Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

lenuli123
7. sep 2012

@zizala79 Já bydlím na Řepích a chodím ke gynd. na Hůrka, tam mám i enfokrinoložku. A kde bydlíš ty??

mersy
7. sep 2012

holky už 2 roky se léčím na endokrinologii pro hypofunkci. mám Letrox a teď jsem ve 13 TT.
jde to, jen se musí člověk dát do psych. pohody....

tinasc
7. sep 2012

@werunqa no ja som mala výsledky v norme, keď som brala 75, ale doktorka povedala, že v tehotenstve to chceme mať na 1* tak mi zdvihla dávku, odvtedy som bola na odbere dvakrát, teda v každom trimestri a výsledky boli ok, teraz mám ísť až po šestonedelí 😉

werunqa
7. sep 2012

@tinasc
ja je mela taky v norme,ale v tehu mi je hned zvedla-chodila jsem na kontrolu kazdej mesic asi do 20tt a to mi rekla-ze vysledky jsou super-ze mam prijit az po porodu 😉

zizala79
7. sep 2012

@lenuli123 ja budlela na Zizkove, ted uz mimo Phu,ale mudry mam porad tam. Zapomnela jsem, jestli ty st.zlaxu mas nebo te operovali. Ale asi to na tom moc nemeni. Jen me ted jeste doslo,ze mi endo taky zjistila syndrom polycystickych ovatrii (pcos) a to byl vlastne duvod,proc mi rikala,ze bych mohla mit problem otehotnet. Delala mi na to i testy,takove jako v tehu na cukrovku (dle meho amaterskeho posouzeni),vypila jsem sladky hnus a odbery pred,hned po a hofinu a dve po.

tinasc
8. sep 2012

@werunqa však snáď doktori vedia, čo robia 😉

lenuli123
8. sep 2012

@zizala79 Nenene, mám jí stále. Mě to zjístili v krve, když mi gynd.brala, ptž jsem nemohla otěhotnět a pak endo mi dala ty prášky. Já je ale vysadila, bylo mi z nich blbě, od uterka je nejím a je mi super!! Jím kapičky jodu 3krát denně na přírodní bázy a uvidíme, jestli to pozná a jestli se mi to trošku srovnalo, ikdyž fakt po měsíci a kousek nemusí být nic znát...Takže tak. 😵

werunqa
9. sep 2012

@tinasc
no u me jo-pac mala je krasne a zdrave miminko 😎

moon1979
9. sep 2012

baby, testy na funkčnosť štítnej zľazy sa robia bežne z krvi u každej tehotnej, alebo len ak sa mamička liečila v minulosti prípadne sa lieči tak ju posielajú na testy? lebo z jednej strany mám info, že každá tehu by mala absolvovať endokrinologické vyšetrenie a z druhej strany zase že len tie, čo mali alebo majú problémy so štítnou zľazou ... tak ako to je? ja som nebola pri prvom tehu a ani neviem, či mi robila gyn aspon nejaké základné krvné testy, ktoré poukazujú aj na činnosť štítnej zlazy ...

ivca87
10. sep 2012

Holky, moc prosím ještě o jednu radu. Jak jsem psala, beru euthyrox 75, otěhotněla jsem (momentálně jsem 4 plus 3 tt), volala jsem na endokrinologii pro objednání, ale sestra mě objednala až v 11 tt. To si myslím, že už je pozdě, vždyť už pomalu v tu dobu budu končit 1. trimestr. A v něm, jak jsem četla, je správná dávka léku nejdůležitější. Co mám dělat? Nebo si myslíte, že to stačí? Díky

zipsy
11. sep 2012

@ivca87 ahoj, nestresuj 🙂 mne zistili tiez poruchu st. zlazy v tehotenste /az/ a lieky mi dali az od 12 tt., sice som tiez stresovala ci sa babu daco nestane, ale vsetko je OK 🙂 neboj

evulka2203
12. sep 2012

ja som bola so stitnou na kontrole vcera ( znizena funkcia ), vysledky zas horsie, menzes nepravidelny, naposledy len s vyvolavackou a dr. mi povedala, ze tym, ze stitna prestava pracovat, prestavaju pracovat aj vajecniky a mam sa snazit otehotniet, kym sa da...od decembra som bez antiky, len sa akosi nedari...

nat28
12. sep 2012

Baby ja mam male babo a nemam naozaj cas citat celu diskusii, viete mi niektora poradit? Lieky na SZ som zacala brat ked som bola tehu, beriem doteraz a asi uz navzdy budem. Mam znizenu cinnost. Ako to bude s otehotnenim do buducnosti, moze to nejak ovplyvnit moje sance? Mam 30r. Dakujem.

trutka
13. sep 2012

@moon1979 ahoj.pokial nemas problemy so stitnou zlazou tak ti gynekolog vezme pri beznej poradni krv a skontroluje sa aj stitna zlaza ci je ok.cize bezne u kazdej tehotnej.ale napriklad ja uz roky beriem lieky na stitku,takze mne to nemuseli davat vysetrovat,mna sledovali v endokrinologickej ambulancii.
@nat28 ja beriem lieky 6 rokov,tiez mam znizenu funkciu.mne vzdy doktorka hovorila ze ked budeme chciet babo,je dolezite aby som mala spravne nastavene lieky,aby mi nekolisala hladina tych hormonov.nastastie som v tomto problem nemala,brala som nejak 5 rokov euthyrox 50,netrebalo menit a aj babetko sa nam hned podarilo.ja si myslim ze pokial budes mat dobre nastavenu davku liekov problem nebude.

