Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

estrellita
29. apr 2010

pet: ja jsem problemy s vlasy nemela. mela jsem jako priznak hlavne tu unavu, usinala jsem v praci, v metru, proste vsude, udelaly se mi uzliny podlel krku a to mam vzdy,kdyz jsem nachlazena, nebo nemocna, tak jsem dostala zadanku na celkove vysetreni krve. a tak se to zjistilo, opradvu nahodou.
ja byt tebou, tak jeste pockam, 6,6 jeste neni OK, tak radeji mesic dva cekat, nez riskovat. pri otehotneni se z pravidla TSH zvysuje, takze pak musis hned na krev k Dr, aby ti navysila leky, ale fakt bych pockala aspon do te dalsi kontroly. tu mas kdy? promin nepamatuju si to 😅

petulienka211
29. apr 2010

ja som s hodnotou 6,6 isla na endokrinologiu. minuly tyzden mi nasadili euthyrox 50. strasne rada by som otehotnela co najskor, teraz mi hra do karat aj to, ze to vyzera aj na ovulaciu. ale mas pravdu, radsej pockam, do tej dalsej kontroly, nech som si ista, ze liecba zabrala. trochu mi tato sz narusila plany. dalsie babo sme planovali ovela skor, ale to mi zistili, ze mam zlcnik plny kamenov, takze v januari som bola na operacii. tak sme si povedali, ze v marci zacneme skusat, ale to mi zacali sialene padat tie vlasy a bola som unavenejsia. som si myslela, ze jarna unava, ale pre istotu som sla, kedze sme mali v plane babo, a teraz toto. no co uz, bude uz len lepsie snad. 🙂

kkamca
29. apr 2010

holky ahoj..
kolik by tedy měla být ideal štítka?
Já mám sníženou funkci ,měla sem tsh 5.2 a dr mi nasadil letrox --1 tbl.
Jaké jsou jako idealní hodnoty?Děkuji.

katrin21
29. apr 2010

myslim, ze norma je 11-22... na TSH..

katrin21
29. apr 2010

ja, pardon , nie... to je FT4 , co som napisala.
TSH je nejako do 4,7 max.tusim....

kingstonka
29. apr 2010

tie hranicne hodnoty sa aj trochu lisia podla laboratoria- v mojom bola maximalna hodnota od 0,44 do 3,63 a pre FT4 12,4 do 20,4

kkamca
29. apr 2010

katrin21:děkuju moc..tak to nemám tak šílené..se divím ,že mi na to dr vůbec nasadil léky.. 😕

kkamca
29. apr 2010

kingstonka:to je teda řádný rozdíl.. 😕

kingstonka
29. apr 2010

to je ..
opisala som to z mojich laboratornych vysledkov....moja pociatocna hodnota bola 4,77 a dostala som euthyrox 25...1apol tablety

petulienka211
29. apr 2010

kingstonka a ty si otehotnela az potom co si sa dostala do normalnej hladiny?

kkamca
29. apr 2010

kingstonka:já měla 5.2 a mám 1 tabletu letrox 50 na den.
A stejná otázka...jako má petulienka --otěhulila si po vyrovnání hladiny?Nebo to se snažíš znovu? 🙂

kingstonka
29. apr 2010

pet- ano ..sice normalnou hodnotou by som to nenazvala- po 3 mesiacoch brania euthyroxu som zisla pod hranicu, ale lekarka tvrdila ze je to ok a povolila otehotniet tak dufam, ze vsetko bude ok
prve tehotensvo bolo ok- problem so stitnou som nemala alebo som o nom nevedela- dcera sa narodila v poriadku...
potom sme chceli druhe dieta ale tehotenstvo skoncilo hned v 7 tyzdni... na moju ziadost mi vysetrili stitnu a bola trochu nad hranicou...

kingstonka
29. apr 2010

len na vysvetlenie teraz som tehotna 🙂 ale este len chvilocku tak v pase nemam ziadne tyzdne

kkamca
29. apr 2010

kingstonka:aha..tak gratuluji potichoučku.. 😵
myslíš že má štítka vliv na samotné otěhotnění?nebo spíš je pak nebezpečné období těhu..

zuzumajko
29. apr 2010

ahojte baby, tak ja sa vam idem pochvalit s tym, co este stale neviem predychat. Asi pred hodinou som si robila test. A vysli mi dve ciarky 🙂 som uplne v soku, hlavne teraz neviem ci mam volat endokrinologicke kvoli upraveniu davok, alebo co vlastne mam robit. som uplne v soku!

jerrymona
29. apr 2010

ahojte babenky.

kingstonka, neviem ci som tu uz gratulovala. ak nie, tak velmi gratulujem. 😵 😵 😵

zuzumajko, aj s tebou sa tesim. dve dalsie tehulky, to je krasne. 😵
presne to co opisujes, som mala aj ja. aj ja som bola v soku a nevedela som, co prve urobit. ale potom som hned v ten isty den vybavila terminy aj u gynekologicky a aj u endokrinologa. hlavne kvoli stitke si vybav co najskor, aby ti popripade zvysil davku. beries euthyrox? a mas hypo alebo hyper? ja som naposledy mala hyper 0,02 a ked som otehotnela (preslo priblizne 6 tyzdnov alebo trosku viac), mala som hypo a tsh bolo 6,12.

