Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

carrie84
3. mar 2010

Caute babule 🙂
Tak idem dnes prispiet dobrymi spravami aj ja 😉 Moje dnesne vysledky z endo su priam ukazkove - dokonca aj moje nepodarene TSH stuplo z toho 0,006 na 2,859 😀 Doktor znizil davkovanie liekov a najviac ma potesil, ze moje priberanie je urcite zo stitky - a citujem: to sa nejako upravi samo .... hehe - samo, to by ma celkom zaujimalo, co podtym samo mam rozumiet (ja to samo volam liposukcia 😉 ). No - ale tesim sa ako mala dnes - a este aj slniecko krasne svieti 😀

jerrymona
3. mar 2010

ahojte babenky. potrebovala by som poradit.
gynekologicka mi poslala mail z krvnych testov. pisala, ze tsh mam 5,2 a ze by som mala znova ist k stitkarovi, aby mi upravil davku. myslite, ze mam ist? v priebehu jedneho tyzdna (vlastne presne10 dni) sa tsh znizilo z 6,12 na 5,2 tak neviem. zeby nestacila davka striedavo 50 a 100 euthyroxu? 😕
teraz je to presne tyzden, co mi odoberala krv, tak si myslim, ze tsh je uz urcite zas nizsie. neviem.
co vy na to?

jerrymona
3. mar 2010

inak, k endokrinologovi idem 24. marca.

strouzek
3. mar 2010

brý odpoledne holky

mufy a lumcag moc vám gratuluju k těhulkování a moc držím pěsti aby vše dobře dopadlo, užili jste si toho hodně klobouk dolů. každopádně moc děkuju že jste napsali aspoň vendulka uvidí že se to nesmí nikdy vzdát 😉

carie gratuluju já říkala že určitě budeš mít krásnou normu protože v 2. trimu už to tolik neskáče a většinou se to pěkně drží 😵 jen tak dál a tu váhu no já nevím jestli to dělá každýmu ale dokud jsem nebyla srovnaná tak mi váha fakt skákala ale od chvíle kdy jsem se dostala do normy tak se váha drží

jerry no já nevím já bych možná štítkaři zavolala co máš dělat ale podle mě je zbytečný abys tam chodila když máš teprve týden nastavenou léčbu a jak vidno tak to zabírá. podle mě to tvoje gyndařka zbytečně řeší, jako na jednu stranu je dobře že to nebere na lehkou váhu ale tohle by ti měl hlídat štítkař a ten by měl rozhodovat o léčbe, nastavení léků atd.tak to udělala moje mudra, a přijde mi to logický protože je jasný že když jsem v 8 tt měla TSH nad normu tak je nelogický aby mi brala o pár dnů později testy na TSH i gyndoška protože je naprosto jasný že by jí vyšli testy taky blbě. já si taktéž myslím že když by ti vzali TSH za pár dnů znovu tak bude zase jiné a lepší číslo.

jerrymona
3. mar 2010

ahoj strouzek. tak som tam volala a mam brat tak ako beriem 50 a 100 a cez vikend 100. to su iba tri vikendy. on tiez povedal, ze je to tazko urcit spravnu davku a za 9 dni nemozem ocakavat, ze to az tak klesne. az priblizne za 4 tyzdne. a to k nemu idem tak ci tak na kontrolu. vyssiu davku mi tiez nechcel davat, lebo, aby som nespadla tam, kam nemam. do hyper.

strouzek
3. mar 2010

jerry já si to taky myslím že nejde čekat zázraky za pár dnů, i když jak vidno tak ti to pěkně kleslo i za těch pár dnů, mě řekl můj štítkař že výsledky ve změně dávkování se dají poznat nejdřív za 5-6 týdnů takže něco podobnýho co říká tvůj štítkař. takže fakt ať rozhoduje o tvé léčbě on a gyndoška ať už ti vůbec TSH neřeší a už ho nebere. moje mudra bere testy na hormony v těhu 3x ale já jsem vždycky hlásila že testy na TSH nechci protože to mi sleduje endokrinolog a gyndoška říkala že pokud máš diagnostikovanou nějakou nemoc nebo se s něčím léčíš u nadřazeného doktora tak gyndoš by neměl doléčby zasahovat, neměl by brát znovu ty samé testy pokud ho o to nepožádá ten dotyčný doktor a jedině co může přijímat zprávy od toho vyššího lékaře. např. u mě diabetik, moje mudra to vůbec nesmí řešit jen jí musím nosit od něho zprávy to samé štítka, moje gyndoška mi rovnou i řekla že mi nesmí ani doporučovat vitamíny že to vše je v režii štítkaře.

