Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

strouzek
21. dec 2009

ahoj simi a estrel

simi to jo , to víš že přežiju vše pro mimi ale je fakt že happy z toho nejsem. prostě štve mě že furt nějaké komplikace a nervy že se může něco mimi stát. mě ani tak neva ta dieta i když před vánocema nic moc ale prostě ten pocit že zase něco. 🙄 stačila tchýně, manža jí to volal co mi zase našli a ona to jakovždy okomentovala, už to vidím, jakoby nestačilo že do mě furt rýpala kvůli váze, dle ní jsem potratila a nemohla otěhu kvůli špekům, tchánovci jsou hrozní dietáři, pořád se hlídají, barák mají plnej rotopedů, steperů, mají vlastní saunu, stačí že mi dají na narozky bonboniéru a pokaždý to okomentují že bych neměla ale že když teda mám narozky tak mi to dovolí 🙄 no a teď cukrovka, už to vidím jak se to zase bude řešit a já budu pro ně za totálního lempla, no i když to jsem už teď pro ně. 😝
takže fakt holky jsem už ze všeho dost unavená a jestli půjdu do druhého mimča někdy tak až za hooodně dlouho, chci porodit a žít si normálně, bez doktorů a stresů.

simasla
21. dec 2009

uff strouži - pěkně depkuješ - jak tě znám tak by sis normálně řekla - že to nemají v hlavě v pořádku a neřešila je. Je jasné, že to je na nervy, když se zase něco děje!!! Ale zase si říkej, že když je to jen tohle a neohrožuje vás to bezprostředně a dá se to ohlídat, tak nevěš hlavu, všechno bude určitě vpořádku a vy hezky dotěhulíte a pak porodíš a budeš si užívat miminka 🙂

strouzek
21. dec 2009

simi no víš ono to není jen to zdraví, nějak se teď vše sere, manža v práci, peníze, si představte že ten můj bambula se kdysi nechal od svojí kolegyně z práce co dělá ještě jako druhou práci zatáhnout do životního pojištění. no tak pár měsíců to měl a platil to alepak jsme si brali hypču a v komerčce nám řekli že musíme mít životkuod nich vázanou na hypotéku, jakože když se něco stane dostane do banka na doplacení hypči. tak manža šel za tou kolegyní ať to zruší že dvě životka platit nemůže. ona mu řekla že to zrušila, pak sice přišel papír že tam dluží 2 tis. tak hned za ní šel co to je a ona že je to omyl, že je to zrušeno a že si to bere na starost. no manža a papíry vůbec, prostě na to zapoměl hned jak s ní domluvil, už se jí neptal jak to dopadlo jestli to fakt zrušila a co ten nedoplatek, no a buch, v pátek přišla pošťačka s exekučním příkazem, z 2 tis. za debilní pojistku do které šel jenom na ukecání kolegyně se udělalo díky všem poplatkům 14 tis.!!! super co? ta kolegyně teď si teď myje ruce že si nepamatuje nic že by jí říkal atd. takže vánoční atmosféra super 😔

no a s tou cukrovkou,no víš já se ani tak nebojím že by se to nepohlídalo teď, fakt se budu snažit ten cukr omezit dávat si pozor i když měřit si snídaně na gramy není zrovna super věc, hlídat i každou mandarinku nebo banán a píchat se po každé snězené věci není super ale dá se to přežít ale spíš se bojím toho že mimi může mít cukrovku, budou ho testovat po porodu a taky si uvědomuju že i já mám jednou v životě dost velkej náběh k tomu ji mít. doteď jsem si to prostě neuvědomovala, v rodině cukrovka je ale prostě šlo to mimo mě, ale teď jsem si to prostě uvědomila co cukrovka přináší,řekla bych že je to horší než štítka a že stačí těhu a už moje slinivka to nedává takže mi dr. rovnou dneska řekl že mě jednou dřív nebo později cukrovka v životě nejspíš nemine ☹

strouzek
21. dec 2009

ale stejně se nejvíc bojím o mimi aby nemělo cukrovku nebo štítku protože chuďátko má k tomu předpoklad. 😔

jerrymona
21. dec 2009

strouzek, tak to ti velmi drzim palce a myslim na teba a male, aby vam bolo lepsie.

