Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

gabinap12
10. feb 2012

@happy8051 ...ja som tiež predchádzajúce tehotenstvá otehotnela prakticky hneď, lenže vtedy moja ŠŽ bola v poriadku aspoň si myslím...problémy s ňou začali až v 9tt druhého tehu, tabletkami sme to stabilizovali, lenže potom prišiel 33tt, Sofinka mi zomrela a odvtedy mi lietajú hodnoty hore dolu, vrátila som sa po krátkej MD do práce kde je len stres atď...

happy8051
10. feb 2012

@gabinap12 a to, ze Sofinka zomrela je potvrdene od lekara, ze bolo zapricinene ŠŽ? Boze moj, to je nieco strasne...v takom vysokom tyzdni ked babatko zomrie ☹ ☹ ☹ . Drzim palce, aby sa ti podarilo otehotniet cim skor......

maja367
10. feb 2012

@zuzana76 ahoj ja mam tiez znizenu funkciu stitnej zlazy ale nechapem prečo mne lekar dal lieky na cukrovku len kvôli tomu ze mam zvysenu hladinu inzulinu a nič ine mi nepovedal ... chcela som sa opytat ze o ake vysetrenia by som si mohla poziadat lebo uz sa snazime o babo a nič ....a o pol roka odchadzam byvat do zahranicia tak by som to chcela poriesit čo najskor ... dakujem

maja367
10. feb 2012

@alendariela ahoj nechapem prečo ti zakazal femibion lebo kamaratka tiez ma problemy so stitnou zlazou a pokial viem je to vaznejsie a preaveze po 2mesiacoch otehotnela ... tak teraz neviem no ... lebo ja mam tiez problem ale o tri tyzden idem k lekarovi endokrinologovi tak som zvedava ako mi to poriesi ...

maja367
10. feb 2012

ahojte ja mam tiez problem so znizenou funkciou stitnej zlazy ale lekar mi predpisal siofor 500 a to je pre cukrovkarov, ze mam zvysenu hladinu inzulinu a ze je to v poriadku ale čo som zistovala tak vsetci namna pozerala ze čo to vlastne beriem a s priatelom chceme babo, snazit sme sa začali len teraz ale bojim sa ze to bude komplikovane a k tomu sa o pol roka stahujeme do zahranicia tak by som to chcela aspon prekonzultovat s lekarmi ... o tri tyzdne idem na kontrolu k svojmu endokrinologovi o ake vysetrenia si môzem poziadat ... dakujem za odpovede 😉

gabinap12
11. feb 2012

@happy8051 nie ŠŽ absolútne z toho vylúčili, ani pitvou na nič nepotvrdilo len to že Sofi bola úplne zdravá, no v pupočníku mala krvnú zrazneninu ktorá upchala cievu a ako príčinu uviedli intrauterinnú asfyxiu čo je vlastne udusenie bábätka v maternici. Robili mi aj hematologické vyšetrenia a tam tiež nič nezistili, takže to uzavreli ako nešťastnú náhodu...Vraj sa to niekedy stáva, ale vysvetliť či objasniť sa to nedá bohužiaľ...Strašne nás to zlomilo a bolí to stále rovnako...no skúšame žiť ďalej i keď to je ťažké, a teraz zase haprovala štítka...

kacnov
11. feb 2012

ahoj holky jsem tu nová chystám se k dr aby mě vyšetřil štítnou žlázu chci otěhotnět a mám příznaky že bud je něco v nepořádku se žlázou nebo cukrovka :(. a chci se zeptat jak dlouho trvá léčba št. žlázy ? za jak dlouho je možné otěhotnět? moc vám děkuji

gabinap12
13. feb 2012

@kacnov ahoj, záleží od toho aký problém ti zo ŠŽ zistia, v niektorých prípadoch ide o celoživotnú liečbu kedy ŠŽ nefunguje vôbec, vtedy ti dajú hormóny ktoré nahradia tie chýbajúce...je to všetko individuálne najlepšie ti to vysvetlí tvoj lekár, mne sa vždy stabilizovali hodnoty po mesiaci a pol užívania Euthyroxu, ale otehotnieť sa nám zatiaľ nepodarilo... nestresuj sa to škodí zo všetkého najviac...držím palce..