jerrymona
3. mar 2010

strouzek, tiez si myslim. a upravi sa mi to urcite, kedze uz beriem vyssiu davku.
gyndoska sa mi do toho nemiesa, len mi odporucala, aby som sla k endo kvoli tej hodnote. nemyslim si, ze sa do toho miesa, no som rada, ze upozorni. toto mi je milsie, ako keby sa vobec nestarala, ci mam vsetko v poriadku alebo nie. ja si to vazim.
jedine si este musim davat pozor, lebo mam malo protilatok proti toxoplazmoze. takze ziadne vajicka na mäkko, steak medium a podobne.

strouzek
3. mar 2010

já vím zase se musí ocenit že to nechce gyndoška zanedbat ale pro mě je opravdu zbytečný že ti ten test z krve vůbec dělala když si byla po kontrole u štítkaře.

jerrymona
3. mar 2010

ani ja neviem preco mi ten test robila, ale tu sa to mozno tak robi. mozno jej nabuduce poviem, ze netreba.

strouzek
3. mar 2010

no ono se kolem toho 7-8 tt dělají testy na nemoci a hormony, myslím že se dělají testy na HIV, syfilys atd. a pak ještě ty hormony u nás se bere test na štítku automaticky v těhu ale když má holka diagnostikovanou léčenou štítku tak už se jí nebere

kopa
3. mar 2010

Ahoj,
já mám sledovanou štítku od dětství,jednu dobu jsem brala náke hormony a pak jen Jodid.Byla jsem sledována v těhotenství i po potratu a vždy jsem měla hladiny v pořádku.Teďko jsem opět těhotná a brali mi opět odběry.Doktorka povídala,že kdybych nebyla těhu tak mám vše v pořádku,ale tím,že jsem těhotná měla bych mít vyšší ty hodnoty hormonů(nevím přesně jakých 😅 )Tak jsem dostala Letrox 50 jen polovinu denně a za měsíc půjdu zase na odběr.Zapomněla jsem se zeptat doktorky,zda k tomu mohu brát těhu vitamíny 😅 😕 někde jsem četla,že má právě ten letrox v sobě jód 😅 a doktorka je tam až za týden 😒

jerrymona
3. mar 2010

ahoj kopa. tak aj ty si tehulka. gratulujem. 😵 😵
pamätam si ta z jednej temy, kde sme si dopisovali. a mas aj novu fotku.

ja beriem napriklad euthyrox a femibion 800. obsahuju sice jod, ale nie az take strasne mnozstvo, takze myslim, ze ich mozes brat. ak si si inak kvoli jodu neista, tak radsej nejedz vela ryb a nepresalaj jedla.

kopa
3. mar 2010

Ahoj Jerrymono 🙂
taky gratuluji k těhu 😀 😵 😵
Já právě taky beru femibion 800 a ryby ty vůbec nejím 😝 a ani moc nesolím.

strouzek
3. mar 2010

ahoj kopy když si nejseš jistá tak je ber obden, mě to tak bylo doporučováno i v tomto těhu podle stavu TSH, kup si k tomu ještě samostatnou listovku a tu ber denně a za týden radši zavolej dr. 😉

jerrymona
3. mar 2010

kopa, napadlo mi, ze mozno kvoli jodu beries iba polovicku letroxu. no neviem. s letroxom nemam skusenosti. radsej nech ti poradi este niekto iny.

hencidlo
3. mar 2010

Čaute spolutrpiteľky štítnej žlazy.

Som nová vo fóre a chcela by som sa zapojiť do tejto témy, lebo mám podobný problém ako vy,
ja mám tiež zníženú funkciu štítnej žlazy a môj "pán doktor" ma nastavil až po 2 rokoch na tú správnu dávku a to musím povedať, že mi na tú štítnu prišli neskoro. Keď som chodila k doktorom s problémom ako bolesti nôh, únava a neustále priberanie (20kg za 2 roky), tak ich reakcia bola, že simulujem a veľa jem. No to bola fakt hrúza, už som bola zúfalá. A keď mi už konečne prišli na to čo mi je, tak sa ma zas pýtali, že kde som bola doteraz vraj je tam už na 1 strane uzlík a na druhej sa už tvorí. No čo by ste im na to tak povedali....... 😉 Beriem denne 75 L-Thyroxín. Len neviem, ako to bude teraz so mnou lebo chceme mať bábo, a musím ísť na umelé oplodnenie. Tak sa moc bojím ako to dopadne. Máme tam ísť na budúci mesiac, keď doužívam lieky na zvýšenie tvorby vajíčok. Má alebo mal niekto podobný problém? 😕 dopadlo to dobre a má už aj bábenko?????
Všetkým spolutrpiteľkám držím palce a pevné zdravie.

