Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

lusye
17. feb 2010

vendy, ahá, já mám právě v tabletkách jen 400. Tak to jo, dají se vzít i dvě. 😀 😉
strouži, už máš pěkný tt u nicku. Těším se už na fotečky mimíska. 😵

strouzek
17. feb 2010

jen do ovulace, jednak kvůli toho kontryhelu ale pak i kvůli toho že pít ho déle by můj žaludek nesnesl 😀 já nesnáším bylinkový čaje
každopádně sliznici to určo pěknou udělalo, já vím že jsem tyhle čaje podobnýho typu nasadila po revizi kdy jsem vlastně byla vyškráblá celá a na kontrole 4 týdny po zákroku mě dr. chválil jak je sliznice jak peřinka že vůbec nejde poznat že jsem na něčem byla. no v době snažení jsem pila ty bobshopský čaje a k tomu sarapis a fakt jsem měla pocit že mám snad i plodný hlen no a pak jsem otěhu

vendulak
17. feb 2010

lusy já taky beru listovku 400 😉 . Ale beru tedy tuhle http://www.lekarna.cz/vitaharmony-kyselina-list... protože ta klasická zelená jak prodávají ta Super http://www.lekarna.cz/kyselina-listova-super-tb... tak ta mi hrozně smrděla a zvedal se mi z ní žaludek 😝 . To mi dalo dost práce to balení vůbec dobrat 😒 .
Jo já taky pořád koukám jakej ohromnej tt už Strouži má 😀 . Taky se na Nelinku těším 🙂 . Navíc tyhle vytoužený miminka bývají prej hodný 😀 .

lusye
17. feb 2010

vendy, tak já mám teď tu smradlavou. 😀 Ale mě to nevadí. 😉
A co jste teda brali ještě za vitamíny při snažení? No já asi zatím zůstanu u toho Femibionu 800. Co myslíte?

vendulak
17. feb 2010

lusy já už sem vyzkoušela kde co 😀 . Brala jsem Calibrum baby plan, Centrum Maternu i Femibion, i sem měla nakoupený samostatný vitamíny, jakože listovku, jód, vitamín E a já už nevím co všechno. Bylo toho tenkrát dost. No jako poslední sem brala ten Femibion. Kterej mi přijde fakt nejlepší. Ale ono se nedařilo a já zjistila že to leze hrozně do peněz a stejně nic z toho. Tak teď baštím jen tu listovku 400 a vitamín E 400 (ten je prý dobrý na tu sliznici a tak) a plánuju že až zjistím // tak našupajdím do lékárny pro femibion 😀 .
Strouži jo, tak já uvidím co zítra teplota a možná si dám čajík ještě zítra a pak už je tedy nechám být 🙂 . Díky 😉 . Ale tedy nevím co budu pít místo něj, už sem si na to docela zvykla 🙂 .

strouzek
17. feb 2010

lusy no jo, věř nebo ne i já koukám na ty tt jak z jara, na to že mám pomalu rodit mi to furt nedochází že už je to tady a budu fakt mamina. doufám že mi to dojde aspoň v porodnici 😅 vendul doufám že máš pravdu že vytoužený mimča jsou hodný, ono jí bobkovi asi ani nic jinýho nezbyde než být super hodná protože stačí že nám neskutečně zlobí kocour v posledních dnech jakoby cítil že se něco děje, od chvíle co jsme postavili postýlku je na zabití, takže se bojím jak budu ty dva zvládat. Navíc mám takový ty debilní myšlenky ani se moc nebojím porodu spíš se bojím toho co pak, jakože mi dají malou a řeknou je to tvoje starej se, no jo ale jak?my jsme s manžou jak Pat a Mat, holky já jen ty blbé nebesa navlíkala snad hodinu a nebyla jsem schopná furt pochopit jak to navlíct aby ta mašle byla vepředu 😅 takže si říkám chudák malá, matka s taťkou vůbec neví jak jí chytnout, vykoupat, co dělat kdyby měla teplotku prostě nic. furt se uklidňuju že ty pudy automaticky naskočí a budu vědět všechno ale jak ne tak nevím 😅

