Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

strouzek
31. jan 2010

Simi wow svatbička a v kostele? no teda to bude určitě krásný, já sice nejsem věřící ani manža ale křtěná jsem jenom je problém že já u husitů a manžova rodina jsou zase spíš do katolíků takže bychom ani nevěděli v kterém kostele svatbu udělat 😅 každopádně když se bratranec ženil v kostele tak to bylo moc hezký mělo to svojí atmosféru akorát jsem si neuměla představit že zrovna on takový kure.ník a hajzlík seděl někde na zpovědi u faráře 😀

strouzek
31. jan 2010

jinak holky koukám že jste tu všecky skoro věřící, ehm to jen já jsem takový bezvěrec? 😅 já jsem teda nevěřila nikdy ale i ty zbytky té malé víry jsem nechala na sále na revizi takže já už ani nikdy neříkám takový ty věty v beznaději" panebože pomoz mi "takže pro mě je to troškujinde ale jak říkám svatba v kostele je krásná.
vendulko s tím jestli problémy s otěhu vztah lepí nebo rozbíjí to je těžká věc, já měla období kdy jsem měla pocit že nás to zbližuje (a nemuselo to být jen v případě mimča třeba i jiné problémy jako štítka , problémy s bytem nás posílili) ale pak přišlo i někdy období kdy jsem měla pocit že se sobě vzdalujeme. nakonec ale vše dobře dopadlo ateď v těhu mám podivný pocit že to tak mělo všecko být, že všechno co se stalo mělo i svůj důvod. protože sama vidím jak manža teď bere vše jinak, vůbec to manželství, stal se víc zodpovědnější, mnohem víc to těhu prožívá atd. hlavně si to uvědomím když vidím jeho kámoše kteří taky teď mají čerstvá mimča jen bez problémů, ne že by nebyli dobří taťkové ale berou to tak letem světem, moc extra to těhu neprožívali atd. takže všecko zlý je pro něco dobrý i když se to někdy nezdá 😉

jinak co se týče svatby na radnici tak my měli hrozně pěkný obřad, rozhodně to nebyla pětiminutovka, byli jsme poslední svatba ten den a tak se nespěchalo,a můžu říct že naše svatba se zapsala do historie radnice, páč to prej byla nejubrečenější svatba jako tam kdy měli 😀 nejen že jsem brečela já ale i manža, rodiče to je klasika ale u nás brečela půlka svatebních hostů a co víc brečel i oddávající 😀 což se prý v životě nestalo ale slzy mu tekly jak hrášky 😀 však jestli chcete vidět moje uřvané fotky tak mrkněte na beremko 😀

strouzek
31. jan 2010

http://www.beremese.cz/album/album.php?vAlbumID...

(a to tam nejsou ty nejuřvanější fotky 😀 )

kingstonka
31. jan 2010

pekne fotky 🙂

strouzek
31. jan 2010

dík to jsem ještě byla hubená mladá a blbá 😝 😀

carrie84
31. jan 2010

Strouzi - krasne fotecky 🙂 Mlada a blba? To som doteraz a este krasna a perspektivna 😀 😀

K tomu revaniu - no pre mna samu je to sok - ja skoro neplacem- ani na pohreboch! Naposledy snad na zakladke. Normal som skor cynik a cholerik. Pri romantickych filmoch sa najviac nasmejem na tych najdojemnejsich scenach. A teraz? No vazne hroza 😀 Drahy na mna minule cumel ako na zjavenie - upokojil ma az ked pustil horor - esteze vie ako na mna 😀

strouzek
31. jan 2010

carie ty možná jo ale já už jsem stará a hnusná 😀 včera jsem prohlížela fotky z dovči roku 05 a 06 no a manža zůstal až opařenej u těch fotek z pláže a řekl mi že to není možný jaká jsem bývala krásná štíhlá a mladinká. tak co na to říct 🙄 😀
to brečení přesně já taky nejsem brečící typ u těch scén kde skoro každej řve já obracím oči ale teď je to teda masakr. řvu u reklamy, zpráv, filmů písniček atd. fakt katastrofa, hormony s náma cloumaj.

estrellita
31. jan 2010

strouzku, necetla jsem celou diskuzi, a ani dneska nestiham, ale jen te chci podporit, ze ja jsem taky bezverec 😀
ale myslim, ze je moc fajn, kdyz se obe tyto skupiny respektuji. a kdyz se divam na desatero, tak to beru jako normalni moralni hodnoty, ktere by mel kazdy ctit 🙂

strouzek
31. jan 2010

estrel ty taky? 😀 já ani nevím co bych farářovi vykládala to se radši vykecám na koníkovi. 😀 ale je fakt že na dnešní dobu žiju moc slušně jak mi řekla kámoška, ve škole jsem se dobře učila, za školu jsemnechodila, odmaturovala šla do práce, vzala jsem si prvního kluka jakýho jsem potkala, vzali jsme se a až pak jsme se pokusili o mimčo... takže na dnešní dobu jsem nějaká staromodní 😀

jerrymona
31. jan 2010

strouzek a predsa ti nieco chyba...................................................................................svätoziara. 😀 😀 to bol samozrejme len vtip. 😀

mala si teda peknu svadbu. ak sa mi bude dat, poslem sem zajtra svoje svadobne fotky. len sa mi ich teraz nechce hladat. 😅

