Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

carrie84
8. feb 2010

Clovek sem chvilku nejde a tu sa toho hned popiiiiiiise 😀

Jerry - gratulujem! To je uzasna sprava 🙂

Shandy - poprosim info - mna zaujima, ze ci budem mat chlapceka alebo dievcatko, a ktora z bab je na rade ako buduca mamicka 😀 😀 😀 😀

Strouzi - ziadne negativne spravy (aspon dnes uz nie 😉 ). Inak - az teraz chapem moju mamu, ze ako sa o mna mohla tak strasne bat, este som ani neporodila a bojim sa uplne nenormalne! Ale v stredu mam lekara, v marci endo, tak snad v poho .... A kraaaasna postielka a nalepky, strouzi 😵
Inak Jerry - ja som sa na endo dostala az 10.tyzdni, takze snad bude vsetko v poho 😉

len
8. feb 2010

Jerry, brýle jsem teprve objednala v optice, ještě jim bude trvat 14 dní, než mi do nich namontují čočky na míru (jsem si k tomuhle modelu musela připlatit nějaká spešl vyztužená skla, co nemají na skladě).
S mým těhotenstvím je to špatné, jsem vyhlásila občanskou neposlušnost a místo dneška se objednala až na středu, tak jestli nepřijdu, dr. mě uškrtil nebo tak něco 😉 Ale brala jsem zase ten Tamoxifen a snažíme se pořád, tak co, v tomto ohledu jsem pacient vzorný 🙂

len
8. feb 2010

Strouzek, ne, fakt mi to nepřijde normální 😀 Ale jestli tě to potěší, tak jsem sama tuhle testla kvůli rodinné oslavě (= alkohol) 11.DPO a pak tam byl duch a já si sama sobě nadávala nevybíravějšíma slovama než jen nenormální 😀 Normální je dle mého testnout až když je MS prokazatelně zpožděná, což jsem jindy dělala a byl klid 😀
Zatím všichni doktoři přes neplodnost mi radili testnout nejdřív 15.DPO a moc dobře vědí, proč to dělají...

strouzek
8. feb 2010

carie já se taky bojím pořád, jenže to nikde radši moc neříkám protože kdo to nezažil tak to nepochopí a má mě za hysterku. furt poslouchám jak mám být v poho kvůli malé ale jednak mi to před kontrolou nejde (a jak vidno stát se fakt může cokoliv i v pozdějším těhu) a taky si říkám že když jsem při kontrole vynervovaná a malá si přitom na utz krásně chrupe tak jí asi moje nervíky zase tak nevadí protože to by utz ukázal jak tam je vystresovaná. spíš jí dr. musí pokaždé budit
díky za pochvalu, já fotila jen nálepky pro kámošku, postýlka je plná bince který je potřeba vyprat takže to není ono až bude vše hotový uklizený tak vyfotím

strouzek
8. feb 2010

len no já ti nevím ale všechny moje kamarádky z koně testují od 9 dpo tak asi jsme cvokařky všechny 😀 každopádně duchy ty jsem měla taky ale nikdy jsem je nebrala moc vážně protože když to bylo opravdový těhu byli to vždycky už 11 dpo pěkný čáry a 13 dpo už jsem teď měla krásný stejně barevný dálnice

jerrymona
8. feb 2010

baby, vdaka za gratulacie este raz.

carrie, aj ja dufam, ze vsetko bude ok.

len, ved preto sa bojim, ze som ja blbec testovala uz dnes a co ked si to ms rozmysli a pride?

strouzek, ved aj mne sa zda, ze mam nafuknute brusko. az ma dnes tlacili nohavice.

gabka32
8. feb 2010

strouzku u nás to většinou je taky hotové za pár hodin, jenže písemně to přijde až na druhý den a než se to založí,... a telefonicky moc ochotně výsledky v labině taky nedávají ☹ takže raději proto až 2-3.den. ale zas 2dny tak velkou roli nerhajou 🙂
akorát nedávno tam byla ženská... no nazvěmě ji.... ze skupiny méně přizůsobivých a měla TSH 70, fT4 pod normu a to byla ve 3měsíci ☹ pořád tvrdila že léky jedla, ale když se jí navýšila dávka, tak zas měla TSH málo a byla teda předávkovaná. to znamená jen jedno, že se na léky předtím vybodla a ted chudák dítě, co se narodí. genetiku taky odmítla 😒 achjo

přeju vám všem brzy mimi v bříšku a nejlíp už doma v postýlce 😀

jerrymona
8. feb 2010

gabka, tak aj mne je toho babätka luto. ☹

ja dufam, ze u mna bude vsetko ok.

