Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

shandy
26. okt 2009

strou podla mna sa nemas za co hanbit, proste to bola zufala tuzba mat mimi a tvoja pevna vola ist si za svojim. koniec koncov podla mna hlavne, kvoli tomu, ako si to cele brala si podla mna aj tehu, takze ver tomu, ze vsetko zle je na nieco dobre a ze to malo svoj zmysel, nech to znie akokolvek uhodene alebo nenormalne 😉 😀
strou to uz som zacala planovat aj ja, psychologa 🙂 , no ale od kedy beriem hormony, tak to znasam trosku lepsie, len uvidime dokedy 😀

jerrymona
26. okt 2009

shandy, ja som rada, ze som neostala pri tom predoslom lekarovi. ten mi predpisal asi 5krat duphaston (na moj nepravidelny cyklus!!!). neviem ci som mala predtym ovulaciu, nemerala som si bt, ale robila som si viackrat ovu-testy a boli tam viackrat (rozne cykly) dve silne ciarky.
teraz uz lutujem, ze som si bt nezacala merat skor. ale lekar ma vysmial, ze je to tak, ako ked teraz, ked existuju pracky, by som ja chodila prat k vode. ze je to zastarana metoda a ja si mam robit radsej ovu-testy. 😠

potom som si nasla novu lekarku. ta mi meranie bt len odporucila a povedala mi, ze aj keby som mala ovu a brala som duphaston pred nou, aj to mohlo zabranit tehotenstvu. tym ma len utvrdila, ze som urobila dobre, ked som presla k nej. 🙂

je skoda, ze ty si sa zacala liecit az teraz. ten predosly lekar by to mal vediet. ale dufam, ze ti to pomoze.

shandy
26. okt 2009

no je to mozne, ze ten duphaston ti vlastne blokoval ovulku...ch jo, ti lekari niekedy to je fakt des 😔 🙄 , no ked to je taka zastarana metoda pre neho, mal ti navrhnut folikulometriu a hotovo. ja chodim na folikulometriu a meriam aj BT a mozem povedat, ze zatial mi to sedelo na chlp, takze asi na tom nieco bude 🙂
tak tak dobre si urobila. tebe na tu stitku prisla gynda?
no hej, je to skoda, ale tak ti poviem, ze som rada, ze vobec k tomu coslo ze sa liecim. aj ked ten strateny cas mi to pravda nevrati... 😔

jerrymona
26. okt 2009

mne este ten predosly lekar robil dvakrat hormonalny profil, lebo som prvykrat mala zvyseny prolaktin. potom som ten hormonalny profil ukazala lekarke a ona povedala, ze sa jej nezda stitna zlaza, takze preto to vysetrenie. a na tu folikulometriu sa jej tiez spytam.

ona povedala, ze najprv si mam merat bt aspon u troch cyklov, aby som zistila ci vobec ovulujem. a kedze mam velmi dlhy tento cyklus, musim ist k nej, lebo neviem ci a kedy pride menzes.

shandy
26. okt 2009

ano to ti spravne povedala, pri tychto ochoreniach stitky byva casto zvyseny aj prolaktin...+ asi uz v tom hormonalnom profile si podla mna musela mat to zvysene TSH...folikulometria je dobra vec, ale myslim, ze u teba bude mat zmysel, az potom ked ti zacne liecba stitky. lebo pravdepodobne pri taktom TSH ani neovulujes, asi aj preto je mrcha v nedohladne. nech ti gynda pichne vyvolavacku...no ved uvidis, co ti povie. drzim palceky 🙂
jerry a ty si nemala ziadne priznaky, ze mas nieco so stitkou? lebo pri takych hodnotach ja uz by som asi ani od unavy nevstala z postele 🙂

jerrymona
26. okt 2009

ano, citim sa a aj som sa citila vzdy unavena, ale myslela som si ze je to stres z prace alebo ze malo pijem. ale ked sa tak pozeram dozadu, ja sa citim unavena stale (pripisovala som to nizkemu tlaku), toci sa mi hlava a mam casto mizernu naladu. ja som o stitke nevedela, az doteraz. moj otec a babka sa stale stazovali na stitku, ale ja som tomu u seba neprikladala vyznam. asi som to aj podedila.
som zvedava, co urobi ten euthyrox. potom dam vediet.

