Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

katkarina
19. feb 2016

@aluska2999 urcite ano, mam dve deti a pri prvej som este ani nebola liecena ale uz som urcite chora bola..

aluska2999
19. feb 2016

@katkarina ďakujem

aluska2999
19. feb 2016

@katkarina my sa snažíme už štvrtý mesiac a nič zatiaľ ☹

katkarina
19. feb 2016

@aluska2999 no treba tomu nechat cas, ako ja mam hashimota a uzivam 100mg denne a cez vikend 150mg s prvou dcerou som este nebola diagnostikovana a teda pozor sme si nedavali a trvalo to tak nejak rok..pri druhej dcere(avsak s inym partnerom) to bolo hned :D ani sa cloveku verit nechcelo.. Chcem este dcery su obe zdrave zatial nevyzera ze by mali mat nejake problemy so stitnou i ked predispozicie tam asi su a vravi sa, ze v puberte ked blbnu hormony sa cosi moze objavit... Nepamatam si uz bo som tu dlhsie nebola.. Ale Ty uz si liecena, ci? Drzim palce inak 🙂

sikuliacka
20. feb 2016

Dobry den babeny. 🙂
Ja sa liecim od niakych 6 rokoch na stitnu zlazu nepracovala mi tak ako mala cim je aj vyzor mojej postavy chudunka ako palicka a taha sa to somnou az dodnes. Bola som na nu aj liecena lenze to liecenie neprebiehalo pravidelne pretoze mam ,, skvelych '' rodicov ironicky povedane ktory namna kaslalinod 8-13 roku z liecenim a behanim po dr. Niak som to zacala riesit potom ja a nakonec som sa od 14 mozno 15 roku zacala opet liecit. Na vahe som troska pribrala cca mala som pred znovu liecenim do 40 kg a teraz mam niakych cca 52 kg. Na kontroli chodim pravidelne kqzdy rok. Beriem euthyroch 25 mg kazdy den rano. Mam 20 rokov a z priatelom sa snazime o mimco uz niaky ten rok a pol a stale mimco nikde.yslite ze moze byt zatym stitna? Teraz naposledy na zaciatku februara mi dr povedala ze mam vysledky skvele a davku mi nechala nastavemu stale rovnako. A mrsku som mala naposledy 24 novembra 2015 a to 5 dni od vtedy nic a test nevysiel pozitivne.

aluska2999
20. feb 2016

@katkarina moja chodím na kontroly no doktorka povedala ze je štítna zatiaľ v norme že lieky mi este nedá a kontrola o pol roka tak ale môže sa zmeniť každú chvíľu preto sa bojím. Prvá dcerka bola po polroku a netušila som ze štítnu mam. A druhé babo chceme ale tiež s iným partnerom ten má 37ja 25 a bol u urológa a ze vsetko ok no pribera veľa a neviem ci spermie nie sú spomalené. Jeme vitamín E obaja a ja od 1dc inofolic do ovulácie a potom obyčajnú kyselinu listovú od Dr.maxa tak neviem z alchemilkoveho čaju mi bolo zle

michellevendero
21. feb 2016

@sikuliacka to ako od 24.11.2015 si nemala menzes ? Šup na gyndu sono, či nieje cysta a pichnúť Agolutin na vyvolanie ms a odrazu pýtaj recept na Duphaston...ja mám od 16 DC užívať Duphaston 1-0-1

katkarina
21. feb 2016

@sikuliacka ahoj, skor si myslim, ze by si si mala dat skusit skontrolovat hormony ak Ti takto vynechava cyklus..skus sa opytat u zenskeho..

@aluska2999 pises ze vysledky zo stitnej mas v norme tak sa s tym netrap... Mozno uz na to len prilis tlacite... ;)

zibi
8. máj 2016

baby podarilo sa vam aj ked ste boli na euthyroxe schudnut?
niekto hovori ez ked zacne sa liecit schudne
niekde som citala , ze pri euthyroxe pribrali
mne sa velmi nehybe vaha.... cvicim, zdrava strava a ide to tazko ... je mozne ze mam zle nastavenu davku a ez potrebujem vyssi euthyrox? ako ste na tom vy? vsade pisu, ze ked bude hypotyroeoza ok, tak aj chudnutie sa rozbehne...mne to zatial velmi nejde

katkarina
8. máj 2016

@zibi ja som odpuchla..a mam vela pohybu a som taka chudsia..