estrellita
17. feb 2010

lus: jj, jak rika strouzi, listovka forte ma 800 jednotek, da se normalne koupit. 🙂
v tehotenstvi to ma byt nad 400 jednotek, a lekranice mi rekla, ze 800 je OK a po 3. trimestru zas snizit. se pak jeste zeotam doktora 🙂

strouzek
17. feb 2010

lusi femík je nejlepší, taky nejdražší ale fakt je to kvalita. mě vůbec neseděl ten calibrum baby plan po tom jsem přibírala ještě před prvním těhu kámoška to samé, pak mi i štítkař řekl že bych měla femík že je fakt nejlepší pro těhuli snažilku štítkařku. jinak já jsem brala ještě extra zvlášť hořčík protože to mi předepsal taky štítkař ale to jenkvůli toho že bez štítky mám sklon ho mít méně nebo co. jinak jsem toho ale brala až moc,plnej byt čajů, teploměrů, kapek plodnosti, ovutestů..... holky jsem magor ale někdy mi to i chybí 😅

vendul pij nějaký jiný bylinkový třeba šípkový nebo heřmánek dětský ten je na zdravíčko i nervíky a hlavně třeba máš už fakt prcka v bříšku kterej roste takže dětský je na místě 😉

lusye
17. feb 2010

holky, děkuji za názory. 🙂
strouzi, určo budeš super mamča. 😉 Žádné obavy, hlavně ať je malé zdravá už na světě. 😵 Pak všechno s manžou pěkně zvládnete a myslím, že se to v tobě probudí a péče o mimi ti půjde. 😉

vendulak
17. feb 2010

Strouži ono se říká, že když je v bytě zvíře ať už pes nebo kočka že by tam věci jako kočárek a postýlka a tak měli být mnohem dřív. Aby si to zvíře nespojovalo všechny změny s příchodem miminka a nevadilo mu to a nežárlilo a tak 😉 . Četla jsem to na jednom moc hezkém blogu od jedné holky. Ty mají doma kocoura. A na lednici u mě mám článek co jsem šlohla jednou u veterináře 😀 kde to taky je 😉 .
A neboj se! Já se taky někdy bojím jestli jsme na dítě vůbec připravení. Ale myslím si že to nikdy nikdo není. To by jsme taky mohli čekat do nekonečna. A navíc už to že se o to bojíš dokazuje tvoji zodpovědnost! A myslím si že až budeš mít malou v náručí tak už ti to přijde jako automatika 🙂 . Já děti miluju a když ho měl někdo v blízkosti tak sem vždycky ňahňala, chovala a tak. Sousedům jsem brala malou na procházky, přebalovala a tak. A to jsem byla někdy v 9. třídě a v prváku na střední 😀 a šlo to 😀 . A u vlastního to myslím bude ještě víc v pohodě. On je ten mozek ženskejch asi tak naprogramovanej 😀 .

strouzek
17. feb 2010

lusy dík snad jo, víš jak to jsou ty hormony, člověk má takový debilní myšlenky typu bude se mi malá líbit? komu bude podobná? jak zvládnu domácnost a mimčo? budu se ještě líbit manžovi po porodu ? co když udělám něco špatně ve výchově nebo třeba dám malé něco špatnýho na jídlo až jí budu přikrmovat? atd. práci na mě, jak jsem doma tak mi to furt v hlavě šrotuje a vymýšlím kraviny 😎

holky doufám že brzo tady bude další lavina // na testíkách a pak tu budete chystat výbavičku a plašit hormony zase vy a já jako zkušená otrlá matka vás budu utěšovat jaká to je brnkačka 😀