no to je jasne, ze do toho svokrovci budu rypat, ak su taki - zdravo zijuci.😝 ja viem, ze sa to lahko hovori, ale nenechaj sa nimi stresovat, nech si trhnu nohou. 😀

simasla
21. dec 2009

no tak to je super nálada před vánoci, ale my jsme měli také horší období a s miminkem - strach je svině, ale co teď naděláš - s tím nic neuděláš, takže lepší je věřit, že to bude vpořádku 😉

strouzek
21. dec 2009

já vím holky, prostě to na mě nějak sedlo, zítra bude líp a budu to vidět jinak. hold si dám dietku a snad bude malá v pořádku a na tchánovce prdím 😀

eloana
21. dec 2009

ahoj holky ahoj strouzi -to me mrzi ,ze to takto dopadlo. priznam se ze jsem netusila ,ze si to musi po kazdem jidle takto hlidat

strouzek
21. dec 2009

eli já taky ne, teď jsem si dělala zkoušku, snědla jsem 2 light jogurty a dva rohlíky a mám moc takže fakt budu na hladovce asi, jsem zvědavá co udělá kapr se salátem když mi vyletí cukr i po 2 jogurtech ☹

simasla
21. dec 2009

hele strouži - slyšela jsem že grepy cukr vyrovnávají - říkala mi to kolegyně cukrovkářka, tak zkus to - jestli to nepomůže rovnat hladinu cukru

strouzek
21. dec 2009

simi fakt? tak to je v háji, na grep mám alergii, hned se osypu ☹ ale prej i kysané zelí to dělá takže budu denně baštit to mě naštěstí chutná a je to zdravé 😉

eloana
21. dec 2009

jezis marti to je to je az tak prisny jo... vim ,ze mi kamaradka taky rikala ,ze musi mit prisnou dietu,ale myslim ,ze si nepichala. To je skoda ,ze grepy nemuze ja je jim docela na kila....jestli ti nevadi citron mam pocit ,ze by to mel taky snizovat,ale zkus se na ot podivat nekde

simasla
21. dec 2009

No já to slyšela jen u grepu a co pomelo? nezkoušela jsi to - je to skoro grep 🙂 zase bacha ať se neosypeš.. ale kysané zelí je dobré na vše, ňam - taky ho mám ráda a jím ho i když mi vyvolává drobné alergické reakce - zrudnou mi dlaně a uši a musím si je drbat :D

strouzek
21. dec 2009

eli no já třeba miluju pomelo to mi neva i když je to podobný grepu ale dle dr. je to taky nosič cukrů. jako prej ovoce můžu ale prej 1-2 mandarinky zkusit změřit co to udělá atd. super co? já teď byla zvyklá sežrat kilo mandarinek naráz. kdybych aspoň žrala jako prasátko tak neřeknu ale však víš, furt bliju, nahoře jen kilo i ten dr. dneska koukal do průkajdy na přírůstky váhy a že jako u mě je podivný ordinovat dietu když nic nejím a nepřibírám.no aspoň budu hubená po porodu ale jestli mi někdo řekne jak je těhu fajn že můžeš sníst co chceš tak ho zabiju 😠 😀 příště až budu chtít shodit vysadím antikoncepci 😀

diapozitiv01
21. dec 2009

ahojte baby, ja ako curkovkara 1.typu uz 12 rokov a stitkarka 1.rok vam poviem ze mne by urcite grep ani ziadne ine ovocie nepomohlo, vsetko ovocie obsahuje totiz to cukry,, skor by to mohli byt nejake bylinky ale ani to mne nepomoze, pankreas je v prdely 😒

strouzek
21. dec 2009

no to pomelo stejně jako u mandarinek, sníst prej trošku, zkusit co cukr, když to bude dobrý tak si příště můžu sníst o pár měsíčků pomela víc.
normálně vám můžu holky říct že nenávidím manžu, zrovna tu sedí, dlábí se rohlíkama a salámem až se mu dělají boule za ušima, vedle má ještě tabulku čokolády, mlaská u toho.....zabila bych ho nenažrance 😠 😀

strouzek
21. dec 2009

dia ahoj, no teda tak to si chuďátko, to bych si šla fakt hodit té cukrovky 1. typu se bojím jak čert aby mi po porodu neřekli že to není těhucukrovka ale tohle ☹ a pícháš si inzulín??

