Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

monulienka3
18. júl 2010

@jerrymona dakujem pekne za rady. ja som mala z lekarky pocit, ze ideme znizovovat len tie protilatky alebo co... k tomu tsh sa uz velmi nevyjadrovala. sama netusim, preco mi dala termin az na december. asi ma pocit ze pri L-thyroxine 25 ma nemusi castejsie vidiet 🙂 no neviem, ci vydrzim cakat pol roka, kym budem moct otehotniet, to by som nevydrzala, tak dufam, ze budem ten lepsi pripad, ze sa to podari, snad....

velmi ste mi pomohli, lebo niekedy sa clovek aj boji lekarky na vsetko opytat.

estrellita
18. júl 2010

@jerrymona nevim, proc timer a kalendar rika neco jineho, ale ja si myslim, ze zitra zacinas 7. mesic. u timeru mi to prijde uz dost pozde, protoze pak vychazi malo tydnu na posledni 3 Mesice.

strouzek
18. júl 2010

no jo no, je tu pořádný babyboom 😀 a těch kočárků co je ve městě mazec, nevím jestli je to tím že si toho víc všímám ale fakt se teď nějak moc plodí 😀 kéž by se tu "rozplodili" i ostatní holčiny, protože vy porodíte a co pak, komu budu hypnotizovat pupíky?? 😀

estrellita
18. júl 2010

@monulienka3 treba se s ni uvidis mnohem driv 😉

estrellita
18. júl 2010

@strouzek ja myslim, ze si toho vic vsimame. ja si teda zatim kocarku a deti moc nevsimam, tak mi neprijde, ze byjich bylo nejak moc 😀 mne prijde, ze jsou vsude pupky 😀

jerrymona
18. júl 2010

@monulienka3 ja by som sa lekarky na tvojom mieste skusila este opytat, ci by si predsa len nemala prist po dvoch az troch mesiacoch na kontrolu. mozes povedat, ze poznas dost ludi, ktorim sa hodnota tsh znizila az velmi (napr. mne 😀 ). ona by to mala v podstate sama najlepsie vediet, ale radsej sa treba vela pytat. popripade, keby si videla alebo spozorovala, ze sa po tych dvoch mesiacoch citis nejako inak, tak sa jej radsej ohlas.

jerrymona
18. júl 2010

@strouzek neboj tehulinky budu aj tu, verim tomu. 😉

@estrellita juhu, tak od zajtra zacinam 7.mesiac. 😀
a ja si tehotnych a kociarikov tiez dost vsimam, to odvtedy, co sme sa rozhodli s planovanim babätka. najprv by som sa niekam zahrabala, aby som ich nevidela, lebo sa nam nedarilo a teraz sa s nimi tesim.

bbara
19. júl 2010

Ahoj holky, taky bych se k vam rada pridala. Mam uplne stejny problem. V unoru jsem potratila a od vtedy jsem mela strasne slabou menstruaci a ted mi prisli vysledky z krve a TSH 10,4 ale protilatky 850. Takze ted musim cekat na endokrinologii a uvidime. A ja bych mimi uz tak moc chtela. Nejhorsi je ze ted vsude jsou cekaci doby a ja uz bych nejradeji papala prasky od zitra. Tak jeste ze jsou tady tyto stranky a ja mam nadeji..

strouzek
19. júl 2010

baro ahoj to mě mrzí že si další koho to potkalo, jak revize tak štítka. s těma čekačkama je to mazec, já jsem si to všecko vyřvala přednostně, šla jsem k dr. že mě prostě vezme nebo se z tama nehnu, stejnějsem si vyřvala operaci štítky do 4 týdnů, jinak se čeká i půlroku 😀

katie_25
19. júl 2010

Holky, vy máte ale krásný bříška.. je fakt, že ty "pupky" přitahují i moje oči .. asi, že bych ho už taky chtěla mít 😀 😀
přišly mi výsledky TSH 2,2 ..takže ok.. ty další hodnoty nevím, snad tam ani nikde nemám F4???
a všem, které se také snaží, přeji aby se brzo zadařilo 😉 😉

bbara
19. júl 2010

No jo je to des, ja mam taky termin pres znamou a ted mi volala ze mi na stredu vybavila CT sz takze aspon neco. Ale koukam ze vetsine holek se to pak podarilo takze doufam 🙂. Hlavne ze se vi pricina.. A teda vam se to upravilo po nasazeni leku hned nebo to trvalo nejakou dobu?

estrellita
19. júl 2010

@bbara tak te tu vitam 🙂 hlavne, ze na to prisli. a vim, ze je to blba otazka, ale v jakem tt jsi potratila? muj dr totiz dela v 9 tt krevni testy, v ramci nich nechava zaskrtnout i stitku, ale bohuzel se to jeste nedela plosne 😔

estrellita
19. júl 2010

@katie_25 dekujeme 😀 :D

estrellita
19. júl 2010

@bbara ja jsem mela TSH 100 a upravilo se mi to za 2 mesice. ale ono co telo, to jina reakce.