estrellita
17. feb 2010

jo a jinak ve femiku je taky 800 jednotek listovky 😉

strouzek
17. feb 2010

fakt jo ? no asi to je pravda, dost lidí se mě ptalo jestli kocour se chová jinak co jsem těhu, no mě nepřišlo ale to bylo ttaky i tím že jsem otěhotněla skoro hned po tom co jsme ho donesli domů takže vlastně roste stejně jako moje břicho (mimochodem v březnu má narozky stejně jako manža takže budou s Neluš mít asi všichni jeden dort akorát kocour masovej 😀 ) Ani si mě nelehal na břicho jako to prej kočky dělají těhotným zato teď mi fakt přijde že je poslední týden jinej. co se postavila postýlka tak je jak malé děcko, chodí mrčí chce se mazlit, z toho se zase začne vztekat jak puberťák stoupne si ke skříni začne jí škrábat z trucu a sleduje jestli na to reaguju atd. Hlavně teda večery dělá to co nedělal, normálně vždycky si vzal sám nějakou hračku a hrál si nebo koukal na telku a teď chodí a ječí jak kdyby mu rvali ocas a chce abychom se mu věnovali tak manža za ním lítá aby se trošku unavil a v noci spal. doufám že ho to přejde protože uspávat Nelinku a k tomu kocoura tož to nevím jestli zvládnu 😅

vendulak
17. feb 2010

Strouži možná to bude fakt změnama v bytě. Třeba to chtělo fakt postavit dřív, aby si stačil zvyknout. Ale zase vím že vy jste to měli složitější ještě s oknama a tak...jedině třeba někde postýlku tak nějak provizorně. Ale už je to stejně jedno. Už je postýlka a za chvilku bude doma i Nelinka. Však on si určitě zvykne 😉 . Já sice kocoura doma až tak jako mazlíka neměla, sice jsem si ho pořídila, ale on byl stejně radši venku a já byla ráda protože sem měla a mám alergii. Ale zato si to dokážu představit u našeho hafana. To je rozmazlenej mazánek. A ten se dožaduje pozornosti i bez změn v bytě. A kolikrát se ho ptám jestli se bude s miminkem kamarádit 🙂 . A vím že on bude žárlit. Protože on žárlí jenom když se třeba s příťou objímáme tak na nás skáče a štěká že si nevšímáme jeho 😒 . Ale prostě musí to být tak si bude muset zvyknout. Sám doma taky ze začátku nechtěl být a roztrhal nám celý líno, udělal drápance normálně do betonový mazaniny pod tím na podlaze rozškrábal dveře, a teď tu umí počkat taky krásně hodnej. Oni si zvyknou. Beztak jim nic jinýho nezbude 😀 .

strouzek
17. feb 2010

no ono to bude asi všeobecně, nejen že je tam ta postýlka komoda a najednou i věci pro malou ale vlastně je jiná celá ložnice je to přestavěné nově vymalované takže kocour byl týden u našich z čehož byl taky rozhozenej apřišel do neznámého kde asi cítí že má přijít mimčo tak je z toho vedle. Já kocoura fakt miluju pryč bych ho nikdy nedala snad malá nebude mít alergii ale v rodině do 10. kolena jí nikdo nemá tak se uklidňuju že snad jí zrovna naše malá nechytne.
jo tak demolice v bytě tož to znám, nám kocour demoluje byt furt. už jako méně než když byl menší ale furt, teď se zaměřil na židle v kuchyni jsou čalouněné tak drápe přitom má škrábadlo ale na to prdí a vytahuje z toho čalounění nitky. no má štěstí že dělám ve firmě s nábytkem kde mi to zadáčo přečalouní. ale zvyknout no snad si fakt zvyknou, já si říkám že možná teď je to tím že neví co bude jestli ho budeme mít rádi i pak, cítí že se něco děje ale neví co a uklidnuju se že jak bude malá tak uvidí že svoje místo neztratil že pořád ho máme rádi a že se uklidní.

