Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

katie_25
30. sep 2010

@diapozitiv01 budu držet pěstičky, ať to brzy přijde 😉

@monika0001 jej, 😨 mě je dnes konečně dobře, také mě bolela několik dní hlava a cítila jsme se nafouknutá .. dnes je venku nádherně a mě je ok .. akorát jsme volala na endo, doktor mi řekl, že se mám objednat až budu vědět z krve přesnou hodnotu HCG, takže uvidíme příští týden ..
a taky jsem přemýšlela nad vitamínama? Moni bereš nějaký? já jsem to nakonec vzdala, protože doktor mi napsal kyselinu listovou a já k léčbě štítky beru ještě MAxi Kalz na kosti, takže bych s těhuvitamínama překročila limity dávkování ..

katie_25
30. sep 2010

@jerrymona
@estrellita holky, tak vy si snad prohodíte role .. 😀 😀 ale Estrell budu na Tebe myslet, aby to do úterka klaplo 😉

estrellita
30. sep 2010

@katie_25 a krev na hodnoty stitky ti delal?
nejak nerozumim, proc nekteri gyn resi vysi hcg, nebo jestli bije srdicko, vzdyt by se meli starat o hodnotu uplne jinou 😅

estrellita
30. sep 2010

@katie_25 vsechno je mozne 😀 a nebo bychom mohly do uterka porodi obe 😀

monika0001
30. sep 2010

@katie_25 - no ja som už bola asi 6 krát na wc dnes... ble 😝

Beriem na štítku, pichám injekcie na krv tak tiež si ďalše lieky moc nechcem dávať. Ale kyselinu listovú papám pravidelne už dva roky 🙄
Uvidím čo mi povie doki v utorok, či mi niečo dá ešte alebo čo.
Dnes na 17,30 idem na edno na kontrolu tak som zvedavá ako tam dopadnem a hneď ráno o 7.00 idem zasa na krv na hematológiu...

No idem ja do postele. z nej to bližšie na wc-ko....

estrellita
30. sep 2010

@monika0001 s tema vitaminama se porad hlavne s tvoji endokrino, protoze gyn, ti strci cokoliv.

katie_25
30. sep 2010

@estrellita já to taky nějak nepochopila .. hodnoty štítky nevím, brali mi krev pouze na hodnotu HCG .. 😕 nejlepší je, že doktor endo je v ordinaci jen každý čtvrtek, takže příští čtvrtek mám zas volat, zda mě objednají nebo co se mnou bude.. 😒 ..

@monika0001 oojjjjj .. snad ta nevolnost brzo přejde 🙂 a na endo to bude určitě v pořádku, pak písni , jak jsi dopadla, já se zatím na těhu vůbec necítím

estrellita
30. sep 2010

@katie_25 drzim palce 🙂 a na krev te muze endok. poslat, aniz by si te musel zvat pak na prohlidku, tak byt tebou, trvam prosti tyden na tom, aby ti vzal krev. 😉

jerrymona
30. sep 2010

ahojte, hlasim sa znova po akupunkture. som akasi malatna unavena, ale musim ist varit, tak za chvilku padam. 🙂

@estrellita zatial este neboj. jedna baba v nasej teme mala termin 27.septembra a najprv jej lekarka v stredu chcela vyvolat porod. potom povedala, ze to predsa este nechaju tyzden tak a ona vcera porodila spontanne. 😉
ja viem, ze som ta nepotesila, ale mozno sa tvoj maly ohlasi predsa este pred terminom.
a skor by som povedala, ze ti vyvolaju porod, keby nieco, neviem z akeho dovodu by ti mali robit cisarsky. 😕 to iba, ak by boli problemy.
ja sa ta teda nechystam predbehnut, ale clovek nikdy nevie. 😀

estrellita
30. sep 2010

@jerrymona CR by delali, pokud by byl prilis velky. 😔

estrellita
30. sep 2010

@jerrymona manzel se narodil 4 kilovy a jeho tata 5 kg 😅 😅 takze to maji v rodine 😝