zibi
8. máj 2016

@katkarina cize ked ti nasadili si odpuchla ..ja som tie naliata ..a aku mas davku?

gabrielita3
8. máj 2016

@zibi ja prave naopak pribrala som vobec sa mi neda schudnut a davku mam dobre nastavenu

zibi
9. máj 2016

@gabrielita3 ved to yeraz neviem..niekto tvrdi ze scjudne niekto ze priberie...
Ja som pribrala pri brani hormonov a ptednisonu..lenmne tonejde vobec dole..tak preto riesim tu davku..tsh som mala napisledy 3.75..tak neviem teraz..idem brat pol hodiny pred jedlom a najem sa az v praci..lebo potom nedodrzujem tu pauzu..uvidim co to spravi

katkarina
9. máj 2016

@zibi 100mg..uz dlho 7 rokov..a ja som bola opuchnuta s tej necinnosti stitnej

gabrielita3
9. máj 2016

@zibi to je dobre do myslim 5 by malo byt v norme ... Ja dodrzujem tu pol hodinu ale aj tak nic z toho

zibi
9. máj 2016

@gabrielita3 hej ja viem, ale ze vraj podla najnovsich studii je dobre drzat tsh pod 2 cize do 5 je uz vela a aj na otehotnenie je dobre mat pod 2 , to mi endo povedala, ze vtedy funguje vsetko ako ma .... no uvidime pojdem na krv a som zvedava co mi povie

gabrielita3
9. máj 2016

@zibi ja som otehotnela a mala som 3-4 hodnoty cele tehu som chodila na krv kontroli zvysili mi davku a vsetko je v poriadku

nikola116
17. máj 2016

ahojte dievcata, prosim poradte mi zacala som eru behania po doktoroch po 2 rokoch snazilkovania.....dnes som boal an speci imunologickom vysetreni este mi spominal dr ze genetiku si mam dat urobit, ale velmi ma zaujala aj tato tema ohladne stitnej zlazy.....nechodime este do CAR je mozne tieto vysetrenia si dat urobit aj mimo CAR u endokr.ako sa to presne vola co si mam dat vysetrit setko dakujem velmi pekne, pekny den

katkarina
18. máj 2016

@zibi v case ked som otehotnela s prvou dcerkou som mala urcite tsh vyssie ako 5 bo po polroku od porodu ked mi na ochorenie prisli som mala hodnotu tsh 128 :D a endokrinolog si vlastne myslel ze tehotenstvo nedopadlo dobre..

zibi
18. máj 2016

@katkarina tak to je sila...ale ine je prirodzene otehotnenie..btrdy sa asi trlo vyrovnava po svojom...ked ides na imele naj je drzat stitku pod 2..aj hormony zvysuju tsh...
A to si nebrala ziadny euthyrox?

gabrielita3
18. máj 2016

@katkarina fuuu riadne hodnoty ... Ja som mala max 4 ... A to som otehotnela po 4 rokoch snazenia

domci1203
19. máj 2016

Ahojte. Tiez mam hypotyreozu a chronicky zapal SZ vytvaraju sa mi protilatky a nicia mi tkanivo SZ beriem euthyrox. Snazime sa rok o baba a zatial neuspesne. Doktor mi dal teraz Progesteron ledepharma lebo m.nedostatok progesteronu anovulacne cykli a pracuje mi jeden vajecnik ten druhy spi. Mate niekto skusenost s tymto liekom? pomohol vam nastartovat vajecniky a ovulku otehotneli ste?

katkarina
20. máj 2016

@zibi vtedy som nebrala euthyrox..po zisteni ma rychlo postupne dali na hladinu 100mg a mam diagnostikovanu hypotyreozu s tyreotidou..proste zapal autoimunitny a uz som mala dost zmensenu stitnu..zvykne sa to oznacovat aj ako hashimoto...