len
8. feb 2010

Strouzek, já neměla ducha NIKDY. A v těhotenství jsem měla i 20.DPO tu testovací pořád výrazně slabší, takže 11.DPO by pravděpodobně byl býval taky slabý duch, kdybych byla bývala testovala 😀 Každá jsme jiná a já se srovnávám jen sama se sebou 😉
Co se týče duševního zdraví mnohých uživatelek Koníka (včetně mě 😉), dovolila bych si o něm často docela pochybovat 😀 Ale dějou se tu mnohem horší věci než jen brzké testování 😀

jerrymona
8. feb 2010

len, tie dve posledne vety? 😕 😅

len
8. feb 2010

Jerry, jako že z tý snahy o otěhotnění všechny magoříme? 😀 No a ne snad? 😀
Jsem se zrovna včera ptala chlapa, po jak dlouhý době jsem začala magořit já, no a očekávala odpověď, že JÁ přece NIKDY. Na což on mi upřímně odpověděl, že na to (začátek mého magoření) už si ani nepamatuje 😀 A to jsem si myslela, jaká jsem pohodová snažilka, do sexu ho nenutím, stojky pak nedělám, s ovutestama nešaším... a co z toho, stejně jsem v tom až po uši, ať si myslím, co chci 😀

jerrymona
8. feb 2010

len, tak to je pravda, vsetky tu magorime.
haha, no je jasne, ze muzi sa do toho nevedia vcitit tak ako my. ani len vtedy, ked su aspon chvilku v nasej kozi... 😀 😀 😀

len
8. feb 2010

No vidíš, to mě nenapadlo, že pravda může být taková, že já jsem zcela normální, jen on to nechápe 😀 No ale to máš jedno, dokud se tomu oba dokážeme zasmát, tak je to ještě dobrý, ne? 😉

jerrymona
8. feb 2010

to mas recht.

idem na chvilku prec, pridem mozno neskor. zatial sa tu majte. pa 😵

strouzek
8. feb 2010

gabi aha, no u nás to funguje rychle protože laborka je ve stejný budově jako můj štítkař takže je to rychlovka 😵

len to je pravda magoříme všechny, někdo víc někdo méně někdo později někdo dřív..... ale hlavně že si z toho umíme udělat srandu 😀já jsem taková že neumím čekat takže pro mě bylo dlouhý čekat i těch 10 dnů od ovule 😅každopádně já se nejvíc těším jak budu jednou vnoučatům vyprávět jak babka s dědkem šíleli, sledovali ovulaci, babka se ožírala na vaně s vodkou, vytahovala testy z koše ..... 😀
každopádně před tebou už dlouhodobě smekám, já jsem si to říkala každý měsíc že budu v pohodě, vykašlu se na testy,nucený sex atd. a stejně jsem to dělala každý měsíc a dle mě každý měsíc jsem byla víc a víc hysterická snažilka

simasla
8. feb 2010

jerry... jééé to je krásná zpráva... moc moc moc gratuluju a to bylo starostí, jestli jste se trefili.. parádní zpráva.. tak se teď s miminkem hlavně opatrujte, odpočívejte a ať je všechno v pořádku 🙂

jinak já dnes neestihla zavolat Dr. tak zítra, ale padlo to na mě dnes slušně.. depčím, že se mi ten můj graf už nevejde ani na obrazovku širokoúhlého monitoru a to je co říct.. ☹

kingstonka
9. feb 2010

dobre ranko vsetkym

pampeliska36
9. feb 2010

ahojte holky.

chtela jsem se vas zeptat a poprosit o radu... dneska mi dosly vysledky TSH, ktere mam kolem 5 (dva mesice testovani po sobe). doktorka mi zvysila davecky leku, ale prozatim to nezabralo.
mame jit na prvni IVF a doktor mi rekl, ze bychom meli TSH snizit... nevite tak zhruba na kolik? Doktor mluvil asi tak kolem 2... ale to si nepamatuju presne ☹

mate nejake zkusenosti? rady? tipy?....? 😀 budu rada za kazdou radu!

len
9. feb 2010

Pampelisko, ideálně opravdu kolem 2. A jinak než navýšením léků to asi moc nepůjde, ale neboj, ono tělu někdy trvá trochu dýl než zareaguje 😉

allegria
9. feb 2010

Len: Mohla bych mit na Tebe dotaz?
Dostala jsem na tebe tip 🙂

pampeliska36
9. feb 2010

len: dekuji za odpoved! ja jen, ze me doktorka rikala, ze do mesice by mel byt poznat vysledek a on poznat neni ☹ uvidime, co na to doktor v CARu

len
9. feb 2010

Allegria, klidně písni IP 🙂

Pampelisko, nojo, ono s tou štítkou je to holt těžký, někdo se srovná do měsíce dvou, jinýmu to trvá mnohem dýl, je to potvora nevypočitatelná 😖 Každopádně dokud nebudou v CARu spokojení, radši bych to IVF odložila, nemá cenu plýtvat pokusem, když jsou už úvodní podmínky nastaveny špatně 😒 Do IVF se má jít v maximální kondici, aby si pak člověk mohl v klidu říct - udělala jsem vše, co bylo v mých silách 🙂

simasla
9. feb 2010

čaute holky, volala jsem dnes k Dr. a přeptala se i na výsledky progesteronu a byly opravdu nízke - takže je to opravdu anovulák - no jako bychom to neviděli dle BT, že? No a jdu tam ve čtvrtek, takže už teď jsem zvědavá, co se mnou vymyslí 😠 . Hlavně ať už se něco děje.. nebo mi hrábne...