shandy
27. okt 2009

no jo, ked ono to ide tak postupne, ze clovek si zacne zvykat a mysliet, ze je to asi normalne a ze je to sposobene cimkolvek inym. zial tie symptomy su castokrat take, ze sa mozu spajat s cimkolvek. isto pomoze, tak drzim palceky, nech rychlo zaberie euthyrox 🙂

ladida.l
29. okt 2009

Ahoj, našla jsem zajímavou stránku s refernčním rozmezím thyreoidálních hormonů v těhotenství
http://web2.endo.cz/cz/index.php/laboratorni-vy...

shaarka
29. okt 2009

caute kocky,
chcem sa opytat:
moja Dr. mi povedala pri poslednej kotrole, ze na dalsiu kontrolu mam prist o 5 tyzdnov alebo ked priberiem 3 kg.
Nespytala som sa, co to ma spolocne s kilami. Nie je dobre, ked priberiem? Alebo to ma suvis so stitkou? Alebo to znamena len tolko, ze mi upravi (zvysi) davku eutyroxu?
dik za odpovede

shandy
29. okt 2009

cau shari, ako ti tie tt pekne pribudaju 😵 😵
no podla mna to myslela tak, ze tie kila navyse by mohli znamenat, ze potrebujes upravit (zvysit) davku euthyroxu - je to jeden z moznych priznakov hypotyreozy.

shandy
29. okt 2009

ahoj strouzek, hlasim sa s novinkami z kultivacie. tak si predstav, ze aj mne nieco nasli, dokonca dvojkombinaciu 🙄 😠 , ureaplazma a candida, tak sa mozem divit, preco sa nam tak dlho nedarilo, ze? 😠 😒

estrellita
29. okt 2009

shandy: tak to je mazec ☹ a jak dlouh se snazite?

ja se zitra musim objednat ke gyn. a mam mu pak rict o ten hormonalni profil? aby se zjistil ten prolaktin?

shandy
30. okt 2009

caves estrellita,
no to je teda 😒 😠
ja som si to vysetrenie vypytala, lebo som mala taky tusak, ze sa tam nieco najde. mala som totiz asi pred polrokom hned po sebe zapaly mocovych ciest, co som nikdy predtym nemala 😔
snazime sa 15 mesiacov 🙄
estrell a vy sa kolko snazite? este vam nerobili ziadne vysetrenia?

strouzek
30. okt 2009

ahoj holky

sharko tak to nějak nechápu, jasně že štítka souvisí s váhou ale ty jako nepřibíráš nebo naopak přibíráš či jak? hele jestli nepřibíráš tak jsme dvě já zítra budu 21 tt a mám na deko stejně jako před těhu. břicho mám jak sud ale shodila jsem na zadku a nohách. na gyndě do mě trošku rýpala, uvidím co štítkař, každopádně já nejsem žádný drobek takže i kdybych nepřibrala deko do porodu mimčo má z čeho brát 😀 každopádně bych to v těhu neřešila divný, i těhule neštítkařky přibírají jinak, někdo hodně někdo vůbec a štítku mají jak lusk

shandy no teda to je mazec, tak aspoň že se to ví, třeba to bude rychloléčba jak u mě 😉 já taky nadávala na štítku a kdoví co a pak vylezla nějaká zblázněná bakterie

ester no já bych určo ten HP oběr zkusila, já si to platila sama stálo mě to 300 Kč, nic nenašli ale i tak aspoň člověk ví že je v tomto směru okej 😉

strouzek
30. okt 2009

jinak já jsem dneska byla na odběry na štítku a jdu k doktorovi ve středu, to zase bude překvápko kde jsem, jestli v hypo nebo hyper 😀 ta sestra z laborky mě asi nezná je tam nová, tak se mnou dneska mluvila jakobych šla na krev poprvý, prý znáte odběry z žíly a takové 😅 ta kdyby věděla že jsem loni chodila na odběry na štítku co 14 dnů tak by koukala 😀