jerrymona
30. sep 2010

@estrellita aha tak uz rozumiem. a vobec sa mi to nezda, v takom miniaturnom brusku...ja predsa este dufam, ze budes mat normalny porod. 😉

estrellita
30. sep 2010

@jerrymona ja v to taky doufam 🙂 jj, nezna se, ale od zacatku byl vzdy vetsi, tak uvidime 🙂

jerrymona
30. sep 2010

@estrellita uz musime nejako dobojovat... 😵

kingstonka
30. sep 2010

@jerrymona
@estrellita ahojte- po velmi dlhej dobe som tu nakukla a pozeram, ze sa vam to uz skratilo na minimum 🙂 drzim prsty - nech mate len pekne spomienky na prichod vasich deticiek ( tie posledne tyzdne su na nervy- ja som nakoniec dostala vyvolavacku tyzden po temine )

jerrymona
30. sep 2010

@kingstonka jej zdravim ta. a ty si uz v 29tt. som zvedava, co budete mat. 🙂
a este nas tu s estrellitou stras, ze budeme prenasat. 😀 mm tvrdi, ze ked sa carolinka nenarodi do 20.10.,tak sa urcite narodi skor. takze ja ti dopredu hovorim, ze prenasat nebudem. 😀

monika0001
30. sep 2010

@estrellita - toho sa nebojím. mám najlepšieho gyn. pod slnkom.. veľmi sa o mňa stará. Strašne zlatý je.. 😉

jasné dám vedieť.. 🙂

estrellita
1. okt 2010

@monika0001 no asi jsem to napslaa spatne, je fajn, ze se o tebe stara 🙂, ale nekdy nejsou vitaminy potreba a dr. je davaji, protoze jsou proste placeni farmac. firmami 😉 doporuci preventivne vitaminy, ackliv tehotna nezvraci, ji docela normalne a v ramci moznosti vyvazenou stravu adt. ale zas jsou tehotne, ktere by bez vitaminu nechtely byt 🙂
ja jsem dle doporuceni PA z porodnice, kde budu rodit (a prave proto, ze jsem nemela zadne problemy, jak jsem nahore vypasala) nebrala zadne multivitaminy, jen kys. listovou 😉

estrellita
1. okt 2010

@jerrymona ja se toho prenaseni bojim jako cert krize 😀

jerrymona
1. okt 2010

@estrellita mne to tiez nie je po chuti... 😝

monika0001
1. okt 2010

no včera som bola u tej edno a nedala som vám vedieť... asi to bolo tým, že mi bolo strašne zle a celý deň som bude prevracala alebo prespala.. 🙂
Dnes je to troška lepšie. čo troška.. oveľa.
Tak k tomu včerajšku. Vraj sú výsledky zatiaľ O.K ale aj tak mi zvýšila dávku na jednu celú tabletku...

A dnes som šla na 7.00 na krv do nemocnice na hematológiu.. po pol hodine sedenia mi sestrička, ktorá mimochodom behala okolo stále, povedala, že ale na krv sa ide do iných dverí. tak som zasa prešla tam a tam milión ľudí.. no sestrička ma teda zobrala hneď dnu, lebo videla že tak už pol hodinu sedím ale nezabudla ma sfúknuť, že nabudúce si mám zobrať číslo a bla bla bla. Ako keby som to vedela. Keby som vedela ako to tam chodí tak sedím na riti dávno tam aj s číslom, nie? juj.. tak teda mi brali krv a v tom mi hovorí tá lekárke, že o dve hodiny mám kontrolu zasa u tej mojej lekárky.. o dve hodiny! Chápete to? Toto mi nemohla povedať do telefonu ked som s ňou volala, že okrem toho, že mi budu brať krv tam budem musieť dve hodiny sedieť a čakať ? Veď ja mám robotu.. manžel skoro vypenil, ale tak statočne sedel a zvládal. Nakoniec sa zobral a šiel do auta pracovať.. Ešte že si zobral noťas aj ext. internet...
tak tam sedím tie dve hodiny, po ktorých ma milá pani sestrička poslala na úplne iné poschodie k tej mojej lekárke.... to ma tam nemohla poslať hneď? na tej druhej chodbe sa malovalo a smredlo to tam samým acetonom. a čo myslíte? čo urobila dr? zobrala predomnou pani len preto, že bola ING. ale že ja som tehotná a riziková ešte k tomu a fetujem tam aceton, to bolo v poriadku... nervy som mala a riadne a plač už na krajíčku.
ešte že som mala čerstvo opratú bundu a snažila som sa "fetovať" aviváž....
o mesiac ma to čaká zasa... 🙄