moja svadba na urade bola fakt asi 5-minutova zalezitost. vosli sme vsetci dnu, prisla ta pani, ktora nas sobasila, povedala par slov. potom sme vstali, spytala sa nas jednotlivo, ci sa chceme zobrat, potom sme sa podpisali a aj nasi svedkovia, gratulacia a dovidenia.
o rok bola svadba v kostole a ta bola teda krasna. najprv som si myslela, ze ked mm sa kvoli mne chce sobasit v kostole, tak skratime svadbu, no nakoniec trvala asi tak 45-minut. no stalo to za to. aj mm sa to pacilo, dokonca hostom, ktori normalne do kostola nechodia.
strasne rada si obzeram fotky zo svadby v albume...ja som taky fanatik na fotky... 😅

estrellita
1. feb 2010

ahoj holky,

chi se zeptat, ft4 se pri hypofuknci snizuje, nebo zvysuje?

estrellita
1. feb 2010

holkyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy, nemáte někdo odpověď? 🙂

shandy
1. feb 2010

ahoj estrell, v prvom rade este raz gratulujem 😀 😀
no zalezi ako to myslis...ak mas nesubstituovanu stitnu zlazu a mas znizenu funkciu, to fT4 mas vacsinou nizke. idealne je ho mat v hornej tretine normy...

estrellita
1. feb 2010

shandy, dekuju 🙂

tak to moje telo je strasne divne, ja mam ft4 nad horni hranici a TSH taky 😅 no dneska mi enfdokrino zvysila leky ze 100X7 na 150X4 a 100X3, tak uvidime.

estrellita
1. feb 2010

doufam, ze ta stitka nevyvede nejakou neplechu 😔

pavlisa
1. feb 2010

ahoj holky,
když už jste nakousli téma ft4, nevíte kolik má být rozmezí těch hodnot? Já ji právě mám stanovenou "při dolní hranici normy" a mám ji 13,5.
Jen nevím jestli je to malá odchylka nebo velká.
Jako.. asi to není nějak důležité, jen mě to teď napadlo, když o tom píšete.
No a vy víte všechno 😉

len
1. feb 2010

Pavlis, každá laborka to má trochu jinak, třeba ta naše 12-22 pmol/l, já mám 17,9.

pavlisa
1. feb 2010

len, děkuji 🙂 tak uvidíme, jestli se mi to po skoro třech měsích třeba nezlepšilo, na kontrolu jdu ale až v květnu.
Ále cooo jaképak starání o hodnoty a rozmezí ...příští týden stejnak hlasím // 😀

dneska jdu do CARu, tak vám zítra poreferuju, jestli na mě byla paní doktroka hodná a jestli na mě vyzkouší třeba příští cyklus IUI.

estrellita
1. feb 2010

len: ja mam 21,58 a TSH jsem mela 5,58 tak to je divne, ne? zvysovali mi leky na zacatku ledna, tak neco nestihlo zareagovat, nebo jsem z toho nejaka zmatena

len
1. feb 2010

Estrel, buď tělo nestačilo zareagovat, nebo s tím hnulo to těhotenství, nebo se to všecko pořád ještě přerovnává, přeci jen jsi měla TSH na začátku strašně vysoký, mně to fakt rovnali přes 2 roky. Ale tyhle hodnoty nejsou nijak dramatický, léky máš lehce navýšený, tak se ničeho neboj 😉

pavlisa
1. feb 2010

já mám TSH 1,15 abych teda taky přidala něco do diskuze 😉

estrellita
1. feb 2010

len ale ja uz sjem ft4 17 jednou 🙂
doktorka mi rikala, ze to ft 4 tak nevadi, dkyz bude vyssi. tak snad je to pravda.
no malinkato se bojim 😅

estrellita
1. feb 2010

pavlis: krasna hodnota 😉

len
1. feb 2010

Hele, mně to taky občas trochu lítá, rozhodně nemám pořád stejný hodnoty 😉
A když ti dr. říká, že se bát nemáš, tak se neboj 😀
Jinak je samozřejmě sto a jeden další důvod mimo ŠŽ, proč se stresovat a co strašnýho se může stát, takže je lepší si to nepřipouštět, protože to bys do toho těhotneství dobrovolně nešla 😉

pavlisa
1. feb 2010

Estrellitko neboj 😉 poslouchej len a paní doktorku a hlavně se ničeho neboj a snaž se být v klidu a užívat si těhotenství, ju? 🙂

len
1. feb 2010

To je hezké - poslouchej Len a paní doktorku 😀 Dokonce jsem na prvním místě 😀

pavlisa
1. feb 2010

no samozřejmě!
Nechceš si náhodou vystudovat ještě medicínu, co?? já bych k tobě chodila 😀

len
1. feb 2010

Nojo, že bych jako nevěděla co s časem a na starý kolena se vrátila do školy, jo? 😎 Ale je to hezké, že už bych měla klientelu ještě předtím, než bych se vůbec rozhodla studovat 😀
Bych teď radši, kdybyste mi někdo dohodil nějakou slušnou práci 😒

estrellita
1. feb 2010

taky jsem se zacala smat, ale poslechnu len a pani doktorku a uklidnim se 😀
len: s rpaci to ted musi byt blbe ☹ a mas ted pred sebou nejake vyberko?

pavlisa
1. feb 2010

ty jsi nějaký inženýr čehosi technického..ó jak hnusně jsem to napsala..takový patvar, pardon