strouzek
30. okt 2009

Holky dneska je v práci zase kulturní zážitek, my máme firmu na vesnici, a každý pátek tu hraje rozhlas , teď zrovna tam zpívá štefan margita, psy na zahradách vyjí (sorry nevím jaké iy) slepice kdákají to je mazec, no řekněte kdo z pražáků tohle má. 😀

shandy
30. okt 2009

ahoj strou 😀 😀 😀
no to teda je holky mazec, ale mna nejaka hnusna bakteria predsa nemoze porazit 😀 😀
tiez myslim, ze HP je dobra vec a stoji to za ten klud v dusi...
strou tak drzim palce 🙂 , 😀 😀 zlata sestra 🙂 , to ako mojej kamoske, ktora uz ma jedno dieta a teraz je tehotna s druhym gynda zacala vysvetlovat, ze moze mat tehotenske nevolnosti rano a ze nech zje nejaky keksik alebo nieco 😀 😀 😀
strou s tou dedinou to je super 😀 😀 😀 😀 😀
ja som z dediny, tak si to viem, zivo predstavit. alebo tie auta, co chodia po dedinach a vykupuju kozky perieeeeeeee 😀 😀 alebo starozitnosti 😀

strouzek
30. okt 2009

shandy mě ta sestra pobavila, jako zase lepší se pobavit a slyšet nějakou věc 5x než aby byla nepříjemná jako některé sestry jsou. 😉

s bakterií zatočíš na to sázím krk 😵

s dědinou no jo, já bydlím ve městě, přímo na náměstí ale do práce dojíždím na dědinu 😀 všichni lidi jezdí naopak z dědiny do města jen já zase něco speciálního 😀 na kožky,starožitnosti aj. si pamatuju z dětství když jsme jezdili k tetě, ještě jezdili i ty pojízdné prodejny to je prostě moje vzpomínka na letní prázdniny 😵

estrellita
31. okt 2009

shandy: no my se chteli zacit pred 3 mesici, ale to mi zjistilu tu stitiku. ted po testech je to OK ,a mame zelenou, takze prvni mesic 🙂 jsem tepre 3. cyklus po 8 letech HA, takze v kazdem asopon 3 dny spinim,ale zatim vprvnich 3 bylas potvrzena ovu, ted ve tretim se FF a WK rozchazi, jeden mi ji vyznacil, druhy ne, ale to by mi asi nejlip osvetlila len 😉

shandy
4. nov 2009

ahojte babulky,
takze vcera som si vyzdvihla recept na antibiotika a od mrchy zacinam, mam to na 10 dni, tak snad to bude potom ok a dufam, ze drahy nebude strajkovat a pekne ich bude papat aj on, aby sa nam to nevratilo...
estrell jaaaaaj tak to je kratucka doba, to sa nemusis stresovat podla mna, hlavne ked mas potvrdenu ovulku. ja som mala hormonalny profil vzorovy a tiez som ovulkovala.... 😉
co sa stitnej tyka, tak buduci tyzden by som mala ist na kontrolu, tak uvidime, ci sa dalej posunieme. neviem ci aj vy ste mali take zmeny nalad, ale odkedy som ja zacala brat tie hormony, tak sa citim ako na hojdacke, raz hore, raz dolu...chudak drahy si to odskace 😒 , no dufam, ze ked budu hormony uz dobre nastavene, ze to prejde...lebo nebudem moct zit takto sama so sebou s tymi naladami 😀 😀 😀

strouzek
5. nov 2009

ahoj holky, hlásím že včerejší kontrola štítky v pořádku, váha mínus půlkila oproti váze než jsem otěhu, což je šok co to moje tělo vyvádí, jako snažilka jsem přibírala ze vzduchu a v těhu hubnu 😀 ale jinak TSH konečně dostalo rozum a je v normě 3,33 😉 takže to byla rychlovka, léky nechal a za vteřinu jsem byla venku 😵

shandy s tou náladovostí ani nemluv, přesně jak píšeš houpačka, před operací při hyper jsem byla jak rozzuřený býk, kdykoliv a na kohokoliv jsem byla schopná vyletět a kolikrát jsem nevěděla proč byla to třeba blbost ale já byla vzteklá jak saň, po operaci jsem neměla cholerické návaly ale zase jsem měla buď moc dobrou náladu a nebo extradepky. někdy takové žejsem mlátila hlavou do stěny, třeba jsem dopoledne měla super náladu a odpoledne jako když někdo zmáčne knoflík depka seděla jsem doma a brečela třeba jen při pohledu do lednice prostě psycho. a nedej bože mít před mrchou to jsem byla fakt schopná skočit i z mostu

