Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

jerrymona
23. sep 2010

@estrellita hruza des. v noci som sa akosi dobre nevyspala a este aj mm bol odcestovany. dufala som, ze na mna nieco nepride, lebo byt sama v porodnici, to mi nie je po chuti. a mm mal este aj vybitu baterku na mobile. som myslela, ze ho oskalpujem. 😠 lenze dnes som mu volala a mobil funguje, tak si asi od niekoho pozical nabijacku. viem, ze aj tak by rychlo neprisiel, ale keby som sa mu nemohla ani dovolat, tak sa zblaznim. 😒

ja sa tiez citim ako keby ma presiel parny valec. bolia ma krize a klby a mam akoby predmenstruacne bolesti.
v utorok mi prisla sestricka urobit akupunkturu, dufam, ze to pomoze, aby prisiel skor a aby sa mi skratil porod. mala som v sebe 18 ihiel, ako taky jezko. som sa bala aj pohnut. 😅

ale neboj, moze to prist skor ako sa nazdas. otvorena este nie si?

o chvilu tu hodim nove fotecky. ty sa nechces este raz odfotit s bruskom? 🙂

estrellita
23. sep 2010

@jerrymona manzel uz se ted drzi spis pri nas, ale jeste pred 14 dny byl na severu Moravy a to jsem si rikala, ze jako nez by dojel, to jsou 4-5 hodin a ja bych se tech par hodin zblazbila, jest bych se bala, aby se mu na D1 neco nestalo, protoze by jel urcite hodne rychle ......... no jsem rada, ze ted uz nikam nejede a kamkoliv jde, nechava si mobil na halsite vyzvaneni 🙂

estrellita
23. sep 2010

@jerrymona ja jsem chodila na akupunkturu, nez jsem otehotnela, ale prestala jsem pak, protoze mit o nedelalo dobre, strasne me to bolelo, takze jsem tam vzdy sla silene stahnuta, bala jsem se, takz eje jasne, ze topak bolelo jest evic. nedokazala jsem se vubec uvolnit 😔

estrellita
23. sep 2010

@jerrymona hod fotecku, at kouknu, jak povyrostlo 🙂 ja jsem si rikala, ze zase foceni bude v utery ve 40 tt, tak uvidime, doufam, ze to bude max, posledni fotka 😀 a kdyz tak vyfotim pred odjezdem do porodnice, jestli budu schopna 😅 😀

a jinak otevrena nejsem ☹ maly hlavickou naleha, obcas mam pocit MS bolesti, ale to je vse 🙄

jerrymona
23. sep 2010

@estrellita fotecku uz mam v albume, mozes pozriet. 🙂
a ty si myslis, ze to v 40 tt este stihas? ved porodit mozes uz skor. 😉

na tej akupunkture som bola prvy krat. najmenej bolela ihla zapichnuta do hlavy a najviac boleli dve ihly zapichnute do zapästi, do meriadianovych nervov. tie som citila este asi dve hodiny po vybrani. dalsiu mi vybrala uz skor, ta bolela poriadne. bola som tiez troska napäta, ale unavena nenormalne. mala som uplne horuce a spotene ruky, co zvycajne nemavam a mala ma kopala odusu. ze to je vraj dobre...to aj ona citi. 🙂
a potom sa mi chcelo strasne spat... 😵

mm by to v noci tiez nestihol. tiez by potreboval 4 hodiny, ale vlakom. 😒

estrellita
23. sep 2010

@jerrymona 40 tt zacinam v utery, tak si myslim, ze jo, ale uvidime 🙂 klidne bych fakt uz rodila ted 😀
a kdy se ti vraci?

brisko pekne a stale nahore, vid? 🙂

jerrymona
23. sep 2010

@estrellita necham sa prekvapit. 🙂
mm pride dnes vecer...nastastie 😝 🙂
brusko mi uz trocha spadlo...aspon si myslim. 😕

estrellita
23. sep 2010

@jerrymona to se mas, na tech fotkach to tak nevypada 🙂 mne nespadlo ani o milimetr 🙄

jerrymona
23. sep 2010

@estrellita ale ty ho mas aj mensie. aspon neviem, ci brusko musi klesnut az tak hlboko. 😕

estrellita
23. sep 2010

@jerrymona to ja taky vubec nevim 😅

jerrymona
23. sep 2010

@estrellita ale ja si myslim, ze ked si pozries moje brusko v 33 tt a teraz v 37 tt, tak sa aspon mne zda, ze spadlo. zeby? 😅

estrellita
23. sep 2010

@jerrymona zas tobe roste hodne dopredu, ale je to mozne 🙂 tim padem by to mohlo byt za chvili 🙂 me jeste rpedbehnes 😀
stejne jsem zvedava, jak pak po sestinedeli bude vypadat stitka, kam se to pohne atd, 🙂

jerrymona
23. sep 2010

@estrellita sice pochybujem, ze ta predbehnem, ale radsej som ticho.. 😅
aj ja som zvedava, kde sa bude pohybovat tsh. ale ci na to budem intenzivne mysliet aj po porode, to neviem. 😅 hlavne, nech nezabudnem na euthyrox.