jerrymona
1. okt 2010

@monika0001 no tiez by ma trafil slak. 🙄 asponze tie vysledky dopadli dobre. 🙂

monika0001
1. okt 2010

@jerrymona - no to ma na tom hreje najviac 😉

estrellita
1. okt 2010

@monika0001 no to jsi mela teda zazitek ☹ ale jak rika jerry, hlavne, ze jsou vysledky v poradku 🙂

katie_25
1. okt 2010

@monika0001 tak to by mě asi trefilo .. 🙄 ale jak píšou holky, hlavně, že jsou výsledky dobré 😉

holky,tak manžel si stále stojí za tím, že budeme mít holčičku a už ji pojmenoval - "molekulka" ( normálně to je většinou fazolka, bublinka apod.) .. zakazuje mi nosit i koš s odpadkama, je ale zlatý, nakoupil mi džusíky a jiný dobroty a taky moje oblíbené marcipánové bonbony 😀 😀

diapozitiv01
1. okt 2010

@jerrymona
Jej, ty chodis tiez na akupunkturu?
Co ti napichava?
Ja som sa jej pytala, ze v tehu, by sa nemalo nic napichavat, iba jeden bod podporujuci cinnost obliciek /podla TCM/ a plus este ked su nejake akutne problemy..
Ja chodim do BA na americke namestie 🙂
Inac mne to pomohlo super na cyklus

estrellita
2. okt 2010

@diapozitiv01 ja jsem taky chodila pred otehotnenim na akupunkturu s tou stitkou do cinskeho centra lid. mediciny v Praze, i jsem dostala nejaky cinsky caj, ale jak uz jsem jerry psala, tak jsem to nesnasela uplne nejlip, strasne me to bolelo a pak jsem nebyla schopna se uz ani uvolnit a kdyz jsem tam sla, tak s hroznym pocitem, ze to zas bude utrpeni, tak se mi pak dokonce zacaly delat modriyn po vpichu, jak jsem byla zatata, tak jsem to vzdala ☹ asi to neni pro kazdeho 🙂

jerrymona
2. okt 2010

@diapozitiv01 akupunkturu mi robi hebamme (sestricka) a je to vlastne na to, aby som rodila do terminu a neprenasala a aby som sa rychlejsie otvorila. ze to moze porod skratit aj o dve hodinky. tak dufam... 🙂
minule som mala najviac 24 ihiel. 😅 v hlave, rukach a nohach na urcitych miestach. najviac to bolelo, ked mi pichala do malickov na nohach a do meriadanoveho nervu do ruk (zapästi). pol hodiny sa nemozem ani pohnut, lebo ked ihly zmenia smer, niektore su trosku bolestive, ale celkove reagujem dobre, povedala by som. a po akupunkture sa citim neskutocne unavena. 🙂 ma to fakt cosi do seba.
len ako pise @estrellita , nie je to pre kazdeho, lebo kazdy reaguje inak. 🤐

jerrymona
4. okt 2010

@estrellita mas zajtra kontrolu? myslim na teba. 😵

estrellita
4. okt 2010

@jerrymona nn, jeste zitra mu davaji sanci a kdyz se nenarodi, tak KO je ve stredu i s UTZ, aby zjistili, jak je velk y arozhdli co a jak 😅 tak drz palce, at se narodi do stredecniho rana, at nemusim zas pul dne stravit v porodnici 🙂