vendulak
17. feb 2010

Strouži to já si taky říkám. Ale přece jenom je fakt že když je potom to miminko tak na to zvířátko už tolik času není. Tím nechci říct že bych ho chtěla zanedbávat to né! Já svýho mazánka psího miluju! Ale třeba že už nebudou dlouhý procházky lesem, ale procházka městem kratší z kočárkem. Nebude už mít celý dopoledne klid na spaní, protože mu do toho bude mímo řvát 😀 , nebude mu moct panička házet hračky celej den během sezení u počítače 😀 . Prostě už se o to místo budou muset rozdělit. Ale já fakt věřím že si zvyknou 😉 .
Jo a nám kocour taky rozdrápával sedačku v jídelně nejradši 😀 , i když dostal drapátko, ale toho se skoro ani nedotknul 😒 😀 .

shandy
17. feb 2010

ahojte babulky 🙂 🙂
no toto vendy uz mas po? suuppeeer, tak uz len cakame na vysledok. tfuj, tfuj, tfuj pre stastie 😅 😅
ja nejako nestiham dnes, tak aspon takto vam zazelam vsetkym babulkam pekny den. 🙂

strouzek
17. feb 2010

jj drápadla ty jsou u nás jen jako dekorace a drápe se vše ostatní koberce křesla židle 🙄 no já si říkám že snad kocour nebude trpět, stejně půl dne prospí a snad když malá usne večer tak tu chvíli si s kocourem pohraju já nebo manža. v noci se pro něho taky nic nezmění, místo bude mít umě v posteli i nadále tak by si nemusel stěžovat 😀

ahoj shandy copak dneska tolik práce? já bych měla taky něco dělat vůgec to tu nevypadá na hnízdící instinkt , vůbec nevím jak jsem kdysi zvládala chodit do práce a ještě mít doma uvařeno uklizeno, teď nevařím do práce nechodím a uklid? no něco poklidím ale uklizený byt dočista to rozhodně není 😅

vendulak
17. feb 2010

Shandy moc díky 😉 .
Strouži já bych měla taky něco dělat. Dneska mezi tím ranním odběrem a než sem šla na věc pak v poledne tak sem byla na větším nákupu. A to co sem sem domů dotáhla mám pořád v taškách neuklizené, krom tedy věcí do lednice 😒 . A ještě prášek, psí konzervy a mlíko už sem poprvé nepobrala a podruhé hned po IUI sem hned nechtěla tahat takový těžký, aby měli spermoni klid na plavání 😀 . Taky sem slíbila příťovi že uvařím a pesan dojedl před chvílí tak by taky potřeboval uvařit a já nic, sotva držím hlavu nahoru ☹ .

strouzek
17. feb 2010

vendul dneska nic nedělej máš na to nárok, sice zákrok byl v poho ale já to znám, ono je někdy psychické vypětí víc namáhavé jak to fyzické. na začátku jak jsem chodila s megastrachem na gyndu tak jsem se vždycky doplazila domů a šla spát protože jsem byla z toho totálně grogy.

krista
17. feb 2010

Ahojky holky,
zpětně ještě děkuju za odpověď, já ani z toho nijak nešílím 😅 spíš mě překvapilo, že mi jeden Dr. řekne že je to OK a můj obv. je tak zděšenej, že mě bez váhání předá radši někomu jinému 😅 já už Letrox doma mám a je pravda, že ho neberu moc poctivě 😔 tak se musím do toho opřít 😉

Strouzku já ani nevím jestli s tím dokážu fungovat nebo ne (mám doma dvě malé děti - otěhotněla jsem s tou hyper i hypo bez problémů) takže jako unavená bych byla asi tak nebo tak 😅

Každopádně díky a přeju všem hodně štěstí!!