nat28
13. sep 2012

@trutka ok, dakujem za odpoved 😉 momentalne beriem thyroxine 50 a vysledky mam v norme. No ale hodim rec s endokrinologickou na najblizsej kontrole, ze ci nebude lepsie si s tymi dalsimi detmi radsej pohnut 😀

michaelka
17. sep 2012

Baby ktore beriete L-thyroxin, nestalo sa Vam ze by ste nemali ovulaciu? Ja som ho zacala brat pred mesiacom, meriam si teplotu uz velmi dlho a teraz sa mi prvy raz stalo ze ovulacia neprisla...Tak neviem ci mam ist znova k endokrinologicke 😒

olienka12
17. sep 2012

@michaelka skus pockat este dalsi cyklus moze sa stat,ze telo si zvyka a uvidis

ivish
20. sep 2012

ahojte baby. bola by som moca rada, keby sa mi ozval niekto s podobnou skusenostou, pripadne poradil. Som v 11tt (podla sona 12tt) a vcera mi zistili zle vysledky z krvi. norma anti TPO je 5.67 ci ako a ja som mala 678!!!!! 😲 samozrejme, hned som sa objednala do lubochne, termin mi dali nasledovny stvrtok. bojim sa ale, ci tyzden cakania nie je moc ☹ uz mam za sebou jeden potrat a bola by som hrozne nestastna, keby sa babatku nieco stalo 😢 prosim, mali ste to niektora? ako rychlo sa to riesilo? dakujem.

ja1985
20. sep 2012

@evulka2203 ahoj, mozem sa opytat? mas potvrdene ze nepravidelny menzes suvisi so stitnou zlazou??? ja som od januara bez hak, menzes odvtedy totalne divoky, po poslednej kontrole so stitnou zlazou mam vysledky vsetky v norme, zatial nemam lieky ale zakazdym ma dr. upozornuje ze ak otehotniem tak ma musi ihned sledovat...zacinam sa obavat ze sa nam nebude darit otehotniet prave kvoli problemom so stitnou zlazou...

evulka2203
21. sep 2012

@ja1985 ahoj, ked som bola na poslednej kontrole, mala som zas zhorsene vysledky a lekarka sa ma automaticky opytala na menzes....a suvisi to s tym...ja mam cyklus tiez rozhadzany. ked som bola na kontrole so ŠŽ vo ferbuari, mala som vysledky ok, menzes mi vtedy meskal tak max 6 dni.....teraz minuly mesiac cyklus 50 dni, aj to menzes dosiel az po vyvolavacke, tento mesiac zas meska uz 2 tyzdne...okrem toho aj strasne chudnem, kupim si rifle a o 2 tyzdne su mi volne...a pritom jem od rana do vecera...

ja1985
21. sep 2012

@evulka2203 vdaka za odpoved...teraz uz viem ze moj nepravidelny cyklus moze mat suvis so ŠŽ...totizto som cakala ze ked vysadim HAK, tak vzhladom nato, ze pred HAK som mala cyklus ako hodinky, tak po HAK som necakala ziadne zmeny....ale kedze si chodi ako chce, tak som cakala ze teda aspon do pol roka sa upravi....ale uz je to takmer 9 mesiacov co HAK neberiem.

sariss
22. sep 2012

Zdravim vsechnt,je u nekdo s Basedowou chorobou-hyperfunkci stit.zlazy?

ketrinn
26. sep 2012

takze kocky ja idem na to🙂 som po operacii stitky(hyperfunkcia) a idem sa snazit otehotniet 🙂 vysledky mam vdaka euthyroxu upravene menzes pravidelny ako aj predtym🙂 nevie čitam tu že mate rozhadzany hm ja som sa liecila 5 rokou na stitku a brala som thyrozol a nikdy sa mi nestalo zeby som mala nepravidelne ,asi každy sme ina 😉 teraz som 4 mesiac po operacii a menzes ako hodinky bez bolesti! ani prsia ma nebolia ale akosi ovu testy neukazuju nic ,zvlasne však? teraz menzes a zas budem testovat dufam ze sa dostavia 🙂 ovu dni🙂

happy8051
30. sep 2012

kocky mate niektora doma zvysny l-thyroxin 50 albo 100mg? potrebovala by som. normalne kupim.

baru7
9. okt 2012

@michaelka vůbec to nemusí souviset, sem tam může být anovulační cyklus.

evelin325
9. okt 2012

@sariss a koľko sa už snažíte?

market26
9. okt 2012

to není problém ií já mám problém

market26
9. okt 2012

a vše bylo ok během prvního tehotenství i ted při druhém

evelin325
11. okt 2012

@market26 neviem ako si to myslela 🙂

market26
12. okt 2012

štítná zláza je většinou v pořádku, jen je potřeba chodit k endokrinologovi na pravidelné kontroly , jsou asi 3 během těhotenství, udělají se odběry a většinou navýší dávka léku