diapozitiv01
21. dec 2009

tak picham, uz 12 rokov ale da sa s tym zit,, akurat som to dlho flakala az pred tym ako som chcela otehu tak som sa davala dokopy,, teraz sa meram tak 4-5x za den,, a da sa to v pohode.. ja mam inzulinovu pumpu takze som napojena stale,, pera uz nemam,, toto je lepsie aj ked to musim mat furt pri sebe ale da sa to aj na par hodin odpojit,,

strouzek
21. dec 2009

aha tak to jsem nikdy neviděla tu pumpu, no já si to neumím představit, já mám cukrovku jako strašáka, vždycky si při tom slově cukrovka vybavím tetu jak si denně píchá do břicha, měla samé modráky a kolikrát brečela bolestí.

diapozitiv01
21. dec 2009

tak tetula si nedavala nove ihly a pichala sa so starymi uz viackrat pouzitymi,, teraz je to o inom, aj ked modrinu som mala aj ja sem tam,,

strouzek
21. dec 2009

dia to nevím možné to je, vím že dost řešila že jí pojišťovna nepřispívala na ty čtverečky aj. takže asi si to musela dost doplácet sama a tak asi šetřila. nevím, bydlí daleko jen si pamatuju jak k nám jezdila a každé ráno u snídaně si píchala.

diapozitiv01
21. dec 2009

no ale da sa s tym v pohode zit a ako hovorim su aj horsie choroby,,,

strouzek
21. dec 2009

to je pravda, mě vždycky hold trvá než něco zkousnu, proberu to v hlavě. to samé štítka, myslela jsem si že je to konec světa a přitom dneska to vidím jako "prkotinu"oproti jiným nemocem.

diapozitiv01
22. dec 2009

No akurat som volala do labaku, stitka sa za 2 mesiace posrala a z 2,5 tu mame 5,55.
Dokyna mi to samozrejme nedviha asi uz nerobia a termin mam si k nim zavolat az 15.1 😝 .
Na a takto sa potom mozme snazit kolko len chceme ☹

estrellita
22. dec 2009

jerry: ahoj, dari se mi docela dobre 🙂 prvni tyden v lednu jdu zas na krev a kontrolni sono, tak doufam v dobre vysledky 🙂 a nebo take // na zacatku roku, hezky by se ty vsechny kontrolyl pak solu svezly 🙂

jinak jsem pred Vanocema docela uspechana, jsem vpraci az do zitrka, tak uz bych si rada uzivala vanocni atmosferu 🙂 co ty?

estrellita
22. dec 2009

strouzku, teda s manzelovyma rodicema je to boj, ale zas mas oporu v nem, tak je hod za hlavu (ale urcite se to dela velmi, velmi tezko). To vis, ze ja se taky bojim, aby nase deti nemeli stitku, urcite je budu v tomhle preventivne hlidat (jako krev myslim), aby se tomu predeslo, ale stejne s tim nic nenadelame.

dia a ty beres leky?? kolik?

estrellita
22. dec 2009

teda ja se dneska vyjadruju ..... predeslo v tom smyslu, aby jim na to pripadne prisli hned a ne az pri velkych obtizich 😉

diapozitiv01
22. dec 2009

ester, ja berem 50/75 euthyrox obden,, ale podla vysledkov mi to asi nestaci,,
som sa v oktobri vytesovala ze aka pekna hodnota a teraz je to nanic,, uz som myslela ze v januari mozme ist naplno zase, a takto urcite neotehu,,,

jerrymona
22. dec 2009

ach dia, no to su blbe hodnoty. dufam, ze sa coskoro doktorke dovolas a znizi sa to.
🙂
ta stitka je fakt na hovno. ja som zisla z 3,3 na 0,02. tiez nic moc. som zvedava, ako to dopadne vo februari.

estrellita, to som rada, ze sa ti dari.

baby, dufajme, ze do noveho roka vykrocime tou spravnou nohou - "tehotenskou" 😀 (to som napisala blbost).

ja som zatial vykrocila k vianocnym sviatkom tou nespravnou nohou. som chora, kaslem, kycham, soplim, no hruza. a beriem antibiotika. som teraz tyzden doma a ani na slovensko k rodinke nemozem cestovat. 😢 😢 😢
a co ma tiez hneva, dnes je uz 15 LF a ms nikde. dufam, ze pride do vecera alebo zajtra. lebo neviem, co urobim.

diapozitiv01
22. dec 2009

no nikomu som sa nedovovlala a zajtra ani nedovalam ked su tie sviatky,
risknem to a dam si 2dni po sebe 75 potom jeden den 50 a takto pokracovat, teraz som mala obden, tymto nic nepokazim,, teda dufam,, ked som doreaz brala 50/75 obden,,
ked sa zadari v polovici januara by som mohla ist na dalsi odber aspon uvidim co sa zmenilo...