Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

simasla
16. máj 2010

Ahoj holky.. jak se máte.. jerry koukala jsem na fotky a jsou moc krásné 🙂 i bříško i ultrazvuk..
jdu se juknout i na estrell 🙂
já zatím dobré.. nevím jestli je dobré, že mě přešly nevolnosti, ale přešly - blinkala jsem asi jen týden, teď už je nám dobře..
začínám nervovat a to je to ještě týden do kontroly - občas mě napadají takové ty divoké myšlenky.. které si nepřipouštím, ale jsou uvnitř... a občas vyplavou

jerrymona
16. máj 2010

ahoj sima. panecku, ty uz si v 10tt. wau 😲 to ale uteka.
kazde telo reaguje inak, takze mozno aj preto nevolnosti presli. ja som napriklad vracala len jeden krat, to som si myslela, ze mozno nie je v poriadku. a aha. mala uz kope. 😀
najhorsie je to cakanie, ale neboj, prejde to rychlo. a potom uvidis svoje babo ako sa hybe a budes ten najstastnejsi clovek na svete. 😉

simasla
16. máj 2010

no já to četla, že holčička - je to pěkné.. už víte jméno? no 10tt - ve středu začínáme 11tt 🙂 celkem to utíká, ale teď mám pořád strach.. jestli je v pořádku.. to víš, ten kritický první trimestr.. se může stát cokoliv.. ale kuš.. už na to nemyslím.. určitě je v pořádku..a já už se moc těším až bude kopat.. musí to být krásný pocit, že?

jerrymona
16. máj 2010

sima, meno je v mojom pase hned vedla pohlavia. 😀
tak aj ty si stredova. ja v stredu zacinam 19tt. 🙂 a to je normalne, ze mas strach. presla si si svojim, tak to nie je jednoduche nemysliet na to. ja som bola na tom tak isto. ale ked som bola u lekarky a videla, ako sa ten maly cloviecik hybe a ako mu bije srdiecko, skoro som plakala. 😵 musis len verit, ze bude vsetko ok. 🙂
a citit pohyby je uzasne. hlavne ked sa mala otaca hore dole, je to poriadne citit, ako ti tlaci na organy. 😀 a dnes, ked sa mi brucho vydulo len na jednej strane, vyzeralo to srandovne. 😀

simasla
16. máj 2010

no vidíš - jak já jsem slepá..já věřím, že bude všechno OK a tak to prostě bude 🙂
no a už se na to těším 🙂, moc se těšíme na všechno, co náš čeká 🙂
estrell koukala jsem na bříško.. a ty máš teda pořád krásné bříško... ale ono se bude cobydup zakulacovat.. jen počkej 🙂

jerrymona
16. máj 2010

sima, myslim na teba a potom sa ozvi. 😉

estrellita
16. máj 2010

simi: ahoj 🙂 no super, koukam, ze to fakt u kazdeho silene leti 🙂 ja jsem dneska zacala 20 tt (dle UTZ 21 tt) a taky mi to neprijde 🙂

a dekuju 🙂 ono se tak nejak zakulacuje pomalinku porad, tak uvidime, jak to bude pokracovat dal 😀

strouzek
17. máj 2010

ahoj holky koukám sešli se tu převážně těhulíny s rostoucíma pupkama a naskakujícíma týdnama 😵 holky radím ještě si užívejte dlouhýho vyspávání, Neluš mi spí celou noc ale ráno má snad budík u postýlky nebo nevím protože 5:30 každej den blik a je vzhůru. spala bych až bych brečela 😝 jinak jsem dnešní noc prožila na záchodě, dobře mi tak když k večeři žeru uzený kosti 😅

a co jinak holky snažilky jak se máte??kdy máte další kontroly na štítce? já jdu příští týden na štítku a musím ještě na tu krev ale teď s malou to bude masakr se tam nějak dostat je to v patře není tam výtah, nechala bych kočár s ní dole ale tam to vždycky trvá a to by určitě vřískala tak budu muset vzít jen sedačku a podvozek nechám dole.

u nás novýho asi to že Neluš chce trhnout na všem rekord, jak na váze, délce tak i v zubech, jsou jí 2 měs. a už jí roste zub 😀

kingstonka
17. máj 2010

dobre ranko-nech uz to pocasie dostane rozum!