strouzek
10. feb 2010

ahoj holky

pampeliško no jak píše len záleží jak zareaguje tvoje tělo, je pravda že s hodnotou 5 je dělat IVF riskantní a i zbytečné ☹ . ideální je opravdu hodnota kolem 2-3 😉

Simi to jsem si myslela že anovulák, podle mě by ti měl píchnout už konečně vyvolávačku a od příštího měsíce nasadit třeba clostík a utroš, a třeba tě pozvat na utz folíků, jestli s tebou nebude chtít nic dělat tak bych dr. okamžitě změnila protože mít cyklus 70 dnů to je fakt masakr.

estrellita
10. feb 2010

jerry: teeeda, strouzek mel pravdu, ze to tu rozjedeme 😀
moc gratuluju 🙂 uz jsi vilala stitkarce? jdes na kontorlu?

pavlisa
10. feb 2010

ahoj holky, tak se jdu po týdnu na vás mrknout, srazila mě nějak chřipka, doma bez internetu, takže jsem byla odkázaná jen na knížky a televizi.
Nestihla jsem dočíst, jen vidím, co teď psala Estrel, takže Jerry moc gratuluji, je to bezva, že se to tady tak rozjelo! 🙂
Já jdu tento cyklus na IUI, dneska jsem začala špinit, takže zítra se to rozjede a za 14dní jdu na UTZ a pak snad tak 18,19tý den by to mohli provést. Jupíí. Nečekám zázrak, ale aspoň se něco bude po roce dít.

vendulak
10. feb 2010

Pavli super! Ty budeš mít IUI bez jakékoliv stimulace? 😕 Já už jsem dobaštila Clostil (i když tedy holky mám trochu obavy jestli nebude něco špatně, protože sem jeden nejspíš vyzvracela? ☹ ) a v pondělí jdeme do CAR na UTZ a mám s sebou už mít i abstinujícího příťu, takže dle nich by mělo být už v pondělí to IUI, jsem na to zvědavá a docela se i bojím. Já si taky říkám, že nemám čekat zázrak, ale docela se bojím že ho čekám ☹ .
Simi super, že už konečně půjdeš k doktorovi řešit ten cyklus 😉. Takže tam jdeš zítra? Tak moc držím palce ať už se konečně někam pohnete! 😉

pavlisa
10. feb 2010

Vendul, jo, bez stimulace. Dr. říkala, když ovuluju zkusí to první cyklus bez čehokoliv, jen mi potom nasadí Utroš, protože před MS špiním, tak to chce pojistit.
Další cyklus by mi už chtěla dát Clostil, ale to si zas říkám, sakriš na co, když normálně ovuluju... 😕
no nevím, musím se na to pak poptat.
Manžu ještě poslali na vyšetření, aby zjistili, jestli jeho spermijka je vůbec schopna se nabourat do vajíčka, tak výsledky budou mít, když tam půjdu na ten ultrazvuk. Snad to budou pozitivní zprávy.

V pondělí, jo? Tak to tě pak budu zpovídat a budeu na tebe v pondělí tak myslet, že budeš mít škytavku
🙂

strouzek
10. feb 2010

estrel to bylo jasný že se nás smůla nemůže držet dlouho, počkejte jak porodím předám štafetu a to tu bude těhubacilů až hrůza 😀

pavli no teda doma bez netu? bych umřela 😀 já fakt nevím co lidi dělali kdysi bez telky a netu 😅 hlavně se brzo dozdrav úplně abys byla na to IUI jako rybička.

holky zázrak nezázrak, prostě musíte věřit, já vám držím tak pěsti že mě až ruky bolí, takže to prostě vyjde a hotovo. a i kdyby ne jak píše pavlis aspoň se něco děje a to je hned lepší pocit no ne? 😉

len
10. feb 2010

Pavlis, já měla všecka svá IUI bez stimulace, přesně jak píšeš - když normálně ovuluju, tak na co do sebe cpát další svonstva... Teď jsem se naopak dopracovala ke stimulaci bez IUI 😀 Jo, zpráva z dneška, zase jsou tak tři folikuly, zítra Pregnyl a spermie tam musíme dopravit sami 😉