jankohrasko
23. sep 2010

@zvizatinka ma to mrzi.. mozem sa spytat, mas znizenu alebo zvysenu funkciu SZ?

estrellita
23. sep 2010

@jerrymona jj, hlavne nezapomenout ho brat 🙂 platicko jsem strcila do tasky do porodky, protoze je mi jasne, ze v den D bych zapomnela platicko vzit sebou 🙂

jerrymona
23. sep 2010

@estrellita dobre, ze to spominas. aj ja musim zbalit. 😉
idem si troska lahnut, uz mi zacinaju opuchat aj nohy. zatial pa. a ked by si porodila, daj mi vediet. 😉

estrellita
23. sep 2010

@jerrymona urcite bych dala vedet 🙂 ja jsem se pred chvili probudila a za pul hodky vyrazim naproti manzelovi, jdeme dat prochazku 🙂

katie_25
23. sep 2010

@estrellita @jerrymona holky, já to s váma normálně prožívám 😵 😵 😵

katie_25
23. sep 2010

@zvizatinka tak to mě mooc mrzí, ale asi to tak mělo být ☹ ☹

jerrymona
23. sep 2010

@katie_25 aj ja, hlavne ked citam oktobrovky 2010, uz sa to tam rozrodilo jedna radost. aj ked v septembri. 😅 🙂

katie_25
24. sep 2010

@jerrymona 😀 😀 😀 😀 😀 😀

a já jdu s dotazíkem .. řekla bych, že naše snažení vyšlo, teda zatím to tak vypadá podle měření BT, drží se stále kolem 37C, ale vůbec nevím,kdy zkusit udělat test.. všude píšou, že aby byl test nespolehlivější, tak ho dělat spíš po delší době od očekáváne MS, ale kvůli štítce je zas potřeba jít na KO co nejdřív.. Kdy jste si vy dělaly těhot.test? 😉

jerrymona
24. sep 2010

@katie_25 wau, to by bolo super. 🙂 ale gratulovat budem, az ked to bude aktualne. 😉
ja som test robila iba zo zvedavosti na 12 dc. ale iba ovulacny, lebo bola nedela a ja som doma nemala tehotensky. (niekto spominal, ze ked je silna ciarka na ovu teste, mozes byt tehotna) zarazilo ma, ze je tam poriadna ciarka, nebola som si ista ci dalsia ovulacia alebo preco je tam ta ciara. na dalsi den som si kupila tehu test z drogerie a bola tam velmi pekna ciarka.
ak chces, kuk moj album. tam mam tie testy.
neviem aka dlha je lutealna faza u teba, ale na 12 dc by ti mohlo ukazat aj slabulinku ciarku. som velmi zvedava, daj potom vediet. 🙂 drzim palceky. 😉

jerrymona
24. sep 2010

@katie_25 a keby ti to vyslo, zavolaj urcite endokrinologovi, nech si pod dohladom. 😉

sovicka_
24. sep 2010

@katie_25 já jsem si dělala test 16 dní po odběru vajíček, takže jakoby 16 dní po ovulaci, 2 dny po očekávané MS. Měla jsem necitlivý test, s citlivým testem by to bylo vidět určitě ještě dříve, určitě dva tři dny před očekávanou MS.

estrellita
24. sep 2010

@jerrymona my jsme dve rijnove diskuze 🙂 tam, kde jsem ja, tak je uzavrena a holky se uz nechtely pridat, coz chapu, protoze uz to tam bylo hodne rozjete a zatim mame cca 6 miminek a jednu maminku na vyvolavacce 🙂 a uplne nezabral, to neporodil nikdo 😀

@katie_25 dekujeme 🙂
ja jsem si delala test 12 DPO a hned dalsi den 13 DPO jsem sla po dalsim rannim testu na krev kvuli stitce, byly jsem tam domluvene s dr.

jerrymona
24. sep 2010

@estrellita aj ja som v oktobrovkach 2010 a tema je uzavreta. 😅 ale v spolocnej nie sme. 😀 lenze nasa je uzavreta z inych dovodov. no u nas je asi 7 mamiciek. 😵

katie_25
24. sep 2010

@jerrymona
@sovicka_
@estrellita

holky, moc díky .. mám pravidelný cyklus, 28dní, lutefální fázi 14 dní .. MS mám mít dnes, ale zatím nic .. večer po práci si koupím testík a o víkendu otestuju ... jsem z toho nervózní 😵 😉 myslím, že tady mají nejcitlivější test 10 HCG, to by den po zmeškání MS mohl už ukázat čárky, že?

katie_25
24. sep 2010

@jerrymona jj a mimochodem máš krásné album, nejvíc se mi líbí krásně barevně sladěný koutek pro malou 😵 😵

jerrymona
24. sep 2010

@katie_25 tak to by ti test mohol zajtra ukazat. 🙂 som zvedava... 😵 je to napinave...
a dakujem. 🙂

estrellita
24. sep 2010

@jerrymona aha, takze jsou celkem 3 rijnova temata, to je dobre 😀 😀

@katie_25 ja si myslim, ze 10 uz by mohla neco ukazat, budu drzet palce 🙂