Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

vendulak
8. jan 2010

Ty myslím ne. Měla jsem na tom papíru z CAR pro endokrinoložku napsané jen to TSH 😉 .
Koukám, že dneska to tu moc nežije, asi každý dodělává resty před víkendem 🙂 . Já tedy se na něj moc netěším, zítra jdeme slavit babiččinu 70 a v neděli mamky narozeniny. A dneska večer jdeme do divadla, lístky jsme dostali k Vánocům, tak ať už to bude balet nebo opera děsím se obojího 😀 . Třeba muzikály mám moc ráda, ale opery a balety ne e 😒 .

strouzek
8. jan 2010

ahoj holky hlásím že jsem se tou sněhovou kalamitou dopravila domů a už nehodlám vylézt dřív jak na jaře 😎

vendul gratuluju ke kontrole, to je dobře že na tebe udělala dr. dojem, to se pak hned líp léčí když je k doktorovi důvěra. ty půlhodinu lačnosti po tabletě dodržuj já beru euthyrox a jednu dobu jsem na to prděla ale hned jsem to na sobě poznala jak pocitově tak to ukázala krev že ty tablety mají menší účinek.

shandy
8. jan 2010

Vendul, ved ona si asi urobi svoje odbery este aj tak nie? 🙂
jeej divadlo, ty jo, to ja uz som nebola ani nepamatam. tak si to uzite, no mozno budes prekvapena a potom budes furt chodit na balet 😀
caves strouzi, budes za ladoveho medveda? 😀 😀 😝
ja to tiez dodrziavam ten polhodinovy post. vraj idealny je hodinovy, no ale kto by sa tak dlho trapil, ze? 😅
inak pekny vikend vsetkym 🙂

kingstonka
8. jan 2010

ahojte...mne lekarka kazala hodinu po zobrati nejest aj som zo zaciatku tak robila ale potom som si precitala v pribalovm letaku ze staci pol hodiny 🙂 tak len pol ... ale asi by bol alepsia hodina...

strouzek
8. jan 2010

ahoj shandy ne za ledového páč ten by šel v tomto počasí ven a ještě si to užíval , já budu medvěd brundibár co zaleze a vyleze až na jaře 😀 jinak já když jsem chodila do práce tak jsem měla i 2 hod. půst páč jsem ho brala hned po probuzení ale teď je to boj vstávám V 11 hod a za chvíli oběd 😀

vendulak
8. jan 2010

Shady jo, ona si udělá svoji krev, až právě příště až tam půjdu na tu kontrolu. To si tam mám právě den nebo dva předem zajít na krev, aby až tam půjdu měla už výsledky. A v tom papíru do laborky co mi dala tak jsou zaškrtnuty i protilátky ať udělají 😉 .
Strouži jo jo, budu se snažit to dodržovat 😀 . I když já myslím, že v tom problém nebude. Já ať už vstávám v 6 nebo v 9 tak stejně hned po probuzení nejsem schopná nic jíst, musím nejdřív nějakou dobu něco dělat.
Já jsem tedy stihla jet dopoledne na tu endo a z ní ještě před tím velkým sněhem, takže jsem byla vysmátá, když sem se na to pak dívala jen doma z okna 😅 . Ale teď musíme do toho divadla a docela se tedy bojím, v tomhle a ještě po tmě... 😖 Takže se ani nedivím že Strouží bude vylézat až na jaře 😀 .
Shady né né myslím, že vím určitě že na balet chodit dobrovolně nebudu 😀 , tich pár za život mi stačilo 😀 . A kdyby u mé maminky nebylo tradicí dávat lístky na tohle k Vánocům tak sem asi kulturní analfabet radši 😀 . Né já jak sem psala, mám ráda Muzikály a moc sem chtěla třeba na Excalibur nebo na Touhu, ale prd z toho 😒 . Nejvíc se mi asi zatím líbili Tři Mušketýři s Kolářem 🙂 .