kopa
3. mar 2010

Ahoj Stroužku 🙂
Díky za rady,budu brát raději ten femík obden a listovku mám doma 😉 a v úterý raději zavolám doktorce 😉

strouzek
3. mar 2010

ahoj hencidlo vítám tě. koukám že máš "super" zkušenosti s doktorama, no to je mazec, ale věřím tomu, moje mamka má štítku diagnostikovanou a léčí se s ní a kdykoliv jde ke svému štítkaři tak jí řekne že je tlustá protože moc žere a že pokud má depky tak ať jde za psychiatrem přitom je to perfektní výčet příznaků snížené štítky 😠 co se týče IVF tak to ti nemůžu říct, nenapsala jsi jaké máš poslední hodnoty ze štítky. jestli nejsou v normě tak se obecně dá říci že není umělko vhodné protože se mimčo hůř chytne a jsou tam i rizika potratu.

strouzek
3. mar 2010

kopi jasně, já jsem minule totiž dělala s tím jodem chybu, můj gyndař debil mi tehdy řekl ať ho jím a já ho nesměla páč jsemměla hyper. takže teď si fakt na ty vitoše dávám bacha a píše mi to do zprávy pokaždý můj štítkař který můžu a kolik. na začátku těhu jsem brala elevit, pak femík denně, pak chvíli obden a pak už zase denně

strouzek
3. mar 2010

jinak kopi s tím výkyvem jen v těhu je to pravda, má to spousta holčin, u nás se kvůli toho začli dělat na začátku těhu každý těhuli ty štítkový testy i když jako snažilka byla zdravá a fakt spousta holek to má trošku mimo normu takse to sleduje. u mě si taky původně idioti mysleli že je to výkyv jen z těhu ale jak viděli ty kompletní výsledky z krve a sona tak pochopili že v těhu jsem to fakt nechytla 🙄

hencidlo
3. mar 2010

Strouzek dakujem za odpoved moje hodnoty z 3.2 sú TSH - 3,16 konečne som po 2 rokoch v norme 😀

kopa
3. mar 2010

Stroužku díky za uklidnění 😉 to víš mám furt strach 😅 dneska jsem si byla koupit kazetku na léky 😀 to je děs 😀 takhle mladá a už tolik léků 😀

strouzek
3. mar 2010

henci tak to máš pěknou hodnotu to by neměl být problém pokud máš v normě i zbytek (např. protilátky) budu ti držet na umělko palce, věř že je fakt hodně holčin co má štítku a byli i na ivf a podařilo se 😉
kopi kazetu na léky? ježiš co všecko bereš že to musíš mít v kazetě?? 😅

estrellita
3. mar 2010

ahoj holky 🙂

jerry: hezky ti to klesa, takze to podle me bude za ty 4 tydny v pohode 🙂

ja dneska byla taky na endokrino, a myslela jsem si, ze my za tri tydny zase da testy (delala mi je po trech tydnech po navyseni a TSH bylo 1,16 z puvodnich 5, 58 (nebo 5,85, uz nevim 🙂 ) no a ona rekla, ze az za 2 mesice. No ja se bojim, ze to treba klesne moc, kdyz to tak rychle zareagovalo 😔
takze kdyz mi budou brat krev na HIV, toxo atd., tak je muzu poprosit, at mi tam daji i TSH? bych byla aspon v klidu a mohla to svest na ne, kdyz bych ji volala, ze ty hodnoty jsou nekde jinde a ze mi to udelali oni 😅 (ja si totiz testy muzu udelat kdykoliv, rodice jsou lekari, tak mi to muzou napsat, ale jde o to, ze kdyz bych to udelala treba po mesici a zjistila blbe vysledky, tak nemam jak ji vysvetlovat, ze jsem si je udelala pro svuj pocit, jestli chapete, takhle bych byla kryta 😀)

co si o tom myslite?

jerrymona
3. mar 2010

estrellita, to ti teda pekne kleslo.😉 aj z toho dovodu mi moj endokrinolog nechcel davat este vyssiu davku.
ja myslim, ze by si mohla povedat, ked pojdes na tie krvne testy, ze chces aj hodnotu tsh. aspon sa uistis, ze je vsetko ok.

estrellita
3. mar 2010

jerry: vid, pro muj klid 🙂 vysvetlim to doktorovi a snad to pochopi a necha to tam zaskrtnout a jestli stouzek rika, ze se to casto dela, tak by to snad nemel byt probelm 🙂

estrellita
3. mar 2010

jerry: ja vzdy reaguju na zmenu davky strasne rychle, jsem pry citlivka 😀

jerrymona
3. mar 2010

😀 ach ty citlivka. 😀 no aby som aj ja nebola nakoniec citlivka. 😅

estrellita
3. mar 2010

aspon v tom nebudu sama 😀 😀 😀

jerrymona
3. mar 2010

estrell, inak si ty nemala termin 12. oktobra? ze ho mas zmeneny?