katkarina
20. máj 2016

@gabrielita3 hej hodnoty boli super:D sak mi aj tak bolo skoncila som v prekolapsovych stavoch v nemocnici :D :'(

zibi
21. máj 2016

@domci1203 progesteron je dobry, len skor by som zacala doplnat aj nieco prirodne
na stitnu zlazu je dobre doplnat este selen - ten pomaha premene T4 na aktivnu T3 a tym sa aj metabolizmus pohyna
co sa tyka progesteronu - je dobre doplnat vitamin B6 vacsinou baby pred mensturaciou spinia ..nespinis?? ja som teda spinila..plus je dobre doplnat vitamin C - naj je ta akuratna davka 75 mg od zentivy, vsetko co je naviac sa zbytocne vyluci telom ..nema sa uzivat viac ako 500 mg cecka denne kvoli tomu, ze by to skodilo vajecnikom...
ten progesteron moze suvisiet so stitnou zlazou
progesteron je velmi dolezity na udrzanie plodu ..a aj co sa tyka imunitnej odopvede matka plod.
kludne pis keby daco ...alebo pis ip
a este anovulacne cykly mozes mat aj z nedostatku hormonov stitnej zlazy teda nejliecenej hypotyroeozy... daj si zistit kolko mas aj zeleza , lebo ten sposobuje anovulacie, plus kolko mas aj vitaminu D3 je dolezty pre plodnost a vsetko to ma suvis so stitkou ..je tam ista paralela

zibi
21. máj 2016

@domci1203 este som chcela napisat - ze v pribalovom letaku si precitaj , ze vsetky hornmony na podporu plodnosti, estrogeny najma a spol, zvysuju potrebu hormonov stitnej zlazy ..aj ked progesteron nei je estrogen , ale aj tak ... treaba davat na to pozor a sledovat stitku
a lieky nalacno pred jedlom a az o dve hodky si daj hormony a pripadne vitaminy a keby ze bereis zelezo - urcite to nebrat az s velky odstupom ..zelezo napr. poobede ..cize davat pozor - aby si kvoli tomu aj zbytocne nepriberala, ez ti nebude "fungovat"liek, pripadne budes potebovat vyssiu davku ..
kolko mas teraz TSH?

evka64
21. máj 2016

Necitala som diskusiu, len chcem prispiet svojou skusenostou. Ja mam autoimunitnu hypotyreozu spojenu s tyrotitidou a podarilo sa mi otehotniet na druhy cyklus. Beriem Euthyrox 100 mg. Takze kocky nezufajte. 🙂

domci1203
1. jún 2016

@zibi dakujem za vysvetlenie a radu🙂 TSH neviem kolko mam lebo az tetaz 16 juna idem na kontrolu SZ takze tam sa dozviem. Ale minuly rok som mala nasledovne hodnoty. TSH 5,400 ,ATG 2,730, ATPO 1,260 , LH 21,240,ANDD 16,800 a diagnoza Lymfoidna tyreoidotida a hypotyreoza a PCO. takze mam si kupit selen a vitamin c?🙂

domci1203
1. jún 2016

Zibi pripajam ti foto🙂 teraz ked mi doktor robil jormonalny profil zistil mi nedostatol progesteronu. Pichol mi agolutin a MS dosla na 12 den a bol to anovulacny cyklus.

zibi
1. jún 2016

@domci1203 to tsh je dost vysoke ..a preco ides az po roku? ved to by ti lekar mal na zaciatku sledovat davku ... dali ti euthyrox predpokladam?
ten selen je dobry ..pomoha premienat t4 na t3 a znizuje aj protilatky na stitnu zlazu ..to TPO ..cize je to fajn...

podla vysledkov nemas znizeny progesteron ..mas zvysene LH, dalej mas zvyseny ten androstendion a to vsekto hovori o pCO

na PCO neskutocne dobre posobi vitamin D3 - naj je od swanson ...kludne ti napisem o tom viac..keby si chcela
pri pco si bola na inzulinovej rezistencii? lebo casto byva zvysena a je aj problem otehotniet...
mrkni do mojej skupiny nk bunky vitaminy a ivf tam mam aj clanky ohladne PCO a ake vitaminy su dobre si davat na to ..

anovulacne cykly mozes mat casto zo zvysenych muzskych hormonov, z nedostatku zeleza, z inzulinovej rezistencie, pco ..je tam viac pricin ...a tiez stitka to moze robit...
agolutin ti dal asi na vyvolanie ms a nie kvoli progesteronu ...