vendulak
8. jan 2010

Jééé Strouži jsem koukala jaká máš nádherná nová bodíčka pro Nelinku! 🙂 Krásný! S tima medvídkama Me to you. Můžu se zeptat odkud jsou? 😔

strouzek
8. jan 2010

jj na tu krev taky chodím dopředu vždycky mi dají ten papír do laborky ať si tam skočím předtím aby měli v den kontroly výsledky

díky za pochvalu bodýček, jsou z mimibazaru dělá to tam jedna holka má šíleně velkou nabídku nevěděla jsem který vybrat první

http://www.mimibazar.cz/bazar.php?album=334848

ps: holky tento odkaz schovat, určitě se bude brzo hodit protože rok 2010 bude ve znamení poz. testů cítím to v kostech 😵

carrie84
8. jan 2010

Caute babule 🙂 Dnes som bola na kontrole s tou mojou stitkou - rano mi zobrali krv a 10 30 som uz pekne mala vysledky. Za mesiac brania liekov sa mi pekne vsetko stabilizovalo - az na tsh - to vraj trva dlhsie a mam ho stale 0,006. Ale ostatne mam ukazkovo tabulkove 🙂 Tak sa z toho vytesujem ako mala 😀 Dr. pekne znizil davkovanie a dalsia kontrola az o 2 mesiace. Dokonca aj moje milovane ryby a morske potvory mam povolene - uz viem, co bude zajtra na obed 😀

strouzek
8. jan 2010

ahoj carie no paráda gratuluju vypadá to že dneska byl úspěšný den na kontroly na endo. akorát to TSH je malý dost, no snad se i to upraví. každopádně s těma rybama a tak to nepřeháněj protože dokud nejsou v poho všechny hodnoty tak je zbytečný riskovat.

carrie84
8. jan 2010

Hehe - aj Dr. povedal, ze by som ich nemala jest kazdy den - ale citujem: Jedzte vyvazenu stravu 😀 No - spravil mi radost dnes, chalan 🙂
Aj tak som rada, ze sa to tak rychlo upravilo. Ale este stale mam mat kludovy rezim - takze mi je jasne, ze vyhrane este nemam. Ale hlavne, ze je to na dobrej ceste 😀

simasla
8. jan 2010

Ahoj holky, dneska byl v práci blázinec, tak jsem si vás přes den moc neužila. A ta cesta domů.. strouži to mi ani nemluv, já myslela, že nedojedu... těch aut v příkopech, jela jsem jak posr.... 😀 . Ale naštěstí už jsem doma a moc se těším na volno. Vendulko jsem ráda, že máš z paní doktorky dobrý pocit 🙂 Carrie paráda, že se ti to lepší..

strouzek
8. jan 2010

carie určitě je hlavně ve 13 tt už nehrozí tolik rizik ohledně štítky takže tvoje tělo se s tím vyrovnává dobře 😉 mě taky dovolili ryby ale je fakt že sije dopřávám jen tak těsně po kontrole bo jak je to už od kontroly déle tak se bojím že bych třeba klesla do hyper a nevěděla o tom a vadilo by to. nejradši bych chodila na krev každý týden

jerrymona
8. jan 2010

ahoj baby, mam par otazok. ako vzdy. 😀

ked mam hodnotu tsh zatial 0,02 (urcite sa uz zmenila - dufam, ze iba k lepsiemu 😅 ) musim si davat pozor na jod? a nemam casto jest ryby? na letaciku som tiez citala, ze vela soje tiez znizuje ucinnost euthyroxu. niezeby som jedla vela, ale zaujima ma, ci sa vobec moze jest? 😕
potom este nieco: ked idete k endokrinologovi, beriere rano zvycajnu davku euthyroxu alebo tabletku vynechavate? minule som na to celkom zabudla a to dokonca 2x. 😅 bolo to napisane na liste, ktory som dostala od predosleho stitkara, ze v den odberu krvi ju mam vynechat.

a este nieco ma zaujima:
toto bol posledny test u stitkara:
fT4 1,5 (0,8-1,85)
TSH 0,02 (0,4-3,0)
protilatky proti tyreoglobulinu 923 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (normalne ma byt menej ako 60)
protilatky proti peroxidase stitnej zlazy (toto z nemciny neviem prelozit) 0,2 (normalne menej ako 60)

mali ste aj vy niekto take palkove protilatky? 😕 co to presne znamena?

jerrymona
8. jan 2010

sima, ako pokracujes ty?

shandy - takych debilov je vsade dost, kazda z nas uz ma nejaku blbu skusenost. ja hocikedy natrafim na cudnych ludi, je to jedno ci zena alebo muz. no vo velkomeste sa clovek ani nemoze cudovat.