adetka
13. feb 2012

@kacnov mne sa podarilo otehotniet vzdy priblizne sest mesiacov od zacatia uzivania tabliet na stitnu zlazu... ale ako pise @gabinap12 - zalezi od typu ochorenia a liecby... mne zistili poruchu SZ ako 24-rocnej.... najprv ma liecili ovela tvrdsimi liekmi - pri ktorych sa otehotniet neda... potom som sa dlhsie nesnazila... v case ked som lieky nebrala - som dva krat potratila.... a az po naslednom prelieceni a upravami davok lieku L-thyroxin som dva krat otehotnela... 😉

aleks_30
13. feb 2012

@pacenka Ahoj. Ja som si vsimla, ze robis v endokrinologickej ambulancii, a chcela som sa opytat ci by si mi vedela poradit, ktore hodnoty musia byt ok pri zvysenej stitnej, aby sa mi podarilo otehotniet. Ja mam zle TSH (0,01) a F3 ale ta sa mi zlepsuje a uzivam tabl Thyrozol (2xdenne). Myslis, ze su to moc agresivne lieky, ze pocas ich uzivania neni sance, ze by som otehotnela? Neviem, ci mi budes vediet poradit, ale aj tak dakujem 🙂.

kacnov
13. feb 2012

@gabinap12
@adetka holky moc děkuju jsem zvedavá co mi řekne už jsem z toho všeho zoufalá před synem jsem neměla nic a ted toho tolik :( měla jsem při synovi nezjištěnou těhu cukrovku a nabrala jsem při něm 47kg :-/ zhodila jsem 30 ale 17 se pořád drží :( a už to jelo zjištěno PCO ted asi ta štítná holky a jak se pozná že to máte?? poznáte to něčím?

adetka
13. feb 2012

@kacnov priznaky pri zvysenej a znizenej cinnosti su dost podobne: pri zvysenej neschopnost pribrat, pri znizenej stale priberanie, resp. neschopnost zhodit... dalsie: zavaznejsie: pri znizenej: nepravidelna, pripadne castejsia menstruacia... rychle zmeny nalad, lahka vybusnost, pri zvysenej neustale pocity tepla (aj pri mrazoch), pri obidvoch triaska ruk, sucha alebo naopak velmi mastna pokozka, velke ochlpenie a podobne...

kacnov
13. feb 2012

@adetka no já mám dlouhý cyklus a poslední dobou mám šííílený hlad pořád-přestala jsem kouřit ale nevím či je to z toho nebo z tééé žlazy :(

sssiska
13. feb 2012

26.11.2010 som mala kyretaz bola som v 12 tt /plod bol velky cca na 8tt/. V decembri mi robili testy na SZ TSH 5,43, USG stitnej zlazy = minimalna asymetria lalokov, stitna zlaza v pravo hranicna velkost, bez patologickych echo lozisk a struktur. Koncom januara 2011 TSH bolo 4,2 tak mi nasadili preventivne L-Thyroxin 50 – 1/2 tabletky. V lete sa mi TSH drzalo okolo 2,4 a teraz ho mam pod 0,01. Lekarka mi vysadila Thyroxin a kontrolu mam o dva tyzdne. Mate s tym niekto skusenost?

gabinap12
15. feb 2012

@kacnov ...no ja som to na sebe nespoznala...odhalilo ju až krvné vyšetrenie pri druhom tehu...mne bolo stále zima, padali mi vlasy a stále som bola unavená a ospalá...všetko som to pripisovala tehu, až môj gynekológ prišiel na to že mám problém zo ŠŽ...zaujímavé že vtedy som otehotnela na druhý pokus, teraz mám štítku stabilizovanú a nič...uvidíme čo bude...držím ti palce nech je všetko OK...

kacnov
15. feb 2012

@gabinap12 děkuji .) zítra jdu na stěry krev i na cukrovku jsem zvědavá co mi řeknou v pátek budu mít výsledky tak jsem zvědavá

hencidlo
15. feb 2012

ahojte zienky, mam na vas taku prosbu, vedela by mi niektora poradit, ze ake vitaminy by som mala zacat uzivat, resp. ktore by mi pomohli otehotniet, nakolko mam znizenu funkciu SZ, liecim sa uz cca 5 rokov, ale hodnoty mi stale kolisu okolo 2?5 - 5 co sa mi zda dost ak chcem otehotniet. beriem 5x75 a 2x100 Euthyroxu.Absolvovala som uz 3xIUI a 1X IVF a nic z toho sa nepodarilo, tak neviem ci na tom nebude mat dost velky podiel SZ. vopred dakujem za rady 😉

gombicka
15. feb 2012

@hencidlo ked dostanes nejaku dobru radu, napis mi prosim...ja som na to podobne...