vendulak
17. feb 2010

Strouži to věřím, taky to znám, když´sem chodila na neurologii 😒 . Fuj.
Jinak ono je to i fyzycký, ono sem cestou domů prvně z Plzně zjistila že mám nějaký vyfouklý kolo. Takže jsem jela k benzínce, že to dofouknu a ono jim to tu nefungovalo! Tak sem rychle doma se jen ještě jednou opláchla a jela zase hned zpět do Plzně, k jednej benzínce, tam to taky nefungovalo, tak k další, a to už sem byla v časovým presu a nervní no a tam vypadal kompresor v pohodě tak to tam nandam a místo aby mi to šlo dofouknout tak mi to ještě víc ucházelo! 😠 Byla sem tak rozčílená a po telefonu křičela na příťu, protože on věděl že to kolo uchází a nenapadne ho se na to občas kouknout když kolem toho auta chodí několikrát denně! 😠 Já sem ženská a nechci dělat takovýhle věci! Toho sem si doma užila až až! 😠 No tak sem tam tedy poprosila nějakýho dědka bohatýho a to víš že jemu to taky nešlo a kolo mi vyfouknul skoro úplně!!! No tak sem šla do tý benzínky, tam taková holka, mladá nána a říká mi že je to mimo provoz že tam je cedule že sem slepá! 😕 😠 . No to už sem byla rozzuřená na nejvyšší míru. Šla jsem tam a tedy cedulka tam byla, taková pinďa malá z úplně opačný strany toho kompresoru 😠 . A kolo bylo skoro na ráfku a měla sem být za chvilku v CARu, no mega stres. Příťa furt volal a já na něj řvala a brečela. Nakonec sem s autem popojela kousek dál na parkoviště a nechala ho tam. To sem měla další nervy z toho že tam nechávám psa. Tak daleko a v zimě. A musela jsem běžet na tramvaj! Ta nejela dlouho. Pak sem jela ještě na černo, protože tam nikde lístky neprodávali. Tramvaj dojela a já musela zase dál běžet do CAR. No prostě jak u blbejch 😠 . A to sem se modlila ať zatím vymyslím co s tím autem udělám pak 😒 . No po IUI v CAR jsem šla celou cestu k autu pěšky, protože sem se bála jet znovu tramvají na černo. Byla jsem v sukni a silonkách a byla mi pěkná zima 😒 . Když sem tam došla tak sem přes sníh na kolo moc neviděla tak sem vyjela z parkovacího místa a koukám že kolo je fakt úplně vypuštěný, takže ani k jinej benzínce nedojedu ☹ . Takže sem znovu volala příťovi a znovu bulila a rozčilovala se. Nakonec sem tam poblíž našla nějakej pneuservis a poprosila je jestli nemají komprsor a ten kousek tam dojela. No mladej kluk byl ze mě úplně paf co jsem s tím kolem dělala, jestli je píchlý a budeme ho lepit nebo co. Tak sem vysvětlovala, že to se vypustilo u rozbitýho kompresoru 😒 . Přitom sem byla naštvaná i na tátu, protože to kolo měl u sebe na spravení (je automechanik, má svojí dílnu) a evidentně to zase odfláknul, jako vždycky všechno 😠 . No prostě krása...Sem se docela prostě uhnala, když sem chvátala na to IUI 😀 . Takže ona ta únava je dneska i docela zasloužená 😀 .