zuzumajko
29. apr 2010

jerry, dakujem za radu, lebo ja som taka roztrasena. Je mozne ze sa test moze mylit a nie som? Mam ho uz aj odfoteny a vlozeny do albumu..uz mi svitori z toho, stale nan pozeram ci mi ta ciarka nezmizne 😅
Mam aj terminy u gyndosa a endokrin 😀 dakujem pekne 😀

kingstonka
29. apr 2010

kkamca - vyssia hodnota TSH ma vplyv na moznost otehotniet- casto su anoovulacne cykly-a ak sa podari tak vacsie riziko potratu...

zuzumajko
29. apr 2010

ja netusim co mam, lebo moju stitnu zlazu zabijaju moje biele krvinky, takze asi neprodukuje vobec nic, co znamena, ze som asi hypo ☹ podla tohto. Inak som volala ende a ta mi povedala, ze nemusim este zvysovat davku, lebo som aj tak objednana na nejakeho 11 na krvne testy, takze ze uvidime podla toho. Inak neviete mi povedat ze ci mozem lietat? Chceli sme ist totiz na svadobnu cestu, letenky objednane, rezervacia na hotel potvrdena...je to koncom maja :/ to je druhy mesiac podla toho co som si vypocitala :/

jerrymona
29. apr 2010

zuzumajko, mas nadherny testik, nerob si starosti. ja som sa inak tiez obavala, ci si to ms este nerozmysli, lebo som robila test dva dni pred. no nerozmyslela si to a ja som uz v 4.mesiaci.
a aj ja som sa na tie palicky stale chodila pozerat. 😀
co sa tyka lietania, myslim ze mozes. moja svagrina tiez letela v 2.mesiaci a maly ma uz 1a pol roka. takze vsetko ok. myslim, ze by sa nemalo od 5.mesiaca. v lietadle su tlaky a aby to nevyvolalo predcasny porod.

domik124
29. apr 2010

Cawte vsetci, Petulienka ten problem s vlasmi mam aj ja a velmi ma to deprimuje. Ked som este nevedela, ze je to zo stitnej zlazy tak som si kupovala vselijake pripravky na vlasy ale teraz vidim, ze to boli zbytocne peniaze. Dufam, ze mi vlasy zhustnu, ale ovela viac dufam, ze sa cim skor zadari🙂

simasla
29. apr 2010

ahoj holky.. jakpak se máte 🙂 kingst už jsem gatulovala - ale tak ještě jednou 🙂
zuzumajko - také moc gratuluju - čárečky máš krásné
u mě nic nového na kontrolu jdu až 21.5. takže teď čekám... a nejradši bych miminko viděla hned - zda je v pořádku.... jinak nevolnosti mám ale neblinkám... jen jednou.. takže se to dá zatím zvládnout.. včera jsme začali 8.týden..
držím všem snažilkám palečky, aby se to brzy povedlo a všem těhulkám a maminkám zdravá miminka 🙂

katrin21
29. apr 2010

baby,, vlasy padaju aj mne... bohcviekolko uz mam zle vysledky, ale az ked mi busilo uz 3mes. srdce, tak sa na to doslo....... ☹

domik124
29. apr 2010

no tak ja som sa tiez mohla skor spamätat ist k doktorke....

kingstonka
29. apr 2010

ahojte...
zuzumajko- prve tehotenstvo som mala bezproblemove a letela som este asi v 27 tyzdni... neviem ci ma na lietanie nejaky vplyv stitna (vtedy som ziadny problem nemala ) a vlastne som letela aj na zaciatku ale to som este nevedela ze som tehotna 🙂 . Akurat ma kazda letecka spolocnost svoje podmienky na prepravu tehotnych- zvycajne od 28 tyzdna musis mat potvrdenie od lekara a od 34 uz nedovoluju lietat co si pamatam.... asi zavisi aj od dlzky letu- ja som letela 3 hod...

sonickag
29. apr 2010

Ahojte kočky chcela by som sa opýtať či tu je dakto kto má zníženú funkciu šž...ževraj norma by mala byť 38 a ja mám až 158..a štítnarke sa nemôžem dostať myslíte že sa môžem snažiť???M

kkamca
29. apr 2010

kingstonka:Jak vysoká ta hodnota musí být--aby to bránilo otěhotnění?
Já vim trošku těžká otázka.. 🙂

sonickag:já mám sníženou funkci a začla sem se léčit teprve nedávno..takže neporadim.

katrin21
29. apr 2010

sonicka: ziadna norma 38 nie je..... 38 je uz poriadne vysoka hodnota TSH 😝 norma je do 4,7.....

kklamca: akekolvek zvysenie- znizenie hodnoty moze sposobit problem.,..

estrellita
29. apr 2010

kkamco: nekomu dela problem i TSH 4, kazde telo je proste jine a neda se to tak pusalizovat. pry jen nejlepsi k otehotneni TSH 1 az 2. ale jinak je vetsinou povazovanoi az temer do 5 TSH u lidi, co nechteji otehotnet, za jeste ok

petulienka211
29. apr 2010

kingstonka, ta potichucky gratulujem a drzim paste, nech je vsetko ok 🙂 zuzumajko aj tebe gratulujem k dvom ciarkam 🙂 nech mate baby bezproblemove tehotenstvo