bbara
19. júl 2010

DIky estrellita. Potratila jsem v 7tt. Ja zacala krvacet a pak to odeslo samo a nemusela jsem na revizi jen jsem 2tydny chodila na hladiny hcg. Me nabirali sz kuli tomu ze od vtedy mam problem s menstruaci a mivam anovulacni cykly ☹

bbara
19. júl 2010

Tak to bylo hodne vysoke, to klobouk dolu ze se to tak rychle upravilo. Takze proti tomu je mojich 10 legrace 🙂. Jsem zvedava co mi reknu ve stredu. Navic ja jsem zdravotnik takze je to jeste horsi kdyz vim co vse s tim souvisi ☹. Ale to je na druhe strane profesionalni deformace 🙂). Jinak moc gratuluji k mimi.

estrellita
19. júl 2010

@bbara no ona ta moje hodnota je dost extrem, jeste tu byla len s takovou hodnotou.
ale nekomu i napriklad TSH 7 muze jit dolu pomaleji, nekomu rychleji. ale budu drzet palce, at je to co nejdriv dole a ty jsi v poradku 🙂
deformaci rozumim, ale neboj se, daji te do poradku a brzy tu za nas tehoten prevezmete zezlo 😉

dekuju 😵

monika0001
20. júl 2010

ahojte kočky idem vás pozdraviť..

neviem sa dočkať výsledkov a potom liečby.. vkladám do toho nádeje až sa bojím, že zasa budem sklamaná...

bbara
20. júl 2010

Diky no uvidime jak to bude. Hned zitra napisu jak jsem dopadla.Taky doufam ze se to rychle upravi a pak to pujde hned.

monika0001
20. júl 2010

@bbara - vidím, že sme dve čo v to dúfame 😀
Držím palce! 😉 😵 😵 😵

happyteddy
20. júl 2010

Aojte Holky! velmi mě zaujala vaše bedata na téma těhu a štítná žláza!!! je to hrozná potvora ta štítnice!!! Já beru týdně 850mg Euthyrox. K tomu mi byl ještě nasazen lék Siofor, což je antidiabetikum, ale cukrovku nemám. určitě všechny víte, že se tyto léky s obsahem látky metformin používají k léčbě neplodnosti. Snižuje to cukr v krvi a nějak to působí na vaječníky a na dozrávání vajíček. Tak uvidíme. Do listopadu mám ještě relativně čas, pak už asi budeme posláni mým gynekologem do nějakého centra. těhu už jsem ale loni byla, jenže 20.5. došlo ke kompletnímu potratu, proto gynekolog čeká, až se štítná žláza trochu ustálí a snad se zadaří přirozeně. Aby to trošku urychlil, tak mi ještě nasadil Clostylbegyt, 100mg denně. Snad to nějak vyjde, věřím tomu. Happyteddy

happyteddy
20. júl 2010

Jej, já jsem fakt popleta,zkomolila jsem celé alovo debata. Omlouvám se, nejsem pozorná! Happyteddy 😀

bbara
20. júl 2010

monika - no co jine nam zbyva...ale verim ze to dobre dopadne 🙂
happyteddy- ahoj no je ted toho nejak hodne ale nevzdavame se.. 😉

monika0001
21. júl 2010

@bbara - jasné. iná možnosť ani nie je 😉

bbara
21. júl 2010

Tak dnes jsem byla v nemocnici, sono je ok, takze jsem dostala euthyrox a od zitra ho zacnu brat tak uvidme snad to zabere co nejdriv 🙂

estrellita
22. júl 2010

@jerrymona tak jsem se vratila z endokrinologie a delali mi po roce i sono krku a jsem rada, ze to dopadlo dobre - stitka se mi zmensila z hranicni hodnoty (7,9) do normalni hodnoty (3,2), takze byla dr. moc spokojena a chce me videt az po sestinedeli 🙂 a krev vysla taky skvele - TSH 0,653 a fT4 15, takze dneska je dobry den 😵 😵

monika0001
22. júl 2010

@estrellita - super teším sa 😉

zoezoe
22. júl 2010

Ahojte.........poprosila by som o pomoc...som veľmi smutná ☹ v piatok som bola u endokrinolo..a zistili mi zvýšenú činnosť štítnej žľazy/ hypertyreóza/ a v ponelok som zistila,že som tehotná....neviem či mam byť šťastná,alebo nešťastná...bojim sa o babo...hodnoty som mala TSH 0,05 FT4 3,88....prosím ma s tym niekto skúsenosť?

monika0001
22. júl 2010

@zoezoe - asi tam treba hneď volať. oni ti už povedia čo a ako.. myslím.. aj mne povedala že keby náhodou mám volať

zoezoe
22. júl 2010

@monika0001 zajtra idem na gynekologiu ...dozviem sa mozno niečo pozitívne 🙂 dufam