plasice
17. máj 2010

Ahoj holky,delší dobu jsem tu nebyla,chystáme se s manželem na první inseminaci,byla mi zjištěna hodnota TSH 22 a FT4 také zvýšené.Po dvou měsících braní eutyroxu mi TSH kleslo na 5,2 a FT4 je v normě,myslíte,že už by jsme IUI měli zkusit i když je to ještě trochu nad normu?Endokrinoložka mi zvýšila léky na 75 z 50tky.Myslím,že se to do příští návštěvy už srovná a iui by měla vyjít někdy za dva týdny podle menstruace. 😉

strouzek
17. máj 2010

kingst u nás už dostalo, sice hlásí na moravě záplavy a déšt ale nám tu vysvitlo sluníčko a začli zpívat ptáčci 😀

plastice ahoj, no těžko říct ale já bych asi ještě ten měsíc dva s umělkem počkala než zaberou léky a ještě víc to klesne do normy, mě řeklo několik dr. a nakonec se to i u mě potvrdilo že dokud nebudu na TSH někde okolo 2-3 tak jednak je malá šance na otěhu a pak může být problém i v těhu ale to by asi měla zhodnotit dr. ze štítky. říkala si jí že jdete na IUI??

plasice
17. máj 2010

Ahoj,jo,jo na IUI.Poprvé to chceme zkusit bez stimulace a podruhé pak se stimulací.Aby nebyla hned zkraje zátěž na vaječník,protože mám už jen jeden.Tak nám to doporučila doktorka z Caru.Myslím si,že to napoprvé nevyjde,jelikož jsou tam šance okolo 10% a to je dost málo.A z tou stimulací tak okolo 15%,a to by mohlo být vkoncem června jak počítám,když to prvně zkusíme ted v květnu.Tak nevím.

jerrymona
17. máj 2010

ahojte baby.

strouzek, nelus uz ma dva mesiace? 😲 ale to leti. a uz jej rastie zub. no ta ma ale naponahlo... 😀

kingstonka
17. máj 2010

ahojte-tak mam konecne za sebou navstevu gynekologa- som 7+6 🙂 termin 28.december tak sa tesim....
pocasie stale nanic- strasny vietor.... ☹ tak sedime doma

jerrymona
17. máj 2010

ahoj kingstonka. gratulujem k vysledkom. takze by si to teoreticky mohla stihnut este tento rok. 🙂 ci aj prakticky...? 😀 daj si to do pasu. 😵

aj u nas je vetrisko ako svina. a ja musim ist este raz do roboty. mame timove stretko na 3 hodiny. ani sa mi tam nechce. ale co uz. je to posledny krat. na buduci tyzden sa idem dat vypisat na matersku. 🙂

kingstonka
17. máj 2010

dakujem- no mohli by sme to stihnut este v tomto roku- ktovie - najlepsie este pred vianocami 🙂 ale to je este taaak daleko...
radila som sa s gynekologom ohladom vitaminov a ten v podstate neodporuca ziadne- ze nie je treba ked je vyvazena strava- ale mna to nejak ukludnovalo ked som ich v prvom tehu brala- aspon som mala pocit,ze niecim prispievam k vyvoju dietata-aj ked asi to je hlupost-tak ostanem len pri listovke..

strouzek
17. máj 2010

no jo 2 měsíce mazec, hrozně mi roste až mě to mrzí že to není už to miminečko a mám úplné děsy že to uteče a povedu jí do školy. nejradši bych měla miminečko v dupačkách navždy 😀
¨kingst gratuluju ke kontrole, paráda jen tak dál. 😉 ty vitamíny no mě taky říkali že se nemusí brat nic jen listovka ale já brala i z toho důvodu že jsem hodně zvracela a pak jsem měla tu dietu takže jsem něco do sebe dostat potřebovala protože ve stravě jsem toho moc nedostala. akorát mi ty vitamíny předepisoval štítkař, někdy jsem musela femibion a jindy zase elevit bez jodu

estrellita
17. máj 2010

king: no super, moc gratuluju🙂 a nebo se treba narodi jako prvni dite roku 2011 😀

ja mizim na tehu plavco, dneska jsem mela v praci fakt narocny den, ufff, tak si aspon odpocinu 🙂

kingstonka
17. máj 2010

strouzi- to je jasne ked ti bolo zle tiez by som chcela mnejaku nahradu v podobe vitaminov (mne este vobec zle nebolo- ked si spomeniem na prve teho tak som rada, ale aj preto som dnes bola velmi nervozna ci je vsetko ok, lebo vlastne ziadne priznaky tehotenstva nemam-unavena som uz 2 roky 😒 tak to sa nepocita ) ja skusim este zistit ci je u nas ten elevit...