gombicka
15. feb 2012

@hencidlo mozem sa spytat, ako dlho skusate? a okrem stitnej ti nezistili nic ine?

alendariela
16. feb 2012

@maja367 ahoj, no je to endokrinolog, a není to špatný doktor, tak asi ví co dělá🙂 prý kvůli obsahu jódu, místo toho mi napsal jodid. tak jsem si sehnala teď Elevit, tak uvidíme.

maja367
16. feb 2012

@alendariela tak drzim prsty ,,, ja idem na buduci tyzdenn na odbery som zvedava čo potom mne predpise az mam strach čo mi zase povie ... ☹

hencidlo
16. feb 2012

@gombicka uz 7 rokov a ostatne mam vsetko ok, vraj 😉

nebbia
16. feb 2012

Ahojte,aj ja mam problemy so stitkou. Prvy priznak sa mi objavil tyzden po 2. porode,navrela mi na krku hrcka.Zacala som chodit po vysetreniach.Zistili mi cystoidny utvar v pravom laloku.Zo zaciatku fungovala dobre,no potom zacala byt hyperfunkcna.Nasadili mi Tyrozol,tak som musela aj prestat kojit malu,ked mala len 4 mesiace.Dnes som uz 9 mesiacov po operacii a 2.polovica stitnej zlazy udajne funguje normalne.Ozaj,zienky,aj vy mate take vykyvy nalad?Ja sa dokazem velmi lahko rozculit a tazko sa dostavam do normalu.

alendariela
17. feb 2012

@maja367 a ty taky beres euthyrox nebo neco? ja ho mam brat porad a az se zase budeme snazit o mimi a byla bych zase tehotna tak mam pry hned prijit,ze upravi davky a prida mi zase ten jodid (ten ted uz nemusim brat kdyz nejsem tehotna)tak dej vedet jaks dopadla, kazda informace uzitecna je🙂 a drzim palce

aleks_30
17. feb 2012

@nebbia Ahoj, aj ja mam hyperfunkcnu stitku. Zatial na jej napravu uzivam tabletky, uvidime casom ci bude treba operaciu. Tiez uzivam thyrozol, ale myslim, ze mi tie vykyvy nalad upravili. Byvala som hrozne podrazdena, nervozna a tiez som sa rychlo rozculila. Teraz musim uznat, ze asi na toto zabrali, bo som kludnejsia. Ako nastvem sa stale, ale nie pre take blbosti ako predtym 🙂.Ale uzivam ich kratko - 4. mesiac, mozno sa mi to upravi este viac, a budem este viac kludnejsia - co by bolo super.

nebbia
17. feb 2012

@aleks_30 mne mesiac po operacii vzali krv.Mala som hormony v norme.a ze bude stacit,ked pridem na kontrolu o rok.Ale sa mi to veru moc nezda.Som taka nejaka rozhadzana,necitim sa byt vpohode...hlavne tie nalady.Naposledy som nakricala na dceru,pretoze si mylila cisla 6 7 a 8.Ale si to chuda odskakala,tak som sa rozculila.

maja367
17. feb 2012

@alendariela ja beriem siofor500 kvôli uprave inzulinu a nnič ine nemam ☹ a chceme mimi tak neviem idem na buduci tyzden na odbery a tak k nemu ale mu povieem nech mi uz da niečo poriadnne ...

kacnov
17. feb 2012

ahoj holky tak je to potvrzené mám ji zvýšenou :( v po budu volat na objednání ale musím říct že se toho vážně děsím že zase přiberu nezhubnu neotěhotním ... holky mám tolik otázek a mám šííílený strach no a k tomu mám ještě PCO. tak to mám asi vše v jednom

gabinap12
18. feb 2012

@kacnov ..nesmieš sa báť, a už vôbec nie stresovať to je to najhoršie...liekmi sa to všetko dá upraviť, len to chce čas...držím ti palce, len ma zaráža koľko žien má so štítkou problémy, pomaly každá druhá a všetky majú problém s otehotnením...píš ako napreduješ...drž sa...

kacnov
20. feb 2012

@gabinap12 díky jsi hodná 🙂 ale ten strach tam moc přetrvává ale aspon MS chodí tak jak skoro má ale je tam těch 40 dnů pořád :( k dr se nemůžu dovolat zkusím zase zítra..

Holky je tu některá z Brna??