Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

sedmitecka
16. apr 2010

katrin, nejen Moravcová žije bez štítné žlázy 😉 , já už dva roky a žije se mi celkem fajn 😀 ....problém se štítkou má dnes bohužel mnoho ženských, ale neboj, dá se to poměrně rychle a hlavně úspěšně léčit, hlavně nic nezanedbat a neodkládat
🙂

shandy
16. apr 2010

marti a ake dlhe mavas cykly? mne sa to stava obcas, ze mi meska a len spinenie. dokonca tento cyklus som to mala cele uplne dohaluzene. spinenie, krvacanie, potom nic, potom zas spinenie a koniec 🙄
katrin presne tak, my sme zive dokazy, ze aj s nou aj bez nej sa da zit 😀 😝

marti84
16. apr 2010

shandy prave ze maximum som mala tusim 34 DC vic ne.. :(

lubkaj
16. apr 2010

Ahojte. Klikla som na tuto temu len nahodou, lebo dve deti mi stacia 🙂

Chcem vas vsetky ubezpecit, ze ked mate stitnu zlazu pod kontrolou, nebrani otehotneniu ani uspesnemu vynoseniu dietatka. Ja som mala od cca 12 rokov zvacsenu stitnu zlazu aj zvysenu cinnost stitnej zlazy. Po prvom rocniku na vyske mi vacsinu z nej vybrali s tym, ze "dorastie". Ona mrcha nedorastla a tak odvtedy mam znizenu cinnost. Postupne sa mi davky upravili na 150 mg Euthyroxu denne. A mam nadherne 2 deticky, obe som dojcila vyse dvoch rokov a hoci pri prvom tehotenstve som sa bala, ze babo nebude mat pocas tehotenstva dost hormonov stitnej zlazy (co mava za nasledok mentalne postihnutie), lebo som si musela doslova vydupavat castejsie kontroly ako obycajne, vsetko je v poriadku, dokonca necely tyzden mame potvrdene od psychologicky, ze dcerka je mimoriadne talentovana.

Takze vam vsetkym drzim palce a dufam, ze moj prispevok vam trochu zlepsil naladu a aj vam sa zadaria take krasne deticky 🙂

estrellita
16. apr 2010

lub: to jsou krasne zpravy 🙂 at se ti dari 🙂

jerrymona
16. apr 2010

ahojte babenky.

simi, jasne, ze bude srdiecko, tak sa tes. 😉

vendulka, dufam aj ja, ze je s tebou vsetko v poriadku. myslime tu vsetky na teba. 😵

govi. ja som tiez uzivala femi kvapky. a myslim, ze som po nich mala krasnu ovulku, ktoru som citila uz par dni dopredu. tak tiez neviem, ci to pripisat femi kvapkam alebo ucinkujucemu euthyroxu.

govinda
16. apr 2010

jerry, možno všetkému dokopy 😀

kingstonka
17. apr 2010

ahojte- tak ako sa dnes mate? ja ako kazdu sobotu 😒 prestavka po upratovani a horsa do zehlenia 😠

govinda
17. apr 2010

ahoj kingstonka. Ja sa chystám variť- sviečkovú, tak dnes predpríprava, aby to cez noc bolo v chladničke a zajtra dorobím 😀

kingstonka
17. apr 2010

tak zajtra dobru chut prajem 🙂

dufam,ze sa vsetky mate dobre a len si uzivate volny jarny den..je tu podozrivo ticho...

strouzek
18. apr 2010

ahoj holky jak se máte?? pár dnů jsem vás zanedbávala nebyl nějak čas i když malá je hodná ale domácnost volala po úklidu a byla jsem u holiče, u tchýně atd. takže vůbec nevím co je tady novýho a dočítat se mi nechce. co nějaké nové těhulinky nejsou?? pěkně se to tu rozjelo tak snad vlna těhubacilů bude pokračovat a co simča a vendulka byli jste holky u doktora??