kingstonka
17. máj 2010

estrel- diky... uzi si plavanie.. ja som sa uz uplne zabudla opytat ci mozem pokracovat v kalanetike kde chodim pravidelne asi pol roka ( od kedy som tehotna - vynechavam cviky na brucho ) - nie je to specialne cvicenie pre tehotne ale su to jednouche cviky tak verim ze je to ok...

zuzumajko
17. máj 2010

caute babyy 😀 sme dnes boli u endokrin. a ta cela natesena ze cakame babo 😀 tak ci tak mi zvysila davku na 75tku (kazdy krat co som u nej mi to zvysuje). Ale vravi, ze vsetko v norme 😀

lucaju
18. máj 2010

tak gratulujem zuzumajko !!! Ja užívam 100vku tak keby som otehotnela som zvedavá akú konskú dávku dostanem ja 🙂

strouzek
18. máj 2010

brý ránko holky

kingst ten elevit určo mají v nějaké větší lékárně a nebo ať ti ho objednají. ale spíš by ti měl určovat dr. podle stavu hodnot, mě to tak celé těhu dělal někdy jsem musela elevit někdy feminion, někdy každej den někdy obden atd.

zuzu gratuluju k těhulkování,i můj dr. byl celej bez sebe že čekám mimčo předtím a taky dost paf 😀
luci no já před těhu brala 125, tak mi to v těhu zvýšili na 150 a na tý jsem zůstala celý těhulování 😉 nejvíc to lítá v prvním trimáči pak se to většinou drží tak není potřeba navyšovat, jsem zvědavá jaký budu mít hodnoty po porodu a jestli neovlivňuje HA taky nějak štítku

estrellita
18. máj 2010

kingston: ja myslim, ze kalanetika je OK,jen to rekni te cvicitelce a bricho nedelej 🙂

strouzek
20. máj 2010

ahoj holky kde jste všechny? já si myslela kolik toho budu dočítat a tady nikdo 😨

simasla
20. máj 2010

ahoj strouži... nějak nestíhám koníkovat.. svatba se blíží a já jsem v jednom kole
no zítra mám kontrolu - tak taky trošku stresuju, jestli bude všechno v pořádku.. 😅
a co vy všichni jak se máte?

zuzumajko
20. máj 2010

strouzi aj mne to hovorila Dr. ze najvaic to lieta v prvom trimestri, tak snad uz to bue okej 😀 teda, potom 😀

btw. babyy, my sme vcera boli na ultrazvuku ci nam bije srdiecko a ja som sa rozplakala ako male decko! Tak krasne nam bilo! 🙂 a dokonca tam boli DVA gestacne vaky. Nie jeden. Ale v tom druhom nebolo babo ☹ tak cakame ci zanikne, alebo sa babo bude vyvijat neskor, alebo fakt neviem...

simasla, drzim palce pri svadbe, ench vsetko dobre dopadne. Hlavne ta kontrola. Mas to aj s krvnymi testami ci bez?

simasla
20. máj 2010

no krev mi budou brát - hlavně Dr. říkal, že se podívá i na nějaké šíjové projasnění, tak jsem zvědavá, co to bude... zdálo se mi to celkem brzo.. většinou se na to chodí myslím až ve 12.týdnu
no uvidím.. a gratuluju k srdíčku..

zuzumajko
20. máj 2010

sijove projasneni? to co je preboha?

simasla
20. máj 2010

no to je nějaký prvotní test na vrozené vývojové vady - kdy tedy berou i krev a pak na UZV sledují, zda je přítomna nosní kůstka a jaké je šíjové projasnění - no četla jsem, že se to dělá okolo 12. týdne a je to takový dřívější test, před triple testem.