shandy
5. nov 2009

ahoj strouzek, tak to je super, gratulujeeeeeeem 😵 😵
strouzek presne ako pises, je super, ako ste to s mm zvladli. ja netusim ako sa my s tymto vyrovname, lebo moj drahy neznasa taketo reakcie a divadelne predtavenia 😀 😀 , snad pochopi, ze to nie som ja, ale jednoducho to so mnou robia hormony. stale akoby to nechapal. uz neviem ako mu to mam vysvetlit. tak som mu dala precitat cast knizky so symptomami a vplyvmi na psychiku, ak uz toto nezaberie, tak neviem 🙄
tiez si pripadam ako psycho, ale je pravda, ze on mi to vobec neulahcuje, takze mam niekedy pocit, ze som v tom sama...
strouzek inak v tej nemeckej knihe som nasla zasa, ze optimalne hodnoty TSH pre baby s hashimotom, ktore chcu byt tehu su 0,33 az 1 pri strednych hodnotach fT3 a fT4. to je coooo? 😀 a ze tehule lepsie znasaju ked sa telu v tehotenstve dodava umelo progesteron.

shandy
5. nov 2009

a o tych stavoch pred mrchou mi ani nemusis hovorit, to by ti moj drahy vedel lepsie vysvetlit 😀 😀 😀

shandy
5. nov 2009

strouzek ty ma vzdy tak povzbudzis, ze je mi hned lepsie 😵 😵 😵

strouzek
5. nov 2009

ahoj kočko, no přesně, mě manža a vůbec celá rodina měla celý ty roky za magora, hlavně teda manža mi říkal že se bojí mě někam vzít abych zase nevyletěla, to samé bylo i normálně doma, třeba v práci jsem si manžou telefonovala a pohodička, jen jsem došla domů tak depka nebo hysterické výstupy a třeba pro blbost. jsem si přišla jak totální magor. Moje máti mi to říkala teď nedávno, že v poslední době má takové ty divné stavy, že se probudí a je jí tak divně má depku aneví z čeho tak to prej říkala svýmu dr. a ten jí debil řekl ať si zajde k psychiatrovi. pak se prý bavila s nějakýma ženskýma v autobuse a prej všechny se prý léčí se štítkou a prej mají to samé, změny nálad, depky atd. a to jsou starší ženský takže ty určitě nemají depky ze snažení jako my 😀

s těma německýma hodnotama no teda to je síla, ještě že žiju v česku, jako já si neumím představit mít před otěhu hodnoty TSH třeba kolem 0,3 když si vemu jak rychle mi to sletělo z hodnoty 2 na 0,19 jen pár dnů po oplodnění, to bych fakt byla asi v mínusových číslech které nebere ani laborka 😀 T4 jsem měla včera myslím kolem 1,5 nebo tak no každopádně já němcům nikdy moc nerozuměla a nerozumím ani ve štítce 😀 😀

shandy
5. nov 2009

no presne, to je to, ze ja nikto nevie ako budem v tej danej chvili reagovat. ufff no mame to tazke veru. ale vysvetli to chlapovi, ze si neni psycho a hysterka...😀 😀
no ono asi to neplati vseobecne, ze ked mas odoperovanu stitku. tieto hodnoty sa viazu k hashimotovej tyreoiditide. vraj oni potom zvyknu stupnut a preto by bolo dobre, keby sa pred otehu pohybovali v skor v dolnej hranici normy. lebo ze stale lepsie mat viac, ako menej hormonov. takze je mozne, ze tym, ze si bez stitky, ze to telo reaguje trosku inak. no tazko povedat 😀 😀
inak ja ta kniha fajn. je tam pisane aj o psychike a zmenach nalad a pod., takze celkom zaujimave veci. este som objednala dalsie 2 knihy, ale este si na ne musim pockat 🙂

shandy
5. nov 2009

inak mna drahy posiela k psychiatrovi tiez 😀 😀
ale aj v mudrej knizke sa pise, ze psychofarmaka skor len na utlmenie nejakych vaznych stavov. ze antidepresiva vacsinou ani nie su ucinne a hlavne, ze skresluju celkovy stav pacientov, ze robia este vacsi zmatok v tele, no nieco v takom zmysle...