simasla
18. apr 2010

ahoj strouži - vendulka ☹ ☹ ☹ ☹ - vymazala si i profil
jinak já se mám fajn.. zatím mi není špatně vůbec - spíš mi strašně chutná, u lékaře jsem byla jen na kontrolním odběru krve na HCG a to stouplo z 164 na 2868 za necelý týden,. Strouži na ultrazvuk jdu ve středu a těším se a zároveň mám strach.. ale spíš se těším

strouzek
18. apr 2010

ahoj simi vážně ??😢 kdoví co se stalo, mám na ní telefon ale nevím jestli jí napsat co se stalo, protože kdyby chtěla nám dát vědět tak by to určitě udělala 😔
jinak tvoje hcq paráda, že se bojíš je normálka já se bála utz i před porodem ale je to takový ten strach který je pak vystřídaný tím super pocitem blaženosti jak jdeš domů a v kabelce fotku prcka to jsem vždycky chodila domů vysmátá jak měsíček na hnoji 😀

strouzek
18. apr 2010

koukám řešilo se tu žití bez štítky , holky já znám asi 10 lidí osobně co žije bez štítky já taky a pohoda, řekla bych že bez štítky se žije rozhodně líp jak se štítkou 😵

helisek84
18. apr 2010

čau baby, mrkám na vás opět po pár dnech...

vendulko, myslím na tebe...ozvi se ☹

tak já už mám nasazeno 2x euthyrox 50, v úterý mám první pooperační kontrolu na endokrinologii. jizva už skoro není vidět - včera jsem fotila svatbu a měla jsem top s odahelným krkem a nikdo si ničeho nevšiml.
ve fitku klasika, cvičím s menší zátěží, ale už zase pravidelně.

neřvu, nestresuju a mám novou práci, od května nastupuju 😵

jsem ráda, že mám štítkou celou venku, že měl dr. zlaté ruce, když ji bral...

jerrymona
18. apr 2010

ahojte baby. tak aj ja som tu.

strouzek, nelinka je krasna. 😵 a ako sa uz vie skerit. 😀 to rychlo ubieha. ved uz ma mesiac 😲

simi, budem na teba mysliet. 😵 v stredu sa prid pochvalit. 😵

aj ja by som chcela vediet, co je s vendulkou. ☹ trosku sa bojim zlych sprav... ☹

estrellita
18. apr 2010

strouzei, mala je krasna a jak se usmiva 😵 nebo mi to tak aspon prijde 🙂

jerrymona
18. apr 2010

estrell, ty si dnes zacala 16ttt ze? ako to ubieha. 😵

estrellita
18. apr 2010

jerry: jj, nedele je vzdy moje 😀 tobe se meni nekdy v pulce tydne, ne? 🙂

estrellita
18. apr 2010

mrne uvidim az za dva tydny, tak doufam, ze je vse OK.

jerrymona
18. apr 2010

mne sa novy tyzden zacina vzdy v stredu. ja si na ultrazvuk pockam az do 12.maja. tiez dufam, ze je vsetko ok a babätko ukaze, ci to bude chlapcek alebo dievcatko. 😵
a na kontrolu stitky idem 28.aprila.

simasla
18. apr 2010

holky to víte, že se přijdu pochlubit - teda doufám, že se přijdu chlubit...
strouži - nelinka je vážně krásná 🙂 s tou vendulkou nevím... myslím, že potřebuje čas, třeba se na nás ještě přijde podívat
jerry, estrel - jak se vám vede? tééda je to chvilka co jsem vám gratulovala a vy už máte za sebou dávno první třetinu...

bellka
18. apr 2010

Ahoj holky, omlouvám se, že vám narušuji debatu, ale chtěla bych se zeptat, jestli mi můžete některá poradit 😉 Teprve teď po 6. neúspěšných IVF a 1x KETu se někdo začal zajímat o příčinu a vyšetřili mi štítnou žlázu. Ani nemluvím o tom, že jsme již potřetí změnili CAR. Takže k věci, zjistili mi sníženou funkci štítné žlázy s těmahle hodnotama: TSH 10,15, Anti Tg 99,38 a Anti TPO 606,5. Jsem ráda, že se konečně po tolika letech našla nějaká příčina, ale jsem z toho nervózní a vůbec nevím, co mě čeká 😕 Děkuji moc 😵

lencyca
18. apr 2010

ahojte babulky.
aj ja mam znizenu cinnost uz 8rokov,podarilo sa mi otehotniet,co som ani necakala,ked mi dr.povedal,ze to bude problem.
ako casto/tehulky/chodite na kontroly?mna ten moj objednal za 4mes,zda sa mi to neskoro

jerrymona
18. apr 2010

sima, ahoj. ja sa mam dobre, brusko rastie, uz je teda poriadne. potom v 15tt ho zas odfotim. v piatok som bola u jednej kamosky, ta je v 8.mesiaci a ma teda riadnu gulu. vyzera, ako keby prehltla futbalovu loptu. 😀 uz sa pomaly ani nevladze pohybovat a maly kope ostosest.

