polku vecer a potom vysadit a dojst po mesiaci na krv.. keby ta vedela, ze uz teraz ho skoro nebierim..niekedy si dam len vecer , niekedy len rano.. niekedy vobec aj 3dni 😀 😀 citim sa super a vysledky mi len potvrdili, ze mi biorezonancia pomaha a nie Thyrozol 🙂 tak sa tesim.... pritom by som si bola dala skoro vyoperovat SZ, kym som MUDr. ˇˇSucha neobjavila... takze nevzdavajte sa a bojujte 🙂 su aj ine cesty 🙂

monika0001
28. sep 2010

@sovicka_ - juj no ... ja viem, ale ked terat je to taak daleko 😀

sovicka_
28. sep 2010

@katrin21 žioooo, tak to je dobré 🙂 Určitě jiné cesty existují, já o nich nevěděla a nakonec jsem se rozhodla po nějaké době sama jít na operaci, doktorka mi dala akorát souhlas, že by to bylo vhodné - sama by ještě asi čtvrt až půl roku čekala. Nechtěla jsem riskovat, že se mi nemoc rozjede v těhotenství - nebo že se vůbec někdy vrátí.

katrin21
28. sep 2010

@sovicka_ no ved prave, aj ja som sa skoro rozhodla sama ist sa dat operovat okamzite, hlavne po tom, ako klasicka medicina nevie pomoct a kazdemu sa to vrati... ale dobre som urobila, ze som skusila aj ine🙂 len pisem, lebo niekomu to moze pomoct tiez 🙂
prajem vela zdravicka babatkam aj maminkam 🙂

estrellita
28. sep 2010

@jerrymona jj, jeste stihla 🙂 je albu zepredu i z boku 🙂
dobre , ze jsi se po aku tentokrat citila lepe 🙂

@monika0001 a ja mam za tech 7 dni, kdy jdes na KO, prvni termin porodu 🙂