strouzek
17. feb 2010

kristi no já bych to začla baštit poctivě ona štítka není prdel a to nejen v případě že chceš dítko i pro běžný život je zbytečný se otravovat příznakama. ono někdy člověk má příznaky a ani to neví, já jsem až po operaci zjistila že některý věci byli ze štítky přitom jsem je považovala za normální celý život. co se týče dokotrů tak bych důvěřovala druhýmu, onoje to fakt sakra vysoký aby to byla pohodička jak dával najevo první doktor ale bohužel to je běžná praxe, mojí kamarádce našli štítku na gyndě při odběhu HP a gyndoš s ní mluvil stylem že štítka je jako puchýř na noze že se nic neděje že přes to může otěhulit, žádné rizika pro těhu nejsou atd.že vlastně ani na endo chodit nemusí přitom měla TSH 6 a snaží se o prcka 2 roky. prostě debil, tak jsem jí vyřídila štítkaře někde v ostravě a ted tam byla a hned jí nasadil léčbu protože není na co čekat.
no a jestli si otěhulila bez problémů tak si měla štěstí, někomu se trošku zvedne hladina může být ještě v normě a už to nejde nebo je to riziko pro těhu, tak se to radši hlídá. každopádně je mi jasný že teď si snažilka nejseš ale i kdybys byla s tím TSH co máš bys neotěhulila ani za milion na to dám klidně krk

jerrymona
17. feb 2010

ahojte baby, ja len tak narychlo dnes.

vendu, tak uz to mas konecne za sebou. verim ti, ze vas to stalo kopu nervov, ja by som bola tiez asi z toho hotova. teraz uz len cakat. 🙂 velmi ti prajem, aby sa ti to podarilo. 😵 😵

strouzi, ty chudak, dieta a kocur. a manzel k tomu. neviem, neviem ako to budes zvladat. 😀 😀

ja sa zatial lucim, idem sa trosku pripravit na zajtrajsok s par otazkami pre gyndu a tak. a zase sa naparovat, chyta sa ma akasi nadcha. 😖 na houby... 😝
no nic, ozvem sa zajtra vecer. pa

simasla
17. feb 2010

čau holky - tak mám píchnutý agolutin a dostala jsem clostík
musela jsem to na vás vybalit a teď si jdu přečíst co vy? Hlavně jsem zvědavá, co vendulka 🙂
Mám radost, že se to pohlo.. teď jen aby to zabralo

simasla
17. feb 2010

jerry držím palečky zítra na gyndě, aby bylo všechno v pořádku
vendulko - téda tys měla ale dneska den.. ale jestli se to povede, tak na něj ještě budeš ráda vzpomínat 🙂 takže doufám, že to 1.IUI bude i poslední a dopadne hezky dvěma čárečkama

vendulak
17. feb 2010

Jerry děkuju 😉 . I já přeju ať je zítra u doktorky vše v tom nejvíc nejlepším pořádku! 😉
Simi tak koukám že s tebou Dr. udělal to co my jsme říkali už dávno 😀 . Ale je to moc dobře, že se to už konečně někam pohne! 😉 Držím palce, aby po Clostíku krásně rostli folíky a zadařilo se co nejdřív! 😉

estrellita
17. feb 2010

jerry a kolikaty ty jsi tt? drzim palce na zitrejsi kontrolu 🙂

strouzek
18. feb 2010

dobré ránko, no teda jste na 3. stránce styďte se 😀
jerry držím pěsti na dnešek ale určitě to bude dobrý. že tě chytá rýma neboj já mám pocit že většina těhulí má jako průvodní jev rýmu, teda aspoň od nás z jiné diskuze každá, já teda ne ale to jenom kvůli toho že jsem otěhulila v létě kdy těch rým moc není 😀 víkend za rohem, vyležíš s čajíkem a budeš jako rybička 😉

simi no hurá teď jen čekat na mršku a pak do boje s clostíkem 😵

vendulak
18. feb 2010

Dobré ráno holky! 🙂
Tý jo estrellito mě kdyby se někdo zeptal kolikátý jsem tt ještě než bych šla k doktoru tak bych ěděla asi prd 😀 . Vůbec nevím jak se tohle počítá 😕 .
Jinak holky, já mám dneska teplotu pořád dole! 😕 Takže i přes všechno co včera doktor říkal o tom jak jsme vychytali tu nejlepší dobu a ty symptomy...nejspíš ovulka ještě nebyla 😕 .