zdravim vas nove holky bellka a lencyca.
bellka, tak to ma teda udivuje, ze si uz bola v 3.care a az teraz ti prisli na stitku. normalne to uz vidno na hormonalnom profile. to je normalne jedna z prvych veci, na ktore ti pridu. alebo si mala aj ine priciny, na ktore sa zameriavali. no neviem, zda sa mi to cudne. hlavne ze uz mas za sebou tak vela ivf.
no nic. teraz uz len si najdi dobreho endokrinologa, ktory ti nasadi liecbu. mne nastastie este pred tehu zistili, ze mam zacinajucu sa znizujucu funkciu stitnej zlazy a dali mi na to euthyrox. tebe asi daju vyssiu davku. najlepsie je dostat tsh na hranicu niekde okolo 2,5 a potom by sa to malo podarit. ja som potom chodila na kontroly priblizne po dvoch mesiacoch. lebo 6-8 tyzdnov trva, kym sa tsh znizi. potom ti budto este raz upravi davku, alebo ti to necha tak a prides sa znova po dvoch mesiacoch ukazat. tabletky uzivas rano asi pol hodinku pred jedlom. je to dolezite, brat nalacno, aby aj ucinkovali. velmi ti drzim palce, aby sa ti to podarilo. 😵 merias si aj bazalnu teplotu?

lencyca, ja chodim teraz v tehotenstve na kontroly stitky kazde 4-5 tyzdnov. ma sa to kontrolovat castejsie a prisnejsie, lebo v tehotenstve to moze skakat. na tvojom mieste by som sa este raz na to spytala, alebo si hladala ineho endokrinologa. lebo toto je podla mna dost dolezite. hlavne, ak si uz liecena 8 rokov.

jerrymona
18. apr 2010

bellka, citala som tvoj pribeh a skoro som plakala aj ja. najhorsie je to, ze niektori lekari velmi rychlo odporucaju umele oplodnenie a nevysetria ta poriadne, ci su aj ine priciny, preco sa nedari. ten novy lekar sa mi pozdava, dobre, ze si pri nom. hlavne je teraz, aby si si dala stitku do poriadku. nepises o tom, ake mas fT4. toto by tiez malo byt priblizne v norme. tych protilatok ja uz mam cez 1000, ale ze vraj sa s tym neda nic robit. ale dolezite je dostat tsh dole. velmi ti prajem, aby ti to tentokrat vyslo. ked sa da stitka do poriadku, mozes sa pokusat este prirodzene alebo musis ist znova na ivf?

bellka
18. apr 2010

Jerrymona: děkuji, už jsem objednaná a zítra jdu k endokrinologovi, tak jsem opravdu moc zvědavá, co mi řekne. Je to přesně tak, že nemám vejcovody, ale to nemá na neúspěšné IVF vliv, jenom prostě neotěhotním nikdy přirozeně. Ono to člověka hodně srazí, když vlastně ví, že jinou šanci nemá. Taky po finanční stránce to není žádná levná záležitost, protože jako samoplátce nás jeden pokus stál 60.000 a našetřit takovou sumu není jednoduché. Ale teď jezdíme do Reprofitu a tam nám nabídli ihned minimálku, takže doufáme a hlavně věříme, že bychom už na naše 14té výročí nemuseli být sami 😵 Držím všem, kteří tohleto podstupují, všechno co mám, ať nemusí prožívat tolik neúspěchů a tolik bolesti. Kéž by to vycházelo hned na poprvé 😵

estrellita
18. apr 2010

belka: ahoj, no TSH mas dost vysoke, a protilatky taky. ale je dobre, ze ti to nasli, nasadi ti leky a hladina se srovna.
u kazdeho to trva jinou dobu, tak drzim palce, at je to co nejdriv.

estrellita
18. apr 2010

jak pise jerry, s protilalatkama uz se nic neda delat, da se jen substituovat hormon.
museli jste toho usta opravdu hodne, tak preju, at vam nadchazejici mesice prinesou pozitivni zpravy 🙂

estrellita
18. apr 2010

helisku, no super, vidis, ani jizva videt nebude 😉