blanula
5. nov 2009

ahoj holky,stroižku gratuluju k výsledkům, a spadla mě kámen ze srdce, když tady čtu, že nejsem jediná co má psychické problémy. už jsem se chtěla taky začít léčit, jsem v poho a najednou mě dokáže vytočit každá ptákovina a s 6letou a 2letou dračicí je to raz dva, potom mě mrzí, že jsem křičela a je mi do breku. Jako kdybych byla alergiská na všechno okolo, štve mě manža jak mluví, jak dýchá, jak se chová a ne jenom on ale lidi v okolí.

shandy
5. nov 2009

ahoj blanula, no to teda vobec nie si jedina...podla mna nas je takych vela, ale len maloktora ma odvahu take nieco vyslovit, lebo vacsinou ta hned okolie berie za pripad zrely k psychiatrovi, kdezto v takej Amerike by sa nad tym nikto nepozastavil. Blanula ja rovnako, vyletim na draheho za hocijaku kravinu a potom ma to mrzi a veru si aj pofnukam. a potom inokedy som ako medik, uplne uzasna naladicka a pride hocijaka kravina a bum, zas som dolu...tak baby hold hormony su hormony. si zoberte, co s nami robi PMS a to je este nic proti tomuto...hlavne, ze vieme, ze nas je takych viac a ze nie sme nenormalne.

strouzek
5. nov 2009

shandy no teda ty budeš chytřejší jak doktor 😀 , já jsem zrovna před pár dny říkala manžovi že bych zfleku mohla dělat poradnu pro snažilky páč znám a mám na vlastní kůži ozkoušený všechny babský rady a hlavně mě už nepřekvapí totálně nic žádná snažilkovská depka páč všechno jsem si zažila sama a většího cvoka jako jsem já aby pohledal 😀 😀

jinak s těma antidepresivama jsem to slyšela taky, že při lehké formě to dokážou zlepšit ale když je štítka fakt špatná tak o to horší jsou depky a na ty prostě nefunguje žádný antidepresivum, pomůže jen zaléčit štítku. mě stačilo když jsem měla chvilku tu hodnotu TSH 12, to jako jsem byla schopná v tu chvíli někoho zabít fakt že jo, manžovi sem hodila telefonem o zeď jenom kvůli blbosti už ani nevím jaké, samozřejmě že už nefunguje, lítala jsem po bytě jak cvok a manža jen zíral. mě se na to po operaci ptal doktor, nebo spíš mě upozorňoval že to bude mazec než se tělo srovná no a měl pravdu fakt to bylo děsný, navíc byla zima, já na nemocenské jen s pár hodinama vycházek ale stejně jsem seděla převážně doma, litovala jsem se, nenáviděla jsem sebe, lidi kolem atd.

jednou se mi stalo že jsem při takové depce dotáhla domů časopis a tam na každé stránce vysmátá těhotná hvězda (verešová, gottová, bendová atd) všechny tam vypadali skvěle, těhu do měsíce atd. jako já jsem ten časopis vzala a vztekle jsem ho začla trhat na kousky a ještě jsem po tom časopisu šlapala, ječela jsem po manžovi ať se koukne na ty plodné krávy, pak jsem se sesypala a brečela v koupelně. fakticky psycho.

Blanule díky, no teda s tím popisem nesnášenlivosti manžela bože to já znáááám taky, hlavně teda před mrchou, miluju ho, těším se na něho až přijde domů ale otevře dveře a nenávidím ho. vadí mi jeho parfém, vadí mi co má na sobě, vadí mi jak dýcha, nesnáším jak žvýká, nedej bože aby se mě manža na něco zeptal nedej bože mi něco vyčetl tak mu hrozila smrt 😀 jako fakt chápu že některá ženská je schopná zabít v afektu, stačí blbá štítka, depka ze snažení, PMS a vražda je hned 😅 😀