strouzek - ja teda dodrzujem tu polhodinku po euthyroxe, niekedy aj hodinku. hlavne cez vikend, ked si o siestej meram teplotu, beriem hned aj tabletku, aby som nezabudla. sem tam som jedla ani nie o pol hodinu po. nemyslela som si, ze to ma az taky vyznam.😕

vendu, tak som rada, ze si u endokrinologa uz bola. dufam, ze sa ti to tsh rychlo upravi. 😉

estrellita
8. jan 2010

ahoj holky,
ja beru tabletku hned rano pri mereni a pak treb ajeste na pul hodky zaspim a jim celkove tk 2 hodiny po tabletce, takze je to dobry, ale vim, ze mamka to sidi, ale ta je v jine pozici, nez my 😅
ja mam protuilatky 600 a 1100 😅

estrellita
8. jan 2010

jerry a kolik beres euthyroxu? ja mam kazdy den 100

simasla
8. jan 2010

Ahoj jerry - jak pokračuju? No zatím nijak - ovulace se nedostavila a na gyndu chci jít až příští týden. Depka mě přešla a už to vidím zase jako vždy optimisticky... a to, tak, že budeme za chvilku všechny těhulit 🙂

tu je můj graf: http://www.fertilityfriend.com/home/2a75a9

jerrymona
8. jan 2010

estrellita, ja beriem v tyzdni euthyrox 25 a cez vikend 50.
ktore tvoje protilatky su proti tyreoglobulinu - tie 600 alebo 1100? a co to presne znamena? je to velmi zle, ked mame take hodnoty, mala by som sa obavat? 😕

sima, aj ja uz mam lepsiu naladu. 😉 ak ked mam velku chut na sex, ale kedze mm ide v pondelok na spermiogram, nemozeme nic robit... 😝 😀
no, ja som tiez v mojom predoslom grafe uz nepocitala s ovulkou a ta potvora prisla az na 37 DC. preto som si myslela, ze mozno by to u teba tiez takto mohlo byt...ale aj tak pre istotu chod na gyndu. drzim ti palce, aby sa ti predsa este dostavila. 😵

simasla
8. jan 2010

jerry já už v ovulku nedoufám... když koukneš na minulý graf, tak také nedorazila... i když jsem si trošku hrála s FF a kdybych nepočítala jednu teplotu, tak by mi to ovulku vyznačilo... ale to se nedělá a stejně jsou ty teploty fakt nízko.. když mi minule píchli ten Agolutin teplota vystřelila někam k 36,8, 36,7 - takže si myslím, že tam by musely ty teploty být, abych poznala, že ovuluju - no ale takovou teplotu jsem neměla už dlouho a zázraky se hold nedějí... myslím, že by mi ovulka prozatím jako zázrak stačila, ale nejspíš to nepůjde jinak než s nějakou horm. léčbou
tak se ti tak utěšuju, že až jednou ta ovulka bude, tak se třeba povede hned... myslím, že horší je, když i přesto, že jsou grafy krásné, tak miminko nepřichází... takhle až se spraví toto, tak miminko bude
a to myslím platí i pro vás - je dobře, že víte, kde je problém a jakmile se upraví štítka, tak těhotenství přijde cobydup 😵

simasla
8. jan 2010

jo a jerry držím moc palečky ať vyjde spermiogram ( my jsme měli půst 4 dny, ale byla jsem na školení na Slovensku, den před spermiem jsem se vrátila a říkala jsem si, že to ten večer snad nedám a vrhnu se na něj, ale vydrželi jsme a stálo to za to, výsledek byl moc dobrý), kdy že to jdete?

jerrymona
9. jan 2010

sima, teda dufam, ze to u teba klapne s tou hormonalnou liecbou, ked sa inak neda. bola si uz v care na nejake poriadne vysetrenia? aby ti tam urobili vsetky mozne vysetrenia, ci sa tam nenajde pricina. lebo sa mi zda, ze len vyvolavackou sa vsetko nevyriesi. asi sa potom telo ani neusiluje o ms, ked sa aj tak pichne vyvolavacka. no to je len moj nazor.
ja tiez uvazujem, ci tam mam ist, aj napriek tomu, ze o stitke viem. ale aspon pre ine vysetrenia, co sa tyka vajecnikov, ci je s tym vsetko v poriadku.
teraz zacnem brat aj femi kvapky, ze vraj podporuju cinnost vajecnikov, ovulku a vobec cely cyklus. tak uvidim, co to s mojim cyklom spravi.

moj graf zatial:
http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...

a to napadlo aj mne, ze niektore baby maju nadherne pravidelne cykly ako hodinky a stale nic. 😖

na spermiogram ide mm v pondelok doobeda, tak som velmi zvedava. a potom vecer na seba skocime ako take zvery. 😀 😀

jerrymona
9. jan 2010

sima, vsimni si, ze odkedy si merias teplotu dole, teploty tak neskacu, ako predtym, nez si merala v ustach.

simasla
9. jan 2010

Ahoj jerry - no v caru jsem nebyla - já doufám, že mi veškerá vyšetření udělá gynekolog - už dělal ten HP, tak jsem zvědavá s čím příjde teď.
Koukala jsem na graf a ovulka zatím nikde viď?.. no s tím spermiem :D hezky jsi to napsala.. takže už všichni víme, co bude dělat jerry v pondělí večer 😀
A ano koukala jsem na to jako puk.. že to není taková divočina ten můj graf nyní, ale také to není žádná sláva... alespoň se potvrdilo, že je to přesnější a tudíž i lepší

strouzek
9. jan 2010

ahoj holky teda sobota a tady se kecá o 106. já si teprve sedla, vaření, gruntování bože nesnáším sobotu 🙄 spálila jsem zelí tak jsem ho musela dělat znovu, kuchyň jak po výbuchu. ale konečně sedím tak si jdu počíst.

strouzek
9. jan 2010

jerry ohledně sojy no ona se nemá hlavně jíst při snažení, prý snižuje plodnost slyšela jsem to několikrát v televizi v Sama doma.
co se týče toho prášku v den kontroly tak já ho beru normálně, kdysi jsem se na to ptala doktora jak to mám udělat v den kdy jdu na krev a říkal že normálně vzít a divil se proč se ptám 😅

strouzek
9. jan 2010

simi graf už vypadá líp ale měř určo dole a celý cyklus stejným teploměrem, jen tak je to nejpřesnější . máš pravdu já si taky myslím že když je na první pohled vidět že je někde problém je to lepší než to když vše vypadá super (grafy, ovutesty, prav. cyklus...) a mimi nikde. takhle aspoň bude dr. vědět kde je to potřeba podchytit, zaléčit a mimi bude cobydup

jerry budu držet palce na pondělí, já když šel na spermio manža byla jsem nervní jak sáňky v létě

jerrymona
9. jan 2010

sima, napis potom, ako si u gyndara dopadla.
a ano. tak uz cele forum vie, co sa bude robit u mna v pondelok. 😀 😀 😀 dufam, ze ovulka na nas pocka. dnes som totiz mala taky ovu-test, ze neviem ci je pozitivny alebo nie. kuk moj album. 19.1.? 😕

strouzek, ja normalne ked sa snazim, vtedy nejem nic. 😀 😀 😀 😀 ale nie, teraz vazne. takze, ked jem soju v ten isty den, nie je to dobre, ze? teda pocas ovulky. a co je s jodom a s rybami? 😕 tie mozem?
a v pondelok budem teda nervozna. a vobec po cely ten cas, nez dostaneme vysledky. dufam velmi, ze aspon mm je zdravy.

strouzek
9. jan 2010

jerry a co že to ví celá republika, teda vlastně 2 republiky 😀 já když měla ovuli nebo byl manža na spermiogramu věděli to lidi každej měsíc vč. detailů a když jsme jeli ze spermia rozesílala jsem zprávy na koně z mobilu aby to měli holky vše zatepla 😀

tu soju asi můžeš i v den ovule spíš asi jde o to aby se nebrala dlouhodobě. ten jod no já nevím mě to vždycky určoval doktor jestli ho můžu normálně kdykoliv, nebo jen 1x týdně nebo vůbec, hlavně teda když se jednalo o vitamíny takže fakt nevím jak u tebe ale já bych řekla že pokud do sebe nebudeš valit ryby a věci z jodem denně tak to vadit nebude. pro mě bylo nejhorší totální zákaz jodu to se nedalo protože nejde sehnat sůl bez jodu a já solím hodně.

jerrymona
9. jan 2010

strouzek 😀 😀 😀

no ja neviem, ryby jem tak asi raz za tyzden, niekedy 2x. a nesolim zase tak vela, takze tam problem nie je. ale spytam sa na to lekara.